برترین ترند های آشپزخانه در سال 2021

پس از یک سال پر فراز و نشیب، کارشناسان طراحی دلیلی را برای نگاه کردن به آینده به اشتراک می گذارند: آشپزخانه های گرم و دلپذیر با قدرت ماندگار.

در بخش بهتری از سال 2020، بسیاری از ما بیشتر از همیشه زمان خود را در خانه سپری کردیم و روش‌های آشپزی، سرگرمی، کار و استراحت در خانه‌هایمان به‌طور چشمگیری تغییر کرد. اکنون ظاهر و عملکرد آشپزخانه ها نیز در حال تغییر است. ما از کارشناسان صنعت خواستیم تا آنچه را که در افق این فضای سخت کوش در سال 2021 وجود دارد به اشتراک بگذارند. بهداشت و تمیزی اولویت اصلی در طراحی آشپزخانه خواهد بود در حالی که انعطاف پذیری برای چندین کار و کاربران همچنان مهم است. ببینید کدام روکش‌ها، وسایل، رنگ‌ها و لوازم خانگی از ترندهای آشپزخانه 2021 محبوب خواهند بود.

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

1 . رنگ های گرم

در حالی که رنگ سفید رنگ مورد علاقه آشپزخانه باقی می ماند ، سایه های گرم تر به زودی جایگزین رنگ های سرد سال های اخیر خواهند شد. برای پالت سال 2021 خود ، PPG سه رنگ را با رنگ بژ گرم و با سایه های نارنجی و آبی برجسته منتشر کرد. ایمی دوناتو، مدیر ارشد بازاریابی رنگ در PPG Paints می‌گوید: «سبک‌شناسان جهانی رنگ ما به سمت رنگ‌های گرمی که احساس شفقت و راحتی را برمی‌انگیزد جذب می‌کنند.. هنگامی که جهان رویدادهایی را تجربه می کند که باعث ناآرامی می شود، ما به طور طبیعی به سمت این رنگ ها گرایش پیدا می کنیم. این رنگ‌های راحت شبیه غذاهای راحت هستند – هر دو حس آشنایی و عادی بودن را در مواجهه با ناشناخته‌ها ارائه می‌دهند. دوناتو توصیه می‌کند که رنگ‌های خوش‌بینانه را با رنگ‌های سبز، رنگ‌های چوب طبیعی، لهجه‌های طلایی و بافت‌های بافته شده ترکیب کنید.

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

2 . سبک ارگانیک

زیبایی آشپزخانه جدید در حال افزایش است. در گزارش سالانه روندهای سالانه انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) ، سبک طبیعی و ارگانیک به سه سبک برتر طراحی آشپزخانه برای سال 2021 (از رتبه 10 در سال 2019) افزایش یافت. این سبک متکی به همان خطوط تمیز آشپزخانه های معاصر و انتقالی است که هنوز هم محبوب هستند ، اما با نگاهی که بر اساس گرما و بافت مواد طبیعی ساخته شده است.

لورا مولر، مدیرعامل و طراح اصلی در Four Point Design ، می‌گوید: «یک پالت نرم، سبک و خنثی را انتخاب کنید تا چشم را تشویق کند تا به راحتی در تمام فضا اسکن کند . به حداقل رساندن تضاد رنگ بین تزئینات، دیوارها و سقف اتاق را باز می کند. او پوشش های مات یا برس خورده را برای تکمیل نرمی کلی پیشنهاد می کند – و لهجه های بیوفیلیک را فراموش نکنید، مانند باغچه گیاهان سرپوشیده .

مولر همچنین تأکید می‌کند که این سبک تطبیق‌پذیری موادی را که ارگانیک، الهام‌گرفته از طبیعت (مثلاً کف‌پوش‌های چوبی) و محیط‌زیست آگاه هستند، مانند لامپ‌های کم مصرف، تجلیل می‌کند. او می گوید: «دیگر «طبیعی و ارگانیک» به طور انحصاری مترادف با حال و هوای غیرعادی و خاکی نیست. “تمیزهای امروزی لوکس، براق، مدرن و متناسب با هر سبک طراحی و بودجه ای قابل تصور هستند.”

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

3 . شیرآلات بدون لمس

نصب یک شیر آب جدید یک به روز رسانی سریع و آسان آشپزخانه است که بسیاری از صاحبان خانه در سال 2021 خواهند ساخت . جاناتان بردلی، مدیر خانه هوشمند در کوهلر .

