ایده های آشپزخانه خاکستری – 25 طرح کلاسیک که برای همیشه دوست خواهید داشت

رنگ خاکستری چیست ؟

رنگ خاکستری یک رنگ میانی بین سیاه و سفید است. این یک رنگ خنثی یا بی رنگ است، به معنای واقعی کلمه “بدون رنگ” است، زیرا می تواند از سیاه و سفید تشکیل شده باشد. رنگ آسمان پوشیده از ابر، خاکستر و سرب است

ایده های آشپزخانه خاکستری می تواند طراحی آشپزخانه را متحول کند ، شخصیت ، فردیت و ظرافت بی انتها را اضافه کند .

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

وقتی صحبت از ایده های آشپزخانه خاکستری می شود ، امکانات بسیار زیادی وجود دارد . خاکستری رنگی بسیار خنثی است : در ترکیب با سفید ، هوشمند و شفاف به نظر می رسد ، اما همچنان می تواند از کمی رنگ اضافی بهره مند شود .

ممکن است فکر کنید ایده‌ های آشپزخانه با یک رنگ محدود می‌ شوند ، اما اگر طرفداران نمودارهای رنگ خاکستری را کنار هم نگه دارند ، خواهند دید که چقدر رنگ‌ ها متفاوت هستند . انتهای طیف سرد دارای ته رنگ های آبی است که از میان ته رنگ های سبز و زرد عبور می کند و به سایه های گرم با پایه های قرمز ختم می شود که به آنها ته رنگ های قهوه ای ، صورتی یا بنفش می دهد .

تزئین خاکستری تقریباً با هر رنگ دیگری هماهنگ است ، و آن را به خنثی ‌ترین رنگِ سازگار تبدیل می ‌سازد و دلیل خوبی هم برای محبوبیت آن است .

ایده های آشپزخانه خاکستری :

انتخاب ما از بهترین ایده‌ های به شما در انتخاب ایده ‌های رنگ آشپزخانه مورد علاقه و ایده ‌های آشپزخانه نقاشی شده ، و برنامه ‌ریزی و طراحی آشپزخانه خاکستری رویاهایتان کمک می ‌کند .

1 . یک طرح نمایشی را انتخاب کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

این آشپزخانه مدرن خاکستری و سفید توسط تمرین معماری داخلی مستقر در ملبورن طراحی شده است . پرداخت ‌های فوق العاده ای ، مانند سطوح ترازو گرافیکی روی دیوار و واحد جزیره ، به پالت خنثی خاکستری زندگی بخشیده است .

« برای اطمینان از جریان یکپارچه بین معماری خارجی و فضای داخلی ، یک پالت رنگی کم ‌رنگ از خاکستری ملایم و سیاه برای کابینت انتخاب شد . »

2 . قدیمی و جدید را با هم مخلوط کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

طراح با رنگ‌ های دوست داشتنی و بافت ‌های غنی ، این کابینت ‌های کلاسیک به سبک شیکر را احیا کرده است . آشپزخانه سفارشی با رنگ مشکی Farrow & Ball’s Pitch به پایان رسیده است و دسته‌ ها و لولاهای برنجی برای اضافه کردن رنگی از زرق و برق به کار رفته است .

پل ولبرن ، طراح می گوید : « دیوار مشخصه از گچ صیقلی ، کابینت های دیواری را قاب می کند ، در حالی که شیشه های فلوت شده جذابیت را افزایش می دهد و امکان نمایش اقلام را فراهم می کند . از دیگر جزئیات می توان به پشت آینه نقره ای آنتیک در واحدهای دیواری و دستگیره های برنجی آنتیک اشاره کرد .

3 . جلوه های فلزی را معرفی کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

این کمد صبحانه از مجموعه آشپزخانه متالیکز است که توسط استودیو لدبری طراحی شده است . این کمد دارای قسمت‌ های جلویی با بافت دستی خاکستر تیره رنگ است . دستگیره ‌های مقعر تفاوت دیگری را برای درب ها به ارمغان می‌ آورند که از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌ اند تا درخشندگی و ظاهر را تیره کنند .

