خانه » Blog » دکوراسیون » دکوراسیون آشپزخانه » ایده های آشپزخانه – 52 ایده دکوراسیون آشپزخانه

ایده های آشپزخانه 52 ایده دکوراسیون آشپزخانه

این ایده های آشپزخانه به شما کمک می کند تا آشپزخانه رویاهای خود را بسازید – و از این فضای حیاتی نهایت استفاده را ببرید .

ایده آشپزخانه چوبی رویایی ,
ایده آشپزخانه چوبی رویایی ,

هنگام تجدید نظر آشپزخانه و ایجاد ظاهر جدید ، جمع آوری ایده های آشپزخانه مورد علاقه شما یک اولویت است – و همیشه سرگرم کننده خواهد بود . این ایده ها – چه تنها آشپزخانه در نظر شما باشد ، چه مواد سطحی یا سبک کابینت – می توانند در چیدمان ایده آل شما ، کلید عملی برای بهتر کردن آشپزخانه شما باشند . به هر حال یک آشپزخانه می تواند متفاوت به نظر برسد ، اما اگر نتواند به عنوان یک فضای کاری عمل کند ، ممکن است برای شما ناامید کننده باشد .

ایده های جدید دکوراسیون آشپزخانه

ایده های آشپزخانه موجود در این مقاله را حتما دوست خواهید داشت – می توانید تصاویری را که دوست دارید ذخیره کنید ، سپس کار بازسازی را شروع کنید : به همه چیز نگاه کنید ، بازیافت خود را کجا قرار می دهید و اینکه فر شما چقدر به قسمت مواد غذایی شما نزدیک است ( در نهایت ، شما توجه لازم را به فضا نمی کنید . زیرا هر بار که به یک ماده اضافی نیاز دارید ، در طول آشپزخانه قدم می زنید و به این نکته که چقدر تقارن مهم است توجه نمی کنید ) .

اگر از یک طراح آشپزخانه استفاده می ‌کنید ، آنها می ‌توانند در مورد ایده ‌های دکور آشپزخانه که خوب به نظر می‌ رسند و عالی هم کار می‌ کنند ، راهنمایی تان کنند . اما ، همیشه کمک می کند که با ایده های آشپزخانه خود به سراغ آنها بروید .

ایده های آشپزخانه :

از کابینت‌ ها و طرح ‌های روشنایی گرفته تا آب ‌پاش و کف ‌پوش ، این ایده‌ های آشپزخانه همه چیزهایی را که باید در مورد آن فکر کنید پوشش می ‌دهند . می توانید از آنها نیز برای الهام بخشیدن به ایده های چیدمان آشپزخانه خود استفاده کنید .

 1 . یک طرح دکور آشپزخانه متفاوت ایجاد کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی ,

اگر همه‌گیری یک چیز به ما آموخته است ، این است که ایده‌ های آشپزخانه که احساس خانه ‌داری را ترویج می ‌کنند ، همه را خوشحال می ‌کنند . « صاحب خانه بودن » برای همه ما معنای متفاوتی دارد – برخی مینیمالیسم را دوست دارند ، برخی دیگر تزئین کردن را بیشتر دارند .

2 . آشپزخانه های روستیک با سایه های زیبا را دوباره ایجاد کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

در هماهنگی با روندهای عمومی آشپزخانه به سمت ایجاد فضاهای خانگی ، ایده های آشپزخانه روستایی بیش از هر زمان دیگری محبوب هستند . و در حالی که طرح‌ های رنگی سفید یا کرم همچنان غالب هستند و آبی و سبز در پشت سر قرار دارند ، رنگ ‌های کابینت عمیق ‌تر ، جذاب تر و خاکی ‌تر محبوبیت پیدا می‌ کنند – به خصوص وقتی با رنگ ‌های چوبی گرم و قطعات مستقل ترکیب شوند .

می گویند : « بهترین راه برای گره زدن قطعات قدیمی تر با کابینت های ظریف جدید ، استفاده از سخت افزارها و شیرهای الهام گرفته از نمونه های قدیمی است . »

3 . الگوی آشپزخانه را با کاغذ دیواری اضافه کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

شرکت هایی مانند Little Greene و Morris & Co از بازگشت کاغذ دیواری به آشپزخانه دفاع می کنند . ایده ‌های کاغذ دیواری آشپزخانه ، که شامل طرح ‌های مدرن هم هستند ، اما آن‌ هایی که بیشترین تأثیر را دارند ، جذابیت کلاسیک دارند – با این تمایل به ایجاد حس تزئین آشپزخانه ‌ها به اندازه اتاق نشیمن خود عشق بورزید .

این شرکت ها می ‌گویند : « ایده ‌های دکور دیوار آشپزخانه مسلماً مشکل هستند – بسیار مهم است که مطمئن شوید طرحی که انتخاب می ‌کنید در برابر رطوبت مقاوم است – یا اینکه دکوراتور شما راه ‌حلی برای ارائه کاغذ دیواری ‌ای که انتخاب کرده اید برای مقاومت در برابر رطوبت ، ارائه کرده باشد » . با این حال ، طرح ‌های آماده آشپزخانه و حمام بسیار زیبایی وجود دارد که فضای شما را از حالتِ ساده به شخصی ارتقا می ‌دهد .

4 . در مورد پارچه های آشپزخانه نیز تجدید نظر کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

اگر ایده های آشپزخانه ای که در ذهن یا لپ تاپ خود قرار می دهید – مجازی یا غیره – پر از طرح و رنگ هستند ، گزینه بعدی شما ممکن است ایده های پرده آشپزخانه باشد . مانند کاغذ دیواری ، پارچه هایی که انتخاب می کنید باید در برابر رطوبت ناشی از پخت و پز ، پاشیدن و چسبندگی انگشتان نیز مقاومت کنند ، اگر بچه های کوچکی دارید شرایط سخت تر هم می شود .

ممکن است بخواهید مانند آشپزخانه بالا ، پارچه‌ های پرده را به یک درب محدود کنید ، و برای ایده‌ های عملی ‌تر برای پنجره ، پرده ‌ها را انتخاب کنید . خیلی ها اعتقاد دارند : « یک پرده ‌سازی ساده می‌ تواند آشپزخانه را راحت ‌تر، زیباتر و رنگارنگ‌ تر کند . پارچه ها همچنین می توانند به آکوستیک کمک کنند ، که اغلب در آشپزخانه ها مشکل ساز است . »

5 . آشپزخانه سرآشپز را طراحی کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

اگر واقعاً عاشق آشپزی هستید ، منطقی است که ایده های آشپزخانه شما باید در ابتدا حول محور عملکرد باشد . علاقه روزافزون به آشپزی خانگی در طول همه گیری کرونا – و سرگرم شدن با آشپزی در  دورۀ قرنطینه – منجر به افزایش علاقه به آشپزخانه های خانه – نحوه چیدمان آن ها ، وسایلی که شامل آنها می شود و رویکرد طراحی اولیه آن ها – عملی بودن آنها شود .

سرآشپز گالتون بلکیستون می‌ گوید : « برای منظم کردن فرآیند آشپزی ، هر کالایی باید هدف و مکانی داشته باشد – شما باید بتوانید تقریباً بدون فکر کردن به خواسته خود به هر چیزی که نیاز دارید ، برسید تا بتوانید روی مهمان ‌ها و همچنین آشپزی تمرکز کنید » .

6 . طرح رنگ و ترکیب مواد با محدودیت :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

هنگام طراحی آشپزخانه ، از ترکیب رنگ ها ، مواد و تزئینات برای ایجاد ظاهری جذاب و متفاوت استفاده کنید – اما درست مانند یک اتاق نشیمن ، پالت خود را به یک رنگ اصلی و دو تاکید محدود کنید . در این آشپزخانه ، طراح داخلی از رنگ خاکستری به عنوان سایه غالب در جزیره مرمرین استفاده کرده است ، با کابینت های مشکی رنگ شده به عنوان مضمون اصلی در کنار کابینت های چوبی گرم تر و لکه دار و صندلی های بار فیروزه ای روشن در این خلوتگاه کنار دریاچه ، که یک ترکیب عالی و ممتاز ساخته شده است .

7 . سبک شیکر را در آغوش بگیرید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

” سادگی کلاسیک ” عبارتی است که ایده های آشپزخانه شیکر را خلاصه می کند . چیزی که ما در مورد این ظاهر دوست داریم این است که جذابیتی بی سر و صدا دارد ، هم خانه های مدرن و هم سنتی را تکمیل می کند و می تواند به همان اندازه روستیک یا ساده و ظریف باشد که همان طرحی است که شما می خواهید .

