14 نوع درب گاراژ ( سبک باز کردن ، سبک دکور ، مواد )

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

هنگام طراحی یا بازسازی خانه خود ، باید راحتی را با سبک ترکیب کنید . هنگام انتخاب نوع درب گاراژ ، این معضل می تواند بسیار شدید باشد . درهای گاراژ می توانند یک انتخاب ساده یا مفید ، یک درب بسیار وسیع برای ماشین شما باشند – یا می توانند آخرین جزئیات باشند که دروازه جلویی شما را به هم متصل می کند .

امروزه بیشتر خانه های حومه ای گاراژ خود را به عنوان بخشی از خانه و نه به عنوان ضمیمه جانبی شامل می شوند . با این حال ، حتی اگر اندازه کافی برای داشتن یک گاراژ مستقل دارید ، نباید طراحی آن را به عنوان یک تفکر بعدی کنار بگذارید .

هنگام انتخاب درب گاراژ به چه جنبه هایی باید توجه کرد ؟ کدام نوع و سبک را می توانید انتخاب کنید ؟ اینها همه سوالات مهمی هستند ، بنابراین ما راهنمای خود را با توضیح دلیل شروع می کنیم .

در این مقاله

    چرا درهای گاراژ مهم هستند

    انواع درب گاراژ

        باز کردن سبک برای درهای گاراژ

        سبک دکوراسیون

        انواع مصالح درب گاراژ

        درب های گاراژ فولادی

        درهای گاراژ آلومینیومی

        درهای کامپوزیت گاراژ

        درب های گاراژ چوبی مصنوعی وینیل

    درب بازکن گاراژ 101

        بازکننده های کمربند

        بازکننده های درایو زنجیره ای

        درایوهای بازکن مستقیم

        افزونه های ” خانه هوشمند “

    برای جمع بندی

چرا درهای گاراژ مهم هستند

گاراژها ممکن است برای ماشینها – و اسباب بازیهای بزرگتر ، تجهیزات بدنسازی و حتی قسمتی از انبار شما – درهای گاراژ درهای بزرگتر در خانه شما هستند . به همین دلیل ، آنها به طور خودکار به یکی از ویژگیهای برجسته در جذابیت خانه شما تبدیل می شوند .

در سطح عملی ، درب گاراژ شما باید به اندازه کافی عرض داشته باشد تا از حوادث جلوگیری شود . اگر خانه ای گوشه ای دارید یا هر چیزی راه شما را مسدود می کند ، قرار دادن درب گاراژ می تواند شروع رفت و آمد روزانه شما را آسان کند – یا آن را به یک آزمون مهارت تبدیل کند .

از طرف دیگر ، مکانیزم بازکنی که انتخاب می کنید می تواند به ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی در داخل گاراژ ، محافظت از راهرو ، یا جلوه دادن به ظاهر کلی بیشتر کمک کند .

سپس ، ما همچنین باید عناصر دیگر موجود در گاراژ شما را بررسی کنیم . جنس درهای گاراژ شما ظاهر آنها را تعیین می کند . با این حال ، آنها همچنین نقش مهمی در عایق بندی اتاق و محافظت از عناصر ایفا می کنند . اگر گاراژ شما به عنوان انباری یا کارگاه کار می کند ، این می تواند بسیار مهم باشد . مواد مناسب همچنین می تواند هزینه نگهداری شما را برای سالهای آینده کاهش دهد .

در نهایت ، جذابیت زیبایی درهای گاراژ شما نیز اهمیت دارد . بر اساس یک نظرسنجی اخیر ، 70 درصد از مسکن ها موافق بودند که یک درب گاراژ تازه بازسازی شده یا مدرن می تواند به فروش سریعتر خانه کمک کند . این امر به این دلیل است که تزئینات مناسب و اتمام کار روی درب گاراژ ، اگر عاقلانه انتخاب شود ، فوراً خانه را متفکر و منظم جلوه می دهد .

با در نظر گرفتن همه این موارد ، اجازه دهید مدل های موجود درهای گاراژ را دقیق تر بررسی کنیم .

انواع درب گاراژ

انواع مختلف درهای گاراژ را می توان با توجه به سبک باز شدن و سبک دکوراسیون آنها طبقه بندی کرد . همه این گزینه ها معمولاً در انواع مختلفی از مواد موجود هستند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند .

سبک باز کردن برای درهای گاراژ

سبک باز شدن درب گاراژ شما به اندازه واقعی درب و نحوه حرکت یا نوسان آن در هنگام باز شدن اشاره دارد .