” ما عاشق ترکیب صنایع دستی خوب با مواد و بافت های زیبا و غیر معمول هستیم . ” ” این بخشی از طراحی یک آشپزخانه سفارشی است که ما را بیشتر هیجان زده می کند . “

4 . مواد مسحور کننده را وارد کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

استفاده از مواد مختلف در آشپزخانه در حال تجدید حیات است . از سنگ مرمر برای آوردن فاکتور شگفت انگیزِ زیبایی به فضای آشپزخانه خاکستری یا مشکی استفاده کنید و در غیر این صورت می توانید از گزینه های رام و مورد علاقه خود استفاده کنید . گرانیت سیاه کیهانی دراماتیک و متمایز ، جذابیت این آشپزخانه خاکستری را به ارمغان می آورد . « روند رو به رشدی برای روکش‌ های بی ‌نظیر وجود دارد ، به ‌علاوه میزهای آشپزخانه همخوانی با رنگ پشتی دارند » .

5 . جسور و متمایز باشید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

هنگام انتخاب از رنگ خاکستری برای آشپزخانه ، یا هر فضایی برای آن موضوع ، مهم است که به رنگ های برجسته برای هماهنگی با خاکستری فکر کنید . خاکستری خالص از سیاه و سفید ساخته شده است . با این حال ، بیشتر خاکستری ها رنگی خواهند داشت و این سیگنال خوبی در مورد اینکه کجا باید رفت را ارائه می دهد .

کلید ایجاد یکپارچگی در فضاها این است که برای دیوارها ، سقف ها و کف آشپزخانه همان رنگ را رعایت کنید . نشانه هایی از رنگ ها را در کفپوش یا کابینت شناسایی کنید . به عنوان مثال ، گردو دارای رنگ قرمز و بلوط بیشتر زرد است . جوت کاملا صورتی است در حالی که دریایی سبزتر است ، چوب پنبه نارنجی است و سنگ های طبیعی طیف کاملی از رنگ ها دارند . از این سرنخ ها برای اطلاع از ترکیب رنگ ها استفاده کنید .

در این طرح کابینت آشپزخانه تیره ، میزهای کارِ بزرگ فضایی مقتدر به ارمغان می آورند ، در حالی که سنگ مرمر خاکستری ایتالیایی ، به خوبی با کابینت های چوبی دودی هماهنگ می شود . فیونا بارات کمپبل ، طراح داخلی می گوید : « آشپزخانه توسط یک صنعتگر محلی ساخته شده است . دسته ها نیز سفارشی هستند و چیزی متفاوت از نوار کشش معمولی هستند . »

6 . خاکستری را به کابینت محدود کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

میوکو فوجیزاکی ، طراحِ این طرح دوست داشتنی می‌ گوید : « کار با پالت رنگ خاکستری نیازی به فرو بردن کل آشپزخانه در تاریکی ندارد . کابینت به ندرت نزدیک به بزرگ ترین سطح است . کف ، سقف ، دیوار و میز بسیار بیشتری خواهید دید ، و روشن نگه داشتن آن قسمت ها کنتراست و جلوه ای روشن کننده را ایجاد می کند . سطوح بازتابنده ، مانند فلزات و آینه ها ، نور بیشتری را به آشپزخانه می تاباند . شما به کمی شجاعتِ بیشتر نیاز دارید . اگر عاشق رنگ ‌های تیره هستید و این مراحل را دنبال کنید ، نتایج فوق ‌العاده ای خواهید گرفت .

7 . تضاد رنگی ایجاد کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

آیا نگران هستید که ترکیب رنگ آشپزخانه شما به هم بخورد ؟ زیبایی یک آشپزخانه خاکستری این است که تقریباً با هر رنگ دیگری در چرخه رنگ به زیبایی جفت می شود . جاسپر میدلتون ، مدیر طراحی می ‌گوید : « به ‌علاوه ، اگر مد یا سلیقه شما تغییر کند ، ایجاد یک ظاهر جدید ساده است ، به خصوص اگر انتخاب جسورانه خود را به یک واحد محدود کنید ، مانند یک جزیره یا کمد » .

او می ‌افزاید : « هنگام انتخاب سایه‌ های پررنگ ، مهم است که معماری فضا را به‌ عنوان یک کل در نظر بگیریم تا فضای رنگی برای تنفس فراهم شود . » ” در اینجا رنگ پررنگ نارنجی با سقف سر به فلک کشیده و پس زمینه ساده از بتن صیقلی و رنگ های خاکستری متوسط متعادل شده است . “

8 . با خاکستری تنوع اضافه کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

رنگ تن به تن شامل استفاده از اشباع های مختلف یک رنگ برای دستیابی به کنتراست و حرکت است . این یک گزینه عالی برای کسانی است که با ترکیب رنگ ها مشکل دارند اما نمی خواهند ظاهری یکدست در آشپزخانه خاکستری داشته باشند .