دکوراسیون آشپزخانه ‌های شیکر سفید ، کرم ، خاکستری یا خنثی و بسیار آسان است ، و اگر آشپزخانه ‌ای را برای خشنود کردن خریداران خانه‌ های آینده نصب می ‌کنید ، واقعاً نمی ‌توانید این سبک آشپزخانه آمریکایی را نادیده بگیرید . برای افراد ماجراجوتر ، آشپزخانه های شیکر در سایه های تیره تر ، مانند مشکی ، آبی و سبز نیز می توانند فوق العاده هوشمندانه به نظر برسند .

8 . با افزودن صندلی هایی برای نشستن آشپزخانه را راحت کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

طراح داخلی این آشپزخانه را – در یک ملک گرجستانی در ادینبورگ ، اسکاتلند – ایجاد کرده است تا فضایی اجتماعی و خانگی باشد . ایده ‌های طراحی آشپزخانه با قفسه ‌های باز که قطعات زیبا را نمایش می ‌دهند و آثار هنری روی دیوارها را نشان می‌ دهند . اما جزئیات مورد علاقه ما ایده صندلی پنجره است که باعث می شود یک فضای کاربردی ، شیک به نظر برسد .

9 . سبک معاصر را دوست دارید ؟ رنگِ مشکی پر قدرت برگشته است …

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

ایده‌ های آشپزخانه مشکی به روند سابق خود بازگشته ‌اند – و در حالی که واقعاً مناسب خانه‌ های سنتی هستند ، در محیط ‌های معاصر بسیار چشمگیر به نظر می رسند .

برخلاف سبز یا آبی ، مشکی یک سایه خنثی است ، به این معنی که می ‌توانید به راحتی از رنگ ‌های دیگر در کنار آن استفاده کنید – اما ما فکر می ‌کنیم سیاه به عنوان پس‌ زمینه بهتر است با بافت‌ های موجود در مواد طبیعی مانند چوب و آجر تکمیل شود . برخلاف کابینت مات ، اما گرما نیز می تواند یک انتخاب جذاب باشد .

  10 . چیدمان خود را در اطراف پنجره خود کار کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

چیدمان اتاق چیزی است که طراحی آشپزخانه را موفق و ممتاز می کند .

مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه از فضای خود استفاده می کنید . اگر آشپزخانه شما در نزدیکی باغ شما قرار دارد یا منظره زیبایی دارد ، مطمئن شوید که چیدمان مبلمان با جهت گیری به سمت منظره ، بهترین استفاده را از این امر می کند . لازم نیست سینک شما همیشه در موقعیتی قرار بگیرد که به سمت باغ قرار گرفته باشد . مکان غذاخوری خود را با بهترین منظره در آشپزخانه در نظر بگیرید . ایجاد یک فضای داخلی در فضای باز به این معنی است که مهمانی ‌های شام می‌ توانند از بیرون به داخل باغ گسترش پیدا کنند و تمام لوازم ضروری در آشپزخانه را در اختیار داشته باشند .

11 . مواد جذاب را انتخاب کنید :

قفسه‌ های بلوط وینتیج نوول آبی نیلی و لوآر

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

ایده های بک اسپلش زیادی برای آشپزخانه وجود دارد که می تواند آشپزخانه شما را از بقیه متمایز کند . مواد غیرمنتظره ، مانند چوب ، اگر به درستی مهر و موم شوند ، می توانند بسیار کاربردی باشند . در این طرح ، از مواد بک اسپلش برای پوشش قفسه ‌های باز بالا استفاده شده است ، و ظاهری گرم و منسجم ایجاد می ‌کند که برای جذاب ‌تر کردن طراحی براق و معاصر عالی است .

12 . با مقیاس بازی کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

طراحی داخلی آشپزخانه را هرگز نباید نادیده گرفت – و به راحتی می توان آن را در فضایی با الگو قرار داد . در این طرح از همان چاپ پیسلی روی دیوارها و صندلی‌ ها برای پیوند مناطق استفاده شده است .

« وقتی از رنگ و طرح به خوبی استفاده می ‌شود ، فضای شخصی شما به وجود می آید و به ایجاد اتاق‌ هایی پر انرژی کمک می ‌کند . »

با انتخاب یک مقیاس کمی بزرگ تر روی اثاثه یا لوازم داخلی ، تأثیر بیشتری ایجاد می کند زیرا شکل بیشتری به خود می گیرد . با سطح بزرگ تر موجود بر روی دیوارها ، انتخاب الگوهای کوچک تر اجازه می دهد تا الگو به طور کامل دیده شود .

13 . برای داشتن آشپزخانه ای آرام و جادار ، دیوارها را ساده نگه دارید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

آشپزخانه‌ های کوچک یا تاریک – و آن ‌هایی که می ‌خواهید احساس آرامش را القا کنند –بهتر است با کابینت‌ های سطح کف مبله شوند . این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید ایده ‌های انبارداری را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که فضای ذخیره‌ سازی کافی در دسترس است ، اما با پرداخت هزینه ‌ای که بیشتر به نظر می ‌رسد ، بیشتر شبیه یک فضای نشیمن است تا یک اتاق کاربردی .

14. بدانید کجا خرج کنید و کجا پس انداز کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

دانستن هزینه های یک آشپزخانه جدید می تواند به شما کمک کند که از همان ابتدای کار بدانید کجا خرج کنید و پس انداز کنید .

برای ما ، کابینت واقعاً ستاره نمایش است ، بنابراین پیشنهاد می ‌کنیم روی گزینه ‌های سفارشی و مطابق با معیارها سرمایه‌گذاری کنید . صرفه جویی در هزینه روی میزها ، لوازم خانگی و کفپوش بهترین راه برای نزدیک شدن به طراحی آشپزخانه است تا به استخوان بندی فضا حداکثر طول عمر را بدهد .

شیشه یک روکش عالی برای آشپزخانه است . کابینت های لعابدار نه تنها یکنواختی درب های جلوی تکراری و محکم را از بین می برند – به خصوص در فضاهای بزرگ – بلکه جریان نور را به گوشه های تاریک تر به حداکثر می رساند . داشتن درب های جلو شیشه ای به اندازه قفسه بندی باز برای نمایش قطعات ارزشمند شما خوب است . آنها همچنین هنگام دسترسی به لوازم ضروری روزمره فوق العاده هستند و به شما امکان می دهند ببینید چه چیزی دارید و کجا قرار داده اید .

15 . از هر فرصتی برای تقویت فضای ذخیره سازی استفاده کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
قفسه بندی و کابینت زیر پله

هر چقدر هم که آشپزخانه شما بزرگ و مجهز باشد ، فضای ذخیره‌ سازی عالی فقط باعث می ‌شود که عملکرد بهتری داشته باشد و تمیزتر به نظر برسد – بنابراین در طول فرآیند طراحی ، در نظر بگیرید که آیا ممکن است عناصری از معماری در خانه شما وجود داشته باشد که بتوان از آنها برای ذخیره‌ سازی اضافی استفاده کرد ؟

16 . شامل عناصر مستقل برای حرکت فراتر از جذاب :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

آشپزخانه ‌های مجهز از این نظر فوق ‌العاده هستند که به شما اجازه می ‌دهند از هر اینچ فضای خالی استفاده کنید . اما آنها می توانند احساس بی روحی را القا کنند – بنابراین اگر سبکی که می خواهید ، کاملاً ارزشمند است که حداقل یک تکه مبلمان مستقل را در چیدمان اتاق خود بگنجانید از طرح خود استفاده کنید . این ممکن است یک کمد ، بوفه یا حتی یک جزیره آشپزخانه باشد – و شما می توانید طرح هایی را انتخاب کنید که متناسب با سبک آشپزخانه شما باشد ، آنها نیازی به سنتی بودن ، ندارند . 

17 . یک طرح کاملا سفید با بافت های طبیعی را گرم کنید  :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
آشپزخانه سفید

رنگ سفید هیچوقت یک اشتباه نخواهد بود . علاوه بر روشن کردن فضاهای کوچک تر ، آشپزخانه های سفید تمیز و شیک به نظر می رسند – اما باید آن را با متریال گرم مانند چوب طبیعی متعادل کنید .

« وقتی طرح رنگی را انتخاب می‌ کنید ، ترکیب عالی برای تجربه مثبت و لذت بیشتر از اتاق ضروری است . اگر از طرفداران روکش کلاسیک هستید ، آشپزخانه تمام سفید به زیبایی برای فضاهایی با هر اندازه کار می کند . »

آشپزخانه‌ های کوچک از ماهیت بازتابی طرح رنگ سفید ، همراه با روکش ‌های چوبی طبیعی مانند میز ، کف ‌پوش چوبی و دستگیره‌ های درب بهره می ‌برند تا رنگ سفید را بشکنند و حس راحتی را تقویت کنند و برای حفظ مناطق پر تردد در رنگ بندی سفید ، برای از بین بردن آسان خراش و مقاومت در برابر لکه ایده آل است .

