سازماندهی کابینت آشپزخانه – 10 روش برای چیدمان کارآمد وسایل ضروری

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

پذیرش روش های آزمایش شده و آزموده شده برای سازماندهی کابینت آشپزخانه ، کلید یک اتاق کارآمد است . هر چقدر فضای ذخیره سازی در آشپزخانه در دسترس باشد ، اگر کابینت ها به خوبی سازماندهی نشده باشند ، آماده سازی ، پخت و پز و سرو کردن را کُند می کند .

کابینت ‌های منظم کلید سازمان ‌دهی آشپزخانه هستند – و همچنین می ‌توانند به معنای اجتناب از سناریوهایی مانند تمام شدن مواد اولیه یا تعویض آنها قبل از لزوم باشد . حتی می توان از مسائل مربوط به خرید تکراری ظروف آشپزی که اغلب استفاده می شود ، یا از دست دادن زمانِ جستجو برای یافتن ظروف سرویس تعطیلات اجتناب کرد .

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه ، باعث می شود که هم کارهای روزانه و هم پذیرایی برای مناسبت های خاص به راحتی انجام شود و در زمان و تلاش صرفه جویی شود ، و می توانند کاربرد آشپزخانه را در هر اندازه ای که دارد به حداکثر برسانند .

سازماندهی کابینت آشپزخانه – 10 ایده هوشمندانه :

سبک آشپزخانه شما هر چه باشد ، سازماندهی کابینت های آشپزخانه ایده های ذخیره سازی آشپزخانه شما را به حداکثر می رساند و به آنها اجازه می دهد کار خود را به نحو احسن انجام دهند . در اینجا تاکتیک ‌های سیستم ‌بندی محتویات کابینت آشپزخانه را بررسی می ‌کنیم و کارشناسان توصیه ‌های خود را به اشتراک می ‌گذارند .

1 . برای موقعیت های خاص آماده باشید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

ایده های سازماندهی کابینت آشپزخانه را در نظر بگیرید که نیازهای روزمره را در بر می گیرد ، اما همچنین مواردی را که برای تعطیلات و رویدادهای خاص استفاده می شود ، در نظر بگیرید . در این آشپزخانه ، بشقاب ها را می توان به تنهایی در قفسه هایی با عمق کمتر ذخیره کرد تا آنها را ایمن نگه دارد . قرار دادن آنها در نیمه پایین کابینت مانند این نمونه باعث می شود که در صورت نیاز راحت تر آنها را بلند کنید .

به فکر قرار دادن ملحفه های رومیزی برای گردهمایی های خاص در یک مکان ، همراه با وسایلی مانند ست چای و کیک باشید . دومی ها سنگین نیستند ، بنابراین می توان فضایی در بالای کابینت پیدا کرد .

2 . به نرم افزارهای بنیادی توجه کنید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

علاقه مندان به نوشیدنی ، به احتمال زیاد طیف وسیعی از لیوان ها را خواهند داشت که برای آن ها چیدمان کابینت های آشپزخانه مناسبی لازم است و هر آشپزخانه دارای لیوان های مختلفی است تا در دسترس و ایمن بماند .

« برای دستیابی به بهترین سازماندهی ظروف شیشه ‌ای آشپزخانه ، داشتن گزینه ‌های قفسه ‌بندی متنوعی برای قرار دادن اشکال و اندازه ‌های مختلف مهم است . » قفسه‌ های قابل تنظیم بیشترین انعطاف ‌پذیری را ارائه می ‌دهند ، با قابلیت تغییر ارتفاع از لیوان ‌های نوشیدنی بزرگ در پایین تا لیوان‌ های کوچک در بالا ، یا برعکس ، بسته به اینکه بیشتر از چه چیزی استفاده می ‌کنید .

