هر آنچه که باید در مورد اتاق کودک بدانید

بچه‌ ها فرشته های والدین خود هستند ، اما یافتن فضایی برای همه چیزهایی که دارند می‌ تواند سخت باشد . به همین دلیل است که ما در اشوود راهنمای همه چیزهایی که در مورد فضای نگهداری اتاق کودک باید بدانید را داریم .

با داشتن کودکی در خانه پیدا کردن اسباب بازی در یخچال ، غذا در ماشین لباسشویی ، اردک لاستیکی در توالت و کتاب در آشپزخانه اصلاً تعجب آور نیست . سازماندهی اتاق کودک به روش صحیح می تواند یک کار خسته کننده باشد ، و به همین دلیل است که ما در اشوود ایده هایی برای یک واحد ذخیره سازی کودکان ارائه کرده ایم تا کار شما را ساده کرده و نگرانی های شما را از بین ببرد .

چگونه اتاق کودکان خود را سازماندهی کنیم :

اغلب اوقات ، به عنوان والدین ، از خودتان سؤال می کنید که چگونه می توانید اتاق کودک خود را سازماندهی کنید . اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید سرمشق است . اگر فرزندتان شما را ببیند که اتاق و اطرافتان را مرتب و تمیز نگه می دارید ، از شما پیروی خواهد کرد . نکته مهم دیگر این است که آنها را در سازماندهی اتاق خود درگیر کنید ، از آنها بپرسید که دوست دارند اسباب بازی ها ، کتاب ها ، لباس ها یا چیزهای دیگر را کجا و چگونه نگهداری کنند و سپس آنها را راهنمایی کنید .

واحدهای ذخیره سازی کودکان می توانند واقعاً مفید باشند تا از آنها بپرسید که می خواهند این واحدها کجا و قرار بگیرند . درگیر کردن کودک به شما کمک می کند تا به آنها احساس مسئولیت بدهید و باعث می شود آنها نیز احساس مهم بودن کنند . هنگامی که اعتماد آنها را جلب کردید ، می توانید به آنها کمک کنید ، اما همه کارها را خودتان انجام ندهید . یک بازی کوچک از آن بسازید و مطمئن شوید که بعد از آن به کودکانتان جایزه می دهید . شمردن تا 10 یا 20 گاهی به شما کمک می کند ، بنابراین کودکان زمانی را برای تمیز کردن سریع اختصاص داده اند و از آن لذت برده اند .

سازماندهی فضای ذخیره سازی اتاق کودک با کابینت باز و بسته و کمد لباس ، اطراف را مرتب و منظم نگه می دارد ، یک اتاق کودک با کابینت باز و بسته و یک کمد برای نگهداری لباس ها فضای ذخیره سازی کافی را در سراسر اتاق فراهم می کند .

نکاتی برای سازماندهی اسباب بازی های کودکان :

وقتی بچه دارید اسباب بازی ها همه جا هستند . و ما در اشوود درک می کنیم که نگهداری آن ها چه دردسری می تواند داشته باشد . بنابراین ما با چند ایده برای نگهداری اسباب بازی اتاق کودک ، کار را برای والدین ساده کرده ایم . کابینت‌ های بیرون ‌کش زیر طاقچه ‌ها یا دست ساز برای نگهداری در گوشه اتاق یکی از بهترین گزینه‌ ها است . با کابینت ها یا جعبه های بیرون کشیده ، دسترسی به اسباب بازی ها و کنار گذاشتن آنها آسان است . یکی دیگر از گزینه های آسان برای نگهداری اسباب بازی اتاق کودک ، سبد اسباب بازی بافته شده است . شما می توانید آنها را در اندازه ها و اشکال مختلف تهیه کنید و در اطراف کودکان نیز ایمن باشد . وان های رنگی یکی دیگر از گزینه های عالی برای نگهداری کودکان است که کودکان شما می توانند وان رنگی را برای جداسازی اسباب بازی های خود انتخاب کنند . قفسه های آویزان برای نگهداری حیوانات عروسکی ، ماشین ‌ها و اسباب ‌بازی‌ های کوچک بسیار عالی هستند . سطل های نگهداری برای اتاق بچه ها نیز گزینه های بسیار کارآمدی برای نگهداری اسباب بازی ها هستند و در رنگ ها و اندازه های مختلف یافت می شوند .

