خانه » Blog » دکوراسیون » دکوراسیون چوبی » درب » 25  طرح جدید درب چوبی خانه در سال 2023 همراه با عکس

25  طرح جدید درب خانه در سال 2023 همراه با عکس

آیا می توانید خانه ای بدون درب را تصور کنید ؟ به هیچ وجه ! مهم نیست که یک خانه بزرگ یا کوچک است ، طراحی درب خوب برای تکمیل ساختار ضروری است . این یک دروازه برای ورود یا خروج از خانه است و به عنوان یک محافظ برای جلوگیری از ورود ناخواسته عمل می کند . با بستن درب ، می توانید از دنیای خارج جدا شده و وارد منطقه خصوصی خود شوید .

طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

علیرغم اینکه درب ها عناصر مهم در ساختمان هستند ، طراحی درب های خانه اغلب نادیده گرفته می شود و مورد غفلت قرار می گیرد . بسیاری از افراد یک اشتباه رایج در نصب اسلب چوبی یا فلزی به عنوان درب انجام می دهند و ایمنی شما را به خطر می اندازد . در این مقاله ، ما به شما در درک انواع مختلف درب های موجود در بازار ، اهداف آنها و اطلاعات دقیق در مورد نحوه خرید درب مناسب کمک می کنیم .

اهمیت/ هدف دربها در یک خانه :

بدون وجود درب ، ورود به خانه غیرممکن است . هر زمان که می خواهید داخل یا خارج شوید ، باید دیوارها را خراب کنید . داشتن یک دهانه بدون درب ، حریم خصوصی و امنیت شما را به خطر می اندازد . در اینجا برخی از عملکردهای اصلی یک درب در یک خانه آورده شده است :

    دربها فضای داخلی شما را به دنیای خارج متصل می کنند و همچنین قسمت های مختلف خانه شما را پیوند می دهند .

    آنها هوا را به خانه شما می رسانند ، علاوه بر محافظت در برابر باران ، برف یا گرما .

    درب بسته می تواند آلودگی صوتی در خانه را با مسدود کردن صداهای خارجی کنترل کند .

    آنها خانه شما را ایمن می کنند و ” مهمانان ” ناخواسته مانند حیوانات ، آفات یا سارقان را دور نگه می دارند .

    دربهای مدرن می توانند بازده انرژی خانه شما را افزایش داده و قبوض برق را کاهش دهند .

    با انتخاب مواد مناسب ، دربها همچنین می توانند به جلوگیری از گسترش آتش در داخل خانه کمک کنند .

    بسیاری از دربها مجهز به مکانیزم های قفل ایمن هستند تا دسترسی به خانه را محدود کنند .

تفاوت درب داخلی و خارجی چیست ؟

طراحی دربهای خانه به دو دسته اصلی طبقه بندی می شود – دربهای داخلی ، دربهای بیرونی. اگرچه در بسیاری از موارد به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما تفاوت زیادی بین این دربها از نظر ساختار و عملکرد وجود دارد .

دربهای داخلی در مقابل درهای بیرونی :

دربهای داخلی برای استفاده داخلی در یک خانه طراحی شده است . اندازه آنها استاندارد است و عملکرد آنها بسیار سبک تر است . قیمت این درب ها نیز به دلیل کم بودن متریال و هزینه های پایین است. دربهای داخلی یا دارای یک هسته جامد یا یک هسته توخالی هستند و در تزئینات و طرح های مختلف قرار می گیرند تا با بقیه دکوراسیون ترکیب شوند .

از طرف دیگر دربهای خارجی محکم و بادوام هستند . آنها طوری طراحی شده اند که با تغییرات محیطی و ساییدگی مکرر روبرو شوند . این دربها همچنین دارای یک درمان شیمیایی ویژه برای جلوگیری از آسیب ناشی از گرد و غبار ، حشرات و … هستند ، دربهای خارجی در مقایسه با دربهای داخلی سنگین بوده و قیمت بالایی نیز دارن د. بسته به اندازه نقطه ورود یا خروج ، اندازه دربها را می توان سفارشی کرد .

انواع مختلف دربها چیست ؟

اکنون که تفاوت اساسی بین دو نوع درب را آموخته اید ، اجازه دهید نگاهی به انواع محبوب دربهای داخلی و خارجی خانه ها با توجه به اهداف مختلف بیندازیم :

    دربهای لولا : این دربهای معمولی هستند که با یک لولا به یک قاب متصل می شوند . آنها می توانند به داخل یا خارج عمل کنند و یک قفل به آن متصل شده باشد .

