معرفی 10 طرح برتر درب پانل در سال 2021 همراه با عکس

هر خانه ای در نوع خود متفاوت است ! این خروجی بسیاری از تفکر ، برنامه ریزی و طراحی بر اساس سلیقه افراد است . همین منطق در مورد حتی دربها نیز صدق می کند . بسته به هدف ، انواع مختلف دربها باید انتخاب شوند . به خصوص برای نمای بیرونی ، طراحی دربهای پانل به دلیل استحکام و دوام بسیار توصیه می شود .

مدل درب قابدار
مدل درب قابدار

پانل های درب با تعدادی مواد مانند چوب یا شیشه ساخته می شوند تا جلوه های متفاوتی ایجاد کنند . آنها از نظر سبک و امنیت عملکرد برتر را ارائه می دهند . آنها همچنین در انواع مختلفی موجود هستند تا ظاهری منحصر به فرد به سلیقه  بدهند ! در این مقاله ، ما با اهمیت درب های پانل ، با انواع آنها ، راهنمای خرید و 10 طرح جدید در بازار بیشتر آشنا می شویم !

درب پانل چیست ؟

درب پانل ، همانطور که از نامش پیداست ، دربی است که به جای یک بلوک, از چند بلوک چوبی محکم با چوب ساخته شده است . بسته به اندازه درب ، صفحات مربع و مستطیل به هم متصل می شوند تا یک درب کامل ایجاد شود . این پانل ها را می توان ارتقا داد یا در همان سطح درب نگه داشت .

مزایای درب های پانل چیست ؟

در حالی که هدف اصلی دربهای پانل تامین امنیت خانه است ، مزایای بسیار دیگری نیز در زیر ذکر شده است :

    درب های پانل در مقایسه با دربهای تخت و صاف از نظر استحکام برتر هستند . این باعث می شود آنها برای نمای بیرونی و نقاط ورودی مناسب باشند .

    طراحی این درب ها می تواند متناسب با بقیه دکوراسیون باشد . می توانید سبک پیچیده ای را انتخاب کنید یا ساده بودن آن را انتخاب کنید .

    دربهای پانل بسیار طولانی عمر می کنند و به راحتی ساییده نمی شوند . آنها همچنین مقاوم در برابر رطوبت هستند و برای شرایط مرطوب مناسب هستند .

    دستیابی به این دربها سخت است . به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان خانه به دربهای پانل برای خانه های خود اطمینان می کنند .

    به راحتی می توانید این دربها را با کمی لاک یا پوشش رنگ نگهداری کنید .

انواع مختلف درب های پانل چیست ؟

انواع مختلفی از درب های پانل در بازار موجود است . در اینجا موارد محبوب آورده شده است :

    درب تک پانل : در این درب ، دو پانل عمودی به نام “Stiles” به یک ریل افقی در بالا و پایین متصل شده است که ضخامت یکسانی دارند  .

    درب دوجداره : شبیه به یک درب یک تخته است ، با یک چوب اضافی در مرکز درب .

    درب با سه پانل : در این درب ، سه تخته چوبی به دو چوب عمودی و 4 ریل افقی متصل شده است .

    درب با شش پانل: با شش تخته چوبی با دو استایل عمودی و 3 استیل وسط به همراه 4 ریل روکش دار طراحی شده است .

چگونه می توان طرح درب پانل مناسب برای خانه ها را انتخاب کرد ؟

قبل از سرمایه گذاری در درب پانل ، توصیه می شود از این لیست نکات خرید استفاده کنید :

    درب های پانل دربهای محکمی هستند و بیشتر برای نمای بیرونی استفاده می شوند . همچنین می توانید از آنها برای اتاق خواب ، اتاق نشیمن و نقاط خروجی خود استفاده کنید .

    بسته به بودجه خود می توانید دربهای سبک یا سنگین را انتخاب کنید . درب پانل جامد در مقایسه با درب پانل توخالی قیمت بسیار بالایی دارد .

    اگر درب داخلی دارید ، می توانید دربهای تک جداره یا دو جداره را در طرح های ساده انتخاب کنید .

    سبک درب های پانل می تواند متناسب با نیاز شما سفارشی شود . قبل از خرید ، حتماً با طراح خود مشورت کنید .

    دربهای تزئینی با پانل ها به اتاق شما زیبایی می بخشد . آنها را برای دربهای ورودی خود امتحان کنید تا تصویری ماندگار ایجاد کنید .

جدیدترین طرح های درب پانل در بازار :

  1. درب شیشه ای :
مدل درب قابدار
مدل درب قابدار

اگر می خواهید به نور و دید آسان دسترسی داشته باشید ، یک درب شیشه ای با پنجره ایده آل است . به جای پانل چوبی ، یک تخته شیشه ای جامد به دو استایل و دو ریل وصل شده است . این طراحی درب پانل زیبا و ساده برای فضاهای داخلی برای جدا کردن اتاقها به همراه زیبایی انتخاب بسیار مناسب است . همچنین می توانید بافت ها و طرح های مختلف شیشه را امتحان کنید .

     نوع درب : درب پانل شیشه ای تک .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب ، شیشه .

     رنگ : قهوه ای طلایی .

