سازماندهی شده و قابل ارائه : ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه برای خانه شما

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

با اجرای چند ایده آسان و هوشمند برای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه ، فضای کاری آشپزخانه خود را متفاوت کنید و اجازه دهید تا حداکثر پتانسیل خود را به کار گیرد . این ایده ها برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک به طور یکسان قابل اجرا هستند .

آشپزخانه یکی از مهم ترین اتاق های خانه است که هر روز ما را تغذیه و سرحال می کند و به ما قدرت فیزیکی می دهد تا به زندگی خود ادامه دهیم . بنابراین ، همیشه منظم ، مرتب و قابل ارائه نگه داشتن آن ضروری است . کابینت های آشپزخانه در این زمینه نقش اصلی را ایفا می کنند .

کابینت ‌های آشپزخانه به شما کمک می ‌کنند تا انواع مختلفی از ظروف ، وسایل ، کارد و چنگال ، لیوان ‌ها ، ظروف و مواد غذایی مختلف را ذخیره کنید و با توجه به نیازها و ترجیحات صاحب خانه بسیار قابل تنظیم هستند . چند ایده طراحی کابینت آشپزخانه را بررسی کنید . چند هک دیگر برای ذخیره سازی آشپزخانه به آنها اضافه کنید و بهترین استفاده را از فضای آشپزخانه خود ببرید .

همچنین می‌ توانید با یک انبار کابینت آشپزخانه سازمان ‌یافته به موارد زیر دست یابید :

    احساس کنترل بیشتر بر آشپزخانه و خودتان ، زیرا به هم ریختگی بصری کمتر منجر به استرس روانی کمتری می شود .

    گردش کار آسان تر در آشپزخانه به دلیل ایجاد مناطق آشپزخانه سفارشی .

    افزایش انگیزه برای شلوغ کردن مرتب آشپزخانه برای تعیین اینکه چه چیزی را نگه دارید ، جایگزین کنید یا هدیه دهید .

    ردیابی بهتر محصولاتی که در آشپزخانه دارید و موقعیت آنها تا بتوانید از خرید اضافه خودداری کنید .

انباری کابینت آشپزخانه به دو صورت کابینت آشپزخانه باز و کابینت آشپزخانه دربسته موجود است . هر دوی اینها نکات مثبت و منفی خاص خود را دارند .

انباری کابینت آشپزخانه باز :

    به دلیل قفسه های باز ، آشپزخانه شما را جذاب تر می کند و از نظر بصری بزرگ تر به نظر می رسد .

    این به شما کمک می کند تا از گوشه ها یا فضاهای اضافی و اغلب نادیده گرفته شده در آشپزخانه خود استفاده بهینه کنید .

    این به شما این امکان را می دهد که دائماً ظاهر آشپزخانه خود را آزمایش کنید زیرا تمام وسایل آشپزخانه در کابینت های آشپزخانه باز به عنوان عناصر دکور عمل می کنند .

    همچنین مستعد انباشته شدن گرد و غبار زیادی در یک دوره زمانی است ، بنابراین باید هر هفته قفسه های باز را به طور کامل تمیز کنید .

    همچنین اگر وسایل شکننده در دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار گیرند ، ممکن است منجر به تصادف شود ، بنابراین در سازماندهی کابینت ها مراقب باشید .

انباری کابینت آشپزخانه دربسته :

    این فرصت را به شما می دهد تا بسته به متریال و سبکی که انتخاب می کنید ، سفارشی سازی های بی پایانی در آشپزخانه خود ایجاد کنید . به عنوان مثال ، از کابینت آشپزخانه استیل برای ظاهر مدرن صنعتی و از کابینت آشپزخانه با چوب تیره برای ظاهری سنتی و درجه یک استفاده کنید .

    فضای ذخیره سازی تعریف شده تری را در اختیار شما قرار می دهد که در آن مکان خاصی برای همه چیز وجود دارد .

    از آنجایی که این کابینت ها با درب های بسته عرضه می شوند ، آشپزخانه شما را مرتب تر و فشرده تر نشان می دهد .