    دربهای تاشو : آنها برای فضاهای شلوغ ایده آل هستند ، جایی که می توانید درب را تا کنید و فضای بیشتری ایجاد کنید . این دربها با استفاده از لولا و کشویی برای جابجایی آسان به یکدیگر متصل می شوند .

    دربهای کشویی : این دربها طوری طراحی شده اند که با یک فشار یا کشش ساده روی ریل می لغزند . آنها برای بهینه سازی استفاده از فضا و بهبود بهره وری انرژی طراحی شده اند .

    دربهای جیبی : برای فضاهای جمع و جور طراحی شده اند ، این دربها در جیب های دیوار ” ناپدید ” می شوند تا از فضای داخل استفاده کنند.

    دربهای فرانسوی : برای نمای بیرونی و داخلی بسیار مناسب هستند و با ترکیبی از شیشه و مواد دیگر طراحی شده اند . این دربها تهویه بهتر و دسترسی به چشم انداز عالی را ارائه می دهند .

چگونه درب منزل مناسب بخریم ؟

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند درب مناسب خانه خود را بدون سختی های زیاد خریداری کنید :

    هدف را تجزیه و تحلیل کنید : قبل از شروع جستجوی درب ، هدف و انتظارات از آن را درک کنید . این می تواند به شما کمک کند تا قسمت سمت راست دربها را محدود کنید . همچنین ، موقعیت درب را برای انتخاب متریال و طرح مناسب در نظر داشته باشید .

    اندازه گیری ها را درست انجام دهید : مگر اینکه اندازه استاندارد درب را داشته باشید ، همیشه توصیه می شود که در را به طور کامل اندازه گیری کنید . همچنین ، قبل از سرمایه گذاری پول خود ، با مشخصات یک درب آشنا شوید .

    مواد : انتخاب مواد مناسب بسیار مهم است . در حالی که چوب درجه یک و شیک است ، نیاز به نگهداری بالایی دارد . دربهای فلزی محکم و بادوام هستند اما قیمت بالایی دارند . مواد دیگر مانند PVC  ، UPVC می توانند کارآمد و شیک باشند ، اما ممکن است دوام زیادی نداشته باشند .

    تعمیر و نگهداری : همیشه انتخاب دربهایی که تعمیر و نگهداری کمی دارند ، عملی است . باید در برابر تغییرات شدید آب و هوایی ، همراه با عملکرد فوق العاده مقاومت کند .

بهترین طراحی درب منزل :

در اینجا ما 25 طرح ساده و مدرن درب خانه را با تصاویر ثبت کردیم . بیایید نگاهی به آنها داشته باشیم .

 1. طراحی درهای امروزی :
طرح جدید درب چوبی خانهطرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

در اینجا یک درب امروزی است که مخصوص خانه های مدرن طراحی شده است . دکوراسیون چوبی کلاسیک این درب مطمئناً استقبال خوبی از بازدیدکنندگان شما خواهد کرد . به دلیل اندازه و تراکم ، برای نقاط ورودی ایده آل است . طراحی درب قاب دار و مدرن درب نیز دارای یک مکانیزم قفل داخلی و یک لولا فشار برای باز و بسته شدن است .

     نوع درب : طراحی درهای لولا امروزی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای

 • طراحی دربهای ورودی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

از این طراحی زیبا درب ورودی لذت ببرید ، که می تواند بازدیدکنندگان شما را متعجب کند . درب بزرگ نشان دهنده سلیقه غنی و شخصیت منحصر به فرد شماست . این درب چوبی محکم دارای دریچه های کوچکی در درب است تا نور و جریان هوای بهتری را به داخل اتاق وارد کند . شما حتی می توانید پانل های شیشه ای مات را برای پوشش این دهانه ها برای حفظ حریم خصوصی انتخاب کنید .

     نوع درب : طرح های درب ورودی چوبی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • طراحی دربهای اتاق خواب :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب اتاق خواب از حریم خصوصی ما در برابر بقیه خانه محافظت می کند . در اینجا یکی از چنین طراحی داخلی است که می تواند با استفاده از چوب و پانل های شیشه ای به خانه شما زیبایی ببخشد . این یک درب لولایی است که به سمت داخل باز می شود تا در صورت لزوم دسترسی به اتاق را فراهم کند . همچنین می توانید رنگ چوب را به گونه ای تنظیم کنید که با بقیه موضوع مطابقت داشته باشد .

