در این مقاله
رنگ و جنس میز
شکل میز
بهترین موقعیت میز
اشیاء برای میز
فنگ شویی و بهم ریختگی

از نظر فنگ شویی میز شما یکی از مهم ترین مکان ها است زیرا بر حرفه شما تأثیر می گذارد و نماد آن است. این برای یک دفتر خانه ، یک دفتر کار ، یا یک اتاقک صدق می کند. اگر فضای کار مشترک دارید، داشتن یک میز دائمی در جایی ضروری است. توجه به فنگ شویی به میز کار ضروری است زیرا شغل شما با مسیر زندگی شما مرتبط است. بنابراین، حتی اگر یک کار روزانه داشته باشید (یا هیچ شغلی نداشته باشید!)، هنوز دلیلی برای بودن یا به قول فرانسوی ها دلیل وجودی خود دارید . میز شما نماد هدف شما در زندگی است.

در اینجا چند نکته و پیشنهاد وجود دارد تا اصول فنگ شویی روی میز شما جاری شود تا شانس و خوشبختی را در کار و زندگی خود جذب کنید.

اصول فنگ شویی در چیدمان میز تحریر
اصول فنگ شویی در چیدمان میز تحریر

رنگ و جنس میز فنگ شویی

هنگام انتخاب میز، مواد و رنگ آن تأثیر زیادی بر فنگ شویی دارد. به طور کلی، یک میز چوبی قهوه ای سنگین و جامد، پایدارترین و ایده آل ترین در بین تمام مواد ممکن است. همچنین قبل از خرید به چیزهایی که جذب می‌شوید توجه کنید ، زیرا باید عاشق میز کار باشید!

رنگ ها و مواد پنج عنصر را با توجه به انرژی هایی که می خواهید وارد زندگی خود کنید، ترکیب کنید.

توجه: میزهای شیشه ای برای فنگ شویی توصیه نمی شود. آنها شکننده هستند و ممکن است باعث شوند در زندگی کاری شما چیزهایی از بین برود.

عنصر زمین برای پایداری و زمین:

رنگ ها: قهوه ای، زرد خاکی/نارنجی/خنثی
جنس: چوب یا چوب رنگ شده/کامپوزیت

عنصر فلزی برای کارایی و شفافیت:

رنگ: سفید، خاکستری و متالیک
جنس: فلز یا چوب رنگ شده/کامپوزیت

عنصر آب برای شبکه و جریان:

رنگ ها: مشکی
جنس: فلز یا چوب رنگ شده/کامپوزیت

عنصر چوب برای رشد و فعالیت:

رنگ: سبز و آبی
جنس: چوب / کامپوزیت رنگ شده

عنصر آتش برای الهام و شهرت:

رنگ ها: قرمز
جنس: چوب / کامپوزیت رنگ شده

شکل میز فنگ شویی

میزهای تحریر در شکل‌های بسیار متفاوتی نیستند، اما مهم‌ترین نکته این است که میز متناسب با فضا باشد. میز نباید برای محیط خیلی بزرگ باشد، اما نه آنقدر کوچک باشد که فضای کافی برای کاغذبازی و وسایل خود نداشته باشید. اگر فضای کافی برای کار خود نداشته باشید، نمی توانید در زندگی خود شکوفا شوید.

میزهای مستطیلی، L شکل و کلیه بهترین شکل هستند.
میزهای ایستاده قطعا قابل قبول هستند.
Credenzas در کنار و پشت خوب هستند زیرا پشتیبانی بیشتری را ارائه می دهند.

اصول فنگ شویی در چیدمان میز تحریر
اصول فنگ شویی در چیدمان میز تحریر

بهترین موقعیت میز فنگ شویی

موقعیت میز شما برای فنگ شویی خوب حیاتی است. اصل پست فرماندهی در اینجا مهم است. این بدان معناست که وقتی پشت میز خود می نشینید، باید بتوانید در را بدون اینکه مستقیماً در یک راستا با در قرار بگیرید، ببینید. معمولاً این مورب یا “گوشه زن سبک و جلف” از در است.