18 . الگوها را با گرافیک مخلوط کنید تا یک طرح متعادل ایجاد کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

« تأثیر گرافیکی و بازی که بک اسپلش روی این فضا می گذارد ، شروع کننده واقعی یک زیبایی است . »

« هنگام طراحی آشپزخانه ، همیشه باید ویژگی چشم نواز خاص وجود داشته باشد . در این مورد کاشی ها قبل از هر چیز دیگری باید انتخاب شوند و پس از آن تزئینات فلزی و پایان درب کابینت ، آبی به عنوان رنگ خنثی انتخاب شد که در مورد این پروژه رنگارنگ کاملاً منطقی بوده است . »

با توجه به هزینه کاشی های مرمری لوکس با منبت برنجی ساتن اما در این طراحی می دانستیم که باید از کاشی ها کم استفاده کنیم . به همین دلیل است که این پیکربندی آشپزخانه تکِ دیواری کاملاً مناسب است .

ما عاشق جزئیات این ایده های کاشی آشپزخانه و نحوه عملکرد آنها در برابر واحدهای آبی براق هستیم . نتیجه یک طرح رنگی هیجان انگیز است که هم الگو و هم عناصر ساده را در بر می گیرد که هم برجسته و هم معاصر هستند .

19 . خاکستری را دوست دارید ؟ با رنگ های عمیق تاثیر بیشتری ایجاد کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه خاکستری

« این مهم است که وقتی می‌ خواهید یک طراحی جسورانه انتخاب کنید ، با خانه ‌تان و با سلیقه ‌تان مطابقت داشته باشد . »

به جای اینکه مشتری را متقاعد کنید که از رنگ سنتی تر برای پیروی از یک روند استفاده کند ، به او اجازه دهید تا رنگ و مضمون دلخواه خودش را برای ترکیب بندی انتخاب کند

پالت ‌های رنگ خنثی در آشپزخانه هرگز از بین نمی روند ، اما برای کسانی که می ‌خواهند رنگ ‌های قوی ‌تری به آن اضافه کنند ، آشپزخانه ‌های مشکی ، سرمه ‌ای و خاکستری همچنان بسیار محبوب هستند و می ‌توان آن‌ ها را با سطوح کار و کف ‌پوش رنگ روشن مقایسه کرد .

20 . با دکور التقاطی شخصیت بیافزایید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی التقاطی

برای دوستداران رنگ ، آشپزخانه مکانی عالی برای کمی جسور بودن و معرفی یک تم با استفاده از سایه ‌ها ، چاپ ‌ها و الگوهای مورد علاقه ‌تان است – به‌ ویژه هنگام برنامه ‌ریزی ایده ‌های دکور دیوار آشپزخانه .

ما از میشل نوسبومر که به خاطر سبک جهانی خیره ‌کننده‌ اش معروف است ، از طراح داخلی پرطرفدار درخواست کردیم تا در مورد نحوه ترکیب این عناصر در آشپزخانه خود ما را راهنمایی کند :

برای یک آشپزخانه رنگارنگ خوب ، مهم است که سایه های روشن آبی ، قرمز و صورتی را در یک فضای خنثی قرار دهید ، اما هنگام ترکیب الگوهای مختلف مانند کفپوش باید مقداری ثبات در رنگ وجود داشته باشد .

21 . آشپزخانه سبز را با یراق آلات طلایی زیباتر کنید :

آشپزخانه مدرن کنزینگتون گرین با رنگ و فضای ذخیره سازی زیاد

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

آشپزخانه‌های سبز در حال افزایش هستند – و بعید است در آینده نزدیک مورد توجه قرار نگیرند . این رنگ به راحتی با مواد طبیعی مانند چوب و سنگ هماهنگ می شود ، همچنین می توان با اتصالات برنجی یا طلای عتیقه – از چهارپایه ها گرفته تا دستگیره ها ، لبه های جذابی به آنها داد .

این آشپزخانه هوشمند هر دو یراق آلات طلا را با اثاثیه به سبک روستیک روی صندلی کنار پنجره – که به طور مفیدی فضای ذخیره سازی زیادی را در زیر پنهان می کند – تطبیق داده است تا فضایی را ایجاد کند که هم ظریف و هم آرام باشد .

22 . با یک طرح روشن برنامه ریزی شده شروع کنید :

آشپزخانه زرد

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی زرد

یک طرح با نورپردازی عالی این قدرت را دارد که ایده های آشپزخانه معمولی را به چیزی واقعاً دیدنی تبدیل کند . اکنون که آشپزخانه ‌های ما به طور فزاینده ‌ای در سطح چند منظوره عمل می ‌کنند ، ایده‌ های نورپردازی آشپزخانه ما باید برای غذاخوری ، استراحت ، دفتر یا تکالیف و سرگرمی تکامل یابد .

نورپردازی هوشمند می ‌تواند بسیاری از نواقص را پنهان کند و باعث می ‌شود یک آشپزخانه کوچک ، بزرگ ‌تر به نظر برسد ، معماری نامناسب را پنهان می ‌کند یا نور طبیعی ضعیف را جبران می ‌کند . برنامه ریزی برای روشنایی فوق العاده آشپزخانه ضروری است . « همیشه آشکار است که نورپردازی یک فکر خارق العاده باشد . »

با چیدمان در یک ردیف ، تأثیر آویزهای استریمنت را افزایش دهید .

23 . چراغ های دیواری ویژگی خاصی را اضافه کنید :

آشپزخانه با چراغ های دیواری

آشپزخانه با چراغ های دیواری
آشپزخانه با چراغ های دیواری

« همانطور که چیدمان توسعه می ‌یابد ، نه تنها برای اهداف سیم‌ کشی ، بلکه برای اینکه بتوانید در حین طرح ‌ها مشکل را حل کنید ،  بیشتر فکر و ایده پردازی کنید . »

به عنوان مثال ، ما معمولاً از LED در زیر کمدهای دیواری برای روشن کردن میز کار استفاده می کنیم . بدون آنها ، راه حل روشنایی دیگری مورد نیاز است ، بنابراین به جای آن ممکن است چراغ های دیواری آشپزخانه را روی بازوهای چرخشی قرار دهیم که می توانند به تناسب زاویه داشته باشند .

24 . آشپزخانه خود را رنگ آمیزی کنید :

آشپزخانه ای با رنگ سبز

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی سبز

این آشپزخانه زیبا از نپتون ظاهری رنگ آمیزی شده ، دارد که ما صمیمانه آن را تایید می کنیم – و این آشپزخانه ای است که باید الهام بخش طراحی آشپزخانه نقاشی شده شما باشد .

یکی از جذاب ‌ترین و متنوع ‌ترین روکش ‌ها برای کابینت آشپزخانه ، رنگ است که هم به ظاهر کلاسیک آشپزخانه سنتی و هم به طرح ‌های خطی مدرن کمک می ‌کند .

مزیت این طرح در انتخاب رنگ های تقریبا بی حد و حصر آن است که به شما اجازه می دهد تا خود را آزادانه بیان کنید ، خواه خانه شما قدیمی باشد یا معاصر ، روستایی یا شهری . و اگر می‌ خواهید در آینده تغییر یا به ‌روزرسانی کنید ، همیشه می‌ توانید آن را دوباره نقاشی کنید .

هنگام برنامه ریزی پالت رنگ خود ، با در نظر گرفتن اندازه اتاق ، طراحی و انتخاب کفپوش شروع کنید . سایه‌ های خنثی ملایم حتی در کوچک ‌ترین فضاها به راحتی می‌ توان با آن ‌ها زندگی کرد ، در حالی که خاکستری معمولی می‌ تواند معماری خنکی در یک اتاق مدرن داشته باشد ، یا وقتی با چوب ترکیب شود ، گرم و جذاب به نظر برسد .

اتاق های بزرگ با نور طبیعی زیاد می توانند از انتخاب رنگ جسورانه تری پشتیبانی کنند . « یک عنصر را در نظر بگیرید – یک واحد جزیره ‌ای یا کمد بلند ، شاید – با رنگی قوی ، و سپس آن را در چراغ ‌های آویز ، کوسن یا صندلی انتخاب کنید . »

25 . قفسه بندی را کاربردی و زیبا کنید :

آشپزخانه با کابینت های سبز و دیوارهای صورتی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی سبز با دیوار صورتی

ایده های خوب آشپزخانه همیشه کاربردی و زیبایی شناسی را با هم ترکیب می کنند – جایی که ایده های قفسه بندی آشپزخانه می تواند مفید باشد . به این فکر کنید که چگونه می‌ توانید یک قفسه دیواری با عمق 250 میلی ‌متر را با تعدادی کتاب آشپزی روی هم ، در رنگ ‌هایی که احتمالاً با پرده ‌ها انتخاب شده‌ اند و برخی لوازم جانبی جذاب ، زیبا و همچنین کاربردی بسازید .

