ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب کودک

اتاق باید بدون در نظر گرفتن هدف : برای کودک شما یک اتاق خواب باشد ، احساسات دلپذیر را به ارمغان بیاورد و فضای داخلی اش کودک را خوشحال کند.  برای ساخت دکوراسیون اتاق کودک فقط از مواد سازگار با محیط زیست استفاده می کنند که تا حد امکان مشکلات بهداشتی ایجاد نکند .  والدینی که تصمیم به تعمیر اتاق بچه ‌ها گرفتند به طور معمول ، مجذوب کلیشه‌ هایی می ‌شوند که توصیه می ‌شود این اتاق آبی یا سبز باشد ، پروژه ‌های طراحی اتاق عکس برای پسر بچه ‌ها این کلیشه‌ ها را از بین می ‌برد .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

به هر حال ، دوران کودکی یک زمان گذرا است و کودک خاطرات آن را تا آخر عمر با خود خواهد داشت.

انتخاب مواد ارائه شده در فروشگاه ها متنوع است و هر یک از والدین می توانند فضای داخلی مورد نظر پسرشان را با توجه به خواستِ کودک ایجاد کنند .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

فضای داخلی اتاق کودک برای پسر

مطالبی که باید به آنها توجه کنید :

 1 . تعریف جلوی کار

 2 .  تم برای طراحی

 3 .  داخلی – مطابق سن

 4 .  تعمیرات اتاق

 5  . توصیات برای تعمیر اتاق پسر

 6 . طراحی اتاق کودک برای پسر

 7 .  تعمیر اتاق کودک برای یک پسر

قبل از اینکه کار به تعمیر بکشد ، جلویی کار را درست پیش ببرید ، باید بفهمید که چقدر می خواهید در این رویداد پول سرمایه گذاری کنید و بر این اساس ، کار در فضای داخلی را شروع کنید . به هر حال ، ممکن است به روز رسانی های داخلی ( تغییر کاغذ دیواری یا کفپوش ) را انجام دهید یا هدف خود را برای جایگزینی همه چیز از دکوراسیون گرفته تا ساعت دیواری تعیین کنید . ساخت کمد چوبی و تخت چوبی عالی است ، این تخت در طبقه پائین محل بازی کودکان است و داشتن دکوراسیون پله مانند ، نیز بی نظیر است ، میز و بوفه چوبی ست برای این اتاق چاره ساز خواهد بود .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق پسر در سبک فوتبال :

در مرحله آماده سازی برای ظاهر یک اتاق کودک که برای یک پسر بچه در خانواده ترتیب داده شده است .

.  برای این منظور ، دیوارها خنثی می شوند ، زیرا کودک به آرامش و راحتی نیاز دارد

همانطور که کودک به تدریج بزرگ می شود ، پایه های روشن به اتاق وارد می شود : کاغذ دیواری با الگو و  برچسب های موضوعی ، پرده هایی با رنگ های غنی ، تغییر گهواره به تخت چوبی همه وسایل باید به نوعِ جدیدتری از خود تبدیل شوند .

 این زمانی است که به فضای داخلی به دقت فکر می شود و با کاغذ دیواری عکس یا برچسب های وینیل تکمیل می شود.  در نوجوانی ، سبک اتاق برای ارتباط با سرگرمی های پسر توصیه می شود : ورزش ، موسیقی ، بازیگران مورد علاقه و غیره . اغلب از عکس ها ، پوسترها ، ساعت های اصلی ، فرش کنار تخت و مبلمان کاربردی برای تزئین اتاق استفاده می شود . نوع دیزاین اتاق کودک برای پسر کاملا در تضاد با دکوراسیون اتاق دختر است . تخت چوبی با کشو زیر ، کمد چوبی و کتابخانه چوبی به همان رنگ ، داشتن یک درایور با کشوهای متعدد زیباست ، این میز تحریر هم جذاب ترین انتخاب برای اتاق یک پسر بچه است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

تم برای طراحی اتاقی بزرگ و روشن برای دو نوجوان :

 سرگرمی های کودک تغییر می کند ، شخصیت ها و قهرمانان ظاهر می شوند.  طراحان با پروژه های خود مضامین و سبک های بسیاری را برای فضای داخلی اتاق کودک برای پسران نشان می دهند مثلا همین اتاقی که مشاهده می کنید :