     نوع درب : طرح درب اتاق خواب چوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • جدیدترین طرح های درب کشویی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

به جای مصالحه با فضا با یک درب لولایی سنتی ، این درب کشویی مدرن را انتخاب کنید . درب چوبی انبار علاوه بر راحتی بیشتر ، زیبایی خانه شما را افزایش می دهد . همچنین فضای زیادی را در داخل اتاق نمی گیرد ، بنابراین درب حتی برای آپارتمان های کوچکتر به خوبی کار می کند .

     نوع درب : طرح های درب کشویی انبار .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • طراحی دربهای شیشه ای :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

در اینجا یک طرح شیشه ای تزئینی جالب است که می تواند مانند یک لوازم جانبی خاص به نظر برسد . الگوی خلاقانه روی این شیشه مات می تواند توهم یک جنگل دور در خانه شما را ایجاد کند . این شیشه همچنین مقاوم است و در برابر شکستگی های ناشی از ضربه مقاوم است . می توانید آن را به عنوان در ورودی یا در محل زندگی خود نصب کنید .

     نوع درب : طرح های تزئینی درب شیشه ای .

     موقعیت : داخلی ، خارجی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

 • طرح های درب فرانسوی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

اگر می خواهید از زمان بسیار خوبی در حیاط یا باغ خود لذت ببرید ، درب حیاط فرانسوی به خوبی کار می کند . دربهای فرانسوی برای روشن شدن خانه شما طراحی شده اند که می تواند نعمت خانه های کم نور باشد . آنها با پانل های شیشه ای ساخته شده اند که در الگوهای مختلف مرتب شده اند تا حس زیبایی به آنها بدهد و به عنوان دربهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد .

     نوع درب : طرح های درب حیاط فرانسوی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : پی وی سی ، شیشه .

     رنگ : سفید .

 • بهترین طراحی دربهای چوبی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

هیچ چیز نمی تواند به ظاهر درجه یک و درب چوبی نزدیک شود . این چوب ساج جامد ، طراحی درب می تواند ظاهری سلطنتی به خانه شما ببخشد . این دستگاه قدرت و عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهد و برای مدت طولانی با نگهداری منظم دوام می آورد . شما حتی می توانید دو شیشه جانبی را برای جلوه بیشتر نمای بیرونی خود اضافه کنید .

     نوع درب : درب چوبی برای ورود

     موقعیت : بیرونی

     جنس : چوب

     رنگ : قهوه ای

 • طراحی قاب درب :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

چارچوب درب برای پشتیبانی و تعادل موقعیت درب ضروری است . همچنین می تواند برای طراحی ظاهری درب شما استفاده شود . این قاب درب چوبی ساج را برای ورودی خود ، که به اندازه ورودی سفارشی است ، بررسی کنید . به جای ساده نگه داشتن ، قاب و لنگه ها با شیشه رنگ آمیزی شده برای سبک و کارایی زیبا می شوند .

     نوع درب : طراحی قاب چوبی درب .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

 • طرح های درب فلاش :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

دربهای زنده برای حفظ رطوبت و آسیب حشرات از نظر شیمیایی درمان می شوند . آنها معمولاً با تخته چوبی ساخته می شوند و دارای هسته جامد یا توخالی هستند . دربهای فلاش به دلیل کاربردی بودن آنها برای حمام و دربهای داخلی بسیار مناسب است . سبک ها و طرح های مختلفی در این درب ها وجود دارد که می توانید متناسب با موضوع خانه انتخاب کنید .

     نوع درب : طرح درب های چوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

10. طرح های ساده درب تاشو :

طراحی درب تاشو

دربهای تاشو را دربهای دوبل نیز می نامند که بیش از یک درب با لولا به هم متصل شده اند . برای باز کردن ورودی می توانید آنها را کاملاً تا کنید یا یکی از آنها را ببندید تا ورود محدود شود .  دربهای تاشو به دلیل سهولت استفاده و نگهداری کم ، برای فضای داخلی و خارجی نیز مناسب است .

     نوع درب : طرح های درب تاشو .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ .

 1. طرح های درب لوور :

از خلوت خود لذت ببرید بدون اینکه نگران هوای قدیمی در اتاق با دربهای لوور باشید . این دربها دارای ورقه های افقی از چوب یا مواد دیگر هستند تا جریان هوای آزاد را فعال کنند . آنها برای محیط های داخلی ، به ویژه در مکان های بسته مانند محوطه انبار ، محل نگهداری یا حتی کمد لباس ، ایده آل هستند . دربهای لوور توهم مساحت وسیعی را در اتاق ایجاد می کند .

     نوع درب : طرح های درب لوور .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ .

طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه
 1. . طرح های درب پانل :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب های پانل یکی از دربهای ارزان قیمت هستند که مزایای متعددی را ارائه می دهند . آنها قوی هستند و نصب آنها آسان است . این دربها معمولاً با چوب و با استفاده از صفحات افقی و عمودی ساخته می شوند . در اینجا یکی از این دربها با استفاده از تصویر درب چوبی ساج در طراحی منحصر به فرد مشاهده شده است . این برای نقاط داخلی و خارجی شما مناسب است .

     نوع درب : طرح های درب پنل چوبی .

     موقعیت : داخلی ، خارجی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ

 • طراحی دربهای حمام :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

استفاده از درب چوبی برای حمام می تواند رطوبت را جذب کرده و باعث متورم شدن آن شود . به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند از درب PVC استفاده کنید که هم شیک باشد و هم کاربردی . این درب ساخته شده از الیاف پلیمری ، آب را دفع کرده و تمیز و خشک می ماند . همچنین می توانید از بین طرح ها و الگوهای مختلف انتخاب کنید .

     نوع درب : طرح های درب حمام PVC .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : پی وی سی .

     رنگ : قهوه ای .

 • طرح های درب فلزی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

استفاده از درب فلزی نه تنها ارزان است بلکه در دوران مدرن نیز مورد پسند است . یکی از این دربهای فلزی که در اینجا مشخص شده است از آهن فرفورژه ساخته شده است . این درب محکم در طراحی و جزئیات ظاهری گوتیک دارد . با استحکام فوق العاده ، درب به عنوان یک محافظ عالی برای نقطه ورود شما عمل می کند تا دسترسی بازدیدکنندگان شما را محدود کند .

     نوع درب : طراحی درب ورودی فلزی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آهن فرفورژه .

     رنگ : مشکی .

 • طراحی دربهای پنجره :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

دربها منحصر به اتاق شما نیستند ، بلکه برای پنجره های شما نیز مهم هستند . بدون در ، یک پنجره فقط یک سوراخ روی دیوار خواهد بود . دربهای پنجره علاوه بر ایمن سازی خانه ، مزایای بسیاری مانند تهویه ، دید و هوا را نیز ارائه می دهد . در اینجا یک مدل درب دو لنگه با سیستم قفل دیده می شود .

     نوع درب : طرح های درب لولایی پنجره .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آهن فرفورژه .

     رنگ : مشکی .

 • طرح های درب آلومینیومی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

آلومینیوم یک ماده سبک و محکم است که برای دربها ایده آل است . به دلیل خواص کم نگهداری و ضد خوردگی ، هم برای فضای داخلی و هم برای بیرون مناسب است . این درب آلومینیومی لعاب دار را ببینید که مخصوص نقاط ورودی برای صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از صداهای مزاحم طراحی شده است !

     نوع درب : طرح های درب شیشه ای آلومینیومی

     موقعیت : بیرونی

     جنس : آلومینیوم

     رنگ: خاکستری

 • طراحی دربهای   UPVC :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

UPVC یک ماده مصنوعی سازگار با محیط زیست است که به دلیل استحکام و سبک خود شناخته شده است . دربهای ساخته شده با UPVC به دلیل خاصیت مقاوم در برابر گرد و غبار و آب تقاضای زیادی دارند . با استفاده از یک قاب UPVC اساسی ، حتی می توانید پانل های شیشه ای را برای دید و تهویه مناسب نصب کنید. این درب لولایی سفید یکی از این نمونه ها است که برای فضای داخلی و خارجی شما مناسب است.

     نوع درب : طرح های درب لولایی UPVC .

     موقعیت : بیرونی ، داخلی .

     جنس : UPVC .

     رنگ : سفید .

