10 نوع اصلی درب برای خانه شما

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب ها حریم خصوصی ایجاد می کنند ، اتاق ها را مشخص می کنند ، سر و صدا را کاهش می دهند و زیبایی و سبک را القا می کنند . درب های داخلی در متریال ها و سبک های مختلفی تولید می شوند که باعث می شود به راحتی با دکوراسیون خانه شما مطابقت یا تکمیل شود . گزینه های بی پایان درب برای انتخاب در زمان خرید وجود دارد که می تواند تصمیم گیری را دشوارتر کند .

این مقاله شما را از طریق انواع درب های خانه خود راهنمایی می کند تا بتوانید درب متناسب با دکوراسیون خود را پیدا کنید .

درب ها در سبک های مختلفی وجود دارند که عمدتاً بر اساس عملکرد آنها است . این طبقه بندی می تواند کار را برای صاحب خانه های جدید آسان کند . انتخاب سبک درب مناسب می تواند جذابیت خانه شما را افزایش دهد و در عین حال کارایی آن را بیشتر کند .

 1 . درب هلندی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب هلندی نوعی درب خارجی است که اغلب برای درب های ورودی انتخاب می شود . آنها به نصف تقسیم می شوند ، بنابراین بالا و پایین به طور مستقل عمل می کنند . درب های هلندی برای ورود هوا به آشپزخانه یا به عنوان دربی به پاسیو برای اجازه دادن به حیوانات خانگی یا بچه ها ایده آل هستند .

 2 . درب فرانسوی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های فرانسوی ، ظریف و با بیانیه ای فوق العاده هستند . آنها درب های دوتایی هستند که عمدتاً از قسمت های شیشه ای تشکیل شده اند . این دو درب به سمت داخل باز می شوند و می توانند با هم یا به طور مستقل باز شوند . درب های فرانسوی معمولاً به عنوان درب های خارجی استفاده می شوند زیرا به اتاق ها نور بیشتری می دهند . با این حال ، آنها برای تقسیم اتاق ها بدون محصور کردن فضا مفید هستند ، بنابراین به فضای نشیمن کمک می کند تا جادارتر به نظر برسد .

3 . درب های دوبل

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های دوقلو معمولاً درب های داخلی سبک وزن هستند که به سمت فرد جمع می شوند . با جمع شدن درب ها ، به طور همزمان باز می شوند ، به همین دلیل است که معمولا برای پوشاندن کمدها ، اتاق های ابزار و آشپزخانه استفاده می شود . با این حال ، برخی از درب‌ های دوتایی مدرن که از شیشه و قاب فولادی ساخته شده ‌اند ، می ‌توانند گزینه‌ های عالی برای نمای بیرونی باشند .

4 . درب های لولایی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

اینها همان چیزی است که بیشتر مردم به عنوان درب های معمولی می شناسند . این درب ها دارای یک سر بر روی لولاها هستند تا بتوانند به سمت اتاق حرکت کنند . این احتمال وجود دارد که در هر اتاق در خانه شما قبلاً یک درب لولایی نصب شده باشد .

5 . درب های کشویی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های کشویی درب های بیرونی هستند که در پشت یا کنار خانه استفاده می شوند و معمولاً روی پاسیو یا بالکن باز می شوند . اما درب های کشویی می توانند به داخل خانه در کمدها ، اتاق های ابزار یا انبارها راه پیدا کنند . زمانی که که شما آنها را باز می کنید روی یک مسیر حرکت می کنند تا به هیچ وجه در فضا بیرون یا داخل نروند .

6 . درب های جیبی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های جیبی بسیار شبیه به درب های کشویی هستند ، اما وقتی باز هستند در دیوار محو می شوند . آنها برای اتاق های کوچک ، کمد و حمام عالی هستند . درب های جیبی روی یک مسیر به داخل یک دال درب که درون یک ” جیب ” یا فضای توخالی در دیوار قرار دارد حرکت می کنند .

7 . درب انبار

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های انبار که به طور سنتی برای استفاده بیرونی ساخته شده اند ، در داخل خانه ظاهری خاص و عجیب دارند ، زیرا به یک ستون اصلی در خانه های مدرن به سبک خانه های کشاورزی تبدیل شده اند . درب های انبار اغلب از چوبی ساخته می شوند که از یک مسیر بیرون از اتاق آویزان است . آنها یک گزینه محبوب برای حمام ، آشپزخانه و راهرو هستند .

8 . Pivot Doors

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های محوری با دو چرخش در بالا و پایین درب روشن می شوند . هنگامی که آنها باز می شوند ، پانل به نظر می رسد که بخشی از طراحی دیوار است و به آن سبکی مدرن می دهد . درب های محوری در بسیاری از مواد موجود هستند زیرا چارچوب برای تحمل بارهای سنگین طراحی شده است ( که همچنین به این معنی است که برای درب های جلویی عالی هستند ) .

9 . درب های سالن

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

اگرچه دیگر آنقدر محبوب نیست ، درب های سالن کاملاً تاکتیکی هستند . آنها به گونه ای طراحی شده اند که امکان تهویه را فراهم می کنند و در عین حال آنچه را که در پشت خود هستند می پوشانند . درب های سالن دارای لولاهای دو طرفه و بدون دستگیره درب هستند ، بنابراین می توانید به راحتی از آنها عبور کنید ، حتی در حالی که وسایل زیادی را در دست دارید ، همین امر است که آنها را برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری ایده آل می کند .