برای ظروف شیشه ای سفارشی یا مخصوصا بزرگ ، ممکن است بخواهید از قفسه های در معرض دید در جایی که آزادی بیشتری وجود دارد استفاده کنید . اگر فضایی برای فضای بار آشپزخانه دارید ، اغلب ایده خوبی است که یک محلول قفسه بندی اختصاصی برای لیوان هایی که در این قسمت استفاده می کنید ، ایجاد کنید و کابینت های سنتی خود را برای قطعات استاندارد خود درست کنید .

3 . فضای کاربردی برای اقلام بزرگ تهیه کنید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

ارزش این را دارد که برخی از کابینت های آشپزخانه خود را به اقلام قابل توجهی از ظروف آشپزی اختصاص دهید تا به راحتی آنها را پیدا کنید . انتخاب یک کابینت بلند برای دسترسی راحت بهترین است . اطمینان حاصل کنید که عمق بین قفسه ‌های جداگانه کافی است تا آشپز هر دو دست خود را به داخل ببرد تا وسایل بزرگ و سنگین را بگیرد تا از حوادث احتمالی جلوگیری کند و بین هر قطعه جداگانه در یک قفسه فضای خالی باقی بگذارد و تعداد کل را محدود کند .

وقتی تصمیم می ‌گیرید چه چیزی را در کجا قرار دهید ، سنگین‌ ترین وسایل را در قفسه ‌هایی که در دسترس هستند ، بدون کشش یا خم شدن به سمت پایین نگه دارید .

4 . برای سازماندهی کابینت آشپزخانه به وضوح ببینید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

بهترین راه برای سازماندهی کابینت های آشپزخانه برای اطمینان از اینکه مواد اولیه شما تمام نمی شود ، سرمایه گذاری در ظروف شفاف است . ردیابی وسایل ضروری پخت و پز فروخته شده در بسته هایی که هر بار کمی استفاده می شوند ممکن است سخت باشد ، اما یکی از راه های انجام این کار این است که آنها را به ظرف های شیشه ای بریزید . به این ترتیب ، به راحتی می توانید ببینید که چه زمانی باید دوباره در لیست خرید قرار گیرند .

این فقط یک راه حل برای پالس ها یا Fr نیست . ملیسا کلینک ، سرپرست طراحی هاروی جونز ، می ‌گوید : « تخلیه محتویات ادویه و گیاهان در ظروف شیشه ‌ای نیز راهی عالی برای حفظ سطح انبار و همچنین حفظ فضای ذخیره ‌سازی یکنواخت و شیک است . » .

5 . از یک جزیره نهایت استفاده را ببرید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

محل قرار دادن اقلام و همچنین نوع آنها برای سازماندهی عالی کابینت آشپزخانه به همان اندازه مهم است . بسیاری از ما در یک جزیره آشپزخانه نوشیدنی سرو می‌ کنیم ، بنابراین برای راحتی بیشتر ، لیوان ‌ها را به همراه سایر ظروف در اینجا گروه بندی کنید . از یک کابینت رو به بقیه اتاق استفاده کنید و می توان نوشیدنی را در قسمت آماده سازی و پخت و پز برای مهمانان تهیه کرد .

البته ، اگر یخچال نوشیدنی در اینجا قرار دارد ، راه حل راحت تری خواهد بود .

6 . غذا را سازماندهی کنید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

سازماندهی عالی کابینت های آشپزخانه برای تمام مواد غذایی که در خارج از یخچال نگهداری می شوند ضروری است تا پخت و پز به یک کار بدون استرس تبدیل شود .