    ایمنی کودکان و حیوانات خانگی شما را تضمین می کند و همچنین ماندگاری طولانی تری دارد .

    نسبتاً گران تر از گزینه های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه باز است .

بیایید اکنون به چند ایده جالب برای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه نگاه کنیم که می توانید برای منظم نگه داشتن آشپزخانه خود و برای راحتی بیشتر خود پیاده سازی کنید .

ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه :

اگر فضای کافی در آشپزخانه ندارید اما همچنان می خواهید آن را تزئینی و کاربردی کنید ، پس این ایده ذخیره سازی کابینت آشپزخانه انتخاب ایده آل شماست . می ‌توانید جعبه ‌های آشپزخانه چوبی سفید استفاده نشده را روی هم چیده و به هم بچسبانید و یک فضای ذخیره ‌سازی کابینت باز سفارشی برای وسایل آشپزخانه اضافی که اغلب استفاده نمی‌ کنید ایجاد کنید . نه تنها زیبا به نظر می رسد بلکه به شما کمک می کند تا از فضای موجود به بهترین شکل استفاده کنید .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

برای مرتب کردن و نگهداری کارد و چنگال بر اساس شکل و اندازه آنها از سازماندهی کشوهای عمیق استفاده کنید ، و همچنین فهرست کوچکی از کارهایی که به دیوار آویزان شده است اضافه کنید تا بتوانید به راحتی دستور العمل ها یا اقلام غذایی جدیدی را که باید بخرید یادداشت کنید .

ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه برای ادویه ها و چاشنی ها

این ایده برای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه که یک قفسه ادویه دیواری با قفسه ها / بخش های متعدد است ، برای کسانی که همیشه با پیدا کردن ادویه ها و چاشنی ها در طول فرآیند تهیه غذا مشکل دارند ، عالی است . می ‌توانید همه ظروف / شیشه ‌ها را به ‌خوبی برچسب بزنید و به ‌طور منطقی آن‌ ها را قرار دهید تا دفعه بعد دسترسی به آن ‌ها برایتان آسان ‌تر شود . همچنین آشپزخانه را شیک و جمع و جور می کند .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

نکته دیگری که می توانید استفاده کنید این است که برچسب های مواد غذایی را به گونه ای بچرخانید که همیشه رو به بیرون باشند و به وضوح قابل مشاهده باشند .

ایده های مدرن برای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

این ایده ذخیره سازی کابینت آشپزخانه مدرن با رنگ قرمز مات و استیل ضد زنگ بسیار شیک و مجلل به نظر می رسد . می توانید یک قفسه آویز با قلاب ها را در بالای جزیره آشپزخانه نصب کنید تا همه کارد و چنگال آشپزخانه ، لیوان های کوچک ، فنجان ها و وسایل آشپزی خود را قرار دهید . همچنین می توانید از پایه دودکش آشپزخانه به عنوان قفسه برای قرار دادن وسایل ( مانند تصویر ) استفاده کنید . از یک کابینت باز در یک طرف می توان برای چیدن ظروف شیشه ای و یک قفسه تابه در طرف دیگر برای قرار دادن در ظروف به صورت عمودی استفاده کرد .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

کیسه های پخت و پز و بلوک های چاقوی قابل تنظیم آخرین روند در انبارداری آشپزخانه هستند . دسترسی به آنها آسان است و استفاده از آنها راحت است و کاملاً در هر گوشه ای از آشپزخانه قرار می گیرند .