26 . خود را از محدودیت های یک آشپزخانه کاملاً مجهز رها کنید :

آشپزخانه آبی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی آبی

برای کسانی که به دنبال رویکردی آرام ‌تر برای طراحی آشپزخانه هستند ، گزینه خرید کابینت ‌های مستقل به جای نصب شده جذاب‌ تر شده است . آشپزخانه ‌های مستقل که اغلب با تمایل به محافظت از ویژگی‌ های معماری اصلی در برابر پیوست دائمی واحدهای مجهز مدرن آغاز می ‌شوند ، در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب در دوره کنونی هستند .

« البته باید بدانید همه به دنبال کناره های شیک واحدهای مرتبط با آشپزخانه مدرن نیستند . »

توانایی آزمایش چیدمان ‌های مختلف برای یافتن اینکه چه چیزی واقعاً عملی است ، فشار را برای درست کردن آشپزخانه شما در اولین بار کاهش می ‌دهد . همچنین می ‌توان با دانستن این که آشپزخانه مستقل را می ‌توان به روش ‌های مختلفی پیکربندی کرد تا نیازهای در حال تغییر خانواده شما را برآورده کند ، اطمینان زیادی برای شروع کار وجود دارد .

27 . کاراکتر با الگو را اضافه کنید :

آشپزخانه با منسوجات

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی منسوجات

انتخاب ایده ‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک بسیار معقول است ، زیرا به این ترتیب طرح ، پایان بندی و رنگ در طول عمر آشپزخانه طی فهرست نخواهد بود . کابینت شیکر یا درب های جلوی تخت هر دو انتخاب مطمئنی هستند ، در حالی که آشپزخانه های سفید ، خاکستری یا آبی همیشه محبوب هستند .

بنابراین ، چگونه می توان علاقه خود را به این فضاها اضافه کرد ؟ ساده ترین راه برای انجام این کار با الگو است – در کاشی های پشتی ، پارچه روی اثاثه یا لوازم داخلی و پرده . این عناصر را می توان با فصل یا زمانی که شما می خواهید – اما هنوز نیازی به آن ندارید – برای شروع بازسازی آشپزخانه تعویض کنید .

28 . از فضای عمودی به زیبایی استفاده کنید :

آشپزخانه با کمد بلند

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی با کمد بلند

ترکیب مواد یا تزئینات ، آشپزخانه ای پر از جذابیت را ایجاد می کند ، اما چیزی که در این اتاق واقعاً توجه ما را به خود جلب کرده است ، استفاده هوشمندانه از فضای عمودی روی دیواری است که کابینت باریکی را می طلبد .

این یک ایده عالی برای چیدمان آشپزخانه است – واحدهای جلوی جامد باعث می ‌شوند فضا باریک ‌تر شود ، اما قفسه ‌های باز اثر معکوس دارند و به عمق می ‌افزایند و – چون می ‌توانید بهترین قطعات خود را به طور مفید روی آن ذخیره کنید – یک تن خاص و جذاب به دکوراسیون شما می افزاید .

29 . به دنبال طراحی صاف و باریک باشید :

آشپزخانه بلند با واحدهای تیره و دیوار نارنجی رنگ

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

یک یا دو نفره ، چیدمان آشپزخانه کلاسیک بیشترین استفاده را از مناطق آشپزخانه مدرن می‌ برد و مانند یک رویا برای آشپزهای مشتاق عمل می‌کند .

یک دیوار گالری برای سرآشپز مناسب است ، زیرا نیاز به حرکت خطی از یک فعالیت به فعالیت دیگر خواهد داشت .

برای سهولت استفاده ، مناطق پخت و پز و مرطوب را با طول مناسبی از میز کار جدا کنید ، اما در مقابل وسوسه قرار دادن سینک و اجاق گاز در انتهای مخالف اتاق مقاومت کنید . ” شما سطوح کاری گسترده ای به دست خواهید آورد ، اما ممکن است احساس خوبی نداشته باشید “

30 . رنگ و شادابی را با نقاشی دیواری اضافه کنید :

آشپزخانه با دیوار تزئینی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی با دیوار گلدار

آشپزخانه ‌های فوق العاده و عملکرد بالا ، عموماً روی سطوحی متمرکز شده ‌اند که به راحتی تمیز می ‌شوند ، اما چیزی برای گفتن وجود ندارد زیرا این سطوح باید ساده باشند . آشپزخانه ‌ها با دقت و احتیاط می‌ توانند به طرز شگفت ‌آوری پذیرای برخی از علایق تزئینی باشند .

« آشپزخانه قلب خانه است و همه ما زمان زیادی را در جایی می گذرانیم . معرفی الگو در سبک شما به آن کمک می کند احساس شخصی و آرامش بیشتری داشته باشد . »

شاید ساده ترین راه برای اضافه کردن الگو و به روز رسانی آن ، استفاده از ایده های جالب کاغذ دیواری و پارچه باشد . گرایش آشپزخانه‌ ها به بزرگ‌ تر شدن ، فضای باز بودن که نوعی منطقه نشیمن را در خود جای می ‌دهد ، دکوراسیون با پرده و شاید حتی مبل و کوسن را برای وجود داشتن در دکوراسیون ترغیب می ‌کند .

31 . یک طرح کاربردی U شکل انتخاب کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی u شکل

چیدمان آشپزخانه U شکل در آشپزخانه های کوچک نصب می شود و برای جابجایی حداکثر فضای ذخیره سازی و سطح کار به صورت فشرده استفاده می شود . « آشپزخانه U شکل واقعاً از مدل « مثلث کاری » بهره می برد و کار در آشپزخانه شما را تا حد امکان راحت می کند . »

بهترین چیدمان این است که سینک ، اجاق گاز و یخچال خود را در سه طرف چیدمان U قرار دهید . این چیدمان یک مثلث کاری کاملاً متعادل با در دسترسی آسان و همچنین فضای زیادی روی میز کار در بین مناطق ایجاد می کند .

32 . نسبت به طرح اصلی دلسوز باشید :

آشپزخانه رنگ شده با میز چوبی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی با میز چوبی خاص

از معماری اتاق خود الهام بگیرید و ایده های آشپزخانه ای را جستجو کنید که در خانه با آن احساس راحتی کنید .

شاید همیشه رویای یک آشپزخانه سنتی نقاشی شده یا در واقع چیزی شیک ‌تر و مدرن ‌تر را داشته باشید ، اما از این واقعیت که موفق ‌ترین آشپزخان ه‌ها هماهنگ با معماری اتاق کار می ‌کنند ، دوری نکنید .

اگر این طراحی  به خوبی انجام شود ، استفاده از نشانه های طراحی ساختار موجود منجر به یک فضای آشپزی آرام و هماهنگ می شو د. « این امر همچنین یک راه عالی برای افزودن شخصیت و فردیت است . »

شایان ذکر است که استفاده از ویژگی‌ های کلیدی اتاق به همان اندازه مهم است که با تاریخ و سبک شروع کنید – پس از همه این‌ ها شما نباید به دنبال ایجاد یک طراحی کپی نباشید . و در صورت امکان ، از متریال برای ایجاد ظاهری با شخصیت استفاده کنید . این به ویژه زمانی که به دنبال ایده‌ هایی برای کف ‌پوش آشپزخانه هستید کار می‌ کند – ظاهر آجری این کف ‌پوش طرح ‌ماهی کاملاً مشخص است .

33 . یک ترکیب از رنگ را معرفی کنید :

آشپزخانه آبی با نوار زرد

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

سایه ای را انتخاب کنید که به آشپزخانه شما سرزندگی ببخشد و فضایی دلپذیر برای آشپزی و سرگرمی ایجاد کند . با توجه به اینکه آشپزخانه در حال حاضر یک اتاق چند منظوره است که به همان اندازه که برای زندگی طراحی شده است ، به همان اندازه هم برای پخت و پز طراحی شده است ، پس تزئین متناسب با آن بسیار مهم است .

رنگ های خنثی برای همه مناسب نیستند و هزینه قابل توجه یک آشپزخانه جدید نباید به شما حکم کند که محتاطانه انتخاب کنید . این بیشتر یک مورد انتخاب نحوه و معرفی رنگ و انتخاب نقاطی است که به راحتی به روز می شوند ، و معرفی سایه هایی که پالت رنگ را در بقیه خانه شما منعکس می کنند .

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی با میز چوبی خاص

« این شگفت انگیز است که چگونه تغییر رنگ یا برخی کاشی های جدید می تواند ظاهری کاملاً تازه به آشپزخانه ببخشد و مضمون های مختلف را در خانه پیدا کند . »

34 . اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما دارای بهترین وسایل است :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

در حالی که آشپزخانه به مرکز خانه تبدیل شده است ، بیایید هدف واقعی آن را فراموش نکنیم – و هدفی که توسط هیچ اتاق دیگری در خانه تکرار نشده است . آشپزخانه جایی است که برای آشپزی وارد آن می شوید . البته سطح مهارت و در واقع میزان علاقه به طور چشمگیری از خانه ای به خانه دیگر متفاوت است ، اما همه ما در مقطعی آشپزی می کنیم – حتی اگر فقط برای گرم کردن یک غذای آماده یا جوشاندن آب برای پاستا باشد .

