ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه یکی از پرکاربردترین فضاهای خانه است  و اهداف سودمند خود را دارد – نوشیدن یک نوشیدنی ، خوردن یک میان وعده و پخت و پز می تواند همه روی انتخابا های ما تاثیر بگذارند . اما ، آشپزخانه امروزی نقشی بسیار بزرگ تر از صرفاً حفظ فیزیک ما دارد – آشپزخانه همچنین می تواند مکانی برای شفا ، سرگرمی و لذت باشد ، اگر به گونه ای طراحی شود که شخصیت و ارزش های شما را منعکس کند می تواند دوست داشتنی ترین فضای خانه شما باشد . اگر سبک شما به سمت مدرن گرایش دارد ، توصیه های ما برای طراحی آشپزخانه مدرن را حتما دوست خواهید داشت .

فضاهای مدرن گرم

اگر عاشق سبک مدرن هستید ، احتمالاً عاشق مواد طبیعی هم هستید . آنها را به چند روش در آشپزخانه خود بگنجانید تا واقعاً سبک و حالت را برجسته کنید . استفاده از پایه ‌های چوبی در نزدیکی یا روی سنگ ‌ها یک راه عالی برای ترکیب دو ماده طبیعی ، ایجاد فضای مدرن و آوردن گرما به منطقه است . برای اطمینان از اینکه پس زمینه سنگ و جزیره احساس سردی به فضا ندهند ، یک روکش براق یا نیمه براق را انتخاب کنید . بافتی به چوب های مات می بخشد و با انعکاس نور بیشتر اتاق شما را روشن می کند .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

کلاسیک مدرن :

سیاه و سفید یک ترکیب کلاسیک است و می تواند کاملاً با یک آشپزخانه مدرن هماهنگ شود . همچنین می تواند برای ایجاد آشپزخانه ای که هم سبک مدرن و هم سبک سنتی را در خود دارد به خوبی عمل کند . بله ، این دو می توانند مکمل های فوق العاده ای برای یکدیگر باشند ! برای قالب‌گیری این دو سبک ، از کابینت ، میز و انباری استفاده کنید که دارای خطوط تمیز و متناسب با سبک مدرن باشد . سپس ، عناصر سنتی مانند یک قالیچه طرح دار و یک کاشی کف طرح دار را به آن اضافه کنید .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

ظرافت مدرن :

سبک مدرن ممکن است مواد جدید را برجسته کند ، اما این بدان معنا نیست که نمی‌ توانید کمی چیزها را تغییر دهید و به آن حسی غیرمنتظره‌ اضافه کنید . ساختار خود آشپزخانه را با خطوط مستقیم و سادگی مدرن نگه دارید و سپس پایه هایی را اضافه کنید که در یک خانواده طراحی متفاوت قرار می گیرند . در این مورد ، می ‌توانید ببینید که چگونه ترکیب دو قاب عکس قدیمی و ظریف‌ و آثار هنری می ‌تواند یک نقطه کانونی مشخص در فضای آشپزخانه ایجاد کند . جزئیات ظریف قاب ها و فرش با سبک ساده – مدرن تضاد دارند و نقاط کانونی واضحی را در آشپزخانه شما ایجاد می کنند .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

ایتالیایی برجسته :

سنگ کاری موزاییک خیره کننده طراحی ایتالیایی کاملاً با طراحی مدرن جفت می شود ! اگر از موزاییک سنگی جسورانه استفاده می کنید ، کابینت ها و سخت افزارهایی را انتخاب کنید که ساده و کم اهمیت باشند . می ‌توانید این روند را به کابینت ‌های بالایی نیز منتقل کنید ، اما در عین حال ، می ‌توانید رویه ‌هایی را انتخاب کنید که به طراحی ایتالیایی با قوس ‌ها و زواید متمایل هستند . با این حال ، فراموش نکنید که یک عنصر مهم دیگر برای گره زدن همه زیبایی ها به هم اضافه کنید – یک فرش . این فرش گلدار با الهام از سنتی ، افزودنی عالی برای افزودن لمسی زنانه و منسجم به دیوار موزاییک و طرح رنگ صورتی و طلایی است ، اما هر فرشی با تم سنتی و طرح رنگ خنثی به خوبی در آشپزخانه مدرن ایتالیایی کار می کند .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

