درب چوبی

درب های چوبی از قدیمی ترین انواع درب های داخلی و خارجی هستند. چرا درهای چوبی به نفع صاحبان خانه های امروزی است؟ درهای چوبی نه تنها کاربردی هستند، بلکه می توانند هنر و زیبایی را برای کسانی که به دنبال ارتقای سبک طراحی خانه خود هستند به نمایش بگذارند.

درب چوبی
درب چوبی

درهای چوبی نیز برای خانه ها در اقلیم های مختلف بهتر عمل می کنند. طبق گفته تولید کننده درب های درجه یک Pella، درهای چوبی بهتر از درب های مصنوعی با آب و هوا سازگار می شوند. پانل چوبی در یک قاب ثابت می تواند با نوسانات دما منبسط و منقبض شود. این بدان معنی است که یک در چوبی به عنوان یک عایق طبیعی عمل می کند.

درهای چوبی: انواع

دو دسته کلی از درب های چوبی وجود دارد: درهای چوبی داخلی و درب های چوبی خارجی.

درب های چوبی داخلی

درب ریلی چوبی
درب ریلی چوبی

اینها در فضای داخلی خانه برای جداسازی فضاها و بهبود طراحی خانه شما استفاده می شوند. سه نوع اصلی درب های چوبی داخلی وجود دارد: درب چوبی تمام چوب ، درب مغزی توپر با روکش و درب هسته توخالی ( ام دی اف یا اچ دی اف ) .

درب های چوبی خارجی

درب های چوبی خارجی
درب های چوبی خارجی

درب های بیرونی چوبی برای محافظت از خانه شما در برابر آب و هوا و مزاحمان استفاده می شود. درهای بیرونی چوبی نیز سبک و طراحی خانه شما را بهبود می بخشد. درب های چوب تمام چوب و چوب کامپوزیت دو درب خارجی معمولی چوبی هستند.

درب های چوب تمام چوب چیست؟

درب های چوب تمام چوب چیست؟
درب های چوب تمام چوب چیست؟

ساختار درب های چوبی تماما چوبی است. برخی از درهای چوب تمام چوب دارای شیشه یا فلز به عنوان بخشی از طراحی تزئینی خود هستند. یک درب چوبی با شیشه یا فلز همچنان می تواند یک درب چوبی تمام چوب در نظر گرفته شود به شرطی که علاوه بر دکوراسیون و سخت افزار از تمام چوب های خالص ساخته شده باشد.

سبک درب های چوب تمام چوب

درهای چوبی ( تمام چوب ) از تکه های چوب خالص که در سبک های مختلف به هم متصل شده اند ( ماستیف ) ساخته می شوند . یکی از متداول‌ترین سبک‌های درب چوبی ( تمام چوب ) ، درب‌های پانلی است که از پانل‌های متصل به قاب‌های پایه‌های افقی و ریل‌های عمودی ساخته شده‌اند. یکی دیگر از درب های چوب ( تمام چوب ) رایج درب های لوور است . تولید کنندگان درهای لووردار را با نوارهای عمودی کوچک که در پایه های افقی نصب می شوند ایجاد می کنند.

احرای درب چوبی
احرای درب چوبی

محل استفاده

درب های چوب ( تمام چوب ) به عنوان درب داخلی و خارجی استفاده می شود. بسیاری از صاحبان خانه درهای ورودی چوبی با شیشه یا فلز تزئینی دارند. درب های داخلی چوب کمتر رایج هستند زیرا نسبت به انواع دیگر درب های چوبی گران تر هستند.

انواع چوب

تولید کنندگان درب های چوبی تمام چوب را از انواع مختلف چوب ایجاد می کنند. اینها عبارتند از کاج، توسکا، بلوط سفید، بلوط قرمز، ساج، بامبو، زبان گنجشک، صنوبر، گردو و افرا و راش . برخی از محبوب ترین چوب ها برای درب های داخلی چوبی جامد عبارتند از: صنوبر، کاج و توسکا. آنها ارزان هستند و مانع صوتی خوبی ایجاد می کنند. گردو یکی از گران ترین گونه های آن است. دارای رنگ قهوه ای پر زرق و برق با دانه و بافت متراکم است.

