25  طرح جدید درب خانه در سال 2021 همراه با عکس

آیا می توانید خانه ای بدون درب را تصور کنید ؟ به هیچ وجه ! مهم نیست که یک خانه بزرگ یا کوچک است ، طراحی درب خوب برای تکمیل ساختار ضروری است . این یک دروازه برای ورود یا خروج از خانه است و به عنوان یک محافظ برای جلوگیری از ورود ناخواسته عمل می کند . با بستن درب ، می توانید از دنیای خارج جدا شده و وارد منطقه خصوصی خود شوید .

طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

علیرغم اینکه درب ها عناصر مهم در ساختمان هستند ، طراحی درب های خانه اغلب نادیده گرفته می شود و مورد غفلت قرار می گیرد . بسیاری از افراد یک اشتباه رایج در نصب اسلب چوبی یا فلزی به عنوان درب انجام می دهند و ایمنی شما را به خطر می اندازد . در این مقاله ، ما به شما در درک انواع مختلف درب های موجود در بازار ، اهداف آنها و اطلاعات دقیق در مورد نحوه خرید درب مناسب کمک می کنیم .

اهمیت/ هدف دربها در یک خانه :

بدون وجود درب ، ورود به خانه غیرممکن است . هر زمان که می خواهید داخل یا خارج شوید ، باید دیوارها را خراب کنید . داشتن یک دهانه بدون درب ، حریم خصوصی و امنیت شما را به خطر می اندازد . در اینجا برخی از عملکردهای اصلی یک درب در یک خانه آورده شده است :

    دربها فضای داخلی شما را به دنیای خارج متصل می کنند و همچنین قسمت های مختلف خانه شما را پیوند می دهند .

    آنها هوا را به خانه شما می رسانند ، علاوه بر محافظت در برابر باران ، برف یا گرما .

    درب بسته می تواند آلودگی صوتی در خانه را با مسدود کردن صداهای خارجی کنترل کند .

    آنها خانه شما را ایمن می کنند و ” مهمانان ” ناخواسته مانند حیوانات ، آفات یا سارقان را دور نگه می دارند .

    دربهای مدرن می توانند بازده انرژی خانه شما را افزایش داده و قبوض برق را کاهش دهند .

    با انتخاب مواد مناسب ، دربها همچنین می توانند به جلوگیری از گسترش آتش در داخل خانه کمک کنند .

    بسیاری از دربها مجهز به مکانیزم های قفل ایمن هستند تا دسترسی به خانه را محدود کنند .

تفاوت درب داخلی و خارجی چیست ؟

طراحی دربهای خانه به دو دسته اصلی طبقه بندی می شود – دربهای داخلی ، دربهای بیرونی. اگرچه در بسیاری از موارد به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما تفاوت زیادی بین این دربها از نظر ساختار و عملکرد وجود دارد .

دربهای داخلی در مقابل درهای بیرونی :

دربهای داخلی برای استفاده داخلی در یک خانه طراحی شده است . اندازه آنها استاندارد است و عملکرد آنها بسیار سبک تر است . قیمت این درب ها نیز به دلیل کم بودن متریال و هزینه های پایین است. دربهای داخلی یا دارای یک هسته جامد یا یک هسته توخالی هستند و در تزئینات و طرح های مختلف قرار می گیرند تا با بقیه دکوراسیون ترکیب شوند .

از طرف دیگر دربهای خارجی محکم و بادوام هستند . آنها طوری طراحی شده اند که با تغییرات محیطی و ساییدگی مکرر روبرو شوند . این دربها همچنین دارای یک درمان شیمیایی ویژه برای جلوگیری از آسیب ناشی از گرد و غبار ، حشرات و … هستند ، دربهای خارجی در مقایسه با دربهای داخلی سنگین بوده و قیمت بالایی نیز دارن د. بسته به اندازه نقطه ورود یا خروج ، اندازه دربها را می توان سفارشی کرد .

انواع مختلف دربها چیست ؟

اکنون که تفاوت اساسی بین دو نوع درب را آموخته اید ، اجازه دهید نگاهی به انواع محبوب دربهای داخلی و خارجی خانه ها با توجه به اهداف مختلف بیندازیم :

    دربهای لولا : این دربهای معمولی هستند که با یک لولا به یک قاب متصل می شوند . آنها می توانند به داخل یا خارج عمل کنند و یک قفل به آن متصل شده باشد .