10. درب های غلتکی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های غلتکی که به عنوان درب های سقفی سکشنال نیز شناخته می شوند ، عمدتاً برای گاراژها و انبارها استفاده می شوند . با این حال ، مدتی است این درب ها شروع به تبدیل شدن به درب های داخلی کرده اند ، زیرا می توانند به عنوان مثال ، یک بیانیه به فضاهای اتاق نشیمن اضافه کنند . درب های غلتکی به فضای زیادی نیاز ندارند و در مواد مختلفی موجود هستند که به راحتی می توانند با سبک خانه شما مطابقت داشته باشند . این درب ها زمانی که باز می شوند تا سقف جمع می شوند .

انواع درب بر اساس مواد

راه دیگر برای بررسی انواع درب های خانه ، مواد است . هر کدام بسته به جایی که می خواهید از آنها استفاده کنید ، مزایا و معایب خود را دارند .  

1 . درب های چوبی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

چوب برای مدت طولانی ماده انتخابی برای درب های بیرونی بوده است ، اما در داخل خانه نیز راه خود را باز کرده است . آنها یک انتخاب کلاسیک هستند که می توانند در هر جایی از خانه استفاده شوند . و از آنجایی که رنگ آمیزی ، یا سبک کردن آنها بسیار آسان است ، می توانند به راحتی با سبک و دکوراسیون شما سازگار شوند . چوب به دلیل ماندگاری بالایی که دارد گزینه بسیار خوبی برای درب ورودی است .

2 . درب های فولادی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

فولاد و سایر فلزات سال ها برای درب های داخلی و خارجی استفاده می شود . آنها می توانند جایگزین محکمی برای درب های چوبی باشند ، زیرا می توانند گزینه های اقتصادی تری باشند . درب های فولادی ماندگار هستند و به حداقل نگهداری نیاز دارند و ظاهری مدرن را ارائه می دهند که کاملاً با حالات طراحی داخلی صنعتی مطابقت دارد .

 3 . درب فایبرگلاس

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

در حالی که برخی از انواع درب ها می توانند تعمیر و نگهداری بالایی داشته باشند ، درب های فایبرگلاس نیاز به نگهداری کم دارند ، بسیار بادوام هستند ، عایق بالایی دارند و در برابر فرورفتگی مقاوم هستند . این درب‌ ها رنگ‌ شده یا با پانل‌ های چوبی عرضه می‌ شوند که آن‌ ها را گزینه ‌های عالی برای درب ‌های داخلی یا خارجی می‌ سازد . درب های فایبرگلاس انعطاف پذیری بالایی را ارائه می دهند زیرا می توان آنها را با دقت طراحی کرد تا با زیبایی مورد نظر مطابقت داشته باشد .

4 . درب های آلومینیومی

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های آلومینیومی در حال تبدیل شدن به یک عنصر اصلی در خانه های مدرن هستند . آنها را می توان در تنظیمات مختلف به عنوان درب های لولایی یا کشویی قرار داد . آلومینیوم فوق ‌العاده همه کاره است و درب ‌های آلومینیومی می ‌توانند تاثیر زیبایی را در هر اتاقی ، از درب ورودی تا اتاق خواب و فراتر از آن ، ایجاد کنند .

5 . درب های شیشه ای

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های شیشه ای عمدتاً پانل های شیشه ای هستند که در چارچوب های چوبی ، فولادی یا آلومینیومی قرار می گیرند . این ها همیشه در پشت یا کنار خانه استفاده می شوند تا نور طبیعی از آن عبور کند . درب های جلو همچنین می توانند شیشه را نشان دهند ، با این حال ، باید با پرده ها یا سنباده زدن شیشه از حریم خصوصی اطمینان حاصل کنید .

6 . درب های چوبی و لبه دار

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های طاقچه ‌دار ده‌ ها سال است که وجود داشته‌ اند . آنها درب های چوبی عمودی با لبه های افقی هستند . آنها را می توان به صورت مهاربندی یا قاب بندی کرد تا ظاهری دقیق تر داشته باشد . این درب ها برای حمام ، کمد راهرو و اتاق های ابزار به خوبی کار می کنند .

7 . فلاش درب

ایده و مدل درب
ایده و مدل درب

درب های فلاش دارای سطحی کاملاً صاف هستند که از تخته فیبر یا تخته سه لا با چگالی متوسط ساخته شده است . محدوده قیمت بسیار مناسبی دارند و دوام بالایی دارند . درب های فلاش قیمت بسیار مناسبی دارند ، به همین دلیل است که در بسیاری از خانه ها از آنها استفاده می شود . آنها انتخاب های عالی برای درب های حمام ، درب توالت یا اتاق های ابزار در داخل خانه هستند .

خط پایین

انواع درب برای خانه شما وجود دارد و انتخاب درب مناسب به عوامل زیادی بستگی دارد . فکر کردن در مورد حریم خصوصی ، عملکرد ، نیت کاربر و زیبایی شناسی کلی به شما کمک می کند تا درب ایده آل را برای هر اتاق در خانه خود پیدا کنید .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوبی ، طراحی درب چوبی ، انواع مختلف درب چوبی

منبع :forbes.com

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us