10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی برای داشتن زندگی بی دغدغه

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

ایده های طراحی آشپزخانه برای خانه های ایرانی :

طرح ‌های آشپزخانه ایرانی با گذشت زمان از نسل پدربزرگ ‌ها و مادربزرگ‌ های ما که از اجاق‌ های آجری ، ظروف مسی و سفال ‌های خاکی استفاده می‌ کردند ، به طراحی آشپزخانه مدولار امروزی تبدیل شده ‌اند . با توجه به میزان مهمان نوازی ما از دوستان و خانواده ، آشپزخانه نقشی حیاتی در هر خانواده ایرانی ایفا می کند . بیشتر جشنواره‌ ها یا مناسبت ‌های ویژه ما حول محور غذا می ‌چرخند – شب یلدا ، سال نو ، تولدها یا سالگرد – همه این‌ ها غذاهای لذیذی دارند .

میدانید در مورد چی حرف می زنیم درسته ؟ چه کیک شب یلدا خانگی پخته شده باشد ، چه کیکی که مادرتان برای تولد شما درست کرده است ، چه آش رشته در مراسم خاص یا بریانی سبزی پلو  و شیرینی خوشمزه برای عید و … این فهرست ادامه دارد ! دلبستگی ما به آشپزخانه منحصر به فرد است و بنابراین این قسمت از خانه شما شایسته یک نگاه ویژه است . در این مقاله ده ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی را آورده ایم که به زیبایی ظاهری آشپزخانه شما بدون کاهش عملکرد و کارایی کمک می کند . ما همه چیزهایی را که برای ایجاد این تعادل عالی در طراحی داخلی آشپزخانه شما نیاز دارید ، در اختیار داریم .

به دنبال دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدولار :

یک آشپزخانه ساده با فضای ذخیره سازی هوشمند :

آشپزخانه مستقیم یکی از رایج ترین طراحی های آشپزخانه ایرانی است . این ساده ، صرفه جویی در فضا و جمع و جور است . این طراحی آشپزخانه برای ساکنان شهری که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند مناسب است . می ‌توانید با گنجاندن کشوهای معمولی ، کشوهای انباری ، بیرون ‌کش ‌های روغنی و قلاب ‌های فانتزی برای ملاقه و قاشق ‌های آشپزخانه‌ تان ، از این ناحیه به‌ طور هوشمندانه استفاده کنید تا آشپزخانه ‌تان به هم ریخته نشود . شما باید نور کافی را به آشپزخانه خود اضافه کنید تا به خوبی روشن شود تا بتوانید راحت غذا بپزید .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

طراحی آشپزخانه مستقیم کوچک برای خانه های ایرانی :

آشپزخانه دو رنگ با میز ناهارخوری تاشو …

ما ایرانی ها دوست داریم از زمان صرف غذا در کنار خانواده لذت ببریم . معمولاً خانواده برای حداقل یک وعده غذایی در روز دور میز ناهارخوری جمع می شوند . در این تصویر در این مقاله ما یک طراحی آشپزخانه را می بینیم که برای خانواده های ایرانی مناسب است . میز ناهارخوری تاشو با فضای مخفی کارایی این آشپزخانه را بدون اشغال فضای اضافی بهبود می بخشد . می ‌توانید در حین لذت بردن از وعده‌ های غذایی با خانواده و دوستانتان از میز استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید ، آن را برگردانید . فضای ذخیره سازی مخفی به شما کمک می کند تا تمام وسایل مورد نیاز خود را بدون به هم ریختن فضای اصلی آشپزخانه خود جمع آوری کنید . کابینت های دو رنگ ظاهری مدرن به این آشپزخانه جذابیت می بخشد و ذخیره کافی برای غلات ،  ادویه جات ، ظروف سنگین و غیره شما فراهم می کند . میز ناهار خوری تاشو تضمین می کند که خانواده در یک وعده غذایی دور هم جمع می شوند . این طرح برای زوج ‌هایی با بچه ‌هایی که می‌ خواهند از صداها و ارزش ‌های سنتی استفاده کنند ، که زمان صرف غذا صرفاً وقت خانواده است ، عالی است . بله ، زمان هایی برای نگاه کردن به نتفلیکس با وعده های غذایی !

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه ای با میز ناهارخوری تاشو که برای خانه هایی با بچه ها عالی است .