این دکوراسیون کامل چوبی شگفت انگیز است ، این تخت بالای کمد و درایور بسیار جای درستی قرار گرفته است ، ست تخت و کمد و درایور در یک سازه که کنار هم ساخته شده بینظیر است ، دو تا کشو بزرگ زیر تخت کاربردی ، میز تحریر L که هم جای مانیتور و هم جای دفتر و کتاب فرزند شما را داشته باشد و البته دو کشو پائین و دکور زیبای چوبی ، به راحتی همه چیز را در خود جا داده ، این سازه های چوبی این اتاق عالی است ،

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک روشن با تم ماشین به سبک مدرن.:

دو تخت دوست داستنی و فارغ از رنگ بندی که با ظاهر زیبای خود اتاق را روشن ومتفاوت می کنند.  در حال حاضر تولید کنندگان دکوراسیون ، در حوزه خود آنقدر تبحر دارند که انتخاب تخت برای کودک نه تنها دشوار نیست . بلکه به یک مسئله ساده تبدیل شده است . یکی از زیرگونه های این سبک مسابقه ای است : در آن از سلول پرچمی که در پایان مسابقه ها استفاده می شود به عنوان یک جزء تزئینی برای نمای کابینت ، پاتختی ، روبالشی ، چهارخانه روی مبل ، کوسن مبل و . . . استفاده می شود . تخت دوقلو چوبی با کشو های بزرگ به یک رنگ ، بوفه چوبی و میز تحریر تکمیل کننده این ست چوبی است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک برای پسر تازه متولد شده.

 طراحی محوطه در این سبک فضای زیادی برای تخیل می دهد و  شناخت زیبایی شناسی کودک را تشویق می کند .  دکوراسیون  بدون قاب در اینجا مناسب است ، به عنوان مثال ، یک صندلی راحتی که روی آن بتواند به راحتی بنشیند و با دوستانش تلویزیون تماشا کند.  این کمد ها و دکورهای چوبی به راحتی همه چیز را منظم و زیبا جلوه می دهد .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک جادار با طراحی رنگارنگ :

 نکته : انتخاب فرش برای اتاق کودک توصیه نمی شود زیرا  به راحتی گرد و غبار را جمع می کند و به خوبی تمیز نمی شود .   

این اتاق با کمد دیواری چوبی تزئین شده و این یک ایده عالی است . در میان کمد ها این دکوراسیون چوبی برای جا دادن کتاب و اشیا تزئینی ایده جالبی است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

تم ورزشی برای طراحی داخلی اتاق کودک :

 با توجه به سن در هنگام طراحی اتاق ، به والدین توصیه می شود که به سن کودک تکیه کنند و طراحی باید بر اساس آن باشد .  اتاق کودک یک تا سه ساله با رنگ های روشن و کم رنگ تزئین شده است و با کمک برچسب های وینیل و اسباب بازی های رنگارنگ مورد استفاده در مناطق بازی و منطقه تفریحی کودک ، پایه ها در چنین اتاقی قرار می گیرد .  در این زمان ، پسر شروع به چهار دست و پا رفتن ، می کند و سپس بلند می شود و شروع به راه رفتن می کند ، به همین دلیل توصیه می شود دکوراسیون را بدون گوشه های تیز با حداقل دکور خریداری کنید .  یک کفپوش گرم ، مثلاً فرش ، روی زمین گذاشته می شود تا کودک سرما نخورد . این یک عامل مهم برای سهولت در نگهداری است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

طراحی اتاق کودک برای کوچولوها :

 نکته : مهم است که صندلی و میز متناسب با قد کودک باشد و سیستم های نگهداری در میزهای کنار تخت و کابینت ها مجهز به مکانیزم های کشویی مانند کمد باشد.  دکوراسیون  نباید دارای درب های چرخشی باشند . این تخت های دوقلو ایده عالی هستند و داشتن سبدهای در زیر تخت بسیار زیرکانه است ، کمد دیواری چوبی سه رنگ با داشتن محلی برای اشیا تزئینی به زیبایی اتاق کمک می کند .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودکان بزرگ با دکور روشن :

چنین فضای داخلی به کودک احساس راحتی و آرامش می دهد .  اتاق کودک برای کودک سه تا پنج ساله باید روشن باشد ، زیرا در این زمان کودک می داند چگونه افکار و خواسته های خود را به وضوح بیان کند.  شروع به نشان دادن خود به عنوان یک شخص می کند .  در این زمان ، برای طراحی اتاق ، مهم است که از موادی استفاده کنید که به سلامت روان پسر آسیب نمی رساند و مراقبت از آنها آسان باشد . تخت چوبی با دکوراسیون ست چوبی انتخاب خوبی برای کودک شماست .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک با رنگ های روشن :