 • طرح های درب صفحه :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

با نصب درب صفحه نمایش پشه ها و دیگر موجودات مزاحم را از خانه خود دور کنید . دربها به عنوان اولین خط دفاعی در خانه شما عمل می کنند . آنها با فلز ریز ساخته شده اند تا ورود حتی حشرات ریز به داخل را محدود کنند . این درب صفحه چوبی سفید دارای فلز آلومینیومی است تا از نور و هوا بدون نگرانی در مورد نفوذ لذت ببرید .

     نوع درب : طرح های درب صفحه سفید .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

 • طرح های درب ضد حریق :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب ضد حریق بخشی از مقررات ایمنی ساختمان است . در اینجا یک درب چوبی دو جداره و چوبی است که مخصوص مقاومت در برابر آتش است . بسته به هزینه سرمایه گذاری ، درب روکش شده در طبقه بندی های مختلفی مانند FD30 ، 60 و غیره قرار می گیرد . این دربها معمولاً در بین دو قسمت ساختمان نصب می شوند تا از انتقال آتش جلوگیری کرده و تلفات جانی را کاهش دهند .

     نوع درب : طرح های درب چوبی دارای درجه حرارت آتش .

     موقعیت : داخلی .

     جنس: چوب .

     رنگ : بژ .

 • طرح های مدرن درب آهنی :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

این یک درب آهنی فرفورژه است که برای نمای بیرونی ساخته شده است . این درب زیبا مطمئناً شما را با پیچیدگی های خود مجذوب خود می کند . درب های فرفورژه معمولاً به دلیل فرایند کار شدید گران هستند . با این حال ، آنها به دلیل عمر طولانی و تنوع طرح های خود ارزش سرمایه گذاری دارند . همچنین نگهداری آنها بسیار آسان است و می توانند فشار شدید را تحمل کنند .

     نوع درب : طرح های درب بیرونی از جنس آهن فرفورژه .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آهن فرفورژه .

     رنگ : مشکی .

 1. طرح های درب   PVC :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

PVC نه تنها به حمام ، بلکه برای دربهای داخلی شما نیز محدود می شود . آنها ضد لک هستند و فقط به یک دستمال مرطوب نیاز دارند تا دوباره ظاهر شوند . علاوه بر این ، دربهای PVC از مواد ارزان قیمت هستند و به راحتی در دسترس هستند . آنها در اندازه های استاندارد در طرح های متعدد وجود دارند . در اینجا یکی از الگوهایی است که می تواند ظاهر کلی اتاق شما را افزایش دهد.

     نوع درب : طرح های درب PVC .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : پی وی سی .

     رنگ : قهوه ای .

 1. جدیدترین طرح های درب اداری :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه
 1. طرح های مدرن درب پشت :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

درب پشتی دسترسی به قسمت عقب خانه شما را فراهم می کند . این به اندازه درب ورودی مهم است و نمی توان از نظر کیفیت و عملکرد آن را به خطر انداخت . این درب تخته چوبی است که می تواند دسترسی به حیاط و باغ شما را امکان پذیر کند . افزودن پانل های شیشه ای می تواند در حرکات مشکوک خارج ، بدون بازکردن در ، به شما دید دهد .

     نوع درب : طرح های درب چوبی حیاط خلوت .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب .

     رنگ : خاکستری .

 1. طراحی دربهای مسطح :
طرح جدید درب چوبی خانه
طرح جدید درب چوبی خانه

اگر صاحب یک واحد خوب در یک آپارتمان هستید ، باید دربهای مناسب را نیز انتخاب کنید تا با عظمت آن مطابقت داشته باشد . این دربهای چوبی لعاب دار و جامد را برای مناطق زندگی و محل ورود خود امتحان کنید . شما می توانید تم رنگ را در کل ثابت نگه دارید ، اما از نظر طرح و متریال در را تغییر دهید.

     نوع درب : طرح های درب تخت .

     موقعیت : بیرونی ، داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : خاکستری .

امیدواریم این طرح های جدید درب ایده ای اساسی در مورد دربها برای شما ارائه کرده باشد . اگرچه انواع زیادی از دربها وجود دارد ، اما این سبک ها به دلیل محبوبیت بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفته اند . با تغییرات جزئی ، می توانید بدون تغییر در ویژگی های اصلی ، به آنها جلوه ای شخصی بدهید. اگر هنوز در مورد انتخاب سردرگم هستید ، توصیه می کنیم برای تصمیم گیری خرید مناسب با یک متخصص صحبت کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع درب چوبی ، درب چوبی ورودی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us