یک آشپزخانه ساده با میز صبحانه :

” خانواده ای که با هم غذا می خورند ، با هم می مانند . ” احتمالاً این را از پدربزرگ و مادربزرگ و والدین خود شنیده اید . با این حال ، با توجه به سبک زندگی شلوغ مردم شهر ، دور هم جمع شدن هر یک از اعضای خانواده برای یک وعده غذایی تقریباً غیرممکن شده است . و با محدودیت فضا در آپارتمان ها این روزها ، صاحبان خانه از خرید میزهای ناهار خوری بزرگ محدود شده اند . در این طراحی در اینجا ما سعی کرده ایم این مشکل را حل کنیم . این آشپزخانه با پیشخوان صبحانه طراحی شده است . این یک ایده ساده و در عین حال انقلابی است که باعث صرفه جویی در فضا می شود و به شما امکان می دهد تا از چند وعده غذایی در روز با هم لذت ببرید . همچنین ، این طرح چند منظوره است زیرا می ‌توان آن را به ‌عنوان تخته خردکن ، میز مطالعه برای بچه ‌هایتان ، یا به عنوان فضای اضافی روی میز ، زمانی که می ‌خواهید از مهمانان در حین آشپزی پذیرایی کنید ، استفاده کرد . این یک نمونه کامل از ترکیب سبک زندگی مدرن با ارزش های سنتی است .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

با یک میز صبحانه بیرون کش به طراحی آشپزخانه ایرانی خود کمی کارایی اضافه کنید .

آشپزخانه ای به سبک ایرانی با دیوارهای روکش آجری :

این طراحی آشپزخانه جذابیت روستیک زیبایی را در خود دارد . خاکی و گرم است و با دیوار روکش آجری طراحی شده است . طراحی و دکوراسیون پایدار منعکس کننده حساسیت های طراحی ایران است . حال و هوای روستایی این آشپزخانه آن را در بسیاری از خانواده ها محبوب کرده است . کابینت های چوبی گرم ، دیوارهای روکش آجری و پوشش خشن قفسه ها به جذابیت سنتی طراحی داخلی این آشپزخانه می افزاید . این طرح ما را به زمانی برمی گرداند که مادربزرگ های ما از ظروف مسی استفاده می کردند بدون اینکه به عملکرد آشپزخانه های مدولار مدرن آسیبی وارد شود .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه ای به سبک ایرانی با دیوار روکش آجری برای لمس روستایی …

یک آشپزخانه مدرن ایرانی با قفسه نوشیدنی :

جوانان شهری این روزها به خوبی سفر می کنند و در معرض سبک زندگی و فرهنگ غربی هستند . و بنابراین ، اگر شما یکی از کسانی هستید که مایلید یک لیوان مسی را با یک نوشیدنی کهنه شده با وعده های غذایی خود عوض کنید ، این طرح برای شماست ! در این طرح در این مقاله یک پیشخوان صبحانه با یک قفسه باز نوشیدنی در کنار آن می بینیم . این یک مکان عالی برای آماده کردن وعده های غذایی خود یا لذت بردن از نوشیدنی و شام با دوستان و خانواده است . یک فضای مشخص برای چیدن مجموعه نوشیدنی شما نیز از به دردسر افتادن انبار در جای دیگر جلوگیری می کند . و همه نمی توانند یک انبار نوشیدنی بخرند ، بنابراین این یک هک طراحی است که هر ایرانی شهری باید داشته باشد !

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه ای هوشمندانه برای جوانان خوش سفر …

طراحی آشپزخانه ایرانی با نور طبیعی فراوان :

اگر آشپزخانه ایرانی به یک چیز نیاز دارد ، نور کافی خورشید است . با توجه به پیچیدگی آشپزی ایرانی و ساعات طولانی که بیشتر ما صرف تهیه غذا می کنیم ، داشتن یک آشپزخانه با نور کافی مهم است . این امر کمک می کند تا آشپزخانه شما شاداب ، مطبوع و فضایی مناسب برای پختن چندین وعده غذایی در روز باشد . هنگامی که آشپزخانه خود را طراحی می کنید ، مطمئن شوید که ناحیه مشخص شده دارای یک پنجره بزرگ با پانل های شیشه ای برای ورود نور خورشید است . همچنین می توانید از کفپوش های کاشی سفید و لمینت های براق برای کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید . رنگ سفید نور خورشید را منعکس می‌کند و این باعث می ‌شود فضای شما بزرگ ‌تر ، راحت تر و همیشه روشن ‌تر به نظر برسد .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

آن پنجره ها را بیاورید و بگذارید طبیعت جادوی خود را در طراحی آشپزخانه شما انجام دهد …

آشپزخانه ایرانی با کانتر جزیره ای :

