بهترین درب ها و قفل ها برای ورودی های بیرونی خانۀ شما

ممکن است شما مایل نباشید در مورد این گزینه فکر کنید ، اما وقتی در خانه هستید ، درب ورودی شما تنها چیزی است که شما و خانواده شما را از دنیای خارج جدا می کند ، و اگر تا به حال تجربه تجاوز به حریم خصوصی داشته اید ، می دانید که یک مانع خوب چگونه می تواند احساس آرامش به ارمغان بیاورد . وقتی به خانۀ من تجاوز شد ، من همه چیز خانه را زیر سوال بردم – درب ورودی ، درب های فرانسوی که به حیاط خانه ما منتهی می شد ، هر پنجرۀ آفتاب گیر اتاق های خانه ، توله سگ های تنبل ما که هیچ صدایی نمی دادند – اما واقعیت این است که اگر کسی بخواهد وارد خانه شما شود ، راهی پیدا خواهد کرد ، لازم نیست کار را برای آن ها آسان کنید .

اگر تا به حال در بخش بازسازی منزل خود سرگردان بوده اید ، احتمالاً تعداد بیشماری درب های ورودی جلویی را مشاهده کرده اید که روی هم چیده شده یا در واحدهای نمایشی چیده شده اند . این انتخاب ها می تواند کمی طاقت فرسا باشد .

فایبرگلاس یا چوب جامد ؟ فولاد یا آلومینیوم ؟ شش پنل یا چراغ های جانبی ؟ درب مواج چطور ؟

هنگامی که درب را انتخاب کردید ، باید در مورد دسته قفل کننده و گیربکس تصمیم بگیرید . همه چیز باید در نظر گرفته شود ، اما برای اطلاعاتی که ما گردآوری کرده ایم ، به خواندن ادامه دهید تا به شما کمک کند بهترین درب ورودی و قفل بیرونی برای خانه خود را انتخاب کنید .

درب های ورودی جلویی

چوب

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

دربهای ورودی چوبی یک انتخاب کلاسیک هستند ، اما بدون تعمیر و نگهداری نیستند . صرف نظر از رنگ آمیزی یا لکه گیری درب چوبی شما ، هر دو تا سه سال یکبار برای رنگ آمیزی مجدد یا اصلاح مجدد آن برنامه ریزی کنید تا چوب در وضعیت خوبی قرار گیرد . اگر خانه شما ایوان جلویی سرپوشیده ندارد ، احتمالاً درب ورودی چوبی برای شما گزینه مناسبی نیست . حتی در صورت محافظت از رنگ یا سیلر ، چوب در مواجه با آفتاب زیاد ، دمای شدید و رطوبت خراب می شود . اگر ایوان جلویی شما با مقداری پناه از عناصر مختلف محافظت می کند ، می توانید در هنگام تصمیم گیری یک درب چوبی را در نظر بگیرید . درب های چوبی به دلیل استحکام و طیف گسترده ای از گزینه های سفارشی شناخته می شوند . درب چوبی به احتمال زیاد در محدوده بالایی مقیاس قیمت قرار می گیرد .

فایبر گلاس

درب های ورودی فایبرگلاس به سرعت به استاندارد در اکثر خانه های تازه ساخته شده تبدیل می شوند و دلیل خوبی نیز دارد . فایبر گلاس یک ماده سبک و محکم است که می تواند در برابر بسیاری از مشکلات سخت مقاومت کند . با در معرض قرار گرفتن مداوم در شرایط آب و هوایی شدید ، درب فایبر گلاس برای بیش از یک دهه نیاز به نگهداری زیبایی ندارد . اگر بهره وری انرژی چیزی است که در درب ورودی جدید به دنبال آن هستید ، فایبر گلاس یکی از بهترین گزینه های شما است . درب های فایبر گلاس عایق بندی شده اند ، بنابراین آن ها می توانند انتقال حرارت را در فصول مختلف محدودتر کنند ، که تأثیر مثبتی در قبوض آب و برق شما خواهد داشت . اگر عاشق ظاهر چوب هستید اما از نظر قیمت بالاتر احساس راحتی نمی کنید ، فایبرگلاس انتخاب خوبی برای شما خواهد بود . از آنجا که پشم شیشه می تواند قالب بندی و روکش شود تا بافت های مختلف را تقلید کند ، می توانید از طیف گسترده ای از گزینه های طراحی انتخاب کنید .