طراحی خانه با درب های چوب تمام چوب

درب های چوبی تمام چوب برای بهبود انواع طرح های خانه با بافت و سبک خود کار می کنند. درهای چوبی تمام چوب انباری مکمل سبک روستیک و خانه های کشاورزی است. درب های چوب تمام چوب رنگ شده یا رنگ آمیزی شده دارای کاربرد گسترده ای در بین سبک های متفاوت از جمله مدرن تا کلاسیک هستند.

درب های هسته چوبی چیست؟

درب های هسته جامد چیست؟
درب های هسته جامد چیست؟

درب های هسته چوبی دارای سطح بیرونی از روکش چوب هستند اما با مواد کامپوزیت چوب مانند ام دی اف پر شده اند. کارشناسان درب تمایل دارند این درب مصالحه ای را بین درب های چوبی و درب های توخالی در نظر بگیرند. آنها نسبت به درهای چوب خالص ارزان تر هستند اما هنوز ظاهر و احساس چوب خالص را دارند.

درب های تمام چوب سنگین هستند، اغلب سنگین تر از درب های چوبی هستند . آنها عایق صوتی بهتری نسبت به برخی درهای چوبی ارائه می دهند. این درب ها با آب و هوا منبسط یا منقبض نمی شوند، بلکه شکل خود را در تمام محیط های آب و هوایی حفظ می کنند.

سبک درب های هسته چوبی

تولیدکنندگان درب‌های هسته چوب را در سبک‌های متنوعی از درب‌های تخته‌ای و چندین سبک از درب‌های پانلی می‌سازند. همچنین می توانید ظاهر این درب ها را با رنگ و استر شخصی سازی کنید.

محل استفاده
درب های هسته چوبی به عنوان درب داخلی و خارجی استفاده می شوند. درب های هسته چوبی در بسیاری از کاربردهای تجاری استفاده می شوند. به عنوان درب خارجی در فضاهای آپارتمانی و کانکسی استفاده می شود. بیشتر ساختمان‌های اداری بیش از هر نوع دیگری از درهای داخلی جامد استفاده می‌کنند.

درب های توخالی چیست؟

درب های چوبی تو خالی
درب های چوبی تو خالی

درهای توخالی از پانل های کامپوزیت چوبی ساخته شده اند که روی هسته توخالی از پلاستیک یا مقوا لانه زنبوری به هم چسبانده شده اند. این درب ها به دلیل ارزان بودن و نصب آسان به محبوب ترین نوع درب داخلی تبدیل شده اند.

سبک درب های هسته توخالی

درب های توخالی قالب گیری می شوند. بنابراین، آنها در انواع سبک های اسلب یا پانل دار عرضه می شوند. درب های توخالی به عنوان درب های کمد دوتایی یا انباری نیز استفاده می شوند . آنها با طرح های متنوع خانه کار می کنند. بسته به نوع ساخت، می‌توانید درهای هسته توخالی خاصی را رنگ یا لکه کنید، اگرچه بیشتر آنها رنگ‌شده هستند.

محل استفاده
درب های توخالی برای استفاده داخلی مناسب هستند و نه برای استفاده خارجی. درب های چوبی توخالی عایق خوبی برای صدا یا آب و هوا نیستند. آنها همچنین به اندازه کافی قوی نیستند که در برابر تلاش های هماهنگ برای نفوذ مقاومت کنند.

درب های چوبی چیست؟

درب های چوبی چیست؟
درب های چوبی چیست؟

درب های چوبی به درب های خارجی کامپوزیت چوبی نیز معروف هستند. آنها درهایی هستند که با مواد مختلفی از جمله چوب به عنوان یکی از اجزای آن ساخته شده اند. برخی از صاحبان خانه ها، درب های کامپوزیت را به درهای ورودی چوبی تمام چوب ارج می نهند زیرا دری را ایجاد می کنند که ماندگاری بالایی دارد و نگهداری کمتری دارد.

