ایده های چیدمان آشپزخانه کوچک – 10 طرح هوشمندانه برای استفاده بهینه از فضا

آشپزخانه جمع و جور دارید؟ ما با کارشناسان صحبت کرده‌ایم تا ایده‌هایی برای چیدمان آشپزخانه‌های کوچک پیدا کنیم تا حتی کوچک‌ترین آشپزخانه‌ها را هم کار کنند.

چیدمان آشپزخانه کوچک
چیدمان آشپزخانه کوچک

ایده‌های چیدمان آشپزخانه کوچک هوشمندانه و فکر شده برای طراحی فضایی کاربردی، شیک و واقعاً به حداکثر رساندن اتاقی که باید با آن کار کنید، کلیدی است. تصمیم‌گیری در مورد چیدمان یکی از اولین گام‌ها برای برنامه‌ریزی آشپزخانه است، بنابراین قبل از شروع به ورود به طرح‌های رنگی، سبک کابینت و غیره، همه گزینه‌های خود را در نظر بگیرید.

در حال حاضر، در حالی که ممکن است فکر کنید وقتی صحبت از یک فضای کوچک می شود، گزینه های شما در مورد چیدمان نسبتاً محدود است، اما در واقع، راه های خلاقانه زیادی برای استفاده از فضا وجود دارد. بنابراین، ما تمام ایده‌ها و طرح‌های آشپزخانه کوچک مورد علاقه خود را با هم جمع کرده‌ایم، به علاوه با کارشناسان آشپزخانه صحبت کرده‌ایم تا بهترین توصیه را در مورد انتخاب چیدمان برای فضای شما دریافت کنیم…

سوالات متداول آشپزخانه کوچک :

چه چیدمان آشپزخانه در آشپزخانه های کوچک محبوب است؟

چیدمان آشپزخانه گالی
که به عنوان آشپزخانه های راهرو نیز شناخته می شود، چیدمان گالی گزینه ای ناب و کارآمد برای آشپزخانه های کوچک و فضاهای دنج است. دو دیوار رو به روی هم این چیدمان آشپزخانه را مشخص می کند. آشپزخانه گالی به شما امکان استفاده بهینه از فضاهای کوچک را می دهد.

سوالات خود را درباره طراحی آشپزخانه از بخش انتهای پست ( کامنت ها ) سوال کنید .

بهترین چیدمان آشپزخانه های کوچک

ما هر روز به دفعات از آشپزخانه هایمان استفاده میکنیم و فضاهای کوچکتر اغلب باید برای ما بیشتر کار کنند. آنها باید قوی باشند و مهمتر از همه، به راحتی قابل هدایت باشند. مت بیکر، طراح در هاروی جونز توضیح می دهد: «این جایی است که مثلث کار وارد می شود، با مناطق سینک، پخت و پز و یخچال که همه در مجاورت نسبتاً نزدیک هستند. . “برای آماده سازی باید یک میز کار با اندازه خوب، ترجیحا در کنار یا روبروی منطقه اجاق گاز وجود داشته باشد.”

عناصر چند منظوره کلید موفقیت آمیز طراحی چیدمان آشپزخانه کوچک هستند – خواه اجاقی باشد که به عنوان مایکروویو عمل می کند یا یک میز کار L شکل که می تواند به عنوان صبحانه استفاده شود. آوردن یک طراح در مراحل اولیه برنامه ریزی شما برای ایده های آشپزخانه شما مفید خواهد بود ، زیرا آنها می توانند در مورد بهترین روش بهینه سازی فضای شما راهنمایی کنند.

یکی از جنبه های مثبت آشپزخانه های کوچک این است که شما اغلب می توانید وسایل ذخیره سازی ساخته شده یا مواد باکیفیت را انتخاب کنید که در آزمون زمان تاب بیاورند، بدون اینکه به طور کامل هزینه را کاهش دهند. بن باربیج، مدیر عامل آشپزخانه سازان می گوید: «طول عمر یک اولویت برای یک آشپزخانه جدید است.. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که طرح و رنگ‌های انتخابی شما سبک‌هایی هستند که نه تنها برای شما مفید هستند، بلکه دوست خواهید داشت سال‌ها با آن‌ها زندگی کنید.