گاهی اوقات اتفاق می افتد که دستیابی به این مجموعه غیرممکن است. اگر راهی برای قرار دادن میز خود در این موقعیت وجود ندارد، می توانید از یک آینه برای اصلاح موقعیت فرمان استفاده کنید. یک آینه، مانند یک آینه محدب کوچک، قرار دهید تا زمانی که پشت میز خود می نشینید، بتوانید به راحتی انعکاس در را در آینه ببینید.

و اگر مستقیماً در خط در هستید، می توانید یک توپ کریستالی فنگ شویی را در نیمه راه بین خود و در آویزان کنید.

نکات

چند مورد دیگر از بهترین روش‌های قابل توجه:

از روبرو شدن با دیوار خودداری کنید. اگر این تنها گزینه شماست، آینه ای در مقابل خود قرار دهید تا دید و فرصت های شغلی خود را گسترش دهید.
ویندوز بهترین گزینه برای شماست. اگر رو به منظره باشید، حواس شما پرت می شود. زمانی که پشت میزتان هستید کار کنید و زمانی که در حال استراحت هستید از منظره لذت ببرید.
مطمئن شوید که فضای کافی در پشت خود دارید (حداقل 36 اینچ) تا جایی برای رشد داشته باشید. شما باید بتوانید به راحتی از میز وارد و خارج شوید.

اشیاء فنگ شویی برای میز

می توانید برخی از اشیاء الهام گرفته شده از فنگ شویی را روی میز خود قرار دهید تا انرژی های مختلف را وارد کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

گیاهی زنده و سبز برای دعوت به رشد. مطمئن شوید که اندازه مناسبی دارد و برای نور و فضایی که روی میز خود در دسترس دارید انتخاب شده است.
فلوریت یکی از کریستال های مورد علاقه ماست. این به ویژه برای تمرکز و گسترش عقل شما مفید است.
یک لیوان سرامیکی که شما آن را دوست دارید، با پایه ای ثابت که به راحتی از بین نمی رود. این انرژی های زمین را دعوت می کند که در مورد مراقبت از خود و ثبات است. به طور مرتب از لیوان استفاده کنید و آن را تمیز نگه دارید.

اصول فنگ شویی در چیدمان میز تحریر
اصول فنگ شویی در چیدمان میز تحریر

فنگ شویی و بهم ریختگی

منظم نگه داشتن میز کار مفید است، اما به هم ریختگی لزوماً فنگ شویی بد نیست. تا زمانی که چیزها را حرکت دهید و میزتان گرد و غبار را جمع نمی کند، به هم ریختگی می تواند نشانه حرکت و جریان باشد. در واقع، میزی که چیزی روی آن نیست، بسیار “یین” است، یعنی هیچ انرژی زندگی در آنجا وجود ندارد. شما متوجه خواهید شد که آیا بهم ریختگی چیزی است که نشانه زندگی است یا نشانه ای از رکود.

ما یک مراسم روزانه را برای کار با شلوغی روی میز خود توصیه می کنیم. در آغاز یا پایان روز کاری، چند لحظه ای را به خالی کردن فضای خود اختصاص دهید. میزت را پاک کن، ذهنت را پاک کن. این بدان معناست که کارهای اداری خود را سازماندهی کنید، چیزها را کنار بگذارید، و غیره. همانطور که به طور فعال اجسام را روی میز خود جابه جا می کنید، با انرژی کار می کنید تا افکار و ذهن خود را نیز سازماندهی کنید. سپس از یک اسپری لکه مانند پالو سانتو میست استفاده کنید تا چی را باز کنید، سپس 9 هدف را یادداشت کنید.

منبع : وب سایت

مطالب مرتبط با فنگ شویی :

WhatsApp us