تام هاولی از شرکت آشپزخانه همنام می ‌گوید : « مهم نیست یک انباری کابینت یکپارچه انتخاب کنید ، ساختار بندی محتوا منطقی است » . وقتی نوبت به انبار کردن غذا می ‌رسد ، مواد و کالاهای قدیمی ‌تر را در قسمت جلو و مواد ماندگار را در قسمت پشت قرار دهید تا از هدر رفتن آنها جلوگیری شود . این برای هر چیزی از ماکارونی ، قوطی ‌ها ، چاشنی ‌ها و سس ‌ها صدق می ‌کند . »

همچنین با ایده های سازماندهی کابینت آشپزخانه و سازماندهی انباری در مورد وزن و ارتفاع مواد غذایی ذخیره شده در کابینت آشپزخانه هوشیار باشید . تام پیشنهاد می ‌کند : قفسه ‌های سبک‌ تر یا سبدهای سبک ‌تر برای غلات و نان ایده ‌آل هستند ، در حالی که قفسه‌ های محکم بلوط گزینه خوبی برای نگه‌ داشتن وزن شیشه‌ ها و قوطی‌ ها هستند .

7 . ادویه و گیاهان را اضافه کنید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

اگر از دو اصل پیروی کنید ، افزودن ترکیب کامل یا گیاهان و ادویه جات بسیار آسان تر می شود . اولین مورد این است که همه آنها را با هم نگه دارید و دوم اینکه آنها را دقیقاً در محدوده خود یا اجاق گاز قرار دهید .

اگر در حال بازسازی آشپزخانه هستید ، ممکن است بخواهید با انتخاب یک کابینت بیرون ‌کش ، به پیروی از این طرح فکر کنید تا در حین هل دادن ، به راحتی هر شیشه را بیرون بکشید . سازماندهی کشوهای آشپزخانه زمانی که اقلام کوچک تر زیادی را ذخیره می کنید می تواند آسان تر از این کار برای کابینت های آشپزخانه باشد .

8 . از پشت درب های کابینت استفاده کنید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

یک قفسه در یک نگاه ذخیره ‌سازی چاشنی ‌ها ، سس ‌ها و شیشه ‌های کوچک را فراهم می‌ کند و این اطمینان را می ‌دهد که در نهایت توسط سایر اقلام پنهان نمی ‌شوند ، و زیبایی یک نسخه چوبی به سختی قابل شکست است .

یکی از اینها که در پشت درب آویزان شده است ، مفید بودن کابینت های فردی را افزایش می دهد و آن را مرتب تر نگه می دارد . در این آشپزخانه ، قفسه روی درب انباری تعبیه شده است ، اما این ایده برای درب های کابینت پایه و دیواری معمولی نیز ارزشمند است .

9 . گروه ، سپس پشته :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

برخی استثناها برای این قانون اساسی وجود دارد ، اما ، در بیشتر موارد ، نگهداری اقلام آشپزخانه بر اساس دسته بندی کلی ، روشی معقول برای سازماندهی کابینت آشپزخانه است – و روشی است که برای ظروف معمولی و ظروف غذاخوری کار می کند . بعد از آن ؟ برای دسترسی ساده ، ظروف غذاخوری را بر اساس نوع روی هم بچینید . در مورد ارتفاع پشته ها ، وزن را در نظر داشته باشید . این امر به ویژه هنگام سازماندهی ظروف رسمی که در آن حداکثر 12 بشقاب شام یک قانون سرانگشتی خوب است ، بسیار مهم است . ظروف سبک تر می توانند بالاتر بروند .

در داخل کابینت ، از قفسه‌ های پایین ‌تر برای پشته‌ های ظروف بزرگ ‌تر با اقلام کوچک ‌تر در بالا استفاده کنید تا نمایشی دلپذیر ایجاد کنید . این برای کابینت های باز ، مانند این طرح ، حیاتی است ، اما در هر صورت ارزش ایجاد یک حس خوشایند هنگام باز شدن درب را دارد .

10 . به ایستگاه صبحانه بروید :

ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه
ایده های هوشمندانه سازماندهی کابینت آشپزخانه

در حالی که سازماندهی کابینت های آشپزخانه بر اساس نوع کالا یک دستورالعمل مفید است ، رویکرد متفاوتی را در نظر بگیرید تا با اختصاص فضای کابینت به وعده غذایی ، آماده سازی صبحانه را به روندی روان تبدیل کنید .