فناوری در آشپزخانه واقعاً در این زمینه خودش را پیدا کرده است و اکنون طیف گسترده ‌ای از وسایل مناسب برای انواع آشپزها وجود دارد ، از اجاق ‌های بسیار دقیق و حرفه ‌ای گرفته تا نسخه‌ های قابل برنامه ‌ریزی که تمام حدس و گمان را برای پخت و پز از بین می ‌برند .

حتی برندهای نمادین مانند AGA که به کیفیت سنتی خود افتخار می کنند ، از فناوری جدید با تمام طرح های برقی و حتی اجاق گاز با صفحه نمایش لمسی استقبال می کنند . و باید بدانید که در آشپزخانه مدرن ، زیبایی شناسی تقریباً به اندازه ابزارها و ترفندها مهم است .

” لوازم به طور طبیعی ستون فقرات هر آشپزخانه موفقی را فراهم می کنند . “

اما به لطف پیشرفت های بزرگ در طراحی ، مصرف کنندگان اکنون می توانند از اجاق ها و وسایل دیگر کاربردی به خوبی لذت ببرند و آنها را به طور یکپارچه در محیط اطراف خود ادغام کنند . لوازم خانگی ، اجاق‌ های خیره ‌کننده و لوازم یکپارچه دوست داشتنی نه تنها یک نقطه کانونی چشمگیر ایجاد می ‌کنند ، بلکه سریع ‌تر و کارآمدتر از همیشه هستند .

35 . فاکتور در فضا برای ذخیره سازی کافی :

کابینت چوبی در آشپزخانه مدرن

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

برنامه ریزی دقیق کلید تبدیل یک آشپزخانه پر هرج و مرج به یک فضای کاری مرتب و منظم است . از آنجایی که آشپزخانه برای انجام انواع نقش های حیاتی مانند غذاخوری خانوادگی ، استراحت ، کار و سرگرمی تحت فشار فزاینده ای قرار می گیرد ، چیدمان خوب و انتخاب بهترین ایده های ذخیره سازی آشپزخانه بیش از همیشه مهم است .

« ظرفیت بالا و مکان مناسب برای تمیز و مرتب نگه داشتن همه وسایل ضروری است ، و فضایی بدون درهم و برهمی فراهم می ‌کند که استفاده از آن لذت بخش است . »

در یک فضای چند منظوره و با پلان باز ، سعی کنید فضای ذخیره سازی اختصاصی را در هر منطقه اختصاص دهید ، نه فقط فضای ذخیره سازی کمد آشپزخانه . به عنوان مثال ، صندلی ‌های پنجره ‌ای با کشوهای بیرون‌ کش عمیق برای نگهداری اسباب ‌بازی ‌ها مناسب هستند و اطمینان حاصل می‌ کنند که حداقل یک کشو یا قفسه در نزدیکی تلویزیون برای مرتب کردن کنترل‌ های از راه دور و کنسول ‌های بازی وجود دارد .

« نصب جزیره ‌ای با کابینت‌ ها در دو طرف به ، به حداکثر رساندن ذخیره‌ سازی در منطقه غذاخوری برای ظروف رسمی و ظروف شیشه ‌ای کمک می ‌کند . »

36 . یک آشپزخانه کوچک را به حداکثر برسانید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

اجازه ندهید کمبود فضا استایل شما را محدود کند . اتخاذ یک رویکرد بلندپروازانه برای طراحی و اتصالات می تواند منجر به آشپزخانه های کوچک چشمگیر شود که بسیار بیشتر از وزن خود هستند .

در حالی که ترجیح طولانی مدت برای ” سبک و روشن ” بودن در هنگام تزئین فضاهای کوچک صادق است ، مهم است که اجازه ندهید آشپزخانه شما در ابهام خنثی فرو رود .

از استفاده از رنگ نترسید – حتی رنگ ‌های واقعاً روشن در پوشش‌ های براق مانند سبز لیمویی ، آبی ، یاسی یا صورتی . توصیه می شود ، اگر فضای زیادی برای دخالت ندارید ، رنگ بندی راهی عالی برای تقویت آشپزخانه شما است .

37 . روی سنگ مرغوب سرمایه گذاری کنید :

آشپزخانه آبی با جزیره چوبی و سنگ مرمر

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
آشپزخانه آبی با جزیره چوبی و سنگ مرمر

زیبا ، مقاوم و جاودانه ، جای تعجب نیست که سنگ طبیعی جذابیت ماندگاری در آشپزخانه دارد . سنگ زیبایی و درام و جذابیت طبیعی به اتاق شما می بخشد که به سادگی با مواد دیگر قابل تطبیق نیست .

از سنگ آهک و مرم ر، گرانیت و تخته سنگ ، این ماده همه کاره در طیف گسترده ای از سایه ها و الگوها موجود است و می تواند با طرح های مدرن ، روستایی و کلاسیک مناسب باشد . در هنگام طراحی جزیره آشپزخانه و همچنین برای کف ، دیوارها ، میز کار و بک اسپلش ها محبوب است ، تنوع سنگ و نحوه تکمیل آن است که جلوه های بسیار محکمی را ارائه می دهد .

یک عنصر مراقبت در نگهداری انواع سنگ وجود دارد ، زیرا یک ماده طبیعی متخلخل است . سطح نگهداری به سنگ بستگی دارد ، بنابراین از خرده فروش مشاوره بخواهید و انتخاب خود را بر اساس سازگاری با سبک زندگی و همچنین زیبایی شناسی انجام دهید .

38 . آشپزخانه کلاسیک خود را تقویت کنید :

آشپزخانه بلند سفید با جزیره ای در وسط

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
آشپزخانه بلند سفید با جزیره ای در وسط

روند آشپزخانه ممکن است همیشه در حال تغییر باشد ، اما اغلب ، این ترکیبی از سبک ‌ها است که به نت درست می ‌آید – تناسبات ظریف همراه با کاربردی مدرن .

ایده ‌های آشپزخانه کلاسیک ، با خطوط همیشگی و جذابیت گسترده‌ شان ، می ‌توانند همه تاییدیه ها را از شما بگیرند و فاصله بین مبلمان سنتی و طراحی معاصر را متناسب با خانه شما کم کنند .

« در حالی که معماری کابینت ممکن است به یک دوره خاص ادای احترام کند ، تجهیزات می ‌توانند به روز باشند و متناسب با سبک زندگی شما باشند »

به عنوان مثال ، شما می توانید یخچال و انبار نوشیدنی را در یک مبلمان قرنیزدار و کاملا قاب دار قرار دهید . متریال باید از بهترین کیفیت برخوردار باشند ، اما ظاهر را می توان با جزئیات به روز کرد ، اعم از لکه ها ، رنگ ها ، پوشش های بازتابنده ، دسته های متمایز ، نورپردازی ، سوکت های بازشو ، شیرهای آب جوش یا عناصر سفارشی غیر معمول .

39 . برای ایجاد فضایی دلپذیر ، روکش هایی با رنگ گرم انتخاب کنید :

آشپزخانه چوبی با قفسه بندی باز

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

در طول همه‌ گیری ویروس کرونا و پس از آن ، همه ما زمان بیشتری را در آشپزخانه‌ هایمان سپری کرده ‌ایم – آنها بار دیگر به قلب خانه تبدیل شده ‌اند . با در نظر گرفتن این موضوع ، روند آشپزخانه های مینیمال و ساده تا حدودی تغییر کرده است . بله ، ما همچنان می‌ خواهیم آشپزخانه ها شیک ، جسورانه و کاربردی باشند ، اما به همان اندازه مهم است که آن ‌ها احساس گرمی داشته باشند .

این امر را می توان به سادگی با رنگ ها و تزئینات روی نورپردازی یا حتی مبلمان کابینت به دست آورد – آنها را با رنگ های گرم مانند چوب عوض کنید و شاهد دگرگونی آشپزخانه باشید .

40 . آشپزخانه خود را به باغ پیوند دهید تا زندگی آسان را تجربه کنید :

آشپزخانه با درب های دو تایی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

همه آب و هواها در تمام طول سال تابش آفتاب ندارند ، اما مطمئناً روزهای خوب به اندازه کافی وجود دارد که بخواهید از هر فضای بیرونی حداکثر استفاده را ببرید . اتصال آشپزخانه به باغ باعث می شود که منطقه سرگرمی در فضای باز سرازیر شود . با اطمینان از وجود میز نزدیک به آستانه، آشپزخانه خود را با ایده های باغ خود ترکیب کنید.