    دربهای تاشو : آنها برای فضاهای شلوغ ایده آل هستند ، جایی که می توانید درب را تا کنید و فضای بیشتری ایجاد کنید . این دربها با استفاده از لولا و کشویی برای جابجایی آسان به یکدیگر متصل می شوند .

    دربهای کشویی : این دربها طوری طراحی شده اند که با یک فشار یا کشش ساده روی ریل می لغزند . آنها برای بهینه سازی استفاده از فضا و بهبود بهره وری انرژی طراحی شده اند .

    دربهای جیبی : برای فضاهای جمع و جور طراحی شده اند ، این دربها در جیب های دیوار ” ناپدید ” می شوند تا از فضای داخل استفاده کنند.

    دربهای فرانسوی : برای نمای بیرونی و داخلی بسیار مناسب هستند و با ترکیبی از شیشه و مواد دیگر طراحی شده اند . این دربها تهویه بهتر و دسترسی به چشم انداز عالی را ارائه می دهند .

چگونه درب منزل مناسب بخریم ؟

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند درب مناسب خانه خود را بدون سختی های زیاد خریداری کنید :

    هدف را تجزیه و تحلیل کنید : قبل از شروع جستجوی درب ، هدف و انتظارات از آن را درک کنید . این می تواند به شما کمک کند تا قسمت سمت راست دربها را محدود کنید . همچنین ، موقعیت درب را برای انتخاب متریال و طرح مناسب در نظر داشته باشید .

    اندازه گیری ها را درست انجام دهید : مگر اینکه اندازه استاندارد درب را داشته باشید ، همیشه توصیه می شود که در را به طور کامل اندازه گیری کنید . همچنین ، قبل از سرمایه گذاری پول خود ، با مشخصات یک درب آشنا شوید .

    مواد : انتخاب مواد مناسب بسیار مهم است . در حالی که چوب درجه یک و شیک است ، نیاز به نگهداری بالایی دارد . دربهای فلزی محکم و بادوام هستند اما قیمت بالایی دارند . مواد دیگر مانند PVC  ، UPVC می توانند کارآمد و شیک باشند ، اما ممکن است دوام زیادی نداشته باشند .

    تعمیر و نگهداری : همیشه انتخاب دربهایی که تعمیر و نگهداری کمی دارند ، عملی است . باید در برابر تغییرات شدید آب و هوایی ، همراه با عملکرد فوق العاده مقاومت کند .

بهترین طراحی درب منزل :

در اینجا ما 25 طرح ساده و مدرن درب خانه را با تصاویر ثبت کردیم . بیایید نگاهی به آنها داشته باشیم .

 1. طراحی درهای امروزی :
طرح جدید درب چوبی خانهطرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

در اینجا یک درب امروزی است که مخصوص خانه های مدرن طراحی شده است . دکوراسیون چوبی کلاسیک این درب مطمئناً استقبال خوبی از بازدیدکنندگان شما خواهد کرد . به دلیل اندازه و تراکم ، برای نقاط ورودی ایده آل است . طراحی درب قاب دار و مدرن درب نیز دارای یک مکانیزم قفل داخلی و یک لولا فشار برای باز و بسته شدن است .

     نوع درب : طراحی درهای لولا امروزی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای

 • طراحی دربهای ورودی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

از این طراحی زیبا درب ورودی لذت ببرید ، که می تواند بازدیدکنندگان شما را متعجب کند . درب بزرگ نشان دهنده سلیقه غنی و شخصیت منحصر به فرد شماست . این درب چوبی محکم دارای دریچه های کوچکی در درب است تا نور و جریان هوای بهتری را به داخل اتاق وارد کند . شما حتی می توانید پانل های شیشه ای مات را برای پوشش این دهانه ها برای حفظ حریم خصوصی انتخاب کنید .

     نوع درب : طرح های درب ورودی چوبی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • طراحی دربهای اتاق خواب :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب اتاق خواب از حریم خصوصی ما در برابر بقیه خانه محافظت می کند . در اینجا یکی از چنین طراحی داخلی است که می تواند با استفاده از چوب و پانل های شیشه ای به خانه شما زیبایی ببخشد . این یک درب لولایی است که به سمت داخل باز می شود تا در صورت لزوم دسترسی به اتاق را فراهم کند . همچنین می توانید رنگ چوب را به گونه ای تنظیم کنید که با بقیه موضوع مطابقت داشته باشد .