ریچارد مور ، مدیر طراحی ، مارتین مور می گوید : ” کمد صبحانه عالی ، سازماندهی و دسترسی متمرکز است . ” آنها باید طوری طراحی شوند که دسترسی آسان به وسایلی را که به برق وصل هستند و آماده کار هستند ، ارائه دهند . آنها باید در کنار ناهار خوری / بارهای صبحانه قرار گیرند – از ترافیک غیرضروری در اطراف اتاق جلوگیری می کنند – و باید وسایل تهیه صبحانه را در نزدیکی خود نگه دارند و در صورت عدم استفاده دور از دید قرار گیرند . وجود درب های دوتایی روی کمدهای صبحانه به این معنی است که شما به کل فضا دسترسی دارید .

کابینت آشپزخانه خود را چگونه مرتب می کنید ؟

برای سازماندهی کابینت آشپزخانه ، با بیرون آوردن همه چیز شروع کنید . تاریخ انقضای مواد را بررسی کنید و هر چیزی را که از زمان خود گذشته است دور بریزید . در مورد وسایل کوچک یا ظروف ، از این فرصت استفاده کنید و هر چیزی که خوش فرم است را هدیه دهید و هر چیزی را که دیگر قابل استفاده نیست دور بریزید .

آنچه باقی مانده را گروه بندی کنید : مواد غذایی که در خارج از یخچال نگهداری می شوند . ظروف غذاخوری ( تقسیم آنچه که روزانه استفاده می شود از آنچه برای مناسبت های خاص مورد نیاز است ) ؛ تجهیزات پخت و پز ؛ ملزومات آماده سازی ؛ ظروف نانوایی ؛ و غیره گروه ها از خانه ای به خانه دیگر متفاوت خواهند بود ، اما عموماً باید بر اساس استفاده ، موضوع بندی شوند .

هنگام تعویض اقلام در کابینت آشپزخانه آنها را در جایی که نیاز دارید قرار دهید و پر استفاده ترین اقلام را در ارتفاعاتی قرار دهید که دسترسی به آنها راحت باشد . نقاط مرتفع را برای مواردی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ذخیره کنید .

چگونه فضای کابینت آشپزخانه خود را به حداکثر برسانیم ؟

راه های مختلفی برای ساخت بیشتر فضای داخلی کابینت آشپزخانه و به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی آنها وجود دارد . تقسیم کننده ها می توانند راه حلی عالی برای اقلام مختلف باشند . قفسه ‌های ورقه ‌های پخت ، درب تابه و غیره می ‌توانند آنها را به صورت عمودی نگه دارند تا فضای کمتری را اشغال کنند و دسترسی به آن‌ ها آسان‌ تر باشد . به دنبال تقسیم‌ کننده‌ های کارد و چنگال برای کشوها نیز بروید ، و از آنها برای هدف مورد نظرشان استفاده کنید ، بلکه برای لوازم ضروری آشپزخانه که در نهایت درهم می ‌روند ، استفاده کنید .

برای اقلام کوچک مانند گیاهان ، ادویه جات و روغن های پخت و پز از صفحه گردان استفاده کنید و برای استفاده بهتر از حجم کابینت ، قفسه هایی را که قابل تنظیم نیستند تقسیم بندی کنید . قلاب هایی که برای نصب در قفسه ها یا پشت درب های کابینت طراحی شده اند نیز می توانند فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد کنند .

و اگر کابینت ‌های گوشه‌ای تا حد زیادی غیرقابل دسترس هستند ، قفسه‌ های کشویی به‌ طرف عقب نصب شده‌ اند تا بتوان از تمام عمق برای قابلمه ‌ها و ظروف پخت و پز استفاده کرد .

منبع :

https://www.homesandgardens.com/kitchens/organizing-kitchen-cabinets

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#چوب #آشپزخانه #کابینت #رنگ # زیبا #کفپوش #ایران


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us