  • طراحی درب پانل چوبی :
مدل درب قابدار
مدل درب قابدار

او یک درب دو جداره از چوب است . درب محکم هم برای فضای داخلی و هم برای نمای بیرونی مناسب است . دارای دو پانل متصل به دو استایل و سه ریل است . در قسمت بالایی آن حکاکی ساده ای در بالا ایجاد شده است تا جلوه ای زیبا داشته باشد . برای زیبایی بیشتر درب دارای لاک چوبی است .

     نوع درب : درب دوجداره چوبی .

     موقعیت : داخلی ، خارجی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای طلایی .

  • طراحی درب پانل فولادی :
مدل درب قابدار
مدل درب قابدار

اگر در جستجوی دربی هستید که شکستن آن سخت است ، این درب پانل فولادی را امتحان کنید . این درب 4 تخته دارای پانل های فولادی است که به یک قاب چوبی متصل شده اند . این طراحی درب پانل مدرن برای فضای بیرونی برای ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی ایده آل است . درب نیز دارای سیستم قفل داخلی است تا خانه شما را ایمن کرده و از آرامش خاطر برخوردار شوید !

     نوع درب : درب فولادی 4 تخته .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : چوب ، فولاد .

     رنگ : سفید .

  • طراحی درب فلزی پانل :
مدل درب قابدار
مدل درب قابدار

درب پانل فلزی به طور گسترده ای برای انبارها و فضای تجاری استفاده می شود . این با 8 پانل فلزی متصل به یک قاب فلزی ساخته شده است . این درب محکم همچنین دارای سیستم قفل سنتی و دو دسته است . این گزینه عالی برای خانه شما نیست و باید برای اهداف مسکونی سفارشی شود .

     نوع درب : درب فلزی 8 پنل .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : فلز .

     رنگ : قهوه ای زنگ زده .

  • طرح های تزئینی درب پانل :
مدل درب چوبی قابدار
مدل درب چوبی قابدار

چرا به ظاهر درب خود اهمیت می دهید ؟ به هر حال ، این بخش مهمی از خانه شما است ! این درب 4 جداره از جنس چوب و شیشه را بررسی کنید . دو پانل بالا از ورق های شیشه ای تزئینی ساخته شده است ، در حالی که دو پانل زیرین از چوب ساخته شده است . اگر شما می توانید پول بیشتری خرج کنید ، این یکی از طراحی های درب های پانل لوکس است .

     نوع درب : درب تزئینی 4 تخته .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب ، شیشه .

     رنگ : قهوه ای روشن .

  • درب های پانل اتاق خواب :
مدل درب چوبی قابدار
مدل درب چوبی قابدار

در اینجا یک درب 4 تخته ساده و در عین حال شیک برای اتاق خواب شما وجود دارد . درب دارای سطحی صاف است و رنگ سفید آن حسی مدرن به فضای داخلی شما می بخشد . این درب لولایی برای فضاهای وسیع تر مناسب است و یکی از بهترین طرح های درب پانل سنتی است . شما حتی می توانید آن را با انواع مختلف رنگ ها سفارشی کنید .

     نوع درب : درب اتاق خواب 4 تخته .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

  • پانل درب آشپزخانه و کابینت :
مدل درب چوبی قابدار
مدل درب چوبی قابدار

در اینجا مجموعه ای از انواع مختلف درب های پانل آشپزخانه وجود دارد . از یک سطح ساده و زیبا گرفته تا طراحی پانل برجسته ، این طرح های کوچک درب پانل به سلیقه شما در دسترس است . همچنین می توانید از تم رنگی انتخاب کنید یا روستیک را انتخاب کنید . این طرح های درب پانل را می توان برای کمد آشپزخانه شما استفاده کرد یا حتی برای ساختن یک درب با اندازه واقعی گسترش داد .

     نوع درب : پانل درب کمد آشپزخانه .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سایه های چوبی .

  • درب تخته سه لا :
مدل درب چوبی قابدار
مدل درب چوبی قابدار

اگر به دنبال درب پانل با قیمت مناسب هستید ، به سراغ تخته سه لا بروید . این یک ماده سبک است که برای فضای داخلی کار می کند . در اینجا یکی از این طرح ها در مدل درب دو پانل ارائه شده است . با استفاده از لاک در یک دانه چوبی طراحی شده است . برای امنیت و زیبایی مینیمال ، یک دکمه چرخشی به در اضافه می شود !

     نوع درب : درب تخته سه لا دو تخته .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : تخته سه لا .

     رنگ : قهوه ای تیره .

  • پانل درب پلاستیکی :
مدل درب چوبی قابدار
مدل درب چوبی قابدار

دربهای پلاستیکی جدیدترین روند در صنعت داخلی است . نگهداری آنها آسان است و راه طولانی را طی می کنند ! به این درب پنل سفید زیبا نگاه کنید.  پانل مرکزی با 4 نوار باریک عمودی ساخته شده است تا طرحی منحصر به فرد ایجاد کند . این طراحی جدید درب پانل برای فضاهای داخلی مانند اتاق خواب ، فضاهای نشیمن و حتی فضاهای انبار ایده آل است .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوبی ، درب چوبی پانل ، انواع درب چوبی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us