خانه مزرعه مدرن تأکید بر مدرن بودن :

خانه ‌های مزرعه ‌ای مدرن یکی دیگر از سبک‌ های محبوب است و اغلب بیشتر به خانه ‌های مزرعه گرایش پیدا می ‌کند تا مدرن . اگر می ‌خواهید فضای شما به طور مبهم به خانه ‌های مزرعه اشاره کند ، اما بر آشپزخانه شما تسلط نداشته باشد ، یک طرح رنگی کلاسیک خانه‌ های مزرعه ‌ای از خاکستری ، سفید و رنگ ‌های چوب طبیعی را به عنوان پایه انتخاب کنید . سپس با استفاده از خطوط تمیز و براق ، فضای خود را مدرن کنید . از کابینت ‌های پایینی گرفته تا رویه‌ ها ، میزهای ساده تا روکش‌ های پشتی ساده ، می‌ توانید خطوط مدرن و جزئیات ساده را ترکیب کنید تا این سبک فضا را کامل ‌تر تعریف کند .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

بیانیه و سادگی :

سبک مدرن عاشق عملکرد و مینیمالیسم در تمام فضاهای خود از جمله آشپزخانه است . البته این بدان معنا نیست که فضا باید ملایم باشد ! یک بار دیگر ، کابینت ها و پایه های ساده را انتخاب کنید . سپس ، با انتخاب افزودنی های مرمری یا ظاهری ” هنرمندانه ” اجازه دهید بک اسپلش شما ستاره نمایش باشد . حتی می ‌توانید قفسه ‌ای را برای کارکرد بهتر اضافه کنید ، اما سعی کنید آن را زیاد پر نکنید تا از زیبایی پشت سرتان کاسته شود یا فضا را شلوغ کند . می توانید مواردی را اضافه کنید که دارای اهداف کاربردی در آشپزخانه هستند یا مواردی که به عنوان هنر عمل می کنند . فراموش نکنید که همیشه می توانید یک پالت رنگ خنثی را با اضافه کردن یک فرش رنگی بشکنید ! ایستادن روی آن راحت است و از نظر سبک ، فرصتی عالی برای اضافه کردن رنگ مورد علاقه ‌تان است .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

روستیک – مدرن :

سبک های مدرن و روستیک دو سبک دیگر هستند که بسیار با هم جفت می شوند . برای ترکیب موثر این دو ، عناصر طبیعی زیادی به ترکیب خود اضافه کنید ، اما مطمئن شوید که مضمون تان تمیز و مرتب خواهد بود . برای مثال سقف ممکن است شامل چوب های فرسوده مختلفی باشد ، اما در چیدمان بسیار یکنواخت به نظر برسد . ایده اصلی طراحی مدرن را به خاطر بسپارید : سادگی در ساختار و خطوط تمیز . از آن به عنوان مبنایی برای انتخاب پایه های چوبی ، کفپوش ، سقف و قطعات برجسته خود استفاده کنید .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

پایه های سخت افزاری :

آشپزخانه ‌ای که رنگ ‌های سیاه ، سفید و خاکی را در خود جای داده است ، در حال حاضر به خوبی در راه به نمایش گذاشتن ظاهر مدرن است ، اما چیزهای بیشتری برای طراحی برنزه فقط با یک طرح رنگی وجود دارد . سخت افزار و فلزاتی را که در سرتاسر اتاق دارید را در نظر بگیرید . فلز سیاه را می‌ توان با رنگ ‌های خاکی و وسایل سفید ترکیب کرد تا برجسته شود و کمی حس و حال متفاوت به آن اضافه کند . اگر کابینت مشکی دارید ، مانند این طرح از آشپزخانه ، از رنگ متفاوتی برای دستگیره ها استفاده کنید ، مانند رنگ پررنگ یا حتی سفید . نه تنها برای شما عملی است که دستگیره را متفاوت کنید ، بلکه در برابر رنگ تند ، جنب و جوش به آشپزخانه شما می بخشد .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