41 . مرزها را محو کنید :

آشپزخانه با درب های لعابدار در کنار ناهارخوری

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

گرایش به سمت زندگی با برنامه باز در سال های اخیر افزایش یافته است . در حالی که آشپزخانه همیشه قلب خانه لقب گرفته است ، این فضا دیگر فقط برای پخت و پز نیست . در یک چیدمان مدرن ، از آشپزخانه اوپن می ‌توان به عنوان فضای غذاخوری ، فضای کار و مکانی برای دور هم جمع شدن به عنوان خانواده یا معاشرت با دوستان استفاده کرد .

« فضای خارج از آشپزخانه به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به قلمرو آشپزخانه است ، به طور ایده آل با یک تراس برای غذاخوری در فضای باز می تواند یک انتخاب عالی باشد . »

« ساده ‌ترین راه برای استفاده خوب از فضای بیرون در طول سال این است که یک دیوار آشپزخانه کاملاً شیشه ‌ای یا با درب های بزرگی باشد که جمع شوند یا به عقب بروند . » « سازه‌ های شیشه ‌ای اجازه می ‌دهند تا نور به داخل اتاق سرازیر شود و به باغ کمک می ‌کند که بخشی از فضای آشپزخانه دیده شود . »

42 . برای متحول کردن آشپزخانه فقط یک تغییر ایجاد کنید :

کمد روشن در آشپزخانه خاکستری – سبز تیره

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

به دنبال ایده های آشپزخانه برای ارتقاء بخشیدن به فضای موجود هستید ؟ اگر آشپزخانه ‌ای رنگ ‌شده یا مستقل دارید ، خوش شانس هستید : ظاهر آشپزخانه را می‌ توان خیلی سریع تغییر داد . در این طراحی ، یک کمد با رنگ متضاد با بقیه اتاق رنگ آمیزی شده است تا گرما ، نقطه کانونی و ظاهر جدید مدرن را در یک واحد ایجاد کند .

43 . به جزئیات توجه کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

اگر فضای داخلی آشپزخانه شما دارای یک وسعت شیشه ای است ، باید توجه بیشتری به انتخاب متریال داخل آشپزخانه خود داشته باشید .

کابینت ها و کفپوش های مقاومی را انتخاب کنید که احتمال سفید شدن آنها در برابر نور خورشید وجود ندارد . پوشش های چوبی طبیعی به مرور زمان به طرز زیبایی محو می شوند . مطمئن شوید که وسایل آشپزی به خوبی تهویه می شوند ، ترجیحاً با یک دستگاه تهویه بیرونی که به جلوگیری از بخار گرفتن پنجره ها کمک می کند .

44 . فضا را در آشپزخانه گالی به حداکثر برسانید :

آشپزخانه گالی خاکستری تیره مشکی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

روش طراحی و استفاده از آشپزخانه ‌هایمان در دهه گذشته بسیار تغییر کرده است ، اما چیزهای اطمینان ‌بخشی وجود دارد که چگونه ایده ‌های آشپزخانه گالی با حس جدید فضا سازگار شده و رشد کرده است .

این آشپزخانه که از نام آشپزخانه کشتی گرفته شده است ، در ابتدا با سادگی و فضاهای تنگ همراه بود – در یک کشتی معمولی فضای زیادی برای جزئیات اضافی وجود ندارد . اما دلیل کارکرد آشپزخانه گالی این است که از نظر ارگونومی سالم است و به راحتی می‌ توان همه چیز را طوری قرار داد که در دست باشد .

آشپزخانه های گالی در ابتدا به گونه ای طراحی شده بودند که هم فشرده و هم بسیار کارآمد باشند و هر اینچ از فضا را برای ذخیره سازی و آماده سازی به حداکثر برسانند .

آشپزخانه‌ های حرفه ‌ای نیز از یک طرح خطی مشابه با خطوط محدوده یا اجاق‌ ها که به ایستگاه ‌های خاصی برای تهیه انواع ظروف تقسیم می ‌شوند ، پیروی می ‌کنند .

در جایی که فضایی برای اجرای موازی واحدها وجود دارد – یک گالری دوتایی – می‌ تواند مثلث کار کلاسیک را معرفی کند ، مناطق کار کلیدی یخچال ، اجاق گاز و سینک را در این الگو مرتب کنید تا از حرکت کردن بین آنها کاسته شود . این نه تنها در اتاق ‌های باریکی که پهنای کافی برای گرفتن دو ردیف واحد دارند ، موفقیت‌آمیز است ، بلکه دقیقاً همان قالبی است که در فضاهای پلان باز بسیار محبوب است ، با یک جزیره طولانی که پایه دوم را فراهم می‌ کند ، که اغلب یک منطقه نشیمن معمولی و اجتماعی ایجاد می‌ کند . مرز طبیعی برای فضای آشپزخانه در همان زمان است .

گالی ها می توانند واقعا شیک باشند . خطوط طولانی میز کار صفحات افقی قوی ایجاد می کند که فوق العاده شیک به نظر می رسند .

45 . آشپزخانه U شکل را کاربردی کنید :

آشپزخانه U شکل چوبی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

روندهای آشپزخانه می آیند و می روند ، اما برنامه ریزی یک چیدمان اساسا یکسان باقی می ماند . چیدمان های کلاسیک گالی ، L- و U- شکل به گونه ای طراحی شده اند که از نظر ارگونومی بسیار مناسب باشند و به ایجاد ” مثلث کاری ” اجاق گاز ، سینک و یخچال در فاصله ای آسان از یکدیگر کمک می کنند و فضای کار کافی را در بین آنها ایجاد می کنند . و در حالی که ما آشپزخانه های جمع و جور را با زندگی پلان باز عوض کرده ایم ، جالب است که ببینیم چگونه این اشکال در یک فضای بزرگ تر ارتباط جدیدی پیدا کرده اند .

آشپزخانه های U شکل به طور سنتی دارای واحدهایی بوده اند که در امتداد سه دیوار اتاق با یک دیوار آزاد به عنوان نقطه دسترسی قرار دارند . انواع مدرن شامل ترکیب U شکل به علاوه جزیره است که در وسط یک U شکل بزرگ پل می زند ، و همچنین جزایر U شکل مستقلی که در وسط یک اتاق با پلان باز قرار دارند .

در کنار یک فضای کاری تنگ ، جذابیت اصلی یک طرح U شکل ، سطح کاری فراوای دارد . « با سرمایه گذاری بر روی بهترین میز کار ، مانند گرانیت چشمگیر یا چوب ، برای ایجاد یک ویژگی طراحی خیره کننده ، بر روی این طرح سرمایه گذاری کنید . »

46 . ​​آشپزخانه L شکل را منسجم کنید :

سبک روستیک , آشپزخانه L شکل

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی L شکل

یک چیدمان کلاسیک که در هر فضایی به اندازه کار می کند ، ایده های آشپزخانه L شکل عملی ، مختصر و عالی به نظر می رسند .

هنگام تصمیم‌گیری در مورد چیدمان آشپزخانه ، انتخاب ‌های شما تا حد زیادی به شکل و اندازه اتاق شما تعیین می ‌شود ، اما این بدان معنا نیست که در طراحی محدودیت داشته باشد .

چه فضا کوچک ، متوسط ​​یا بزرگ باشد ، چیدمان L شکل با کابینت ‌های معاصر و سنتی کار می ‌کند و فرم آن به اندازه ‌ای انعطاف ‌پذیر است که بتواند با نیازهای سازه‌ ای ، مانند سقف ‌های شیب ‌دار یا پنجره‌ های بزرگ سازگار شود .

در یک آشپزخانه کوچک ، شکل L ایده ‌آل است زیرا تمام وسایل ذخیره‌ سازی را در دو طرف اتاق متمرکز می ‌کند و بقیه را آزاد و باز می ‌گذارد ، بنابراین فضای کلی بزرگ‌ تر به نظر می ‌رسد .

برای آشپزخانه ‌های بزرگ‌ تر یا طرح‌ های باز ، یک چیدمان L شکل می‌ تواند به ‌عنوان یک جدا کننده بین مناطق پخت و پز و نشیمن یا به ‌عنوان یک منطقه ناهار خوری غیررسمی با پایین L تبدیل به یک ایده مفید برای صبحانه شود .

47 . آشپزخانه جزیره ای را در آغوش بگیرید :

آشپزخانه با جزیره آشپزخانه طولانی با نورپردازی در بالا

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی با نورپردازی

« طراحی جزیره ‌ای چشمگیر به طور طبیعی چشم شما را به فضا جلب می‌ کند و مبلمان می‌ تواند بستر آشپزی کاملی را فراهم کند که دوستان و خانواده می‌ توانند در حین تهیه غذا و آشپزی دور هم جمع شوند . »

ایده‌ های جزیره آشپزخانه می ‌توانند افزوده‌ های محوری به چیدمان ‌های گالی ، L و U شکل باشند و به خود اتاق‌ ها اجازه می ‌دهند تا رشد کنند و در عین حال فضای کاری راحت را حفظ کنند که همه چیز در دسترس باشد .