     نوع درب : طرح درب اتاق خواب چوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • جدیدترین طرح های درب کشویی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

به جای مصالحه با فضا با یک درب لولایی سنتی ، این درب کشویی مدرن را انتخاب کنید . درب چوبی انبار علاوه بر راحتی بیشتر ، زیبایی خانه شما را افزایش می دهد . همچنین فضای زیادی را در داخل اتاق نمی گیرد ، بنابراین درب حتی برای آپارتمان های کوچکتر به خوبی کار می کند .

     نوع درب : طرح های درب کشویی انبار .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • طراحی دربهای شیشه ای :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

در اینجا یک طرح شیشه ای تزئینی جالب است که می تواند مانند یک لوازم جانبی خاص به نظر برسد . الگوی خلاقانه روی این شیشه مات می تواند توهم یک جنگل دور در خانه شما را ایجاد کند . این شیشه همچنین مقاوم است و در برابر شکستگی های ناشی از ضربه مقاوم است . می توانید آن را به عنوان در ورودی یا در محل زندگی خود نصب کنید .

     نوع درب : طرح های تزئینی درب شیشه ای .

     موقعیت : داخلی ، خارجی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

 • طرح های درب فرانسوی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

اگر می خواهید از زمان بسیار خوبی در حیاط یا باغ خود لذت ببرید ، درب حیاط فرانسوی به خوبی کار می کند . دربهای فرانسوی برای روشن شدن خانه شما طراحی شده اند که می تواند نعمت خانه های کم نور باشد . آنها با پانل های شیشه ای ساخته شده اند که در الگوهای مختلف مرتب شده اند تا حس زیبایی به آنها بدهد و به عنوان دربهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد .

     نوع درب : طرح های درب حیاط فرانسوی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : پی وی سی ، شیشه .

     رنگ : سفید .

 • بهترین طراحی دربهای چوبی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

هیچ چیز نمی تواند به ظاهر درجه یک و درب چوبی نزدیک شود . این چوب ساج جامد ، طراحی درب می تواند ظاهری سلطنتی به خانه شما ببخشد . این دستگاه قدرت و عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهد و برای مدت طولانی با نگهداری منظم دوام می آورد . شما حتی می توانید دو شیشه جانبی را برای جلوه بیشتر نمای بیرونی خود اضافه کنید .

     نوع درب : درب چوبی برای ورود

     موقعیت : بیرونی

     جنس : چوب

     رنگ : قهوه ای

 • طراحی قاب درب :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

چارچوب درب برای پشتیبانی و تعادل موقعیت درب ضروری است . همچنین می تواند برای طراحی ظاهری درب شما استفاده شود . این قاب درب چوبی ساج را برای ورودی خود ، که به اندازه ورودی سفارشی است ، بررسی کنید . به جای ساده نگه داشتن ، قاب و لنگه ها با شیشه رنگ آمیزی شده برای سبک و کارایی زیبا می شوند .

     نوع درب : طراحی قاب چوبی درب .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • طرح های درب فلاش :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

دربهای زنده برای حفظ رطوبت و آسیب حشرات از نظر شیمیایی درمان می شوند . آنها معمولاً با تخته چوبی ساخته می شوند و دارای هسته جامد یا توخالی هستند . دربهای فلاش به دلیل کاربردی بودن آنها برای حمام و دربهای داخلی بسیار مناسب است . سبک ها و طرح های مختلفی در این درب ها وجود دارد که می توانید متناسب با موضوع خانه انتخاب کنید .

     نوع درب : طرح درب های چوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

10. طرح های ساده درب تاشو :

طراحی درب تاشو

دربهای تاشو را دربهای دوبل نیز می نامند که بیش از یک درب با لولا به هم متصل شده اند . برای باز کردن ورودی می توانید آنها را کاملاً تا کنید یا یکی از آنها را ببندید تا ورود محدود شود .  دربهای تاشو به دلیل سهولت استفاده و نگهداری کم ، برای فضای داخلی و خارجی نیز مناسب است .

     نوع درب : طرح های درب تاشو .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ .

 1. طرح های درب لوور :

از خلوت خود لذت ببرید بدون اینکه نگران هوای قدیمی در اتاق با دربهای لوور باشید . این دربها دارای ورقه های افقی از چوب یا مواد دیگر هستند تا جریان هوای آزاد را فعال کنند . آنها برای محیط های داخلی ، به ویژه در مکان های بسته مانند محوطه انبار ، محل نگهداری یا حتی کمد لباس ، ایده آل هستند . دربهای لوور توهم مساحت وسیعی را در اتاق ایجاد می کند .

     نوع درب : طرح های درب لوور .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ .

طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه
 1. . طرح های درب پانل :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب های پانل یکی از دربهای ارزان قیمت هستند که مزایای متعددی را ارائه می دهند . آنها قوی هستند و نصب آنها آسان است . این دربها معمولاً با چوب و با استفاده از صفحات افقی و عمودی ساخته می شوند . در اینجا یکی از این دربها با استفاده از تصویر درب چوبی ساج در طراحی منحصر به فرد مشاهده شده است . این برای نقاط داخلی و خارجی شما مناسب است .

     نوع درب : طرح های درب پنل چوبی .

     موقعیت : داخلی ، خارجی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ

 • طراحی دربهای حمام :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

استفاده از درب چوبی برای حمام می تواند رطوبت را جذب کرده و باعث متورم شدن آن شود . به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند از درب PVC استفاده کنید که هم شیک باشد و هم کاربردی . این درب ساخته شده از الیاف پلیمری ، آب را دفع کرده و تمیز و خشک می ماند . همچنین می توانید از بین طرح ها و الگوهای مختلف انتخاب کنید .

     نوع درب : طرح های درب حمام PVC .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : پی وی سی .

     رنگ : قهوه ای .

 • طرح های درب فلزی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

استفاده از درب فلزی نه تنها ارزان است بلکه در دوران مدرن نیز مورد پسند است . یکی از این دربهای فلزی که در اینجا مشخص شده است از آهن فرفورژه ساخته شده است . این درب محکم در طراحی و جزئیات ظاهری گوتیک دارد . با استحکام فوق العاده ، درب به عنوان یک محافظ عالی برای نقطه ورود شما عمل می کند تا دسترسی بازدیدکنندگان شما را محدود کند .

     نوع درب : طراحی درب ورودی فلزی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آهن فرفورژه .

     رنگ : مشکی .

 • طراحی دربهای پنجره :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

دربها منحصر به اتاق شما نیستند ، بلکه برای پنجره های شما نیز مهم هستند . بدون در ، یک پنجره فقط یک سوراخ روی دیوار خواهد بود . دربهای پنجره علاوه بر ایمن سازی خانه ، مزایای بسیاری مانند تهویه ، دید و هوا را نیز ارائه می دهد . در اینجا یک مدل درب دو لنگه با سیستم قفل دیده می شود .

     نوع درب : طرح های درب لولایی پنجره .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آهن فرفورژه .

     رنگ : مشکی .

 • طرح های درب آلومینیومی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

آلومینیوم یک ماده سبک و محکم است که برای دربها ایده آل است . به دلیل خواص کم نگهداری و ضد خوردگی ، هم برای فضای داخلی و هم برای بیرون مناسب است . این درب آلومینیومی لعاب دار را ببینید که مخصوص نقاط ورودی برای صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از صداهای مزاحم طراحی شده است !

     نوع درب : طرح های درب شیشه ای آلومینیومی

     موقعیت : بیرونی

     جنس : آلومینیوم

     رنگ: خاکستری

 • طراحی دربهای   UPVC :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

UPVC یک ماده مصنوعی سازگار با محیط زیست است که به دلیل استحکام و سبک خود شناخته شده است . دربهای ساخته شده با UPVC به دلیل خاصیت مقاوم در برابر گرد و غبار و آب تقاضای زیادی دارند . با استفاده از یک قاب UPVC اساسی ، حتی می توانید پانل های شیشه ای را برای دید و تهویه مناسب نصب کنید. این درب لولایی سفید یکی از این نمونه ها است که برای فضای داخلی و خارجی شما مناسب است.

     نوع درب : طرح های درب لولایی UPVC .

     موقعیت : بیرونی ، داخلی .

     جنس : UPVC .

     رنگ : سفید .

