هر آنچه شما باید در مورد روند طراحی کابینت آشپزخانه در سالِ 2023 بدانید !

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023

روزهایی که آشپزخانه فقط به عنوان فضایی برای پخت و پز شناخته می شد ، خیلی وقت است سر آمده . واقعیت این است که عملکرد آشپزخانه های امروز به طرز چشمگیری افزایش یافته است . به عنوان مثال ، جابجایی میز ناهار خوری از اتاق نشیمن به آشپزخانه ، استفاده از پیشخوان برای انجام تکالیف مدرسۀ کودکان و غیره ، همه این موارد باعث می شود فضای خانه جذاب تر شود و ادعای تغییر و افزایش عملکرد آشپزخانه را تأیید کند .

فراموش نکنید که هنگام تغییر کابینت و نوسازی ، سبک ، رنگ و مواد را تغییر دهید . البته به این واقعیت توجه کنید که گزینه ای که شما انتخاب می کنید از نظر ظاهر و کیفیت برای چندین سال قابل استفاده است و منسوخ نخواهد شد . ما را دنبال کنید تا نگاهی به آخرین روند طراحی آشپزخانه در سال 2023 بیندازیم .

کابینت ها بیشترین فضا را در هر آشپزخانه ای می گیرند . بنابراین به هیچ وجه عجیب نیست که آنها مرکز توجه هستند . درست است که ایجاد سفارش و ذخیره مواد از مهم ترین کاربردهای کابینت است ، اما اکنون باید از آنها انتظار بیشتری داشته باشیم . به طور کلی ، کابینت 2023 مانند بوم نقاشی است که می تواند برای تغییر فضا و مضمون آشپزخانه استفاده شود . حتی اگر هدف شما این باشد که کابینت های خود را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید تا از آن به عنوان پایه ای برای برجسته کردن دکوراسیون استفاده کنید ، در آخرین طرح ها گزینه های زیادی خواهید داشت .

بازی در نقش عناصر طبیعی در طراحی کابینت 2023

امروزه با افزایش هزینه ها ، رفتن به طبیعت به یک تفریح لوکس تبدیل شده است ، به همین دلیل بسیاری از مردم سعی کرده اند طبیعت را به خانه های خود بیاورند !

طراحان جدید کابینت اغلب با توجه به این موضوع ، مواد را از عناصر طبیعی انتخاب کرده اند . بنابراین ، می خواهیم در این مقاله در مورد طراحی کابینت 2023 و مواد و عناصر طبیعی صحبت کنیم .

استفاده از میزهای مرمر ، کف سنگی و دکوراسیون چوبی نمونه هایی از مواردی است که به فضای آشپزخانه قدرت و زیبایی طبیعت را می دهد . حقیقت این است که عناصر و مواد طبیعی با طیف گسترده ای از سبک ها سازگار هستند .

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023

ترکیب سبک های جذاب طراحی آشپزخانه 2023

اگر تاکنون ، نتوانستید تصمیم قاطع بگیرید و همچنان بین انتخاب سبک های مدرن ، کلاسیک ، صنعتی ، روستایی و … سردرگم هستید ، و همزمان طرفدار چندین ویژگی سبک مختلف بوده اید اما مجبور بودید یکی از آنها را انتخاب کنید ، در این حالت ، این مقالۀ محبوب برای روندهای طراحی 2023 برای شما آماده شده است ! خوشحال باشید زیرا در سال 2023 ، طراحی کابینت از ترکیب ، ادغام و سازگاری سبک صحبت می کند .

  اما این بدان معنا نیست که می توان رنگ ها و موادی را که هیچ هماهنگی با یکدیگر ندارند ، ترکیب کنید بخواهید همه چیز را بر اساس تصادف ترکیب کنید !

بهتر است از یک رویکرد آگاهانه پیروی کرده و عاقلانه انتخاب کنید . به عنوان مثال ، اگر چند قطعه قدیمی را انتخاب می کنید ، حتماً آنها را با چیزی مدرن و شیک متعادل کنید . به یاد داشته باشید ، چند قطعه تزئینی در آشپزخانه های مینیمالیستی ظاهر می شود و آنها را به یک شاهکار بی نظیر تبدیل می کند .

