آشنایی با دکوراسیون با فنگ‌شویی

خانه » Blog » دکوراسیون » سبک » فنگ شویی » درباره دکوراسیون به سبک و روش فنگ شویی

ایده های فوق العاده برای دکوراسیون فنگ شویی در داخل منزل

منظور از دکوراسیون با استفاده از فنگ‌شویی، ایجاد حس نشاط و هماهنگی است.

یعنی محیطی ایجاد کرد تا بتوان حداکثر استفاده را از انرژی برای انجام فعالیت‌های مختص آن محیط برد.

فنگ‌شویی در لغت به معنی باد و آب و منظور از آن ایجاد تعادل بین پنج عنصر چوب، آتش، خاک، آهن و آب است.

دکوراسیون بر اساس فنگ‌شویی کمی با دکوراسیون سنتی فرق دارد.

لازمه آن از بین بردن انرژی‌های منفی و قدیمی و ایجاد انرژی مثبت و استفاده از آن است.

یکی از موارد فنگ‌شویی ،  پرهیز از بی نظمی است. حتی اگر از گران‌ترین وسایل استفاده کنید ولی نظمی بین آن‌ها وجود نداشته باشد، مانند صورت نشسته است و جایگاهی در فنگ‌شویی ندارد . تهویه مناسب و نور کافی دو عامل اساسی دیگر در ایجاد انرژی “چی” یعنی همان انرژی مثبت است.

بعد از اطمینان از این سه مرحله، گام بعدی باگوآ یعنی داشتن نقشه‌ای از انرژی خانه است . طرح کلی یا نقشه اصلی و واضحی که در آن موارد مختلف مثلا چه رنگی برای چه اتاقی مناسب است ؟ چه تصاویری برای خانه شما مناسب هستند ؟ و طرز چیدمان مبلمان و وسایل برای کمک به بهبود جریان انرژی مطرح می‌شود.

فنگ‌شویی در اتاق‌خواب

مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی
مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

1- اتاق‌خواب یکی از جاهای مهم و محل استراحت، آرامش و کسب انرژی است، بنابر این هرگونه وسایل اضافی مانند تلویزیون، کامپیوتر، وسایل ورزشی و لوازم کار را حتی اگر داخل کشو هستند، از آن بیرون آورید.

2- پنجره‌ها را باز کنید تا هوا و اکسیژن کافی به داخل نفوذ و جریان پیدا کند.

3- هنگام شب، استفاده از نور شمع (وارمر) مناسب است. اگر این امکان وجود ندارد، برای تنظیم نور از سوئیچ کم و زیادکننده استفاده کنید.

4- طیف رنگی از سفید تا شکلاتی برای اتاق‌خواب مناسب است.

5- اتاق‌خواب دارای بزرگ‌ترین مبلمان است پس ایجاد تعادل در آن اهمیت زیادی دارد. برای این منظور از دو پاتختی در دو طرف تخت استفاده کنید (یکی کافی نیست). روی آن‌ها وسایل تزیینی قرار دهید تا انرژی را کامل کنند.

6- بهتر است بالای تخت لبه‌دار باشد. معمولا جنس چوب که با پوشش نرم پوشیده شده باشد، مناسب است.

فنگ‌شویی در آشپزخانه

فنگ‌شویی در آشپزخانه نشانه سلامتی است. بهتر است آشپزخانه نزدیک در ورودی نباشد چون انرژی به راحتی از دست می‌‌رود.

غذا منبع انرژیست.

برای این که این انرژی به حداکثر برسد و ضامن سلامتی باشد، لازم است در محیطی هماهنگ و سامان‌یافته تهیه شود تا انرژی چی یا فنگ‌شویی به تعادل برسد.

از آن‌جایی که ما دائما با محیط اطراف تبادل انرژی داریم، اگر آشپزخانه خوب فنگ‌شویی شده باشد، در کیفیت غذای پخته شده و سلامت خانواده نقش مهمی خواهد داشت.

1- میوه و سبزی را به غذای خود اضافه کنید.

2- آشپزخانه باید از نور مناسب، تهویه مطبوع، پاکیزگی برخوردار و پذیرای افراد باشد.

3- برای رسیدن به نتیجه بهتر، آشپزخانه را ساده نگه دارید و آن را با وسایل اضافه پر نکنید.

4- وسایل اضافه را دور بریزید.

5- گاز، یخچال و سینک را طوری قرار دهید تا یک مثلث تشکیل دهند. به این ترتیب بین دو عنصر آب و آتش تعادل برقرار می‌شود.

6- استفاده از گل‌های تازه را که انرژی نشاط‌بخشی به شما می‌دهند، فراموش نکنید. یک ظرف میوه، گلدان گل یا گل‌های طبیعی را روی میز آشپزخانه، لبه یا هر جای مناسب دیگر قرار دهید.

7- از رنگ‌هایی که حس خوبی در شما ایجاد می‌کنند استفاده کنید. معمولا رنگ اشتها‌آور زرد یا طیف کمرنگ آن یعنی کرم در فنگ‌شویی پیشنهاد می‌شود. رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای و سفید هم مناسبند. از به کار بردن دو رنگ آبی و مشکی که بر عنصر آتش در آشپزخانه اثر منفی دارند، خودداری کنید.