برای آسان ‌تر کردن زندگی ، بسیاری از شرکت ‌های رنگ ‌سازی از سایه ‌های پرطرفدار به صورت عددی استفاده می کنند ، برای مثال رنگ ‌های خنثی ، از روشن تا تیره وجود دارد . در اتاق ‌های رو به شمال که نور کم است ، عاقلانه است که از رنگ روشن ‌تر روی کابینت ‌های دیواری استفاده کنید تا از هرگونه تاریکی احتمالی جلوگیری کنید . در این آشپزخانه خاکستری مطبوع ، الگوی سطح جغرافیایی Superfront ترکیب خاکستری به خاکستری را برای یک ظاهر آشپزخانه دو رنگ که مدرن و در عین حال ظریف است ، افزایش می دهد .

9 . کابینت های چوبی را خاکستری کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

برداشتن چوب در جهت امروزی نیاز به رویکردی مدنظر دارد تا زیبایی طبیعی چوب را از دست ندهد . این طرح دارای کابینت هایی به رنگ راش خاکستری است .

ما دوست داریم از چوب به روشی بسیار آرام در آشپزخانه استفاده کنیم . تام روت ، بنیانگذار  TR Studio ، می گوید : می توانید خطوط تمیز را حفظ کنید و از سطوح براق استفاده کنید ، اما چوب به خودی خود کاردستی و بافت ، بصری و لمسی فوق العاده به ارمغان می آورد .

ما عاشق این هستیم که چگونه این آشپزخانه تعادل بین سنتی و امروزی را ایجاد می کند . این به وضوح یک درب از چوب جامد واقعی است ، اما رنگ خاکستری آن را انتزاعی می کند و به آن مدرنیته می بخشد .

10. با غلات در آشپزخانه خاکستری بروید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

یک طرح خاکستری نباید یک شکل رنگ شده باشد . برای جلوه ای مشابه به کابینت های چوب خاکستر کم رنگ یا لمینت نگاه کنید که برای فضاهای مدرن تر عالی است .

چوب زیبا یک انتخاب جاودانه است : چوب هایی با رنگ های متوسط انتخاب کنید تا ظاهری قدیمی نداشته باشید و امروزی و زیبا به نظر برسید .

11 . مراقب تجمل گرایی باشید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

خاکستری تیره فورا چشمگیر به نظر می رسد . برای ایده های لوکس آشپزخانه مدرن ، آن را با یک سطح کار مرمری با رگه های باریک جفت کنید .

به دلیل لحن ظریف و جلوه زیبای رگه ‌ای آن ، می ‌توانید ببینید که چرا سنگ مرمر چنین محبوب است – این سنگ هر کجا که قرار داده شود زیبا به نظر می ‌رسد و سال به سال چشمگیرتر می شود .

12 . با رنگ انتخابی خود جسور باشید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

ما در فصول گذشته شاهد احیای رنگ خاکستری در فضای داخلی بوده ‌ایم ، اما در این طرح با رنگ‌ های چوب ترکیب شده است تا فوراً به گرما و عمق اضافه شود .

خاکستری جایگزین تازه ای برای پالت خنثی کلاسیک است و به عنوان پس زمینه ای عالی برای معرفی رنگ های دیگر عمل می کند . در این طرح ، آشپزخانه قرمز پر جنب و جوش واقعاً در برابر دیوارهای خاکستری عمیق زیبا به نظر می رسد .

13 . سبک بیانیه خود را انتخاب کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

اگر در مورد خاکستری شدن محتاط هستید ، آن را فقط در جزیره آشپزخانه یا کابینت ها محدود کنید ، مانند این آشپزخانه سفید خیره کننده . این انتخاب یک بیانیه شیک خواهد بود ، و می توانید هر چند وقت یکبار که دوست دارید ، با کمی تلاش آن را تغییر دهید .

رنگ‌ های خاکستری زمانی گرم ‌تر هستند که ترکیبی از رنگدانه ‌های آبی و نارنجی باشند ، نه سیاه و سفید .  استفاده از این ‌ها باعث می ‌شود آشپزخانه احساس راحتی بیشتری داشته باشد .