قانون مثلث آشپزخانه را در نظر بگیرید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

مطمئناً بسیاری از ما در مورد قانون مثلث آشپزخانه یا “مثلث طلایی” که گاهی اوقات به آن می گویند شنیده ایم. و اگرچه ممکن است ریشه در دهه 1940 داشته باشد، ایده طراحی یک پلان آشپزخانه که حرکت از مهمترین جنبه های اتاق را بسیار آسان می کند، قطعاً در سال 2021 نیز مورد توجه قرار می گیرد، به خصوص زمانی که فضا تنگ است.

به طور خلاصه، قانون مثلث بر اساس سینک، یخچال و اجاق گاز است که همه در مجاورت نسبتاً نزدیک قرار دارند. هنگامی که با یک فضای چالش برانگیز ارائه می شود، ضروری است که چیدمان به دقت در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که از هر اینچ آشپزخانه استفاده می شود. توصیه های قدیمی که می گوید یخچال، فر و سینک را به عنوان نقاطی روی مثلث در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که فاصله بین هر یک از آنها خیلی محدود نیست، حتی در فضاهای کوچک یا نامناسب نیز صادق است. بن باربیج، مدیر عامل آشپزخانه سازان توضیح می دهد .

راه حل های نوآورانه ذخیره سازی به شما این امکان را می دهد که از آشپزخانه خود به طور کامل استفاده کنید. با اختصاص فضا به بشقاب ها و لیوان های اطراف سینک یا ماشین ظرفشویی و دور نگه داشتن انبار غذا از وسایل داغ مانند اجاق گاز و اجاق گاز، فضای ذخیره سازی خود را در اطراف این مثلث پیکربندی کنید. فضایی که به بهترین وجه برای ظروف پخت و پز، تابه و سینی فر مناسب است.’

تعداد واحدها را با یک آشپزخانه کوچک U شکل به حداکثر برسانید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

آشپزخانه‌های U شکل یکی از محبوب‌ترین ایده‌های چیدمان آشپزخانه‌های کوچک به دلایلی هستند، آنها واقعاً فضا را به حداکثر می‌رسانند و اگر به فضای کمد و سطح زیادی نیاز دارید، عالی هستند.

با این حال، کلید کارآمد کردن این ظاهر در یک فضای کوچک این است که اتاق را شلوغ نکنید، انتخاب یک طرح U شکل و سپس پر کردن تمام دیوارها با کابینت می تواند احساس تنگناهسی داشته باشد. بنابراین در عوض حداقل یک دیوار را آزاد بگذارید و سپس با رفتن از کف تا سقف روی دیوار دیگر، از فضا حداکثر استفاده را ببرید. همانطور که این آشپزخانه کوچک ثابت می‌کند، این آشپزخانه می‌تواند بسیار زیباتر از داشتن یک بانک کابینت شناور در وسط دیوار با تمام فضای هدر رفته در بالا و پایین به نظر برسد.

کمدهای دیواری را باریک نگه دارید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه توسط Beata Heuman طراحی شده است واقعاً یک درس در طراحی فضای کوچک است. این واقعیت که از یک طرف باز است کمی حواس را از مقیاس کوچک پرت می کند، اما از نزدیک نگاه کنید، و خدای من این یک آشپزخانه کوچک است. اما برای آنچه که در متراژ مربع فاقد آن است، بیش از آن که سبک آن را جبران کند – سبزهای زیتونی عمیق، سنگ مرمر و آن انحناهای زرق و برق دار. اما این یک فضای کاربردی نیز هست که هر چیزی جای خود را دارد.