فولاد

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

در صورت نیاز به بودجه ، درب های ورودی جلویی فولادی یک گزینه عالی هستند . مانند درب های فایبرگلاس ، درب های فولادی محکم هستند و نفوذ به آنها بسیار مشکل است ، اما معمولاً به مراقبت زیبایی مانند مهر و موم یا رنگ آمیزی نیاز دارند . مشابه درب های فایبر گلاس ، درب های فولادی دارای عایق هستند ، اما از آنجا که فولاد رسانای خوبی برای انرژی است ، انتقال حرارت می تواند مشکل ساز باشد ، به ویژه اگر درب ورودی شما توسط یک ایوان سرپوشیده محافظت نشده باشد . هنگامی که درب فولادی در زیر نور مستقیم خورشید قرار می گیرد ، درب بسیار گرم می شود . درب های فولادی به آسانی سوراخ می شوند و متأسفانه تعمیر آن فرورفتگی ها دشوار است . دندانه ها همچنین می توانند باعث تراشه و پوسته پوسته شدن رنگ شوند ، به این معنی که ممکن است با لکه های زنگ زدگی درب جایی که فلز محافظت نشده است ، مواجه شوید . در این موارد ، تعویض درب معمولاً انتخاب هوشمندانه تری است . با این حال ، اگر به دنبال یک درب کم هزینه برای خانه ای با رواق سرپوشیده هستید ( و ساکنانی که احتمالاً زیاد با درب برخورد نمی کنند) ، یک درب فولادی می تواند یک انتخاب عالی باشد .

آلومینیوم

درب های آلومینیومی کمی کمتر از فولاد ، فایبرگلاس و چوب رایج هستند ، اما اگر به دنبال درب فلزی هستید که دوام بیشتری نسبت به درب فولادی داشته باشد ، می تواند گزینه ای عالی باشد . مانند درب های فولادی و فایبرگلاس ، درب های آلومینیومی در برابر سرما و گرمای شدید عایق بندی شده اند . اگر احتمال زنگ زدگی درب های فولادی شما را نگران می کند ، آلومینیوم را در نظر بگیرید – در حالی که ممکن است این نوع درب درز کند ، درب های آلومینیومی دارای روکش حرارتی هستند ، این بدان معناست که سطح آن تراشه نمی شود  ( یا زنگ نمی زند ) . درب های آلومینیومی گران تر از درب های فولادی هستند ، اما ضمانت های طولانی دارند – معمولاً چند دهه .

درب های مواج

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

درب های مواج از چند جهت مفید هستند : می توانند عمر درب شما را افزایش دهند و عایق بیشتری در برابر هوای بسیار گرم و بسیار سرد ایجاد کنند . پانل های شیشه ای برای درب های مواج معمولاً در گزینه های یک و دو جداره ، مشابه پنجره های خانه شما وجود دارد . اگر تصمیم دارید درب مواج را به ورودی اصلی خانه خود اضافه کنید ، این اطلاعاتی است که قبل از خرید به آن نیاز دارید :

     اندازه گیری چارچوب پنجره و درب

     درب ورودی به راست یا چپ باز می شود – درب مواج باید به همان روش باز شود .

درب های مواج باید قفل شوند ، مخصوصاً اگر قصد دارید در هوای گرم صفحه های شیشه ای را با صفحه نمایش جایگزین کنید ، اما قفل این درب احتمالاً به اندازه قفل درب اصلی شما نخواهد بود . ما در بخش بعدی به جزئیات بیشتری می پردازیم ، اما بدانید که بعید است که درب مواج شما مانع زیادی برای مزاحمان ایجاد کند .

نمرات و مجموعه های قفل ها

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

در حالی که درب شما تا حدودی در برابر مزاحمان از شما محافظت می کند ، امنیت اولیه از مجموعه قفل درب و درجه قفل ناشی می شود . برای امنیت بیشتر ، درب ورودی خانه شما – و سایر درب های بیرونی – باید دارای یک بند محکم باشد تا اطمینان حاصل شود که شخصی با برداشتن یا شکستن دسته درب نمی تواند به خانه دسترسی پیدا کند . نگاه کردن به دستگیره های درب ورودی در فروشگاه های محلی برای شروع عالی است ، اما یک قفل ساز حرفه ای ممکن است بتواند راهنمای بیشتری و طیف وسیعی از محصولات را ارائه دهد ، به خصوص اگر به دنبال یک کار سنگین هستید .