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

اتاق بازی بچه‌ ها با یک تشک رنگارنگ و کابینت ‌های چوبی ، شما را مطمئن می کند که بچه‌ های شما ایمن و مطمئن هستند …

چگونه باید کتاب های کودکمان را ذخیره کنیم ؟ چند ایده درخشان برای ذخیره کتاب :

وقتی صحبت از فضای ذخیره‌ سازی کتاب در اتاق بچه ‌ها می ‌شود ، بسیار ساده است . شما می توانید کتاب های کودک خود را ذخیره کرده و آنها را به روش های مختلف و در مکان های مختلف بچینید . برخی از فرزندان شما ممکن است عادت به کتاب خواندن قبل از رفتن به رختخواب داشته باشند ، در چنین مواردی یک مرتب کننده آویزان کنار تخت انتخاب عالی است . هنگامی که کودک شما خواندن را تمام کرد ، می تواند کتاب را به کنار تختی که سازمان دهنده آویزان کرده است ، بگذارد . می‌ توانید تمام داستان ‌های مورد علاقه کودک تان را در زمان خواب در این محل ذخیره کنید . قفسه های کتاب نصب شده برای زمانی که می خواهید مقداری از فضای کف را ذخیره کنید عالی هستند . قفسه‌ های کتاب نصب شده را می ‌توان به دیوار اتاق خواب فرزندتان ، جایی که احساس می ‌کنید راحت‌ تر است ، بچسبانید . قفسه های شناور نیز گزینه بسیار خوبی هستند و شبیه قفسه های کتاب دیواری هستند . اگر اتاق کودکی با فضای زیاد دارید ، می توانید قفسه های کتاب یا قفسه های کتاب ایستاده را نیز انتخاب کنید که کودکتان می تواند به راحتی کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کند .

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

این اتاق خواب کودک زرد و سفید مجهز به یک واحد مطالعه با فضای زیادی برای نگهداری منظم و مرتب کتاب های کودکان شما است . این روشی است که می توانید فضای اتاق کودک خود را مرتب نگه دارید .

اگر فضای محدودی دارید اما می خواهید آن را به بهترین اتاق کودک برای کودکان خود تبدیل کنید ، قرار دادن همه چیز در کنار یک دیوار ، تمام فضای مورد نیاز کودک شما را ایجاد می کند . یک تخت دو طبقه با تنها طبقه بالا و پله هایی برای رسیدن به آن با اتاق کار شخصی در پایین برای صرفه جویی در فضا عالی است . یک کمد لباس بزرگ را می توان در کنار تختخواب کنار دیوار قرار داد که واحدهای ذخیره سازی کافی برای نگهداری تمام وسایل کودک شما را فراهم می کند . همچنین ، می‌ توانید یک تخت ذخیره‌ سازی در جای خود داشته باشید ، بنابراین نیازی نیست جایی برای کمد اضافی باز کنید . این به شما فضای بیشتری را در اتاق فرزندتان می دهد . انتخاب گزینه های ذخیره سازی دیواری برای صرفه جویی در فضا نیز عالی است .

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

این اتاق کودک زرد و سفید توانسته است با چیدمان هوشمندانه تمام مبلمان را سمتِ یک دیوار ، نگه دارد .