چیزی که ما از این آشپزخانه حذف می کنیم این است که کابینت های دیواری مجبور نیستند کابینت های کف را در عمق خود منعکس کنند. در آشپزخانه ای با این اندازه، آوردن کمد دیواری تا انتها به داخل اتاق، فضا را بسیار کوچک و تنگ می کند، بنابراین در عوض، به سراغ کابینت های دیواری بروید که عمق آنها نصف کمدهای روی پایه است. این چیزی است که می تواند با هر چیدمانی کار کند و فضای ذخیره سازی اضافی را بدون تجاوز به اتاق فراهم کند.

در یک آشپزخانه باریک به دنبال یک چیدمان آشپزخانه دوتایی باشید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

اگر با یک آشپزخانه باریک سر و کار دارید، بهترین راه برای استفاده حداکثری از فضای خود، چیدمان آشپزخانه دوتایی است. به این ترتیب از هر دو طرف استفاده بهینه می‌کنید، اما مانند چیدمان U شکل در فضایی به این اندازه، خیلی جعبه‌ای به نظر نمی‌رسد. در واقع، خالی کردن یک دیوار از کابینت ها می تواند آشپزخانه را باز و سبک نگه دارد – به خصوص اگر یک دیوار مانند این آشپزخانه deVOL دارای پنجره باشد.(در برگه جدید باز می شود).

و توجه داشته باشید که در انتهای بانک کابینت، میز کار باریک می شود و به طور یکپارچه به یک صبحانه کوچک تبدیل می شود که محل مناسبی برای نشستن با قهوه و کاغذ در صبح است. به علاوه، به این معنی است که وقتی به پنجره می‌رسد، چیدمان کمی باز می‌شود، بنابراین شما با این مشکل ناخوشایند که مجبور باشید سطوح کار را از زیر پنجره بیرون بیاورید، تقارن را از بین ببرید.

یک جزیره آشپزخانه باریک را انتخاب کنید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

ایده‌های جزیره‌ای آشپزخانه ممکن است برای آشپزخانه‌های بزرگ با هکتارها فضا برای بازی در نظر گرفته شود، اما نباید آنها را به عنوان بخشی از چیدمان آشپزخانه کوچک ترسیم کرد. ما نمونه‌های زیادی از جزیره‌ای را دیده‌ایم که در کوچک‌ترین فضاها کار می‌کند و در واقع می‌تواند باعث شود آشپزخانه‌ای کوچک بازتر احساس شود.

نکته کلیدی این است که همیشه از داشتن فضای کافی در اطراف جزیره اطمینان حاصل کنید تا به جای غیرعملی بودن، به یک دارایی تبدیل شود. بین جزیره و دیوار یا کابینت ها باید حداقل 100 سانتی متر مسیر پیاده روی داشته باشید. در یک فضای کوچک، احتمالاً این بدان معنی است که جزیره شما کاملاً باریک خواهد بود، اما تا زمانی که حداقل یک متر عرض داشته باشد و برای نحوه استفاده و حرکت در آشپزخانه شما منطقی باشد، می گوییم ارزشش را دارد. یک جزیره می‌تواند فضای ذخیره‌سازی اضافی، فضای سطحی اضافی را برای آماده‌سازی اضافه کند و فقط فضای خوبی برای معاشرت در آشپزخانه شماست.

جایی برای جزیره آشپزخانه ندارید؟ چیزی انعطاف‌پذیرتر مانند بلوک قصابی را در نظر بگیرید، که می‌توانید با کوچک‌تر بودن آن کنار بیایید و در صورت نیاز و در صورت نیاز در فضا حرکت کند.

کابینت های دیواری برای قفسه بندی باز

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

اگر واقعاً فضا تنگ است، حذف کابینت های دیواری یک ایده چیدمان ساده است که آشپزخانه شما را بسیار بزرگتر می کند. همچنین این راهی است که می توانید چیدمان و حس آشپزخانه فعلی را بدون نیاز به بازسازی کامل تغییر دهید. اگر آشپزخانه را به ارث برده‌اید، از سبک آن اهمیتی نمی‌دهید، اما کابینت‌های دیواری فقط فضا را ترسناک می‌کنند، آن‌ها را از روی دیوارها جدا کنید، دوباره گچ کاری کنید و با کاشی‌های دیواری زیبا و قفسه‌های باز ساده جایگزین کنید. که می توانید هم به عنوان انبار و هم به عنوان دکور استفاده کنید.