درب های سبک کالسکه تک

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

درهای گاراژ به سبک کالسکه معمولاً از یک تکه فلز ، چوب یا مواد دیگر ساخته می شوند . به همین دلیل ، درهای سبک کالسکه به فضای چرخشی و مکانیزمی نیاز دارند که به شما امکان می دهد کل در را بلند کرده یا به آن فشار دهید .

در مورد گاراژهای سبک کالسکه ، این بدان معناست که شما یک درب بزرگ برای حرکت دارید . در بیشتر مواقع ، این درها معمولاً با استفاده از مکانیزم وزنه بالا و پایین می شوند . مکانیسم آنها باید اجازه دهد که همزمان بلند شوند و به عقب متمایل شوند .

در مورد گاراژ و بزرگراه شما ، این دو مفهوم اصلی دارد :

اول ، شما باید فضای اطراف درها را از هرگونه اشیاء ، قفسه ها یا دوچرخه خالی کنید .

دوم ، شما باید یک سیستم هشدار نصب کنید که به افراد خارج از خانه اطلاع دهد که درب شما در حال حرکت است . این به این دلیل است که هر کسی که مستقیماً پشت در پیدا می شود ممکن است به طور تصادفی بلند شود یا توسط درب زمین بخورد . بسته به محل زندگی شما ، مقررات ساختمان ممکن است نیاز به یک آلارم بی صدا ” چراغ چشمک زن ” یا صدای هشدار خاص داشته باشد .

درهای دو نفره به سبک کالسکه

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

درست مانند همتای تک لبه آنها ، درهای دو نفره کالسکه نیز از قطعات جامد ساخته شده اند . با این حال ، درهای دو نفره در وسط تقسیم می شوند . به همین دلیل ، این نوع درب گاراژ اغلب ” به بیرون ” می چرخد تا به بالا .

درهای گاراژ دوبل برای خانواده هایی که بیش از یک ماشین دارند عالی است ، زیرا به شما امکان می دهد دو خط مستقل نصب کنید . به این ترتیب ، برای بیرون آوردن تنها یک ماشین مجبور نیستید کل در را باز کنید . حتی اگر فقط یک راه عبور دارید ، درهای دوتایی به شما اجازه می دهند وزن هر در را به نصف برسانید . این امر می تواند بسیار مهم باشد اگر در مکانی زندگی می کنید که مستعد وقوع سیل است یا جایی که بارها قطع برق وجود دارد . درب سبک تر که بیرون می زند چیزی است که می توانید به تنهایی بدون کمک مکانیزم موتوری حرکت دهید .

درهای مقطعی

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

در نگاه اول ، درب های مقطعی بسیار شبیه به درهای استاندارد به سبک کالسکه هستند . هنگامی که آنها به طور کامل بسته می شوند ، حتی ممکن است از یکدیگر متمایز نباشند .

با این حال ، درهای مقطعی از یک تکه چوب یا فلز محکم ساخته نشده اند . در عوض ، آنها اغلب از یک سری میله های افقی ساخته شده اند . این غالباً آنقدر ضخیم هستند که طبیعی به نظر می رسند اما می توان آنها را با مکانیزم موتوری بالا یا پایین انداخت .

بر خلاف درهای سبک کالسکه ، درهای مقطعی نیازی به فضای اضافی برای تاب خوردن ندارند . به همین دلیل ، آنها برای خانه هایی که اطفال یا حیوانات خانگی در اطراف آنها امن تر هستند ، ایمن تر تلقی می شوند . اگر یک گاراژ کوچک دارید ، درهای مقطعی نیز فضای کمتری نسبت به درهای کالسکه اشغال می کنند . با این حال ، شما هنوز هم باید سقف را واضح بگذارید و ممکن است لازم باشد اطمینان حاصل کنید که وسایل روشنایی بسیار دور هستند ، بنابراین تخته ها فضا برای حرکت دارند .

درهای غلتکی

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

درهای رول به ندرت مانند مدلهای کالسکه یا مقطعی شیک به نظر می رسند ، اگرچه می توان آنها را با سبکهای خاص دکوراسیون ترکیب کرد . درهای گاراژ غلتکی تقریباً همیشه از خطوط لولایی فلزی ساخته شده اند . یک مکانیزم اتوماتیک که در بالای در واقع شده است می تواند این دروازه سنگین را بلند کرده و دقیقاً در پشت دهانه در بچرخاند .

درهای رول یک راه عالی برای حداکثر کردن فضای موجود در گاراژ شما است . اگر فولاد محکم را انتخاب می کنید ، می توانند امنیت بیشتری نیز ایجاد کنند : شکستن آنها بسیار سخت است و سوراخ شدن آنها تقریباً غیرممکن است . به علاوه ، از لولا بین فلز می توان برای قرار دادن سنسورهای حرکت استفاده کرد ، که می توانند با سیستم امنیتی موجود شما هماهنگ شوند .

