چگونه رنگ هایی را انتخاب کنیم که به زیبایی با مبلمان و کف چوبی خانه مان جفت شوند

از این نکات برای یافتن بهترین رنگ ها و پرداخت ها برای تکمیل مبلمان چوبی اطراف خانه خود استفاده کنید .

رنگ و تن چوب : چگونه رنگ هایی را انتخاب کنیم که با هم ترکیب شوند .

رنگ های وسایل چوبی بسیاری در عناصر مختلفی در خانه ما ظاهر می شود ، از جمله مبلمان ، کفپوش ، کابینت و تزئینات . لکه ‌ها و رنگ‌ ها می ‌توانند از بلوند روشن تا ماهاگونی پر رنگ متغیر باشند ، و این رنگ ‌های خنثی نقش مهمی در طرح کلی رنگ اتاق دارند . رنگ ‌ها و سایر لوازم موجود در فضا ، مانند مبلمان روکش شده و دکور دیوار ، باید با هم هماهنگ شوند تا زیبایی چوب را برجسته و افزایش دهند ، نه اینکه با آن برخورد کنند . این راهنمای ما به شما کمک می کند بهترین رنگ ها را برای رنگ های چوب انتخاب کنید و پالتی بسازید که ظاهر زیبای طبیعی چوب را به نمایش بگذارد .

گوشه ای با کاغذ دیواری و کابینت چوبی

رنگ چوب , رنگ کاری چوب
رنگ چوب , رنگ کاری چوب

1 . رنگ های چوب را در نظر بگیرید

هر نوع چوب دارای رنگ و طرح دانه ای مشخص است و رنگ آن نیز با لکه قابل تغییر است . سازندگان مبلمان قرن ‌هاست که از لکه ‌ها و لاک ‌ها برای زیباتر کردن ظاهر دانه ‌ها و تغییر رنگ چوب استفاده می ‌کنند . لکه ‌هایی که در مراکز بهسازی خانگی فروخته می‌ شوند ، عموماً به‌خاطر انواع چوب ‌هایی که شبیه‌ سازی می‌ کنند ، مانند افرا ، گیلاس ، گردو ، ماهون ، آبنوس ، بلوط و چوب میوه نام ‌گذاری می ‌شوند . با گذشت زمان ، اثاثیه چوبی نیز ممکن است پتینه ای غنی پیدا کنند که به سطح عمق و پیچیدگی می بخشد . چوب ها و روکش های جدید تر اغلب فاقد این قابلیت هستند ، اما هنوز هم رنگ کلی دارند که می تواند زرد ، نارنجی ، قرمز –  قهوه ای ، قهوه ای مایل به آبی یا قهوه ای تیره باشد .

برای انتخاب رنگ های دیوار یا پارچه هایی که قطعات چوب شما را زیباتر می کند ، رنگ های غالب در پایان را در نظر بگیرید تا به انتخاب شما کمک کند . همچنین باید در نظر بگیرید که آیا درام یک طرح رنگی با کنتراست بالا را ترجیح می دهید یا غنای جفت های کم کنتراست . و نگران تطابق تمام قطعات چوبی در اتاق نباشید . ظاهر جمع آوری شده در طول زمان از چوب های مخلوط برای فضاهایی با حال و هوای معمولی و آرامش بخش عالی است .

میز چوبی ناهارخوری

رنگ چوب , رنگ کاری چوب
رنگ چوب , رنگ کاری چوب

2 . از کنتراست برای جلب توجه استفاده کنید

تفاوت فاحش در رنگ‌ ها و رنگ ‌های چوب در اتاق می‌ تواند مبلمان یا کف چوبی شما را متمایزتر نشان دهد . روکش های تیره مانند ماهاگونی ، گردویی یا گیلاسی به صورت برجسته در برابر رنگ های روشن مانند سبز کم رنگ یا آبی یا رنگی از طیف آفتابی چرخه رنگ برجسته ای می سازند . به همین ترتیب ، چوب روشن در مقابل رنگ تیره یا قوی روی دیوار ها خودنمایی می کند .

تضاد توجه بیشتری را به مبلمان جلب می کند ، اگر قطعه ظریفی دارید که می خواهید روی آن تمرکز کنید ، این امر یک نکته مثبت است . با این حال ، اگر مبلمان تیره زیادی در اتاقی با رنگ روشن دارید ، ممکن است فضا شلوغ‌تر از زمانی باشد که مبلمان با هم ترکیب شوند . ، چیدمان مبلمان را منظم و ساده نگه دارید تا تصور شلوغی را جبران کنید . برای دستیابی به کنتراست بالا با رنگ های متوسط ، رنگ دیوار را ملایم و روشن نگه دارید و تا حد امکان تفاوت بین مقادیر رنگ چوب و دیوار ایجاد کنید .

همچنین می توانید از رنگ های موجود در مبلمان به عنوان نشانه ای برای رنگ های دیوار استفاده کنید . برای مثال ، اگر رنگ غالب در چوب قرمز است ، پس زمینه سبز رنگ چوب را تقویت و تشدید می کند . چوب های زرد طلایی در برابر قرمز گرم و همچنین سبزهای خاکی ، سبزآبی یا بادمجان زیبا به نظر می رسند . چوب ‌های قهوه ‌ای با ته ‌رنگ ‌های زرد به دیوار های کره ‌ای مربوط می ‌شوند ، اما برای نمایش درام با کنتراست بالا به شدت برجسته می ‌شوند . چوب ‌های عتیقه که دارای پتینه ‌ای هستند که عمق و پیچیدگی را ارائه می ‌دهند ، اغلب چندین تن را با هم ترکیب می ‌کنند ، به این معنی که می‌ توانند در برابر انواع رنگ ‌های روشن یا تیره خوب به نظر برسند .