قطعات مستقل را برای چیدمان انعطاف پذیر بیاورید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

مبلمان مستقل می توانند چنین دارایی در یک آشپزخانه کوچک باشند – یک بلوک قصابی، یک بوفه، یک چرخ دستی قدیمی، فضای ذخیره سازی و سطح را اضافه می کنند، اما همه آنها به سبک شخصی اضافه می کنند و احساس آرامش را به آشپزخانه می دهند و از چیدمان سفت و سخت جدا می شوند. فقط بانک های کابینت.

فضای ذخیره سازی اضافی و فضای سطحی در حال حاضر در لیست آرزوهای همه قرار دارد. مشتریان بیشتری داشته‌ایم که درخواست می‌کنند جزیره‌هایی در طراحی آشپزخانه‌شان گنجانده شود، جایی که بتوانند آشپزی کنند، غذا بخورند، کار کنند و جمع‌آوری کنند، همچنین کابینت‌ها و کمدهای اضافی. استفانی نیکس، طراح آشپزخانه در نپتون می گوید .

اگر فضای کمتری برای بازی دارید، گنجاندن یک واحد مستقل راه‌حل مناسبی است، زیرا آنها فضای ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند به این معنی که می‌توانید قطعات و قطعات کوچک را از دید دور نگه دارید. اطمینان از اینکه فضای کافی در آشپزخانه خود دارید، مهم است تا احساس شلوغی یا شلوغی نکنید، بنابراین اینکه بتوانید واحدهای خود را به موقعیت دلخواه خود منتقل کنید، به ایجاد یک فضای پویا، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک باشد، کمک می کند.

یک نوار صبحانه شبه جزیره ای اضافه کنید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

این ظاهر در آشپزخانه‌های با پلان باز بسیار خوب عمل می‌کند ، جایی که ممکن است مجبور شوید فضای آشپزی خود را مثلاً با یک اتاق نشیمن یا یک اتاق غذاخوری به اشتراک بگذارید، اما آنها همچنین جایگزین خوبی برای جزیره‌ای هستند که ممکن است کار کردن در آشپزخانه کوچک شما آسان‌تر باشد. .

برخلاف جزیره، یک شبه جزیره در مرکز اتاق شناور نیست، به دیوار متصل است اما همچنان فضای اجتماعی دوست داشتنی را در آشپزخانه فراهم می کند، درست مانند یک جزیره. بعلاوه اگر یک برآمدگی جزئی در طراحی خود بگنجانید، می تواند به عنوان یک نوار صبحانه نیز دو چندان شود.

اتاق را با یک طرح اتاق باز کنید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

به چیدمان سنتی گالری فکر کنید، اما فقط در پایین یک دیوار. اگر آشپزخانه شما بخشی از یک اتاق بزرگتر باشد، این یک چیدمان است که واقعاً خوب کار می کند، زیرا فضا را باز نگه می دارد و به راحتی می توانید در اطراف جابجا شوید، هیچ چیز بریده نمی شود یا مسدود نمی شود. با این حال، هنگامی که آشپزخانه خود را فقط به یک دیوار محدود می کنید، هر اینچ واقعاً باید حساب شود.

“ایجاد یک بانک کابینت در امتداد یک دیوار یک راه عالی برای ساده کردن و باز کردن فضا است.” بن باربیج می گوید. “واحدهای دیوار بلند به ویژه برای آشپزخانه هایی به سبک گالی مناسب هستند، زیرا استفاده از این فضا تضمین می کند که فضای کمتر از زمانی که با کمدهای سبک تر پر شده باشد، کمتر احساس می شود.”