فنگ‌شویی در حمام:

1- سعی کنید برای عدم تداخل انرژی سرویس‌‌ بهداشتی با سایر جاها، در همیشه بسته باشد.

2- پنجره سرویس بهداشتی حتی‌الامکان باز باشد. در غیر این‌صورت از تهویه مناسب استفاده کنید.

3- استفاده از آینه در کنار عنصر آب، حس خوبی در شما ایجاد می‌کند.

4- انتخاب رنگ سفید، خاکستری کمرنگ و آبی برای این مکان مناسب است.

5- از چیزهایی استفاده کنید که انرژی مثبت به شما دهد. نمک دریا را هنگام استحمام فراموش نکنید.

6- از چند منبع نورانی مانند شمع استفاده کنید.

7- انتخاب مواد معطر مانند روغن‌های مختلف با رایحه دلخواه برای ریختن داخل آب، فراموش نکنید.

8- حمام را گرم نگه دارید.

9- به یک موزیک آرام گوش دهید.

10- در صورت تمایل نوشیدنی دلخواه خود را میل کنید.

گرداوری گروه فن و هنر
منبع : وبسایت همشهری آنلاین ( مهارت‌های زندگی > فوت و فن - همشهری آنلاین- ندا شریف )

اصول فنگ شویی , فنگ شویی در خانه , فنگ شویی در معماری و دکوراسیون منزل , فنگ شویی ذهن , فنگ شویی برای لاغری و سلامتی  , میز فنگ شویی , فنگ شویی ثروت در مغازه , کتاب فنگ شویی , منطقه پولی فنگ شویی , فنگ شویی اتاق خواب , میز چوبی فنگ شویی اتاق خواب , فنگ شویی اتاق خواب کودک , فنگ شويي دکوراسیون چوبی , فنگ شویی کمد لباس , فنگ شویی آشپزخانه , فنگ شویی دکوراسیون داخلی  , شرایط اتاق خواب , چيدمان اتاق خواب


مطالب مرتبط با موضوع فنگ شویی :

 • چگونه میز خود را فنگ شویی کنیم
  از نظر فنگ شویی میز شما یکی از مهم ترین مکان ها است زیرا بر حرفه شما تأثیر می گذارد و نماد آن است. این برای یک دفتر خانه ، یک دفتر کار ، یا یک اتاقک صدق می کند. اگر فضای کار مشترک دارید
 • همه چیز در باره ی فنگ شویی
  همه چیز در باره ی فنگ شویی
 • نکات مهم فنگ شویی 2019
  مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی
 • فنگ شوئی
  کلمات کلیدی : فنگ شویی فنگ شویی (به چینی: 風水) که به معنای باد و آب ) است ، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان ، بازتاب فنگ شویی در ایران ، کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون ، آموزش فنگ شویی ، چیدمان خانه ، دکوراسیون چوبی ، آموزش فنگ شویی ، آموزش تزیین خانه دکوراسیون داخلی ، آموزش تزیین منزل ، فنگ شویی ، تزیین خانه ، دکوراسیون داخلی ، تزیین منزل ، چی و شاچی ، آیینه پاکوا ، مربع تکنیک های فنگ شویی برای جذب ثروت یک ضرب المثل چینی ، در ميان چيني‌ها بــاوري وجــود دارد ، با کمک تکنيک‌های فنگ‌شويي ، مي‌توان براي جذب ثروت ، پول ، و بخت آزمایی و ، فنگ شویی برای عشق ، رابطه بهترین سمبل عشق و ازدواج در فنگ شویی کریستال کوارتز صورتی است، عشق و رابطه در گوشه شمال غربی خانه و یا محل کار شماست ، در اتاق های مجزا در سمت راست ، آموزش سبک دکوراسیون فنگ شویی ، آموزش فنگ شویی ، فنگ شویی و هنر طراحی نظم آموزش فنگ شویی ، ده نکته طلایی فنگ شویی در خانه از نوع زنانه زندگی رابطه زیادی با وضعیت خانه ، چینش وسایل و آراستگی آن دارد ، کارشناسان فنگ شویی بر این باورند در خانه ای که کدبانوی خانواده اهمیتی به نظم دارد نکته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شویی ، اصول طراحي چيدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شويي فنگ شويي فنگ شویی و هنر طراحی نظم ، فنگ شویی چیست ؟ ، قواعد حال خوش این روزها واژه فنگ شویی را زیاد می شنویم ، تیتر خیلی از مجلات ، روزنامه ها و سایتهای اینترنتی موضوع دکوراسیون فنگ شویی است ، مثل فنگ شویی .
 • درباره دکوراسیون به سبک و روش فنگ شویی
  درباره فنگ شویی : منظور از دکوراسیون با استفاده از فنگ‌شویی، ایجاد حس نشاط و هماهنگی است. ایده های فوق العاده برای دکوراسیون فنگ شویی در داخل منزل
WhatsApp us