رنگ چوب , رنگ کاری چوب
رنگ چوب , رنگ کاری چوب

3 . یک بیانیه ظریف بیان کنید

جفت کردن رنگ هایی با شدت یا مقدار برابر کنتراست کم ایجاد می کند . با این حال ، این لزوما به این معنی نیست که مبلمان در پس زمینه محو می شود . به عنوان مثال ، هنگامی که یک سینه چوب ماهون تیره یا میز آبنوسی را روی یک دیوار قرمز تیره یا سبز آبی قرار می دهید ، تعادلی پویا بین دو رنگ با قدرت برابر ایجاد می کنید . ارزش رنگ چوب برابر است با رنگ دیوار . همین اصل با چوب ‌های قهوه ‌ای متوسط و رنگ ‌های کم ‌رنگ یا متوسط کار می ‌کند . این اثر محدودتر است زیرا صدا ها آرام هستند .

رنگ ‌های خنثی گرم ، مانند تاپ ، قارچی یا خاکی ، نت ‌های غنی و برشته را در چوب ‌های قهوه ‌ای متوسط به نمایش می‌ گذارند . مبلمان زیبا به نظر می رسند ، اما جلوه آن به چشم نمی آید و نوع متفاوتی از درام ایجاد شده توسط کنتراست بالا را ایجاد می کند .

اتاق نشیمن قهوه ای تیره

رنگ چوب , رنگ کاری چوب
رنگ چوب , رنگ کاری چوب

4 . رنگ های مکمل را انتخاب کنید

ترجیحات رنگی کاملاً شخصی است ، اما زمانی که رنگ های پس زمینه را برای مبلمان انتخاب می کنید ، ممکن است متوجه شوید که برخی از آنها بهتر از بقیه کار می کنند و زیبایی طبیعی چوب را به نمایش می گذارند . این ترکیب چوب و رنگ را در نظر بگیرید که به زیبایی یکدیگر را تکمیل می کنند :

    چوب کاج + سبز : گرمای کاج با رنگ عسلی به خوبی در مقابل رنگ سبز متوسط ​​ظاهر می شود . این سایه می تواند تن های زرد موجود در چوب را به نمایش بگذارد و آنها را با کنتراست خنک متعادل کند . رنگ سبز مایل به خاکستری کم رنگ یکی دیگر از انتخاب های جذاب و کم رنگ برای ست کردن با رنگ های چوبی روشن است .

رنگ های ست با چوب کاج
رنگ های ست با چوب کاج

    چوب با رنگ نارنجی + آبی : از آنجایی که این رنگ ‌ها دقیقاً در مقابل یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند ، آبی روشن و تند ، رنگ ‌های نارنجی را در چوب برجسته می‌کند . این ظاهر با کنتراست بالا برای کسانی که عاشق رنگ های تند هستند عالی است ، اما برای مناطقی مانند اتاق خواب که می خواهید در آن آرامش داشته باشید ، می تواند بسیار شدید باشد .

چوب آبی نارنجی
چوب آبی نارنجی

    چوب طبیعی + زرد : سایه ‌های آفتابی زرد رنگ‌ های گرم چوب را نشان می‌ دهند و ظاهری غیر رسمی و جذاب ایجاد می ‌کنند . این رنگ به طور فعال چوب را با کنتراست تقویت نمی کند ، اما تغییرات ظریف در تن برای رسیدن به تعادلی دلپذیر عمل می کند .

چوب زرد
چوب زرد

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : رنگبندی چوب ، رنگ بندی میز ناهار خوری ، رنگبندی اتاق نشیمن

منبع: bhg.com

مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

 • مزایای رنگ های پلی اورتان
  مزایا و نکات مهم درباره رنگ پلی اورتان چوب، قطعات چوب خود را با پوشش پلی اورتان محافظت کنید. چه در حال ساخت مبلمان، مجسمه سازی چوب، روتوش یک قایق یا ساخت کابینت باشید
 • سیلر و کیلر چوب چیست ؟ تفاوت و مقایسه
  سیلر و کیلر چیست ؟ همچنین، رنگ سیلر مخصوص چوب علاوه بر تهیه سطح مرتب، همچنین کمک می کند تا رنگ نهایی بهتر و زیباتر جذب شود
 • همه چیز درباره رنگ پلی اورتان چوب و رنگ کاری چوب
  اما هدف ما در اینجا، بررسی رنگ پلی‌اورتان چوب است. رنگکاری پلی یورتان چوب، برای رنگ آمیزی قطعات چوبی، پلاستیکی و رزینی استفاده می‌شود و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
 • رنگ آمیزی روی چوب چیست ؟ راهنمای رنگ آمیزی روی چوب
  در این مقاله رنگ آمیزی روی چوب و همه مواردی که به آن نیاز دارید را خواهید آموخت . بنابراین ، این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا به خوبی با مسیر رنگ آمیزی روی چوب آشنا شوید .
 • راهنمای نحوه نقاشی روی چوب رنگ شده
  نقاشی چوب میتواند یک پروژه خانگی و استرس زا باشد ولی ارزش بالایی دارد و اگر بخواهید چوب هایی که قبلا رنگ شده را دوباره رنگ کنید این ممکن است دردسر زا باشد ، آموزش رنگ کار چوب
 • نحوه نقاشی روی چوب با اکریلیک ، رنگ اکریلیک چوب
  آیا نمی دانید چگونه با اکریلیک روی چوب نقاشی کنید ؟ تبدیل یک تکه چوب قدیمی به چیزی زیبا با استفاده از کمی رنگ ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید . برای این کار ، اکریلیک روی چوب بهترین انتخاب شماست .

WhatsApp us