14 . با الگو بازی کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

نکته شگفت انگیز در مورد خاکستری این است که می توانید آن را تقریباً با هر رنگ دیگری ست کنید .

در این طرح ، پالت خاکستری ، سیاه و سفید آشپزخانه قوی ، که در پرده ، فرش و کابینت زیر پیشخوان منعکس شده است ، با روکش ‌های تودوزی سبز گینگهام برجسته می ‌شود .

15 . یک رنگ کم رنگ و جالب انتخاب کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

چه رنگ پریده باشد و چه کمی تیره تر ، خاکستری کبوتری یک ترکیب عالی برای آشپزخانه های رنگ شده است . می ‌توانید آن را با سایه ‌های نقره ‌ای و متالیک برای ظاهری لوکس بپوشانید یا آن را با رنگ‌ های طبیعی و بافت ‌های خاکی ساده نگه دارید .

16 . از زیبایی چوب شگفت زده می شوید :     

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

خاکستری ممکن است در ترند باشد ، اما ظرافت و انعطاف ‌پذیری طراحی آن کیفیتی همیشگی به آن بخشیده است . از آن به عنوان یک رنگ خاص یا برای تکمیل روکش دیگر استفاده کنید – دانه های چوب به ویژه در برابر رنگ خاکستری دودی چشمگیر به نظر می رسند .

17 . یک ترکیب برنده را انتخاب کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

یک آشپزخانه ساخته شده در بهشت ، سایه های سرد خاکستری گرما و زیبایی را در چوب طبیعی به نمایش می گذارد .

این یک ترکیب عالی برای کابینت آشپزخانه است که هم به سبک کلاسیک و هم به سبک مدرن می ‌آید – اما برای لوازم جانبی نیز به خوبی کار می‌ کند .

برای پایه ‌های عالی ، افزوده ‌های سنگ مرمر زرد خردلی و کم ‌رنگ را اضافه کنید تا با طیف سرد و گرم در سطحی کاملاً متفاوت بازی کنید .

18 . از خاکستری به عنوان بوم برای رنگ های زنده استفاده کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

برای دادن حس مدرن به خاکستری با رنگ برجسته کار کنید . رنگ خاکستری این مزیت را دارد که مجموعه ای از رنگ ها را تکمیل می کند ، بنابراین همه چیز خوب است – چه یک رنگ پایه آشپزخانه بنفش تند یا سبز لیمویی روشن همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است .

یک دیوار با ویژگی رنگ آمیزی کنید ، یک پشتی روشن را انتخاب کنید یا از لوازم جانبی رنگارنگ استفاده کنید .

19 . فضای نشیمن را در یک فضای باز تکمیل کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

به این فکر کنید که تمام سطوح مختلف – از جمله رنگ کف آشپزخانه و دیوار – چگونه با هم کار می کنند .

از ایده های مختلف نورپردازی آشپزخانه ، از جمله چراغ های دیواری و آویز ، استفاده کنید تا در هنگام آشپزی حالتی راحت ایجاد کنید .

20 . از ترکیب روشن و تاریک استفاده کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

ایده های آشپزخانه روشن و خاکستری تیره را در تضاد قرار دهید تا ظاهری چشمگیرتر داشته باشید . واحدهای خاکستری تیره را با میز کار سفید روشن یا خاکستری روشن را با سطوح هوشمند گرانیت سیاه ترکیب کنید .

21 . در نظر بگیرید که یک آشپزخانه خاکستری در شب و روز چگونه به نظر می رسد :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

یکی از زیبایی های خاکستری این است که می تواند در روز احساس تازگی کند اما در شب گرم است . هنگام انتخاب یک سایه ، یک نمونه درب خانه بردارید تا بتوانید در نور روز و نور مصنوعی به آن نگاه کنید تا احساس کنید که در زمان های مختلف چگونه ظاهر می شود .

22 . یک پالت تونال را انتخاب کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

برای تکمیل رنگ کابینت آشپزخانه ، میز کار و پشتی را در سایه های تونال انتخاب کنید . سایه‌ های کم‌ رنگ ‌تر و قهوه ‌ای خاکستری در کنار میزهای کار با سنگ طبیعی خوب به نظر می ‌رسند ، در حالی که میزهای کار سفید خاکستری تیره‌ تر را نشان می ‌دهند .