برای این درب ها، سازندگان یک درب با دو طرف ایجاد می کنند. قسمت داخلی آن چوب و قسمت بیرونی آن از مواد دیگری مانند فایبرگلاس یا فلز است.

سبک درب های چوبی

درب‌های چوبی در سبک‌های مختلفی از جمله درهای تمام چوب و درهای شیشه‌ای مانند درب‌های فرانسوی وجود دارند. همچنین، تولیدکنندگان درب‌های چوبی را با درب‌های دوتایی و کشویی می‌سازند تا متناسب با هر دهانه درب خارجی باشند. بنابراین، این درب ها متناسب با انواع طرح های خانه هستند. شما می توانید درهای چوبی را با رنگ و لکه سفارشی کنید.

محل استفاده
درب های چوبی به عنوان درب های خارجی استفاده می شوند و کاربرد داخلی ندارند.

درهای چوبی مزایا و معایب

درهای چوبی انواع مختلفی دارند. هر کدام نقاط قوت و ضعف خاصی دارند، اگرچه برخی برای همه عمومی هستند.

طرفداران

زیبایی – درهای چوبی زیبایی غیر قابل انکاری دارند. درهای چوب تمام چوب و درهای مغز چوبی گرما و بافت فوق العاده چوب را دارند. حتی درهای توخالی نیز سبک های جذابی دارند.
دوام – درهای چوب تمام چوب و هسته چوبی با نگهداری مناسب چندین دهه دوام می آورند.
تطبیق پذیری – تولیدکنندگان درهای چوبی را در سبک های متنوعی برای تناسب با طرح های مختلف خانه ایجاد می کنند.

منفی

تعمیر و نگهداری – درهای چوبی در صورت فرسوده شدن نیاز به نگهداری معمولی مانند رنگ آمیزی و لکه گیری دارند.
هزینه – درب های چوبی و مغزی چوب خالص برخی از گران ترین انواع درب های موجود هستند.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

از کجا می توانم درهای چوبی ارزان قیمت را در نزدیکی خود پیدا کنم؟

در بهای ارزا شامل اواع درب اچ دی اف ؛ درب ام دی اف ، درب های ام دی اف روکش پی وی سی میباشد که الان در شهریور 1401 از حدود 700 هزار تومان هست به بالا

بهترین درهای چوبی خارجی کدامند؟
میتوان از انواع چوب راش گرجستان ؛ بلوط امریکا برای ساخت درب استفاده کنیم

برخی از صاحبان خانه و طراحان ظاهر و احساس درهای ورودی چوبی خالص را برای سبک های خاص خانه دوست دارند. درهای چوب خالص برای خانه های روستیک به خوبی کار می کنند که ظاهر و احساس چوب بافت دار یک امتیاز است. برای دیگران، درهای با روکش چوبی همان نتایج زیبایی و سبک را به دست می آورند و نگهداری بسیار کمتری دارند.

مزایای درب ورودی چوبی ( تمام چوب ) بدون شیشه چیست؟

درهای ورودی چوبی بدون شیشه ایمن تر هستند زیرا نسبت به درهای چوبی شیشه ای نفوذپذیری کمتری دارند. درهای ورودی تمام چوب بدون شیشه نیز بهتر از درهای شیشه ای حریم خصوصی شما را حفظ می کنند.

بهترین درهای داخلی چوبی کدامند؟

درب‌های توخالی محبوب‌ترین نوع درب‌های چوبی داخلی هستند، زیرا ارزان‌ترین نوع درب‌ها هستند. همچنین سبک های جذاب و متنوعی در دسترس است. اینها عایق صدا نیستند. اگر به گزینه ای نیاز دارید که مقداری عایق صدا را فراهم کند، درب های تمام چوب یا درب هسته چوبی بهتر هستند.

نتیجه

درب های چوبی برای هر خانه ای در فضاهای داخلی و خارجی جذاب هستند.

درهای چوبی خارجی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، اما زیبایی و دوام آنها به تعادل این تلاش کمک می کند.

گزینه های محبوب برای درب های چوبی داخلی مانند درهای توخالی، درب های چوبی را برای همه قابل دسترس می کند.


مطالب مرتبط با موضوع درب :

WhatsApp us