و اگر کابینت های کف تا سقف سبک شما نیست، از این آشپزخانه الهام بگیرید – و فقط مطمئن شوید که واقعاً فضای ذخیره سازی خود را با کشوهای عمیق، کابینت های طراحی شده برای اقلام خاص و لوازم داخلی به حداکثر می رسانید تا همه چیز یکپارچه به نظر برسد.

واحدهای کف تا سقف را به چیدمان آشپزخانه کوچک خود اضافه کنید

ایده چیدمان آشپزخانه کوچک
ایده چیدمان آشپزخانه کوچک

همانطور که بارها اشاره کرده‌ایم، اغلب با چیدمان‌های آشپزخانه کوچک، ترکیب کلاسیک کابینت‌های دیواری و زمینی کار نمی‌کند. اجرای کابینت های یکپارچه از کف تا سقف با عمق زیاد باعث میشود فضا تنگ تر شود ولی در عین حال به شما فضای زیادی برای ذخیره سازی می دهد

با استفاده از راه حل های هوشمندانه ذخیره سازی، شلوغی را به حداقل برسانید. اگر فضا اجازه می دهد، همیشه سعی کنید یک کابینت قد بلند از نوع اتاقک قد بلند را ادغام کنید. جین اورت، مدیر طراحی در Naked Kitchens می گوید . این شگفت‌انگیز است که چقدر فضای ذخیره‌سازی در اختیار شما قرار می‌دهد و واقعاً نیازی به گسترده بودن آن نیست. حتی یک کابینت عریض عمق 30 سانت هم حجم زیادی از کف تا سقف را فراهم می کند. استفاده از آخرین سانت از فضا ضروری است و با استفاده از اندازه های کابینت سفارشی می توان به این مهم دست یافت.

چگونه می توانید یک چیدمان آشپزخانه کوچک را برنامه ریزی کنید؟

اگر از ابتدا در حال بازسازی هستید، یک طراح یا معمار آشپزخانه می تواند به شما در ایجاد بهترین نقشه برای فضای خاص خود کمک کند. با این حال، اگر فقط در مراحل برنامه‌ریزی هستید و می‌خواهید چند گزینه داشته باشید، برخی از برنامه‌های عالی وجود دارند که می‌توانند به شما در آزمایش پیکربندی‌های مختلف کمک کنند. یا فقط با یک مداد و مقداری کاغذ گراف به مدرسه قدیمی بروید. میتوانید خودتان برای هر دیوار یک طراحی انجام دهید ولی خیلی بهتر است این کار را به یک متخصص بسپرید . بخش طراحی گروه فن و هنر این کار را برای شما انجام میدهد

چه شکلی در یک آشپزخانه کوچک کارآمدتر است؟

کارآمدترین شکل برای یک آشپزخانه کوچک واقعاً به شکل و اندازه آشپزخانه شما بستگی دارد. اما برای آشپزخانه های باریک، به عنوان مثال، یک گالری دوتایی یا یک دیوار واحد معمولا منطقی است زیرا بدون ایجاد آن حس جعبه ای، فضا را به حداکثر می رساند.

برای آشپزخانه‌هایی که بازتر هستند، چیدمان U شکل ایده‌آل است زیرا فضای ذخیره‌سازی فراوان و فضای روی میز را فراهم می‌کند، فقط مراقب اضافه کردن کابینت‌های دیواری بیش از حد باشید، همانطور که هشدار داده‌ایم، کابینت های زیاد از حد میتواند فضا را خفه کند .

بهترین چیدمان آشپزخانه های کوچک , دیزاین آشپزخانه های کوچک , چیدمان آشپزخانه کوچک , چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی , نحوه چیدمان آشپزخانه کوچک , کابینت آشپزخانه کوچک , قیمت کابینت آشپزخانه کوچک , طراحی آشپزخانه مدرن کوچک , آشپزخانه مینیمالیستی , آشپزخانه فضای کوچک ,


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه کوچک :


گالری عکس طراحی آشپزخانه با فضای کوچک :

WhatsApp us