گریم اسمیت ، طراح مفهومی ، می گوید : رنگ های خنثی مانند خاکستری جاودانه هستند و از مد نمی افتند – آنها به ایجاد احساس نور و فضا کمک می کنند و اطمینان می دهند که ظاهر خشن نیست .

23 . خاکستری کامل را انتخاب کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

هنگام انتخاب ، سلیقه ، سطح نور و اندازه اتاق را در نظر بگیرید . رنگ ‌های خاکستری روشن ‌تر به ایجاد احساس فضا کمک می ‌کنند ، اما منطقه خاکستری تیر ه‌تر و گرافیتی برای اضافه کردن جذابیت به یک اتاق بزرگ عالی است .

همچنین ، روکش براق بسیار براق به نظر می رسد و به بازتاب نور کمک می کند ، در حالی که روکش مات با سطوح دیگر در یک فضای باز بهتر ترکیب می شود .

24 . از خاکستری به عنوان پس زمینه مدرن استفاده کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

خاکستری برای آشپزخانه هایی در یک منطقه با پلان باز ایده آل است زیرا مرز بین آشپزخانه و مناطق نشیمن را محو می کند .

ایده‌ های آشپزخانه خاکستری می ‌توانند با انواع زیادی از انواع کف ، رنگ ‌ها و پرداخت‌ ها ترکیب شوند و حس یکپارچگی را در قسمت ‌های جداگانه ایجاد کنند .

25 . با پایه های رنگارنگ تزئین کنید :

کابینت خاکستری
کابینت خاکستری

خاکستری با اکثر رنگ ها به خوبی کار می کند ، به همین دلیل است که انتخاب همه کاره ای است . برای یک ظاهر شهری و  امروزی ، آن را با رنگ زرد یا صورتی ترکیب کنید .

رنگ ‌های قرمز تیره ، بنفش و نارنجی می ‌توانند گرمای بیشتری به خاکستری اضافه کنند ، یا برای احساس جذاب تر ، پایه ‌های سبز و آبی آشپزخانه را انتخاب کنند .

آیا خاکستری رنگ مناسبی برای آشپزخانه است ؟

خاکستری به ویژه در آشپزخانه به خوبی کار می کند ، زیرا نه تنها مدرن و امروزی است ، بلکه جاودانه ، کلاسیک و به طرز شگفت انگیزی زندگی با آن آسان است .

تسلط خاکستری بر همه چیزهای مربوط به خانه ادامه دارد ، و شما می‌ توانید ظاهر خاص و مورد علاقه تان را به آشپزخانه بکشاند ، با طیف‌ هایی که در سایه ‌های موجود برای همه سلیقه ‌ها و سبک‌ ها ، از مدرن تا روستایی ، موجود است .

” خاکستری یک طرح رنگ پیچیده در هر دو آشپزخانه مدرن با روکش براق ، یا مات در آشپزخانه کلاسیک است . ” در حقیقت ، حتی زمانی که صحبت از طراحی داخلی به میان می آید ، خاکستری از سفید جدیدتر است .

چگونه به آشپزخانه خاکستری گرما اضافه کنید ؟

چوب راهی فوق العاده برای افزودن سطحی از گرما و آرامش به آشپزخانه ای سرد و تاریک است .

آشپزخانه‌های خاکستری همیشه محبوب خواهند بود ، اما نکته جالب این است که چگونه رنگ ‌های خاکستری محبوب از روند روکش ‌های چوبی دودی و فرآوری‌ شده حمایت می ‌کنند .

انواع مختلف خاکستری ، غنای بلوط دودی یا گردو را آشکار می کند . استفاده از این چوب های فرآوری شده به عنوان مضمون داخلی در ایده های کابینت آشپزخانه شما ( مثلاً مانند کشوها یا قفسه ها ) سطح دیگری از تجمل را اضافه می کند .

تام هاولی ، مدیر طراحی در تام هاولی می ‌گوید: « تصور کنید انبار دوتایی خاکستری مات خود را به قفسه‌ ها و کشوها و قفسه ‌های ادویه ‌ای با روکش چوبی زیبا باز کنید » .

منبع :

https://www.homesandgardens.com/spaces/decorating/grey-kitchen-ideas-202470

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#چوب #آشپزخانه #کابینت #رنگ # زیبا #کفپوش #ایران


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us