 اتاق کودک برای یک مرد آینده ، باید قفسه های باز برای نگهداری وسایل و جعبه های مجهز به محدود کننده وجود داشته باشد .  اتاق با پایه های روشن تکمیل می شود ، برای این منظور می توانید از منسوجات ( روی تخت ، پرده هایی با رنگ های غنی یا با الگوهای روشن ، بوف های نرم ، طرح رنگ شده سفارشی ) استفاده کنید .  این زمانی است که کودک درگیر نقاشی یا مدل سازی است و به طور فعال با والدین بازی می کند – این بدان معنی است که توجه ویژه ای به منطقه بازی می شود .  انتخاب درایور چوبی در کنار میز تحریر و قرار دادن تلویویزن روی آن به نظم اتاق کمک می کند .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودکان به سبک ورزشی روشن :

 اگر اندازه اتاق اجازه می دهد ، در اتاق باید یک دیوار سوئدی یا یک میله متقاطع برای بالا کشیدن قرار دهید تا کودک از نظر فیزیکی رشد کند .  باز هم ایده تخت های دوقلو ولی اینبار در یک راستا و قرار دادن یک کمد چوبی کوچک میان این دو تخت ایده جذابی است ، میز تحریر چوبی L   ست این دکوراسیون چوبی زیبا است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک با کاغذ دیواری رنگارنگ با ماشین :

 اتاق کودک بالای شش سال نه تنها باید پاسخگوی نیازهای او در بازی باشد ، بلکه جایی برای یادگیری داشته  باشد .  یک میز با یک صندلی راحت و قابل تنظیم توصیه می شود .   با وجود این واقعیت که پسر در حال رشد است ، شما باید سیستم های ذخیره سازی مدرن راحت را دریافت کنید  در کنار میز تحریر چوبی قرار دادن دکوراسیون گوشه ای کمک زیادی برای تمیزی می کند .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

چیدمان اصلی اتاق کودک برای خلاقیت و توسعه :

ارزش دارد که اتاق کودک را با بلوک های مغناطیسی یا نوارهای پارچه ای با Velcro تجهیز کنید . در منطقه پنجره ، به منظور بهینه سازی فضا ، صاحبان آپارتمان اغلب از انتقال رادیاتور استفاده می کنند و در این مکان قرار می دهند .  این متر مربع برای ذخیره سازی تعبیه شده مناسب است .

میز تحریر چوبی با رنگ های متفاوت بنظر جذاب می آید .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک برای دوستداران ماشین :

یک اتاق کودک برای پسر در سن مدرسه.  پسر در حال رشد است و بازی های جدید جایگزین بازی‌ های قبل می شود ، سرگرمی ‌ها به تدریج شروع می ‌شوند ، بنابراین سیستم‌ های ذخیره‌ سازی به مکان ‌هایی برای ذخیره ویژگی ‌های ورزشی و کتاب ‌ها تغییر می کنند و نباز به به روز رسانی اتاق پیدا می کنید.  هنگام تعمیر ، مهم است که اتاق را به منطقه ای برای بازی ، تفریح و مطالعه تقسیم کنید ، سپس از فضا به صورت کاربردی و منطقی استفاده می شود .  اگر پسر بچه مدرسه ای ، به جغرافیا یا تاریخ علاقه دارد ، از نقشه های جغرافیایی برای تزئین اتاق کودک استفاده می شود .  آنها اصالت و روشنایی را به فضای داخلی می دهند و برای کودک جالب خواهند بود . در کنار میز تحریر چوبی ، میز تلویویزن مدرن ، انتخاب خوبی است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

عکس طراحی اتاق کودک با پایه های روشن :