با این حال ، آنها همچنین تمایل دارند به خانه ها حس ” پناهگاه ” متمایزی بدهند ، که ممکن است بسیاری از مردم آن را ناخوشایند بدانند .

اسلاید به طرف

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

درهای گاراژ اسلاید به پهلو یک تغییر جالب در مدل مقطعی است . این درها از یک سری تخته های عمودی به جای افقی استفاده می کنند که همه آنها با لولا به هم متصل شده اند . از یک طرف ، یک ریل کشویی به این تخته ها کمک می کند تا در امتداد دیوار حرکت کنند تا اینکه آن را روی سقف نگه دارند . آنها از مکانیزم موتوری استفاده می کنند .

این مدل مخصوص گاراژهای با سقف پایین مناسب است ، جایی که ممکن است جایی برای قرار دادن دروازه ” نورد شده ” در هر زمان که باز می کنید ، نداشته باشید . همچنین ممکن است زمانی که وسایل روشنایی بزرگ مانع کار می شوند یا اگر در گاراژ خود سایبان جانبی ساخته اید مفید باشد .

سایبان درب های گاراژ

در میانه راه بین درب سبک کالسکه و درب مقطعی ، درب گاراژ سایبان معمولاً فقط از دو یا سه قسمت تشکیل شده است که همه آنها با لولا به هم متصل شده اند . این قسمتها اغلب برای چرخاندن درب به اندازه ای بزرگ هستند اما هنوز هم از فضای مورد نیاز برای کج و بلند کردن درب کالسکه تک طرفه کاسته می شود .

از ویژگی های معماری جالب این درها این است که می توانند یک سایبان کوچک و کم آویز تشکیل دهند . اگر سقف شما بسیار نزدیک به درب گاراژ تمام شود ، این می تواند به شما کمک کند آب باران را منحرف کنید . همچنین به شما این امکان را می دهد که درب گاراژ خود را تا نیمه باز کنید – این راهی عالی برای مراقبت از فرزندان شما  است در حالی است که آنها بازی می کنند  کسی مانند نگهبان وجود داشته باشد .

سبک دکوراسیون

در مورد ظاهر ، درهای گاراژ شما باید شبیه بقیه خانه باشد . در اینجا ، تغییرات احتمالی بین رنگ ، شکل و تریم تقریباً نامحدود است .

با این حال ، ما می توانیم سه جریان اصلی را شناسایی کنیم که همه امکانات مختلف را گروه بندی می کند .

سبک امروزی

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

یک خانه کلاسیک یا امروزی احتمالاً از تعداد زیادی چراغ مستقیم و یک پالت رنگ نسبتاً ساده استفاده می کند که دو رنگ مشابه و پایه متضاد را حفظ می کند .

بیشتر خانه های  امروزی با سبک کالسکه چوبی یا درهای مقطعی به خوبی مطابقت دارند . در برخی موارد ، از آلومینیوم سنگفرش یا شفاف نیز می توان استفاده کرد ، به شرطی که با سایر رنگهای خانه مطابقت داشته باشد .

اکثر خانه های سبک امروزی به شما امکان می دهند با چوب مصنوعی یا کامپوزیت های تقلبی چوبی می ساختن . یک روند رایج این است که رنگ درهای گاراژ را با رنگ حصار انتخاب کنید . اگر هر دو سفید باشند ، این خطر را خواهید داشت که خانه خود را بیش از حد شبیه خانه همسایه کنید .

سبک وینتیج

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

اصطلاح  “vintage ” طیف گسترده ای از سبک ها ، مانند صنعتی ، Tudor ، سبک مزرعه یا معماری استعماری اسپانیا را در بر می گیرد . یکی از ویژگیهای وحدت بخش همه این سبکها این است که آنها از دوره ای که اتومبیل وجود نداشت عقب می مانند . بنابراین ، آنها از شما می خواهند هنگام طراحی گاراژ خود قوانین را کمی رعایت کنید .

بیشتر درهای گاراژ به سبک وینتیج وقتی از چوب یا هر ماده ای شبیه آن ساخته می شوند ، بهتر به نظر می رسند . اغلب ، این سبک ها نیاز به سبک کالسکه دارند – و در مورد خانه های سبک مزرعه ، مطمئن شوید که به دنبال یک ست دو نفره هستید .