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023

طراحی کابینت 2023 برای طرفداران رنگ های روشن !

2023 فرصتی برای بازگشت رنگ های روشن به کابینت ها و از بین بردن رنگ های کسل کننده است ! به گفته کارشناسان طراحی ؛ کابینت ، لوازم خانگی ، دکوراسیون و غیره همه در زمرۀ دسته بندی ما قرار می گیرند .

رنگ های روشن و جذاب ، راز تفاوت بین آخرین مدل های کابینت 2023 با طرح های گذشته است . سایه های سبز و آبی و هر رنگی که حس زندگی بیشتری به آشپزخانه شما می بخشد ، در این طراحی ها جایگاه خاصی دارد .

نکته : اگر می خواهید آشپزخانه خود را با رنگ های مختلف جلا بدهید ، در مورد پنهان کردن وسایل خود فکر اساسی داشته باشید تا در این فرآیند رنگ نشوند .

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023
طراحی کابینت 2023 بدون روشنایی لایه ای

آیا با این واقعیت موافق هستید که مجاز به داشتن اتاق در خانه به سبک آشپزخانه نیستید ؟

احتمالاً به همین دلیل ، طراحان زیباترین وسایل روشنایی کاربردی را برای سالِ 2023 آشپزخانه در نظر گرفته اند ! لامپ ها ، آویزها ، روشنایی کار و وسایل با رنگ روشن نمونه هایی هستند که در طرح های قدیمی مشاهده نمی شوند اما در روند امروزی لامپ هاه به کمک رنگ بندی آشپزخانه می آیند و فضا را به زیباترین حالت خود تبدیل می کنند .

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023
نقش لوازم هوشمند در آخرین مدل های کابینت

تأثیر دستگاه های هوشمند ( سیستم هوشمند آشپزخانه ) در آسان تر کردن زندگی از کسی پنهان نیست . برخی از لوازم هوشمند که پس از نوسازی باید برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید عبارتند از :

• شیر آب هوشمند و کم مصرف

• سرخ کن با کنترل برنامه

• یخچال هوشمند

• اجاق گاز دیجیتال داخلی

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023

مینیمالیسم و طراحی کابینت 2023

مینیمالیسم سبکی است که بسیاری از افراد دوست دارند خانه و آشپزخانه خود را به آن شیوه طراحی کنند . این امر ارزش بررسی این سبک را دو برابر می کند . سبکی که اخیراً وارد دنیای طراحی داخلی نشده است و سالهاست که در طراحی های داخلی از آن استفاه می شده است ، اما الان به یک انتخاب فراگیر و محبوب تبدیل شده است . طرح های 2023 آشپزخانه مینیمالیستی که به ویژگی هایی مانند لوازم داخلی ، کابینت بدون دستگیره ، خطوط براق ، پوشش مات و غیره شناخته می شوند . این سبک ظاهری ساده و یکپارچه برای آشپزخانه ، خانه شما به ارمغان می آورد .

ایده کابینت آشپزخانه 2023
ایده کابینت آشپزخانه 2023

نتیجه گیری :

روندها هر روز و هر سال تغییر می کنند ، آنها ممکن است گاه تکرار شوند و گاه برای همیشه فراموش شوند . این واقعیت نشان می دهد که سبک ها قرار نیست همیشه همراه ما باشند . به روز بودن و آگاهی از آخرین مدل ها در هر زمینه به شما کمک می کند تا فضایی را ایجاد کنید که هیچ اثری از قدیمی شدن در آن دیده نشود و در برابر گذر زمان سبک شما به روز و تازه بماند .

فراموش نکنید که ابتدا آنچه را که جذاب می دانید انتخاب کنید و روند روز را در اولویت دوم قرار دهید . خود را محدود نکنید ، اجازه دهید خلاقیت تان در زمان نتیجه گیری شما را غافلگیر کند !

سرانجام ، شما عزیزان می توانید اطمینان حاصل کنید که محصولات از طریق ارتباط و مشاوره با کارشناسان با روندهای فعلی مطابقت دارند .