 اتاق کودک برای یک مرد جوان سخت ترین کار برای والدین است ، زیرا او ترجیحات خاص خود را دارد و ترجیحات سختگیرانه ای برای دکور اتاق خود تدبیر می کند که ممکن است والدین از آنها خوششان نیاید.  پروژه طراحی بسته به اندازه اتاق ، فراوانی نور ، علایق و سرگرمی های پسر و توانایی مالی بزرگسالان توسعه می یابد  .  اغلب در چنین اتاق هایی یک دیوار با کاغذ دیواری زیر آجرکاری یا سنگ برجسته می شود.  چنین تأکیدی کمی خشونت را به فضای داخلی مردان می آورد و به اتاق فردیت می بخشد . این دکوراسیون گوشه ای تابه تا عالی و جذاب است ، در کنار این بهم ریختگی شما می توانید یه کمد دیواری زیبا و بزرگ که در آن میز تحریر را قرار می دهید ، بگذارید .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

ایده هایی برای طراحی اتاق کودک :

دکوراسیون دیوار با چاپ عکس ، گرافیتی و کمیک ، جالب به نظر می رسد . به طور معمول ، نوجوانان رنگ های سرد ، تیره و خنثی را ترجیح می دهند ، نظر والدین این است که این بهترین گزینه برای فضای داخلی نیست . همیشه می توان آنها را با جزئیات روشن ( منسوجات ، نقاشی ها ، ساعت ها ، لوازم جانبی اصلی ) متفاوت و زیبا کرد . انتخاب رنگ چوب برای رنگ اول هوشمندانه است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

سبک دریایی برای طراحی اتاق کودک :

یک اتاق با مضمون دریایی همیشه می تواند یک انتخاب هیجان انگیز باشد ، شاید دو فرزند با یک اتاق داشته باشید و به این فکر کنید که می توانید با یک مضمون آنها را راضی کنید اما باید بدانید که همیشه این اتفاق نمی افتد . ممکن است کودکان نظرات مختلفی داشته باشند اگر متراژ قابل قبولی داشته باشید می توانید به هر دو فکر کنید اما اگر فضا کم باشد چه ؟ انتخاب این چنین دکوراسیون جذابی یک نگاه متفاوت می خواهد .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق بچه های شیک :

 برای دو پسر بهترین گزینه یک تخت چوبی با دو طبقه یا یک تخت زیر شیروانی همراه با یک اسکله کامل برای  پسر ارشد خواهد بود . اگر پسران همسن باشند ، وجود دو تخت و یک میز که هر دو پسر روی آن مطالعه کنند به حل مشکل کمک می کند .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

اتاق کودک اصلی با کاغذ دیواری عکس :

 توصیه هایی برای تعمیر اتاق پسرانه :

 انتخاب میز چوبی L  بزرگ به همراه هاچ کوتاه به رنگ های خنثی این روزها ترند است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

رنگ های روشن برای طراحی اتاق کودک :

 والدین باید به یاد داشته باشند که طراحان داخلی توصیه می کنند که بر اساس سن کودک طراحی اتاق را انجام دهید ، به طوری که اتاق نیازها ، علایق ، ایده های کودک را برآورده کند . کودکان باید به مناطق تقسیم شوند ، که مکانی برای استراحت را نشان می دهد ، یک منطقه بازی و یک منطقه آموزشی . این به استفاده منطقی از متر مربع بدون به هم ریختن فضای زندگی کمک می کند .  فضای داخلی یک اتاق کودک برای یک پسر در حال رشد است .

 این سازه چوبی کنار پنجره زیباست ، و دکوراسیون انتخابی برای تخت آرامش آور است .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

فضای داخلی زیبا برای اتاق کودکان بزرگ :

 یک پروژه طراحی برای یک پسر ، مختصر و محدود در جزئیات است.  چنین اتاقی نباید پر از لوازم جانبی زیاد باشد.  دکوراسیون و مواد تزئینی خریداری شده توسط والدین سازگار با محیط زیست هستند و از مواد طبیعی ساخته شده اند . اقلام دکوراسیون چوبی ، برق ، قفسه ها نباید دارای گوشه های تیز ، شیشه فراوان یا آسیب زا باشند .  مبلمان متناسب با رشد پسر و سن کودک انتخاب می شود .

ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی
ایده دکوراسیون اتاق کودک چوبی

طراحی اتاق کودک بزرگ :

 والدین باید مراقب باشند که نور اتاق کودک روشن باشد و پسر هنگام مطالعه یا بازی بینایی خود را خراب نکند. برای برطرف کردن کمبود نور ، لامپ های اضافی ، روشنایی نقطه ای نصب می شوند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی اتاق کودکان ، دکوراسیون اتاق کودک


مطالب مرتبط با موضوع اتاق کودک :

WhatsApp us