10 ایده جزیره آشپزخانه

آیا آشپزخانه شما می تواند از یک وسیله اضافی استفاده کند ؟ چه یک ویژگی مد روز باشد یا یک عنصر کاربردی که به دنبال آن هستید ، یک جزیره آشپزخانه ممکن است راه حلی عالی باشد ! یک جزیره بدون زحمت سبک و عملکرد را با هم ترکیب می کند و به شما این امکان را می دهد که فضای آشپزخانه خود را بدون از دست دادن جذابیت و زیبایی بهینه کنید . حال این سوال باقی می ماند که کدام نوع جزیره را باید انتخاب کنید ؟

اگر در ایده های جزیره آشپزخانه کوتاهی کرده اید ، نگران نباشید ! ما فهرستی از ده طرح جزیره مورد علاقه خود را همراه با عکس‌ گردآوری کرده ‌ایم تا بتوانید تصور کنید که یک جزیره ممکن است در خانه شما چگونه باشد . برای یافتن جزیره ایده آل خود مقاله را ادامه دهید !

1 . کانتر جزیره به سبک میز کار :

این جزیره به سبک میز کار کاملاً از کانتر جزیره ساخته شده است . کانتر جزیره یک افزودنی منحصر به فرد برای آشپزخانه هر صاحب خانه است . در حالی که چوب ، پارچه نیست که معمولاً در آشپزخانه‌ ها استفاده می ‌شود ،  کانتر جزیره گزینه ‌ای مقرون ‌به ‌صرفه و شیک برای جزایر و میز است و با کمی TLC ، می ‌تواند به‌ خوبی عمر کند و برای سال ‌های آینده شما را دوام بیاورد . روغن کاری منظم آن را براق و تمیز نگه می ‌دارد و می ‌توانید خراش ‌های جزئی ، سوختگی ‌ها و سایر آسیب ‌های سطحی را با چند تکه سنباده ریز برطرف کنید تا به ‌عنوان یک مورد جدید به نظر برسد !

ساده و روستیک ، این مدل دارای فضای ذخیره سازی باز زیادی در زیر است که برای وسایل بزرگ و سنگین آشپزخانه مناسب است . برخلاف بسیاری از جزایر آشپزخانه دیگر ، این جزیره به طور دائم به زمین متصل نیست ، بنابراین می توانید آن را مطابق با نیازهای خود جابجا کنید ، چه میزبان یک گردهمایی بزرگ باشید و چه حتی فقط آشپزخانه خود را بازسازی کنید . با اضافه کردن چند چهارپایه بلند ، می توانید به سرعت جزیره ای به سبک میز کار خود را به یک بار صبحانه یا میز اضافی تبدیل کنید .

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

2 . کابینت با پیشخوان آویزان :

اکثر کانترها حداقل اندکی برآمدگی دارند . هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و هم کاربردی است ، زیرا لبه از ورود خرده های خوراکی و ریختن مواد به داخل کابینت جلوگیری می کند و فضای کار و ایستادنِ راحت تری را فراهم می کند . با این حال ، این جزیره منحصر به فرد است ، زیرا حدود یک متر یا بیشتر برآمدگی روی میز را در دسترس قرار می دهد . این نه تنها فضای کاری اضافی را هنگام تهیه غذا ، شستن ظروف و سایر فعالیت های آشپزخانه و همچنین فضای ذخیره سازی اضافی زیر پیشخوان را فراهم می کند ، بلکه یک منطقه نشیمن ایده آل را نیز فراهم می کند . این میز جزیره راحت ترین و جادارترین نوار صبحانه را فراهم می کند و بسته به اندازه ، می تواند دو نفر را به راحتی در خود جای دهد . این بدان معناست که هنگام صرف غذا در بار صبحانه ، دیگر پایی به کابینت نمی ‌خورد !

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

3 . جزیره گرد :

برای خانه ای که سبکی کاملا متفاوت از سنتی دارد ، چرا جزیره آشپزخانه ای را انتخاب نکنید که به همان اندازه که می خواهید منحصر به فرد نباشد ؟ از جزیره سنتی مربع یا مستطیل به نفع یک جزیره گرد چشم نواز ، چشم پوشی کنید ! جزیره گرد یک ویژگی آشپزخانه کمیاب و زیبا است که همه مهمانان را شگفت زده می کند . تنوع زیادی در جزیره گرد وجود دارد ، از جمله دایره کامل ، جزیره U شکل ، که یک جزیره دایره ای است که به یک محل نشستن مستطیلی متصل است . این جزیره گرد دارای کابینت 360 درجه ، فضای پیشخوان فراوان ، و یک قفسه سیمی آویزان برای ذخیره سازی است – البته دایره ای ، برای تکمیل شکل جزیره ! این نوع جزیره آشپزخانه به بهترین وجه برای آشپزخانه های بزرگ تر مناسب است و زمانی که به درستی انجام شود ، می تواند تاثیر باورنکردنی داشته باشد .