کانتر جزیره ای یک واحد چند منظوره است که به کارایی طراحی آشپزخانه شما می افزاید . این مرکز به نقطه کانونی معماری آشپزخانه شما تبدیل می شود و در عین حال فضای زیادی را برای تهیه غذا ، ذخیره سازی و خوردن وعده های غذایی در اختیار شما قرار می دهد . می توانید یک اجاق گاز ، یک سینک داخلی ، قفسه ها و کشوها را در پایین نصب کنید تا فضای بیشتری برای ذخیره سازی و کار در آشپزخانه خود ایجاد کنید . آن را با چند صندلی بلند زیبا و چراغ های آویز جفت کنید و به مکان مناسبی با دوستان و خانواده تبدیل شوید .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

بگذارید جزیره آشپزخانه شما مرکز جذابیت باشد …

طراحی آشپزخانه ایرانی کوچک برای افراد مجرد یا زوج :

به دنبال طراحی ساده آشپزخانه ایرانی کوچک هستید ؟ ما شما را تحت را راهنمایی می کنیم ! این طراحی آشپزخانه ایرانی کوچک به نظر می رسد اما همه چیزهایی که برای زندگی روزمره نیاز دارید را خواهید داشت . این طرح با ترکیبی از کابینت های سربار و پایه ، پیشخوان صبحانه و واحد قفسه نوشیدنی باز طراحی شده است . فضای داخلی لوازم خانگی ، اجاق گاز و دودکش به عملکرد این آشپزخانه افزوده است . این آشپزخانه کوچک ایرانی با طرح رنگی آرام طراحی شده است که برای خانه های کوچک ایده آل است . اگر در کنار یا با شریک زندگی خود زندگی می کنید ، این طرح برای شماست !

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

همه چیزهای بزرگ در بسته بندی های کوچک مانند این آشپزخانه کوچک مناسب برای آپارتمان ها عرضه می شوند .

طراحی آشپزخانه با بک اسپلش تخته سیاه :

اگر دوست دارید خلاقیت را در هر گوشه ای از خانه خود بیاورید ، پس این طراحی آشپزخانه برای شما مناسب است ! بک اسپلش خود را به یک بوم تبدیل کنید و ذهن خلاق خود را به کار بگیرید . این یک فضای عالی برای پیگیری فهرست خرید ، منوی روزانه شما یا فقط اجازه دادن به بچه هایتان در حین آشپزی است . آن دستور العمل های هیجان انگیز ، نمودارهای رژیم غذایی یا نقل قول های الهام بخش را یادداشت کنید . این یک ظاهر شیک به طراحی آشپزخانه ایرانی شما می بخشد و یک عنصر سرگرم کننده را نیز به فضای شما می بخشد .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

اجازه دهید آشپزخانه شما بومی از امکانات با این بک اسپلش باشد .

طراحی آشپزخانه با کفپوش سنگ طبیعی و میز :

عنصر اصلی طراحی آشپزخانه ایرانی مواد طبیعی هستند . ایرانی ها وسواس زیادی به سنگ های طبیعی مانند سنگ مرمر و گرانیت دارند . هر چقدر هم که مدرن باشیم ، سنگ های طبیعی مانند سنگ مرمر و گرانیت از ما مدرن تر هستند . اگر می‌ خواهید با تجملات رنگ سنتی را به ارمغان بیاورید ، کفپوش مرمری و میز را امتحان کنید . در حالی که این مواد کمی هزینه تعمیر و نگهداری دارد و همچنین گران است ، اما زیبایی ظاهری لوکس آن ارزش هر تومان که خرج می شود را دارد .

10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی
10 ایده برتر طراحی آشپزخانه ایرانی

کفپوش مرمر اساساً ایرانی است و هرگز اشتباه نمی کند .

امیدواریم طرح ‌های آشپزخانه ایرانی ما به شما الهام بخشد تا به آشپزخانه ‌تان طراحی یک عمر را ببخشد . آیا هنوز در مورد چیدمان یا مواد انتخابی سردرگم هستید ؟

در این صورت ، می توانید به هر یک از مراکز ما بروید و به طراحی های زیبای آشپزخانه مدولار نگاهی بیندازید . همین امروز یک مشاوره با ما رزرو کنید و به تمام آن سوالات طراحی پاسخ دهید !

منبع :

https://www.designcafe.com/blog/modular-kitchen-interiors/top-10-indian-kitchen-design-ideas/

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#چوب #آشپزخانه #کابینت #رنگ # زیبا #کفپوش #ایران


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us