درام تاریک :

انتخاب یک طرح رنگی می تواند دشوار باشد ، بنابراین رنگی را امتحان کنید که قبلاً ایجاد شده است . یک پالت رنگ آسان برای شروع سیاه ، سفید و خنثی مانند خاکستری یا آبی است . برای هدایت چشم از یک نقطه به نقطه دیگر از خنثی به عنوان پل بین دو نقطه افراطی استفاده کنید . در این ایده طراحی آشپزخانه مدرن ، می توانید ببینید که فرش آبی به عنوان پس زمینه آشپزخانه قرار گرفته است و کابینت های پایین سفید با دریچه مشکی هود فاصله دارند . با این حال ، لزوماً نیازی به ایجاد پل بین این دو ندارید . اگر می ‌خواهید درام بیشتری داشته باشید ، کابینت‌ های پایین سفید را انتخاب کنید و سپس یک جزیره سیاه در کنارش بگذارید . حتی اگر فقط قسمت زیرین جزیره را سیاه کنید ، از منظر اتاق ناهارخوری ، کنتراست چشمگیر است که بلافاصله چشم شما را به آشپزخانه خیره کننده جلب می کند .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

صنعتی ظریف :

صنعتی سبک دیگری است که زیرمجموعه محبوب طراحی مدرن است . اگر می خواهید سبک صنعتی را به آشپزخانه خود اضافه کنید ، یک بک اسپلش بتنی ( یا بتونی رنگی ) را امتحان کنید . با کابینت و میز آن فضا را ساده نگه دارید و برای ایجاد حالت صنعتی واقعاً جرأت کنید از رنگ های تیره استفاده کنید  . کانترهای مشکی یکی از راه‌ های غنی شدن هستند ، اما می‌ توانید سایه ‌های تیره ‌تری را نیز در قفسه ‌ها ، کابینت‌ ها و حتی قفسه ‌های باز بگنجانید . مطمئن شوید که رنگ ‌های گرم‌ تر و روشن ‌تری را وارد می ‌کنید تا فضا خیلی تاریک نشود . . . نمایش فرش و کابینت در اینجا نمونه ‌ای عالی از یک تعادل عالی است .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

خانه مزرعه مدرن – تأکید بر خانه مزرعه :

ما قبلاً به شما نشان داده ‌ایم که چگونه می ‌توانید خانه ‌های روستیک و طراحی مدرن را با تأکید بر سبک مدرن ترکیب کنید . اما ، اگر می‌ خواهید بیشتر به سمت خانه ‌های مزرعه تکیه کنید ، در اینجا چند نکته برای شما آورده شده است : یک طرح رنگ روشن با رنگ سفید زیاد انتخاب کنید . چوب های روشن را به عنوان قطعات برجسته ، مبلمان و رنگ کف بگنجانید . استعداد مدرن با نحوه ظاهر آن اقلام وارد می شود : برای تناسب با حال و هوای خانه ‌های مزرعه‌ داری مدرن ، به دنبال ظاهری صاف و یکپارچه با چوب باشید . اگر چیزی روستیک تر می خواهید ، به سراغ چوب های فرسوده تر و قدیمی بروید .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

انتخاب برنز :

فولاد تنها فلزی نیست که به خوبی در طراحی مدرن جای می گیرد . برنز یکی دیگر از مناسب ‌ترین تناسب ‌ها است زیرا به رنگ‌ های طبیعی و خاکی در می ‌آید که سبک مدرن در آن رشد می ‌کند . می ‌توانید آن را در سخت ‌افزار ، دستگیره ‌ها ، نورپردازی ‌تان و هر پایه ‌ای که در اتاق دارید ، بگنجانید . این رنگی است که قطعا نمی ‌خواهید اتاق را بیش از حد اشباع کند ، بنابراین استفاده از وسایل سفید مانند یخچال یک حرکت هوشمندانه برای برجسته کردن رنگ برنز است . اگر عنصر اضافه دیگری می خواهید ، مقداری برنز روی دریچه هود اضافه کنید ، قاب عکس ، گلدان و غیره و ویولا را در آشپزخانه ترکیب کنید ! اینگونه شما آشپزخانه رویاهای خود را ساخته اید .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