ایده هایی برای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه به سبک ویترین

این ایده ذخیره سازی کابینت آشپزخانه به سبک ویترینی دارای کابینت های شیشه ای و یک جفت قفسه کناری است که به شما امکان می دهد شیشه های سنگ تراشی و ظروف کوچک دانه ها ، آجیل و ادویه ها را به روشی هماهنگ و قابل ارائه به نمایش بگذارید . آنها همچنین پیمایش در این آشپزخانه را بسیار آسان تر می کنند ، زیرا فضا به طور هوشمندانه به مناطق ویژه فعالیت تقسیم می شود . مواد غذایی در بالای ایستگاه کاری ذخیره می شوند تا بتوان از فضای پیشخوان برای تهیه غذا به نحو مطلوب استفاده کرد .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

این سبک ذخیره سازی کابینت آشپزخانه ظاهری گرم و روستایی به آشپزخانه می بخشد و با کار و چراغ های برجسته زیر آن فوق العاده می شود . همچنین باعث ایجاد حس یکنواختی در فضا می شود .

ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه کوچک

جدا از ترکیب خلاقانه فضاهای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه باز و بسته ، می توانید از سبدهای حصیری در آشپزخانه نیز برای نگهداری میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید . آنها نه تنها شیک و از نظر بصری جذاب به نظر می رسند ، بلکه از نظر ماهیت عملی و بادوام نیز هستند و به شما اجازه می دهند آنطور که دوست دارید ان را تزئین کنید . ردیف زیر شیروانی ‌های چوبی در بالا ، یک افزودنی عالی به این آشپزخانه است و می‌ توان از آن برای نگهداری مواد غذایی و ظروفی که زیاد استفاده نمی‌ شوند استفاده کرد .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

این نوع ایده ذخیره سازی کابینت آشپزخانه کوچک به شما کمک می کند تا آشپزخانه شما بدون شلوغی و از نظر بصری دلپذیر باشد .

ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه بلند

این کابینت آشپزخانه بلند به عنوان یک واحد انبار کاذب عمل می کند که بسیاری از اقلام مختلف آشپزخانه ، لوازم آشپزخانه بزرگ و مواد غذایی اضافی را به شیوه ای مرتب و صرفه جویی در فضا ذخیره می کند . می ‌توانید مواد غذایی پرمصرف خود را در قفسه ‌های پایینی ، خرده ‌فروشی‌ های کوچک در قفسه ‌های بالایی و چند گیاه کوچک سبز گلدانی در بالای آن ذخیره کنید تا رنگ و طراوت به آشپزخانه بیافزایید .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

درب های شفاف روی این کابینت آشپزخانه بلند به شما این امکان را می دهد که بدون باز کردن خود کابینت ، محتویات داخل کابینت را ببینید ، که گاهی اوقات بسیار راحت است . ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه در گوشه بالایی را ببینید .

این ایده های ذخیره سازی کابینت آشپزخانه در گوشه بالایی از فضای اغلب نادیده گرفته شده در آشپزخانه استفاده موثری می کند . معمولاً کوچک تر از کابینت های آشپزخانه استاندارد است اما برای نگهداری شیشه ها و بطری های کوچک مناسب است . این یکنواختی معمول در آشپزخانه دیده می شود و کمی جذابیت بصری به فضا می بخشد .

ذخیره سازی کابینت آشپزخانه
ذخیره سازی کابینت آشپزخانه

شما همچنین می توانید از این کابینت های آشپزخانه گوشه ای برای نگهداری ظروف شیشه ای شکننده خود استفاده کنید و بهترین راه برای انجام این کار این است که جهت نگهداری لیوان های نوشیدنی خود را تغییر دهید تا فضای بیشتری در قفسه ها برای سایر اقلام ایجاد شود .

مشاوره رایگان طراحی را از ما دریافت کنید …

این تمام چیزی است که وجود دارد ! امیدواریم این پست وبلاگ نکات کاربردی زیادی را برای سازماندهی موثر انبار کابینت آشپزخانه به شما ارائه کرده باشد . همچنین ، اگر قصد دارید یک انبار کابینت آشپزخانه مدرن و چند منظوره برای فضای زندگی خود طراحی کنید ، ما بهترین مقصد برای تحقق رویاهای شما خواهیم بود .

منبع :

https://www.designcafe.com/blog/modular-kitchen-interiors/kitchen-cabinet-storage-ideas/

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#چوب #آشپزخانه #کابینت #رنگ # زیبا #کفپوش #ایران


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us