چینش مبلمان در فصل سرما

چینش مبلمان در فصل سرما

چینش مبلمان در فصل سرما

 

در منازلی كه افراد آن از منبع گرمایی متمركز مانند شومینه و یا بخاری در گوشه ای از خانه بهره مندند، در صورت وجود فضای كافی جهت تغییر در دكوراسیون، چیدمان باتوجه به فصول مختلف متفاوت خواهد بود.در فصل سرما، مردم غالباً ترجیح می دهند، مبلمان خود را به گونه ای بچینند كه در هنگام فراغت از خستگی و سرمای خارج از منزل، حداكثر استفاده را از گرمای حاصل از شومینه و یا بخاری ببرند. بنابراین معمولاً مبلمان در نزدیكترین فاصله با آن منبع گرما چیده می شود.حال باید توجه داشت كه تزیین خود این منبع گرما زا و هماهنگی آن با محیط اطراف موضوعی است كه در هرچه زیباتر شدن محیط نقش به سزایی دارد.

به مدل حفاظ مورد استفاده در این شومینه دقت كنید. انتخاب چنین فرمی جهت حفاظ دهانه این شومینه برای خانواده هایی كه دارای فرزندان كوچك هستند، پیشنهاد خوبی است زیرا كه از احتمال بروز خطر سوختگی ناشی از تماس بچه با شعله های آتش می كاهد. سطح و پایه های طاقچه بالای این شومینه  به رنگ سبزاست و با چهارچوب پنجره ها و كف اتاق هماهنگی خاصی دارد.

چیدمان چنین تركیبی از مبلمان راحتی تمام پارچه ای باوجود كاناپه های دو نفره وسه نفره، مكان بسیار خوبی را برای تماشای تلویزیون واستراحت بعد از كار روزانه فراهم كرده است. انتخاب رنگی برای یك چنین مبلمانی باتوجه به خاصیت سردی این رنگ و تلفیق آن با رنگ زرد كه دارای خاصیتی گرمابخش است نه تنها همخوانی بسیار خوبی را با یكدیگر ایجاد می سازد بلكه رنگ زرد، وجود نور خورشید را در خانه یادآور می شود.این موضوع در جای جای اتاق اعم از پارچه، پرده ها، كوسن ها و گلهای داخل گلدان به چشم می خورد.

 

http://www.aftabir.com

WhatsApp us