مجموعه های قفل

صرف نظر از اینکه برای مشاوره با یک متخصص مشورت کنید یا این کار را به یک پروژه خانگی تبدیل کنید ، باید کمی به درجه قفل فکر کنید . موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) و انجمن سازندگان سخت افزار سازنده (BHMA)  از مقیاس درجه بندی 1 ، 2 یا 3 برای نشان دادن عملکرد یک قطعه سخت افزاری استفاده می کنند : 

    درجه 1 : سخت افزار درجه 1 و قفل ها درجه تجاری محسوب می شوند و کاملاً محکم هستند . از آنجا که آن ها گران تر از گزینه های درجه 2 و 3 هستند ، تعداد کمی فروشگاه سخت افزار آنها را نگهداری می کنند ، اما قفل سازها اغلب این کار را انجام می دهند . 

    درجه 2 : بیشتر مواردی که در بخش قفل و دستگیره فروشگاه لوازم خانگی پیدا خواهید کرد درجه 2 خواهند بود .

    درجه 3 : تنها جایی که مجموعه قفل درجه 3 باید باشد درب داخلی است . قفل های درجه 3 معمولاً فقط قفل های دسته دار هستند و به راحتی با سکه ، پیچ گوشتی یا ناخن باز می شوند .

برای اهداف مسکونی ، قفل و دسته درجه 2 بهترین گزینه است . هنگام خرید توجه داشته باشید ، زیرا برخی از محصولات تبلیغ می کنند که حاوی اجزایی هستند که دارای درجه 1 هستند یا قفل دارای ویژگی های درجه 1 است . این ادعاها یک حقه است . برای دریافت بالاترین کیفیت قفل مسکونی ، کل مجموعه باید دارای درجه 2 باشد .

تیرهای بسته

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

اگر دستگیره درب ورودی خارجی را خریداری می کنید ، باید تیرهای محکمی همراه داشته باشید . اگر به درب ورودی که در حال حاضر وجود ندارد تیرک محکم اضافه کنید ، باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید . مانند قفل مجموعه ای که انتخاب می کنید ، بهترین تخته بند برای استفاده مسکونی دارای رتبه کلی درجه 2 است . در حالی که هنگام خرید در بازار احتمالاً با تیرهای دو سیلندر روبرو می شوید ، بهتر است از گزینه تک سیلندر استفاده کنید . تیرهای دو سیلندر باید با یک کلید از داخل و خارج درب باز شوند – این برای جلوگیری از نفوذ کنندگان عالی است ، اما در مواقع اضطراری فوق العاده خطرناک است . باندلت استانداردتر که فقط به یک کلید در بیرون نیاز دارد ، ایمن تر است .

خط پایانی

خرید مجموعه درب ورودی و قفل ورودی جلویی مهم است . این نه تنها یک سرمایه گذاری مالی قابل توجه است ، زیرا قسمت های مختلف خانه شما برای امنیت شما و خانواده شما حیاتی است . این چیزی نیست که بخواهید در مورد آن اشتباه کنید . درب ورودی که انتخاب می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد ، مانند بودجه ، آب و هوا ، سبک خانه و هرگونه محدودیتی که ممکن است با آن روبرو شوید . با این حال ، در بیشتر موارد ، یک درب فایبر گلاس ایده آل از نظر مقرون به صرفه بودن ، انواع سبک ها و رنگ ها و بهره وری انرژی است .

انتخاب قفل درب می تواند طاقت فرسا باشد ، اما سعی کنید عوامل زیبایی مانع انتخاب امن ترین گزینه نشود . ابتدا به دنبال قفل ها و پیچ های درجه 2 باشید و سپس سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید . قفل ها و دستگیره ها ( و درب ها نیز ) در طیف گسترده ای از سبک ها و طرح ها موجود هستند ، اما وقتی به امنیت شما مربوط می شود ، عملکرد را بر فرم اولویت دهید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع درب ورودی چوبی ، نواع درب چوبی ، انواع قفل برای درب چوبی

مطالب مرتبط با درب ورودی :

WhatsApp us