« جزایر به ‌طور فزاینده ‌ای محبوب هستند و به ‌عنوان نقاط توزیع مرکزی برای خریدهای ورودی ، آماده‌ سازی غذا ، و غذاهای خروجی عمل می‌ کنند ، در نتیجه مثلث سنتی ارگونومیک را می‌ شکنند . »

 48. برای فضایی اجتماعی برنامه باز داشته باشید  :

آشپزخانه با میز ناهار خوری

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی با میز ناهار خوری

هنگام طراحی یک آشپزخانه مدرن ، جذابیت بزرگ این است که آشپزخانه در هنگام آشپزی کردن بخشی از سرگرمی باشد و به طور روزانه ، تمام خانواده در کنار هم باشند – در این عصر فشرده ، این خواسته یک امر واقعی است . برای کمک به کارها در حین تهیه شام و اینکه بتوانید در حین مدیریت سایر وظایف ، یک چشم خود را به کودکان و نوجوانان نگاه دارید می تواند گزینه ای عالی باشد .

« مردم عموماً کمت ر رسمی شده اند و بنابراین تمایل بیشتری به اشتراک گذاری آشپزی ، غذاخوری و مکان های استراحت دارند . » « هنگام برگزاری مهمانی یا پذیرایی از دوستان ، آشپزی و سرگرمی در یک زمان و مکان اجتماعی انجام می شود . »

« خانواده‌ ها همچنین می ‌خواهند فضای آشپزخانه را به اشتراک بگذارند تا بتوانند در حین تهیه غذا چند کار را انجام دهند . » و در تابستان ، یک فضای باز واقعاً خودش را نشان می ‌دهد . اکثر آشپزخانه‌ های اوپن شامل مقادیر زیادی شیشه برای ورود نور و دسترسی آسان به باغ هستند که فضای نشیمن و سرگرمی را بسیار گسترش می ‌دهد .

49 . منسوجات را برای ایجاد فضایی جذاب معرفی کنید :

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی با منسوجات

« جایی که زمانی آشپزخانه‌ ها صرفاً کاربردی بودند و به گونه ‌ای طراحی می ‌شدند که کاربردی باشند ، زمانی است که ما به دنبال ایجاد ظاهری زنده برای آن‌ ها هستیم که بیشتر انعکاسی از دکوراسیون بقیه خانه‌ ما ، به‌ ویژه فضاهای زندگی ‌مان باشد . »

ساده ‌ترین راه برای تغییر شکل آشپزخانه استفاده از منسوجات است – فرش‌ها یا دونده‌ هایی که می ‌توانند در برابر لکه‌ های عجیب و غریب در طول کابینت یا زیر میز ناهار خوری مقاومت کنند یا پنهان کنند ، و پدهای کوسن زیبا روی صندلی‌ ها مکان خوبی برای شروع هستند . راه دیگر برای معرفی رنگ و بافت ، نمایش ظروف چینی و ظروف تزئینی روی قفس ه‌های باز است .

50 . رنگ کابینت را بر اساس میزان نور اتاق خود انتخاب کنید :

آشپزخانه در یک پسوند شیشه ای با کف چوبی ، کابینت آبی و کانتر سفید

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
آشپزخانه در یک پسوند شیشه ای با کف چوبی ، کابینت آبی و کانتر سفید

« آشپزخانه باید روشن و راحت باشد – در تمام طول روز و همینطور در طول شب . » این بدیهی است به دلایل عملی – شما نیاز به نور مناسب برای پخت و پز دارید ، حتی اگر هنگام نشستن برای صرف غذا نور را کم کنید – اما به این دلیل که آشپزخانه اکنون مرکز خانه است و احتمالاً میزبان همه چیز از خانه تا کار است باید نورپردازی را جدی بگیرید .

بنابراین ، هنگامی که در حال تحقیق در مورد ایده های رنگ آشپزخانه هستید ، به هر طریقی به سراغ رنگ های کابینت آشپزخانه با رنگ های عمیق بروید ، اما فقط در صورتی که اتاق نور طبیعی بسیار خوبی دریافت کند ، مانند اتاق بالا ، یا اگر یک طرح نور مصنوعی عالی ایجاد کرده باشید می توانید از یک نورپردازی عالی حرف بزنید .

51 . کیسه های بافت را برای گرما و علاقه خودتان اضافه کنید :

آشپزخانه با کاشی های شش ضلعی و صندلی های بار چرم طبیعی

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
آشپزخانه با کاشی های شش ضلعی و صندلی های بار چرم طبیعی

هنگامی که یک طرح آشپزخانه را ایجاد می کنید ، مطمئن شوید که حداقل در یک قسمت از اتاق وجود دارد – اعم از کفپوش ، میز ، پشتی یا خود کابینت – که دارای عنصری از بافت یا الگوی طبیعی باشد تا به آن علاقه ، گرما و شخصیت ببخشد .

این امر به ویژه در آشپزخانه ای که بسیار ساده و مدرن با کابینت های جلوی تخت است ، اهمیت دارد . فضاهایی مانند اینها به بافت طبیعی نیاز دارند تا از به نظر رسیدن بیش از حد بالینی آنها جلوگیری کند . مگر اینکه ، بالینی ظاهری باشد که شما دوست دارید .

52 . با غلات در یک آشپزخانه مدرن راه یابید :

ایده های آشپزخانه با جزیره فلوت دار

ایده آشپزخانه چوبی رویایی
ایده آشپزخانه چوبی رویایی

در تنظیمات معاصر ، می توان از الگوهای فلوت دار برای ایجاد علاقه سه بعدی استفاده کرد – فقط برای افزودن خواسته خودتان ، در حالی که سادگی مورد نیاز برای کار در طرح های مدرن را حفظ می کنید .

« سطوح فلوت‌ شده نور را جذب می ‌کنند ، سایه‌ ها و بافت عمیقی را در یک اتاق ایجاد می‌ کنند ، و به ویژه زمانی که در برابر یک فضای سفید ساده قرار می‌ گیرند مؤثر هستند . »

در مواد جامد طبیعی ، مانند گردوی سیاه آمریکایی و سنگ مرمر که در این آشپزخانه برای بازسازی مسکونی مرکز تلویزیون بی ‌بی ‌سی در غرب لندن استفاده می‌ شود ، فلوتینگ الگوی دانه و رگه ‌ای زیبا را نشان می ‌دهد که از هسته عبور کرده است . این یک جزئیات جذاب با عمق فوق العاده است .

بهترین ایده های آشپزخانه برای سال 2022 چیست ؟

بهترین ایده ‌های آشپزخانه برای سال 2022 در نتیجه مستقیم همه ‌گیری کرونا ایجاد شده ‌اند .

آشپزخانه دیگر صرفاً مکانی برای آشپزی نیست ، خواسته ‌های ما از آشپزخانه ‌هایمان برای داشتن فضاهای زندگی استثنایی ، مرزها را برای ایجاد انواع امکانات هیجان‌ انگیز جابجا کرده است .

آشپزخانه که اکنون به عنوان یک فضای نشیمن انعطاف پذیر استوار شده است ، تنها یکی از بسیاری از فعالیت هایی است که در آشپزخانه اتفاق می افتد ، و آخرین رویکرد به این فضای ضروری نشان دهنده نیاز و تمایل فزاینده به انعطاف پذیری است .

زمانی طراحی کاملاً در مورد عملکرد و ارگونومی بود ، سپس آشپزخانه سرگرم‌ کننده آمد و اکنون « آشپزخانه نشیمن » که می‌ تواند شامل یک دفتر کار خانگی ، مرکز رسانه ‌ای و صندلی ‌های استراحتی به سبک سالن استراحت و همچنین فضای آشپزی نیمه حرفه ‌ای باشد .

با فاصله گرفتن از کابینت ‌های سفید براق و جعبه ‌ای ، بازگشتی به سبک‌ های کلاسیک ‌تر با روکش‌ های رنگ ‌شده ارائه می ‌شود که سطح ملایم ‌تری را ارائه می ‌دهد و امکان انتخاب از میان پالت بزرگ‌ تری از سایه‌ ها و در واقع ، استفاده از دو یا سه رنگ در یک آشپزخانه را دارد . اما این بافت است که واقعا فضا را زنده می کند . دانه ، بتن ، درب های طرح دار برجسته ، سنگ بافت – این سطوح لمسی جذاب دارند ، به خوبی با نور تعامل دارند و انواع امکانات طراحی هیجان انگیز را ارائه می دهند .