سوالات متداول :

در طراحی کابینت به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

5 نکته برای طراحی کابینت های سفارشی.  
     در مورد یک سبک تصمیم بگیرید …
     اندازه کابینت خود را انتخاب کنید. …
     در مورد مواد مختلف اطلاعات کسب کنید. …
     ویژگی هایی مانند قفسه های قابل تنظیم و ذخیره سازی خروجی را در نظر بگیرید. …
     پیمانکار مناسب را پیدا کنید

چه نوع چوبی برای کابینت آشپزخانه محبوب است ؟

5 چوب از بهترین و محبوب ترین چوب ها برای کابینت آشپزخانه عبارتند از : کاج، بلوط، هیکو، گیلاس و افرا. کاج، بلوط و هیکلی ارزان تر و راحت تر به دست می آیند. گیلاس و افرا لوکس به نظر می رسند و قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند . هر 5 مورد در محیط گرم و مرطوب آشپزخانه به خوبی کار می کنند .

کلمات کلیدی : کابینت آشپزخانه ، کابینت آشپزخانه چوبی ، کابینت چوبی مینیمالیسم ، کابینت چوبی بوهو

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع : paraxwood.comایده آشپزخانه 2023

برای سال 2023، چند ایده برای آشپزخانه مدرن و جالب می‌توانیم مطرح کنیم:

  1. استفاده از تکنولوژی های هوشمند در آشپزخانه: در آشپزخانه های مدرن، از تکنولوژی های هوشمند برای کنترل دما، نورپردازی، دستگاه های الکتریکی و غیره استفاده می شود. این تکنولوژی ها به کاربر امکان کنترل و مدیریت بهتر فضای آشپزخانه را می دهند.
  2. استفاده از مواد تشکیل دهنده محیط پایدار: آشپزخانه ها در سال 2023 باید با استفاده از مواد تشکیل دهنده محیط پایدار ایجاد شود. این مواد می توانند شامل مواد بازیافتی، سبز، قابل بازیافت و… باشند.
  3. استفاده از الگوهای طراحی مدرن در آشپزخانه: در آشپزخانه ها، از الگوهای طراحی مدرن و ایده های جدید برای بخش بندی فضا، نورپردازی، کابینت، لوازم آشپزی و غیره استفاده می شود.
  4. طراحی آشپزخانه های باز: در برخی آشپزخانه های مدرن، از طراحی باز برای فضای آشپزخانه استفاده می شود. این طراحی به کاربر امکان می دهد که در زمان آشپزی، با دوستان و خانواده اش تعامل داشته باشد.
  5. استفاده از دستگاه های هوشمند آشپزی: در آشپزخانه های مدرن، از دستگاه های هوشمندی مانند روبات های آشپزی، فر های هوشمند، دستگاه های پخت حبوبات و… استفاده می شود. این دستگاه ها به کاربر امکان می دهند که بدون دخالت بیشتر، غذاهایی با کیفیت بالا را تهیه کند.
  6. استفاده از فناوری چاپ سه بعدی: در آشپزخانه های مدرن، از فناوری چاپ سه بعدی برای ایجاد لوازم آشپزی جدید و منحصر به فرد استفاده می شود. این فناوری به کاربر امکان می دهد که لوازم آشپزی مورد نیاز را با دقت بالا ایجاد کند.
  7. استفاده از شیشه های هوشمند: در آشپزخانه های مدرن، از شیشه های هوشمند برای ساخت کابینت و پنجره ها استفاده می شود. این شیشه ها به کاربر امکان می دهند که نورپردازی بهتری داشته باشند و کاهش هزینه انرژی را فراهم کنند.
  8. استفاده از طراحی های خاص مضاعف: در آشپزخانه ها، از طراحی های خاص مضاعف برای کاربردی بودن فضای آشپزخانه استفاده می شود. این طرح ها به کاربر امکان می دهند که از فضای آشپزخانه بهترین استفاده را ببرند.

گالری عکس ایده های 2023 کابینت آشپزخانه :


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us