سبک های آینده نگر یا مدرن

سبک های مدرن

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

خانه های آینده نگر آنقدرها که طراحان مسکونی آرزو می کردند رایج نیستند – اما اگر از ابتدا خانه خود را می سازید ، شانس منحصر به فردی برای اطمینان از مطابقت درهای گاراژ با سایر موارد خواهید داشت .

بیشتر خانه ها در این سبک به یک رنگ پایه ثابت می رسند . درب گاراژ شما می تواند فرصتی عالی برای شکستن یکنواختی با افزودن کنتراست بسیار روشن باشد . متناوبا ، می توانید به دنبال یک ظاهر صنعتی باشید که از ایمنی بیشتری که درهای غلتکی فولادی ارائه می دهد ، استفاده می کند .

انواع مصالح درب گاراژ

به طور سنتی ، درهای گاراژ معمولاً از چوب ، فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند . با این حال ، برخی از انواع وینیل در حال حاضر برای کسانی که به دنبال چوب مصنوعی هستند در دسترس است .

دربهای پارکینگ چوبی طبیعی

دربهای پارکینگ چوبی طبیعی

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

چوب طبیعی با قیمت مناسب و اغلب با دوام ، یک ماده بسیار محبوب برای درهای گاراژ است . برای بسیاری ، این ماده وقتی بیشتر به نظر می رسد که لاک زده شود و نه رنگ آمیزی شده ، به نظر می رسد و رنگ و بافت طبیعی خود را نشان می دهد .

به طور طبیعی ، نتیجه نهایی بستگی به نوع چوب انتخاب شده دارد . سرو ، کاج یا بلوط همه رنگ های متفاوتی را ارائه می دهند . یک قاعده خوب این است که اگر در حال حاضر از چوب برای قاب پنجره خود استفاده می کنید ، سعی کنید از چوب یکسان ( یا حداقل یک رنگ ) در درهای گاراژ خود استفاده کنید .

اگر در منطقه ای بسیار گرم یا مرطوب زندگی می کنید ، ممکن است چوب بهترین انتخاب نباشد . این امر به تدریج به چوب آسیب می رساند و نیاز به نگهداری مکرر بیشتری دارد .

درب های گاراژ فولادی

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

درب های گاراژ فولادی از قبل هزینه بیشتری نسبت به درهای چوبی دارند . با این حال ، در دراز مدت ، آنها معمولاً حتی خراب می شوند یا پس انداز قابل توجهی را ارائه می دهند ، زیرا تمایل بیشتری به نگهداری مکرر دارند . علاوه بر این ، فولاد همچنین باعث افزایش امنیت و حتی امکان ضد صدا بودن گاراژ شما می شود .

درهای فولادی در صورت ضربه مستقیم می توانند دچار شکاف شوند ، اما بندرت به دو قسمت تقسیم می شوند . گفته می شود ، فولاد عایق زیادی ندارد . اگر می خواهید قبض برق خود را پایین نگه دارید ، احتمالاً باید درهای فولادی خود را با فایبرگلاس بپوشانید – و اگر به جای Drive به طور تصادفی به Reverse برخورد کنید ، پشم شیشه می شکند .

درهای گاراژ آلومینیومی

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

آلومینیوم سبک تر و براق تر از فولاد ، گزینه ای عالی برای درهای نورد یا آب و هوای گرم است. علاوه بر این ، آلومینیوم نیز به خوبی با شیشه های شفاف یا بخش های صیقلی جفت می شود . اگر خانه ای مدرن یا آینده نگر دارید ، آلومینیوم ارزش کاوش را دارد : بافت و رنگ بیشتر و رنگهای روشن تر از چوب یا آلومینیوم را ارائه می دهد .

درهای کامپوزیت گاراژ

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

در دنیای ساختمان ، کامپوزیت فقط یک کلمه فانتزی برای ” ترکیبی” نیست . هدف از مواد کامپوزیت ارائه مزایای چوبی و فلزی به طور همزمان است . با این حال ، وقتی صحبت از درهای گاراژ می شود ، اغلب به احتمال افزودن پنجره های شیشه ای کوچک و تیرهای فولادی به درهای چوبی با ظاهر استاندارد اشاره می کند .

درب های گاراژ چوبی مصنوعی وینیل

انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید
انواع درب پارکینگ , انواع درب پارکینگ جدید

وینیل یک نوع پلاستیک است که ترکیبی از یک پوسته سخت خارج و مقاومت زیاد در برابر فشار است در حالی که هنوز وزن آن کمتر از سایر مواد ذکر شده در اینجا است .

اگر برای باز کردن درهای خود نیاز به استفاده از سیستم خودکار دارید ، این بسیار مفید خواهد بود – درهای وینیل برای جابجایی نیازی به قدرت خاصی ندارند .