آشپزخانه اکنون شبیه یک فضای نشیمن است . کابینت ‌ها شیک ‌تر ، بدون دسته ، با پرداخت ‌های ظریفی هستند که در اتاق نشیمن ظاهری مرتب دارند . قطعات مستقل با واحدهای نصب شده مخلوط شده اند و جزایر امروزی بر روی پاهای بلند قرار گرفته اند که شبیه میزهای زیبا به نظر می رسند ، برخلاف نیمکت های کار کاربردی سابق .

حرکتی قطعی به سمت خلاقیت بیشتر در دکوراسیون وجود دارد . نورپردازی بیانیه – به ویژه آویزهای بزرگ چشم را جلب می کنند و به تعیین مناطق کمک می کنند ، در حالی که هنر دیواری شخصیت می افزاید و شخصیت شما را بیان می کند .

لوازم خانگی فوق العاده هوشمند شده اند اما همچنین می دانند چه زمانی ناپدید شوند . روکش های جدید مشکی مات ، شیشه سفید و خاکستری ملایم برای اجاق ها به گونه ای طراحی شده اند که با روکش های کابینت جدید ترکیب شوند . مجموعه استخراج یکپارچه در سقف یا گزینه های پیش نویس پایین که در صورت عدم استفاده به آرامی به سطح کار می لغزند و امکان مشاهده بدون وقفه را فراهم می کند . حتی سینک ‌ها هم اکنون دارای روکش‌ هایی برای استفاده از هر اینچ از سطح کار و کمک به ادغام آن ‌ها هستند ، یا از مواد کامپوزیتی مشابه سطح کار مانند Corian و Silestone ساخته می‌ شوند تا یک روکش بدون درز ایجاد کنند .


یک تم خوب برای آشپزخانه چیست ؟

شما رنگ خود را مرتب کرده اید ، اما یک تم خوب برای آشپزخانه چیست ؟

در اینجا خلاصه ای از برخی از محبوب ترین انتخاب ها ، از جمله مدرن ، کلاسیک ، روستایی و مدرن – روستیک آورده شده است .

آشپزخانه های مدرن :

پایه اصلی طراحی آشپزخانه مدرن ، کابینت های ساده با جلوی تخت است – ظاهری شیک و فوق العاده خوب ارائه می دهد . در واقع ، بسیاری از آنچه ما به عنوان طراحی مدرن در نظر می گیریم به دهه 1930 باز می گردد . حتی کابینت ‌های شیک و بدون دسته که در حال حاضر برای طراحی آشپزخانه مدرن معمول هستند ، از دهه 1960 زمانی که SieMatic اولین کابینت آشپزخانه را با انگشت کشی راه‌اندازی کرد ، وجود داشته است ، و مفهوم زندگی آشپزخانه با پلان باز تقریباً به همان اندازه قدیمی است .

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن
طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

« سبک مدرن آشپزخانه برگرفته از روند دهه 1980 برای سکونت در انباری است ، و به زندگی در فضای باز که اکنون بسیار محبوب است ، گسترش یافته است .

برای مدتی به نظر می رسید که آشپزخانه های مدرن به سطح کاملا جدیدی رسیده اند . کابینت‌ ها به‌ طور پیوسته به رنگ سفید براق بودند ، اما این ظاهری است که برای بسیاری می ‌تواند بیش از حد بالینی باشد . خوشبختانه ، روند کنونی مدرن بسیار گرم تر است . خطوط تمیز و پرداخت بدون سر و صدا هنوز وجود دارد ، اما با بافت ، پوشش سطح و رنگ ملایم که شخصیت را به ارمغان می آورد و زندگی با آن آسان و راحت است .

کلید این است که از کابینت های شیک و بدون دسته و ترکیبی غنی و معتبر از مواد و بافت ها برای ایجاد یک طرح واقعا جالب و ظریف استفاده کنید . توصیه می‌ شود که فضای مخفی آشپزخونه را خالی نگه دارید ، اما فضاهای باز کافی برای نمایش وسایل خاص را در نظر بگیرید .

 « سبک مدرن التقاطی ‌تر ، حرفه ‌ای ‌تر ، و گاهی جذاب ‌تر شده است . » گرایشی به دور از مینیمالیسم و حرکتی متمایز به سمت گرما وجود دارد ، اغلب با ردی از فولاد که میت واند خاص باشد .

آشپزخانه های سنتی :

روند آشپزخانه ممکن است همیشه در حال تغییر باشد ، اما اغلب ، این ترکیبی از سبک ‌ها است که به نت درست می ‌آید – تناسبات زیبا همراه با کاربردی مدرن است . آشپزخانه کلاسیک ، با خطوط همیشگی و جذابیت گسترده ‌اش ، می ‌تواند همه این جعبه ‌ها را مشخص کند و شکاف بین مبلمان سنتی و طراحی معاصر را که متناسب با خانه شما باشد ، کم کند .

دکوراسیون چوبی دکوراسیون چوبی منزل دکوراسیون چوبی اتاق خواب دکوراسیون چوبی مغازه  دکوراسیون چوبی خانه  دکوراسیون چوبی پشت تلویزیون  دکوراسیون چوبی داخل منزل  دکوراسیون چوبی کلاسیک  دکوراسیون چوبی داخلی منزل  دکوراسیون چوبی داخل ساختمان  دکوراسیون چوبی سنتی  دکوراسیون چوبی روی دیوار  دکوراسیون چوبی منزل ایرانی  دکوراسیون چوبی پذیرایی  دکوراسیون چوبی سقف  دکوراسیون چوبی بار آشپزخانه  دکوراسیون چوبی  دكوراسيون چوبي  دكوراسيون چوبي منزل  دکوراسیون چوبی آشپزخانه  دکوراسیون چوبی دیواری
کابینت آشپزخانه چوب کاج سبک روستیک

« در حالی که معماری کابینت ممکن است ادای احترام به یک دوره خاص باشد ، تجهیزات می توانند جدیدترین و مطابق با سبک زندگی شما باشند . »

بخشی از محبوبیت آشپزخانه کلاسیک در ویژگی های مفید آن نهفته است . کمدها، کمدهای بزرگ قدی ، سینک ‌های سرامیکی عمیق ، ریل‌ های آویزان و واحدهای جزیره ‌ای فقط عناصر تزئینی نیستند – آنها همچنین بسیار کاربردی هستند ، در حالی که قرنیزهای ساده به ترتیب خانه‌ ای طبیعی برای نورپردازی LED و ذخیره ‌سازی مخفی هستند .

آشپزخانه های روستیک :

آشپزخانه روستیک گرم و دلنشین همیشه به عنوان فضایی راحت و دوستانه ، بدون تشریفات و حاشیه های شهری شناخته شده است . هدف این است که اتاقی بسازید که دستان خود را دور شما قرار دهد ، به شما اجازه دهد چاه های گل آلود خود را دور بریزید و از اینکه ظاهر آن را خراب می کنید ناراحت نشوید .

آشپزخانه سبک روستیک
آشپزخانه سبک روستیک

«آشپزخانه روستیک جدید که به اندازه قدیم شلوغ نیست ، خطوط تمیزی دارد و می تواند گرمای سنتی را با ترکیبی از مواد و چیزهای مدرن ارائه می‌کند . »

کابینت های قاب کلاسیک به سبک شیکر با روکش رنگ شده همچنان یک انتخاب محبوب باقی مانده است زیرا تمایل دارد ظاهری نرم تر و گرم تر از طرح های براق و لبه های تیز ایجاد کند .

جزئیات ، مانند روکش‌ ها و قرنیزها ، تزئینات کمتری دارند ، در حالی که پالت رنگ سرد و ساده است : از رنگ ‌های خنثی مدرن ، به ویژه خاکستری ، برای ایجاد ظاهری ملایم استفاده می‌ شود ، یا از سایه ‌های قوی ‌تر ، مانند آبی تیره یا زغالی استفاده می‌ شود . می توانید پانچ مدرن اضافه کنید .

و همچنین شاهد استفاده از کابینت‌ های جلوی صاف بیشتری از چوب ‌های سبک‌ تر برای افزودن گرما و زیبایی طبیعی چوب به طراحی فوق العاده هستیم .

آشپزخانه های کلبه ای :

آشپزخانه‌ های کلبه ‌ای زیبا ، تزیینی و اغلب چالش ‌برانگیز ، همه در مورد راه‌ حل‌ های فضاهای هوشمندانه و توجه به الگو ، بافت و لایه ‌بندی هستند .

دکوراسیون آشپزخانه کلبه ای
دکوراسیون آشپزخانه کلبه ای

آشپزخانه‌ های کلبه ‌ای سنتی در خانه ‌های دوره ‌ای به دلیل ویژگی‌ های اصلی ‌شان – چه کف سنگی یا تیرهای سقف – ارزشمند هستند ، این جزئیات هستند که به آشپزخانه‌ های کلبه ‌ای جذابیت منحصر به ‌فردشان را می ‌دهند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : دکوراسیون چوبی ، دکوراسیون آشپزخانه


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us