 • طرح های درب صفحه :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

با نصب درب صفحه نمایش پشه ها و دیگر موجودات مزاحم را از خانه خود دور کنید . دربها به عنوان اولین خط دفاعی در خانه شما عمل می کنند . آنها با فلز ریز ساخته شده اند تا ورود حتی حشرات ریز به داخل را محدود کنند . این درب صفحه چوبی سفید دارای فلز آلومینیومی است تا از نور و هوا بدون نگرانی در مورد نفوذ لذت ببرید .

     نوع درب : طرح های درب صفحه سفید .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

 • طرح های درب ضد حریق :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب ضد حریق بخشی از مقررات ایمنی ساختمان است . در اینجا یک درب چوبی دو جداره و چوبی است که مخصوص مقاومت در برابر آتش است . بسته به هزینه سرمایه گذاری ، درب روکش شده در طبقه بندی های مختلفی مانند FD30 ، 60 و غیره قرار می گیرد . این دربها معمولاً در بین دو قسمت ساختمان نصب می شوند تا از انتقال آتش جلوگیری کرده و تلفات جانی را کاهش دهند .

     نوع درب : طرح های درب چوبی دارای درجه حرارت آتش .

     موقعیت : داخلی .

     جنس: چوب .

     رنگ : بژ .

 • طرح های مدرن درب آهنی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

این یک درب آهنی فرفورژه است که برای نمای بیرونی ساخته شده است . این درب زیبا مطمئناً شما را با پیچیدگی های خود مجذوب خود می کند . درب های فرفورژه معمولاً به دلیل فرایند کار شدید گران هستند . با این حال ، آنها به دلیل عمر طولانی و تنوع طرح های خود ارزش سرمایه گذاری دارند . همچنین نگهداری آنها بسیار آسان است و می توانند فشار شدید را تحمل کنند .

     نوع درب : طرح های درب بیرونی از جنس آهن فرفورژه .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آهن فرفورژه .

     رنگ : مشکی .

 1. طرح های درب   PVC :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

PVC نه تنها به حمام ، بلکه برای دربهای داخلی شما نیز محدود می شود . آنها ضد لک هستند و فقط به یک دستمال مرطوب نیاز دارند تا دوباره ظاهر شوند . علاوه بر این ، دربهای PVC از مواد ارزان قیمت هستند و به راحتی در دسترس هستند . آنها در اندازه های استاندارد در طرح های متعدد وجود دارند . در اینجا یکی از الگوهایی است که می تواند ظاهر کلی اتاق شما را افزایش دهد.

     نوع درب : طرح های درب PVC .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : پی وی سی .

     رنگ : قهوه ای .

 1. جدیدترین طرح های درب اداری :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه
 1. طرح های مدرن درب پشت :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب پشتی دسترسی به قسمت عقب خانه شما را فراهم می کند . این به اندازه درب ورودی مهم است و نمی توان از نظر کیفیت و عملکرد آن را به خطر انداخت . این درب تخته چوبی است که می تواند دسترسی به حیاط و باغ شما را امکان پذیر کند . افزودن پانل های شیشه ای می تواند در حرکات مشکوک خارج ، بدون بازکردن در ، به شما دید دهد .

     نوع درب : طرح های درب چوبی حیاط خلوت .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : خاکستری .

 1. طراحی دربهای مسطح :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

اگر صاحب یک واحد خوب در یک آپارتمان هستید ، باید دربهای مناسب را نیز انتخاب کنید تا با عظمت آن مطابقت داشته باشد . این دربهای چوبی لعاب دار و جامد را برای مناطق زندگی و محل ورود خود امتحان کنید . شما می توانید تم رنگ را در کل ثابت نگه دارید ، اما از نظر طرح و متریال در را تغییر دهید.

     نوع درب : طرح های درب تخت .

     موقعیت : بیرونی ، داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : خاکستری .

امیدواریم این طرح های جدید درب ایده ای اساسی در مورد دربها برای شما ارائه کرده باشد . اگرچه انواع زیادی از دربها وجود دارد ، اما این سبک ها به دلیل محبوبیت بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفته اند . با تغییرات جزئی ، می توانید بدون تغییر در ویژگی های اصلی ، به آنها جلوه ای شخصی بدهید. اگر هنوز در مورد انتخاب سردرگم هستید ، توصیه می کنیم برای تصمیم گیری خرید مناسب با یک متخصص صحبت کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع درب چوبی ، درب چوبی ورودی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us