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

4 . جزیره آشپزخانه آجری :

جزیره آشپزخانه آجری ساده و در عین حال شیک ، تجسم سبک روستایی است . بهترین بخش یک جزیره آجری این است که به طور قابل توجهی همه کاره است : تغییر ظاهر آجر بسته به نحوه تزئین آن بسیار آسان است . آن را با کانتر جزیره برای زیبایی یک خانه مزرعه ای زیبا بپوشانید . چوب طلایی و عسلی رنگ های گرم آجر را کامل می کند ، فضا را روشن می کند و ظاهر خشن آجر را نرم می کند . با این حال ، آن را با سیمان یا سنگ تیره بپوشانید ، و جزیره ای با جذابیت صنعتی و در عین حال شیک خواهید داشت . و وقتی صحبت از آجر می شود ، گزینه های زیادی خواهید داشت . آجرهای روشن‌ تر با رنگ‌ های سفید تقریباً صورتی ، قرمز آجری واقعی با خاکستری‌ های تخته سنگی و قهوه ‌ای تیره ، یا حتی آجرهای مصنوعی ، که در گزینه‌ های رنگی بسیاری وجود دارند . با آجر ، انتخاب ها بی انتها می شود !

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

5 . جزیره چند سطحی :

تنها چیزی که بهتر از یک کانتر جزیره است . . . دو کانتر جزیره است . جزایر چند سطحی راه حلی عالی برای صاحب خانه هایی است که می خواهند به آشپزخانه خود درام و بُعد ببخشند . مزیت اصلی جزیره ، عملکرد اضافه آن است : ممکن است از یکی برای تهیه غذا استفاده کنید ، و دیگری می تواند یک بار صبحانه و / یا ایستگاه تکالیف برای بچه ها باشد . اما مزیت دیگر یک جزیره آشپزخانه چند سطحی ، جدایی بصری بین فضاهای پیشخوان است : ارتفاع و امتداد بیشتر میز روی هم ، جذابیت بصری و عمق را به جزیره شما می ‌آورد . و البته ، پتانسیل فضای ذخیره سازی اضافی در زیر آن نیز چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت !

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

6 . لوازم داخلی :

جزیره ای با لوازم داخلی ، راهی شیک و پیچیده برای سازماندهی آشپزخانه شماست . بیایید با این طرح را بیشتر بشناسیم : میزهای آشپزخانه ممکن است به هم ریخته شوند . به همین دلیل است که ایجاد یک جزیره با لوازم جانبی یکپارچه می تواند فضایی باورنکردنی برای آشپزخانه های شلوغ باشد . به عنوان مثال ، این جزیره دارای یک مایکروویو داخلی است که میز پیشخوان را مرتب و خالی می کند . یا شاید مشکلی با ازدحام بیش از حد ندارید فقط شاید برای راحتی بیشتر ترجیح می دهید فقط لوازم داخلی داشته باشید . می توانید ببینید که این جزیره یک سینک داخلی نیز دارد که آن را به ایستگاه آماده سازی غذا تبدیل می کند ! سایر جزایر با ویژگی های داخلی اغلب شامل اجاق گاز ، ماشین ظرفشویی و یخچال کوچک هستند . نیازهای شما هر چه باشد ، جزایر آشپزخانه سفارشی برای اندازه گیری ساخته شده اند تا دوام داشته باشند .

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

7 . مینیمالیست :

حرکت زیبایی شناسی مینیمالیستی مد و عملکرد را در یک بسته بندی شیک ترکیب می کند . مسلماً ، مینیمالیسم ، ایده آل همه نیست ، اما برای کسانی که از سادگی فوق العاده آن استقبال می کنند ، نتایج تماشایی به بار می آورد . برای مثال این جزیره را در نظر بگیرید . زیبایی شناسی در این آشپزخانه ساده و روان است . برخی ممکن است آن را بد بنامند . جزیره آشپزخانه دارای خطوط تمیز ، لبه های تراشیده شده و نمونه کاملی از تزئینات هنری است . در عوض ، مواد طبیعی – کابینت چوبی تیره و غنی و سنگ خاکستری روشن فوق العاده صاف – را در یک ویژگی آشپزخانه شیک و کاربردی ترکیب می کند . کابینت فضای ذخیره سازی فراوانی را فراهم می کند ، در حالی که برآمدگی سنگی قابل توجه فضای زیادی را برای غذاخوری راحت در جزیره ایجاد می کند .