همه لباس ‌های بچه ‌تان را کجا می ‌توانید ذخیره کنید ؟

در حالی که شما لباس‌ هایتان را به خوبی تفکیک کرده ‌اید و به طور مرتب در دسته ‌های مختلف چیده شده‌ اید ، فرزندتان هم لیاقتش را دارد . یک کمد باز یا کمد لباس ، دسترسی آسان و بدون دردسر به لباس های کودک شما را فراهم می کند . میله ‌های آویزان داخلی برای آویزان کردن لباس‌ها ، کت ‌ها ، ژاکت ‌ها و پیراهن ‌ها به شما این امکان را می ‌دهد که به راحتی لباس‌ های خود را بیرون بیاورید و آنها را مرتب قرار دهید . از واحدهای نگهداری کودکان در کمد لباس باز می توان برای نگهداری حوله ، باکسر بچه گانه ، لباس زیر و جوراب استفاده کرد . در بالای سر ، می توان از قفسه ها برای کنار گذاشتن وسایل ، اسباب بازی ها یا ملافه هایی که اغلب استفاده نمی شوند استفاده کرد .

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

یک اتاق دوست ‌داشتنی با کمد باز ، لباس‌ های بچه ‌های کوچک شما را بسیار در دسترس قرار می‌ دهد . تعداد کفش ها کم نیستند پس برای آن ها هم جایی در نظر بگیرید .

همانطور که می ‌دانید بچه ‌های کوچک این روزها دوست دارند کفش ‌هایشان را با لباس ‌هایشان هماهنگ کنند . با در نظر گرفتن ارتفاع آنها و همچنین تکنیک های صرفه جویی در فضا ، ما ایده ای برای یک واحد نگهداری کفش برای بچه ها داریم که شما را شگفت زده خواهد کرد . یک قفسه تعبیه شده در کنار تخت دو طبقه برای نگهداری کفش مناسب است و باعث صرفه جویی در فضا می شود . می ‌توانید قفسه‌ های دیواری داخلی در پایین داشته باشید یا حتی کفش ‌ها را به ‌ترتیب روی یک جا کفشی چوبی کوچک یا کشو زیر تخت کودکتان قرار دهید . کاملا به شما بستگی دارد .

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

این تخت بامزه ، وسایل مخصوصی است که می توانید کفش های کودک نوپا را بدون هیچ زحمتی در آن قرار دهید .

در اینجا چند ایده خلاقانه مناسب برای ذخیره سازی اتاق کودک برای شما آورده شده است :

    کشوهای ذخیره سازی پلاستیکی : این یک گزینه عالی برای ذخیره سازی است که می توانید اسباب بازی ها ، لباس ها و کفش ها را در آن ذخیره کنید .

    سبد لباسشویی : اگر یک سبد لباس یدکی دارید ، وقت آن است که از آن برای نگهداری حوله یا اسباب بازی استفاده کنید .

    جعبه ‌ها : می ‌توانید تمام اسباب ‌بازی‌ های بچه ‌تان را از ماشین گرفته تا عروسک ‌ها در جعبه‌ ها ذخیره کنید که واحدهای نگهداری آسان را دارند .

    سبدهای سیمی : تمام اسباب ‌بازی‌ های کودک تان را در یک سبد سیمی بزرگ بریزید . به این ترتیب همه آنها در یک مکان خواهند بود !

    مکعب های پارچه ای : انواع اسباب بازی ها یا لباس ها را در مکعب های پارچه ای با رنگ های مختلف جدا کنید . می توانید مکعب بخرید یا در خانه با قاب های پارچه ای و چوبی درست کنید .

 سطل های بدون درب : راحت ترین گزینه برای نگهداری همه اسباب بازی های کودک شما .

اکنون می ‌توانید با همه آن آشفتگی و بهم ریختگی که فرزندتان ایجاد می ‌کند خداحافظی کنید ، زیرا این ایده‌ ها فضای ذخیره‌ سازی را نیز سرگرم‌ کننده می‌ کنند !

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : دکور چوبی اتاق کودک ، طراحی اتاق کودک چوبی ، روش دکوربندی چوبی اتاق کودکان


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون اتاق کودک :

WhatsApp us