به طور کلی ، وینیل معمولاً یک ماده ارزان قیمت محسوب می شود . در حالی که می تواند بافت و رنگ آن شبیه چوب باشد ، احتمالاً همچنان صاف به نظر می رسد و در بازرسی دقیق هیچ کس را فریب نمی دهد . به علاوه ، این ماده به طور کلی نمی تواند در برابر قفل یا پیچ و مهره چوب ضخیم مقاومت کند . بنابراین ، اگر می خواهید خانه خود را ضد سرقت کنید ، وینیل ممکن است بهترین انتخاب نباشد .

درب بازکن گاراژ 101

باز کردن درب گاراژ در گذشته به عنوان فشار یا کشیدن بود . با این حال ، آب و هوای نامساعد ، کمبود زمان و یا حتی مسائل ایمنی ممکن است هر بار که به پیاده روی خود نزدیک می شوید ، از ماشین خود خارج شوید .

اگر به دنبال جایگزینی خودکار هستید ، باید بین چند مکانیسم نیز یکی را انتخاب کنید .

بازکننده های کمربند

بازکنندهای کمربندی مکانیزم استاندارد بازکردن برای درهای غلتکی و مقطعی است . این بازکنها معمولاً از یک کمربند در کنار بالای درب گاراژ استفاده می کنند که درب گاراژ را می کشد . کمربندها معمولاً بسیار بی صدا هستند ، زیرا هنگام حرکت سر و صدای زیادی ایجاد نمی کنند .

بیشتر بازکنهای کمربند شامل کنترل از راه دور هستند . آنها به ندرت برد طولانی دارند ، اما باید فاصله چند متری بین در و راه راه شما را بپوشانند .

بازکننده های درایو زنجیره ای

درب بازکن های زنجیره ای از مکانیسم بسیار مشابهی برای بستن کمربندهای محرک استفاده می کنند . با این حال ، آنها کمربند چرمی یا مصنوعی را با زنجیر فلزی جایگزین می کنند . این باعث می شود آنها انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند و بتوانند درب بسیار سنگین تری ( مانند درب گاراژ فولادی) را بکشند . با این حال ، آنها معمولاً بسیار بلند هستند ، بنابراین اگر یک اتاق خواب بالای گاراژ شما وجود دارد ، از آنها دور شوید .

درایوهای بازکن مستقیم

درایوهای بازکن مستقیم اصلاح مدلهای درایو زنجیره ای هستند که به منظور حذف هرگونه صدایی است . این مکانیزم ها از زنجیری که در داخل ریل فولادی قرار گرفته است استفاده می کنند . این امر زنجیره را پنهان می کند و از برخورد یا انسداد زنجیره به اجسام نزدیک جلوگیری می کند . در دراز مدت ، این به شما کمک می کند هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهید .

افزونه های ” خانه هوشمند “

انقلاب خانه های هوشمند به طور طبیعی به درب بازکنهای گاراژ رسیده است . امروزه ، بسیاری از بازکننده های کمربند و درایوهای مستقیم شامل گیرنده های Wi-Fi هستند که به شما امکان می دهد آنها را به شبکه اینترنت خانه خود متصل کنید . سپس ، می توانید آن کنترل از راه دور را با تلفن هوشمند خود جایگزین کنید یا حتی از دستورات صوتی برای بستن درب گاراژ که خودتان هستید استفاده کنید .

درهای هوشمند گاراژ همچنین می تواند به شما در محافظت از خانه شما کمک کند : برای مثال ، می توانید آنها را طوری تنظیم کنید که هرگاه کسی درب گاراژ را باز کرد یا سعی کرد در هر سنسور مجاور دستکاری کند ، به تلفن هوشمند شما اعلان فوری ارسال کند . برخی از مارک ها حتی دفترچه خاطرات خودکار ایجاد می کنند ، که هر بار درب باز می شود ، یا حتی کدام تلفن هوشمند سفارش داده است .

برای جمع بندی

کاوش انواع درهای گاراژ اغلب پیچیده است ، زیرا شامل انتخاب های کاربردی و زیبایی در کنار مواد مختلف است . برخی مدلها ممکن است از شما بخواهند که مقداری فضای سربار را قربانی کنید یا زنگ هشدارهای اضافی نصب کنید . در پایان روز ، مهم این است که آنها ماشین شما را ایمن نگه می دارند !

اگر از این مقاله لذت می برید ، حتماً  مقاله های ما را مطالعه کنید .

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع درب گاراژ ، ایده های درب گاراژ

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us