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

8 . رنگ متضاد :

رنگ فقط برای دیوارهای شما نیست ! اگر دوست دارید پالت رنگ خود را نسبتاً خنثی و ملایم نگه دارید ، اما همچنان می خواهید یک پاپ چشم نواز به آشپزخانه خود اضافه کنید ، چرا رنگ متضاد را با جزیره آشپزخانه خود وارد نمی کنید ؟ این آشپزخانه دو کروم دارای رنگ‌ های سفید ، کرم ، بژ و قهوه‌ ای روشن بر روی بیشتر سطوح آن است . جلوه کلی روشن و مطبوع است ، اما این آشپزخانه ساحلی ، درام را با پاشیدن رنگ مشکی به ارمغان می آورد . البته ، بارزترین ویژگی کابینت مشکی براقیت ان است ، اما می ‌توانید رنگ مشکی را در چراغ‌ ها ، مبلمان و حتی میزهای روی دیوار نیز مشاهده کنید . بله ، این آشپزخانه کابینت دیواری سفید را با میز سنگی مشکی و کابینت جزیره ای مشکی مخملی را با میز مرمری سفید ترکیب می کند ! به لطف برخی لوازم جانبی هوشمندانه ، ظاهر کلی آشپزخانه جسورانه است اما همچنان منسجم است . چه کسی گفته است که سیاه و سفید کنار هم فوق العاده نیست ؟

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

9 . براق و صنعتی :

بسته به نحوه پوشش کابینت ، زیبایی شناسی صنعتی می تواند بسیار شبیه به مینیمالیسم به نظر برسد . با این حال ، تفاوت بزرگ در این آشپزخانه استفاده از مواد است . در حالی که جنبش مینیمالیستی عشق خود به مواد طبیعی را از ریشه های باهاوس خود می گیرد و البته که سبک صنعتی از مواد ساخته شده توسط انسان استفاده می کند . با نگاهی به این جزیره آشپزخانه ، تفاوت واضح است : پایه های فلزی بلند و میز پیشخوان به آن حالتی براق و صنعتی می بخشد و در عین حال به سنت های مینیمالیستی مانند خطوط تمیز و عدم تزیینات نیز پایبند است . برخلاف جزیره مینیمالیستی فوق الذکر ، این جزیره بیشتر شبیه یک آشپزخانه تجاری است – از نظر بصری جالب تر است ، اما همچنین متفاوت تر نیز است . کابینت اسلب با سخت افزار فلزی ساده باعث می شود فضا نرم و کاربردی به نظر برسد . به لطف کشوها و کابینت های ساده ، همه اقلام اضافی از دید پنهان می شوند . این واقعاً شبیه آشپزخانه ای مدرن است .

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

10 . دو جزیره :

دو برابر کردن جزایر ، دو برابر کردن عملکرد ، دو برابر زیبایی !  به جای اینکه پول خود را در یک جزیره مرکزی غول پیکر سرمایه گذاری کنید ، چرا آن را به دو قسمت تقسیم نکنید ؟ این ممکن است غیرعادی به نظر برسد ، اما در واقع رایج‌ تر از آن چیزی است که فکر می ‌کنید . نه تنها فضایی را برای دو آشپز به طور همزمان در آشپزخانه فراهم می کند ، بلکه فضای شما را با تنوع بسیار زیادی فراهم می کند . اگر از خانواده ‌ای نیستید که به فضایی برای دو سرآشپز نیاز دارید ، از یک جزیره برای تهیه و نگهداری غذا و یکی برای غذا خوردن استفاده کنید ! با چیدمان موازی دو جزیره ، می ‌توانید فضای کاربردی خود را به حداکثر برسانید و مهمانان و عزیزان را در حین آشپزی در نزدیکی خود نگه دارید – بدون اینکه سطح کارتان به خطر بیفتد . همانند جزیره داخلی ، می ‌توانید تمام لوازم بزرگ خود را مستقیماً در جزیره خود بگنجانید و در عین حال فضای خود را براق و شیک نگه دارید .

10 ایده جزیره آشپزخانه
10 ایده جزیره آشپزخانه

آیا جزیره مورد علاقه تان را در بین این نمونه ها پیدا کردید ؟ در غیر این صورت ، گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد – یا ما می توانیم به شما کمک کنیم تا طرح دلخواه خود را ایجاد کنید . در سایت ما گزینه های زیادی برای درب کابینت در هر جزیره آشپزخانه وجود دارد .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : جزیره چوبی ، کانتر چوبی ، دکوراسیون چوبی ، کابینت چوبی

منبع : fastcabinetdoors.com


مطالب مرتبط با موضوع جزیره آشپزخانه چوبی :

WhatsApp us