بر اساس گزارش روند NKBA در سال 2021، شیرهای کنترل حرکتی و هندزفری و همچنین شیرهای لمسی نسبت به شیرهای آشپزخانه سنتی اهرمی محبوبیت بیشتری خواهند داشت. و برای اولین بار، شیرهای فعال با صدا در گزارش ظاهر شدند. این ویژگی جدید شیر آب نه تنها بهداشتی تر است، بلکه می تواند به شما کمک کند در آشپزخانه نیز بهره وری بیشتری داشته باشید. بردلی می‌گوید: «اکنون، از طریق دستورات ساده، می‌توانید آب را برای شستن دست‌هایتان روشن کنید یا مقدار دقیقی را که برای پاستا یا سوپ نیاز دارید بریزید.»

روکش های مات یا برس خورده را برای ارتقاء کم تعمیر و نگهداری که اثر انگشت نشان نمی دهد انتخاب کنید. اگر از رنگ‌های گرم‌تر در آشپزخانه استفاده می‌کنید، دوناتو شیرهای مشکی مات را برای «احساس غنی‌تر و گرم‌تر از فولاد ضد زنگ سنتی» توصیه می‌کند.

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

4 . هودهای تزئینی محدوده

آشپزخانه ها از تهویه پنهان دور می شوند و به هود به عنوان یک نقطه کانونی تزئینی روی می آورند . اما برای برجسته شدن لازم نیست که آراسته باشد. هودی که فراتر از نمایه کابینت باشد یا دارای رنگ برجسته باشد، می‌تواند راه درازی داشته باشد.

آریانا لواتو، مالک و طراح اصلی Honeycomb Home Design ، طراحی‌های تمیز را برای سال 2021 در پاسخ به COVID-19 پیش‌بینی می‌کند. لواتو می‌گوید: «هودهای آشپزخانه به شکل مربع با مواد تخته‌ای رو به روی آن‌ها به دلیل سبک مینیمالیستی و همچنین سهولت در تمیز کردن، بسیار محبوب خواهند بود.

به جای جزئیات پررنگ، تاکید بر انواع مواد مورد استفاده در هودهای محدوده خواهد بود. او می‌گوید: «انتظار داشته باشید که مواد تخته‌ای مانند سنگ مرمر، چینی روکش نازک یا گچ را برای کاپوت مشاهده کنید، که آن را به یک تکه‌ی خاص تبدیل می‌کند. به طور خاص، به دنبال مواد طبیعی و رنگ چوب برای ایجاد این عناصر چشم نواز باشید.

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

ا5 . فزایش ذخیره سازی

سال گذشته نه تنها زمان و نوع پخت ما را تغییر داد ، بلکه سرآشپزهای خانگی نیز لوازم کوچک جدید، ظروف و مواد غذایی بیشتری خریداری کردند. در حال حاضر، ذخیره سازی آشپزخانه احساس فشار می کند. این بسته به نیازهای فردی و فضایی که با آن کار می کنید به روش های مختلفی ظاهر می شود، اما دو فضای ذخیره سازی آشپزخانه در سال 2021 وجود دارد: انباری و فریزر.

سوزان سرا، طراح آشپزخانه تایید شده و رئیس شرکت Susan Serra Associates, Inc، می گوید: “فریزر یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی است.” انتظار افزایش فروش فریزرهای مستقل و کشوهای یخچال فریزر را داشته باشید، یا صاحبان خانه به سادگی یک یخچال فریزر موجود را با یک واحد بزرگتر و سازگارتر جایگزین کنند.

آشپزخانه‌ها همچنین سخت‌تر کار می‌کنند تا حجم بیشتری از کالاهای انباری و لوازم کوچک مانند نان‌ساز، سرخ‌کن‌های هوا، و قابلمه‌های فوری را در خود جای دهند. سرا می‌گوید: «با توجه به اینکه فضای پیشخوان در اکثر آشپزخانه‌ها یک کالای گرانبها است، باید خانه‌های جدیدی برای وسایل کوچک پیدا شود. برای بازگشت به انبارهای اختصاصی ، راه‌حل‌های کابینت پیشرفته مانند کمدهای بزرگ، و تعداد زیادی سازمان‌دهنده آشپزخانه برای قرار دادن این ابزار جدید و کالاهای خشک برنامه‌ریزی کنید. Serra می گوید که ما همچنین شاهد مبلمان مستقل، کابینت های دیواری و چرخ دستی به عنوان راه حل هایی خواهیم بود.