سنت های مدرن :

برای ترکیب سبک های سنتی و مدرن ، از طرح رنگی استفاده کنید که هر دو به خوبی ترکیب می شوند : رنگ های خنثی و خاکی . با استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ پایه ، می توانید از طریق عناصر دیگر مانند فرش ، گلدان و عکس ، گرما و عناصر شیک را اضافه کنید . همانطور که در این عکس نشان داده شده است ، از طلا / برنز برای اضافه کردن به سبک مدرن با دستگیره های ساده و خاص استفاده کنید ، یا اگر می خواهید به سبک سنتی تر متمایل شوید ، می توانید چیزی آراسته تر انتخاب کنید . وسایل روشنایی و دکور شما در اطراف آشپزخانه نقش زیادی در تثبیت سبک فضا دارد ، بنابراین از ترکیب کردن آن نترسید – خواه سبک های مختلف گلدان و گل باشد یا ظروف آشپزخانه . راه های زیادی برای اضافه کردن سبک به فضا با ترفندهای کوچک وجود دارد ، بنابراین با آنچه که دارید بازی کنید تا ببینید چه چیزی شما را راضی می کند .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

جزئیات عمدی :

آشپزخانه مدرن شما به هیچ وجه لازم نیست ساده باشد . اگر جزئیات و الگو را دوست دارید ، یک ناحیه / جنبه را انتخاب کنید که می ‌خواهید نقطه کانونی آشپزخانه باشد – خواه یک فرش با جزئیات ، پشت سر هم ، جزیره ، آثار هنری یا هر چیز دیگری که به ذهنتان خطور می ‌کند . با عناصر ساده و سر راست در بقیه فضا بروید تا نقطه کانونی شما فرصتی برای درخشش داشته باشد . همانطور که در این طرح می بینید ، رفتن با پشتی طرح دار در آشپزخانه ای ساده ، راهی خیره کننده برای ایجاد درام در فضا است .

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکور مدرن امروزی :

از نظر تعاریف واقعی ، سبک های مدرن و امروزی در واقع تفاوت های کلیدی با یکدیگر دارند . این بدان معنا نیست که آنها را نمی توان با هم جفت کرد ، اگرچه – در واقع ، دقیقا برعکس است . اجازه دهید وسایل آشپزخانه شما ساده و سرراست باشد و سپس با وسایل روشنایی ، صندلی ، و پایه ‌ها ، به زیبایی طرح های امروزی را اضافه کنید . سبک مدرن به سمت صندلی‌ های ساده ‌تر و طبیعی‌ تر متمایل می‌ شود ، اما امروزی شکل ‌های گرد و هنرمندانه ‌ای را دوست دارد که در صندلی ‌های این نمونه نشان داده شده است . لامپ ها با گردی و انحنای خود به سبک امروزی هم می خورند ، اما با این وجود ، این اتاق ترکیبی منسجم از دو سبک است که می توانید به راحتی در آشپزخانه خود تقلید کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : دکوراسیون آشپزخانه ، طراحی آشپزخانه چوبی


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه مدرن :


سوالات متداول با موضوع آشپزخانه مدرن :

دکوراسیون آشپزخانه مدرن چیست؟

اگرچه اغلب آن را سرد و بی‌نظیر می‌نامند، اما طراحی مدرن تماماً در مورد ایجاد فضاهای تمیز، باز، کاربردی و آرام‌بخش با فضای زیادی برای شخصیت و سبک شخصی است .

چه چیزهایی در طراحی آشپزخانه مدرن باید داشته باشد؟

سبک هایی مانند نورپردازی، میز، صندلی و صندلی بار همگی باید در طراحی آشپزخانه در نظر گرفته شوند. در یک آشپزخانه مدرن، این عناصر به جای انحراف مانند آنچه در یک آشپزخانه التقاطی می بینید، ثابت می مانند. قطعات اینجا خطوط ساده و تمیز و عدم تزیین را نشان می دهند.

WhatsApp us