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

اتصالات قوی در فضای باز

کووید-19 بسیاری از صاحبان خانه را تشویق کرد تا در سال 2020 فضای داخلی را به بیرون از خانه بیاورند – و سال 2021 این لطف را جبران خواهد کرد. یکی از عناصر کلیدی طراحی در آشپزخانه های امسال، ارتباط بصری و فیزیکی با فضای باز خواهد بود. مولر به طور خاص می‌گوید درب‌های دوتایی و پنجره‌های بزرگ‌تر، به‌ویژه پنجره‌هایی که تقریباً روی میز قرار می‌گیرند، برای تبلیغ «نمای شیک‌تر و کمتر مزاحم‌تر» استفاده خواهند شد. همچنین کاربردی است: این پنجره‌ها و درها جریان هوای تازه را امکان‌پذیر می‌کنند، روند مطلوب ناشی از همه‌گیری.

مولر اذعان می کند که این تغییرات می تواند پرهزینه باشد. یک راه برای کار به سمت همان اثر بدون ارتقاء معماری؟ او می‌گوید: «پنجره‌های سنگین خود را با کتانی ارگانیک یا سایه‌های بافته‌شده نرم در طرحی ساده مبادله کنید».

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

جزایر بزرگ

طبق گزارش روند NKBA در سال 2021 ، جزایر بزرگ (حداقل 24 فوت مربع اندازه) جزء اصلی آشپزخانه پس از همه گیری هستند. جزیره آشپزخانه علاوه بر اینکه مکانی برای تهیه غذا، پخت و پز و ذخیره سازی است، به گونه ای توسعه یافته است که محل کار و مطالعه با مراکز فروش فراوان است.

جزایری که به‌عنوان میز ناهارخوری عمل می‌کنند نیز محبوب خواهند بود – تغییری در چیدمان که نشان‌دهنده روند گسترده‌تر ترکیب بیشتر صندلی‌های آشپزخانه است. سارا رابرتسون، بنیانگذار و طراح اصلی استودیو دیربورن ، می‌گوید: «وقتی افراد بیشتری در آشپزخانه هستند که چندین کار را به طور همزمان در جزیره انجام می‌دهند، صندلی اضافی بسیار مهم است .

اگرچه بازسازی می‌تواند به ایجاد جزیره‌ای بی‌نقص کمک کند، رابرتسون می‌گوید که این یک الزام نیست. یک ترفند هوشمندانه برای گسترش جزیره، افزودن یک کشوی فلزی قدیمی یا کمد با ارتفاع کم در یک انتهای جزیره است. این می‌تواند فضای ذخیره‌سازی کشو و همچنین یک سطح کار را اضافه کند.» او می‌گوید: «فقط باید مطمئن شوید که کشوها به اندازه‌ای محکم هستند که بتوانند مقداری وزن را تحمل کنند.» یک میز در کنار جزیره به طور مشابه یک فضای کاری همه کاره، محل تجمع خودمانی و تعیین‌شده ایجاد می‌کند. محل غذاخوری.

ترند دکوراسیون آشپزخانه
ترند دکوراسیون آشپزخانه

فرهای تخصصی

به گفته کارشناسان Bertazzoni ، صاحبان خانه‌ها در حال سرمایه‌گذاری بر روی اجاق‌های کمکی و تخصصی برای عملکرد بیشتر هستند، زیرا زمان بیشتری را صرف پخت و پز در خانه می‌کنند . به عنوان مثال، یک اجاق با سرعت همرفت می‌تواند محدوده سنتی را با یک محلول پخت و پز انعطاف‌پذیر که اجاق‌های سنتی و مایکروویو را در یک محصول ترکیب می‌کند، افزایش دهد. می توانید همه را با یک واحد پخت، کباب کنید و در مایکروویو بپزید.

به گفته طراح برین اولسون ، این اجاق های اضافی همچنین نشان دهنده آگاهی و تمایل روزافزون صاحبان خانه به یک سبک زندگی سلامت محور است. اولسون می‌گوید: «از لحاظ عملکردی، ما شاهد روند بزرگی در کنار گذاشتن مایکروویو در ازای اجاق بخار هستیم، زیرا مشتریان از فواید پخت و پز با بخار برای سلامتی بیشتر آگاه می‌شوند.


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us