راهنمای سبک های آشپزخانه مدولار

آشپزخانه‌ های مدولار بسیار محبوب هستند . در این سبک ، زندگی صاحبانِ خانه‌ های شهری و آشپزخانه‌ هایی که توسط نجاران ساخته شده‌ اند ، با طراحی ‌های کاربردی و شیک معامله می ‌کنند . این امر باعث ایجاد مجموعه ای از سبک های آشپزخانه مدولار توسط متخصصان طراحی داخلی خانه شده است . امروزه طرح های آشپزخانه مدولار موجود در بازار از زیبایی شناسی و سبک های سراسر جهان تقلید می کنند . بنابراین ، اگر در خانه خود هوس لمس ریویرای فرانسوی یا قسمتی از حومه شهر آمریکا را دارید .

آشپزخانه ها همچنان قلب هر خانه مدرنی هستند . به برخی از برترین سبک های آشپزخانه مدولار نگاهی بیندازید و سبک خود را برای یک زندگی شیک انتخاب کنید !

آشپزخانه مدرن به سبک روستیک

چیزی جذاب و غیرقابل انکار در مورد طرح های آشپزخانه روستیک وجود دارد که می توانید در خانه های کشاورزی قدیمی کشف کنید . آوردن همین حس به آشپزخانه شما بسیار ساده تر از ساختن یک خانه قدیمی به سبک روستیک است . شما باید چند عنصر ضروری مانند مواد طبیعی ، پالت رنگ خنثی و احساس فرسودگی و کهنگی را در جای خود داشته باشید . این سبک از آشپزخانه مدولار برای افرادی که روستیک با عملکرد مدرن را دوست دارند ایده آل است .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

آشپزخانه به سبک مینیمال

این طرح برای مینیمالیست ها طراحی شده است ! اگر کسی هستید که به آشپزخانه ای بدون شلوغی علاقه دارید ، این سبک انتخاب مناسبی برای شماست . کلید تسلط بر این سبک در آشپزخانه ، بازی با بافت ها و تنوع رنگ های ظریف است . به یاد داشته باشید که مواد ، بافت‌ ها و سطوح مختلف با رنگ‌ های مختلف را با هم مخلوط نکنید ، زیرا نتیجه آن چشم درد خواهد بود . آشپزخانه های مینیمالیستی ایده آل مدرن ، براق و شیک هستند . کی گفته مینیمالیسم یعنی استفاده از رنگ های سرد و فضای خالی ؟

آشپزخانه سبک مینیمال یکی از سبک های آشپزخانه مدولار است که برای مینیمالیست ها طراحی شده است .

آشپزخانه کلاسیک به سبک مدرن

سبک کلاسیک آشپزخانه مدرن مدتی است که محبوبیت پیدا کرده است . مدرن به چیزهای جاری اشاره دارد و بنابراین یک سبک پویا است و تقریباً هر روز به روز رسانی جهانی خود ادامه می دهد . جدیدترین تجسم آشپزخانه به سبک کلاسیک مدرن به زیبایی شناسی سنتی آمیخته با مواد مدرن و وسایل مدرن اشاره دارد .

رنگ هایی که معمولا در این سبک طراحی داخلی استفاده می شود عبارتند از بژ ، قهوه ای ، مشکی ، قهوه ای شکلاتی ، نقره ای ، خاکستری ، سفید و آبی خاکستری . یک آشپزخانه مدرن کلاسیک از ویژگی های جلوی کابینت های پانل شده ، مواد طبیعی ، قالب گیری و کوربل های پیچیده و چراغ های زیبا برخوردار است .

خانه های قدیمی اغلب دارای آشپزخانه سنتی هستند . بنابراین ، به ‌جای تعویض کامل آن ، به ‌روزرسانی ظاهر همیشه آسان‌ تر است ، مخصوصاً اگر کابینت ‌های شما در شکل عالی باشند .

آشپزخانه به سبک مدرن شهری

آشپزخانه های مدرن شهری که برای ساکنان شهرهای مدرن عالی هستند . این سبک شیک ، مد روز با تأثیرات صنعتی است اما جذابیت کمتری دارد . این سبک معمولاً با اکسسوری ‌ها و ویژگی‌ های بسیار کاربردی مانند واحد سرایداری ، واحد انباری ، اتاق زیر شیروانی ، رنگ ‌های گرم / پالت رنگ خنثی و الگوهایی که به خوبی هماهنگ هستند طراحی می‌ شود .

طراحی آشپزخانه به سبک مدرن شهری یکی از سبک های معروف آشپزخانه است که برای سبک زندگی جهان وطنی مناسب است .

آشپزخانه به سبک مدرن

کابینت های مینیمالیستی ، سایه های رنگی خنثی با پایه های متالیک و آشپزخانه های شیک مدرن جذابیت ظریفی دارند که هرگز از مد نمی افتد . یک آشپزخانه ایده آل به سبک مدرن و شیک ، طراحی امروزی را با سبک های دیگر ، از جمله صنعتی و سنتی ترکیب می کند . این سبک طراحی هم مدرن و هم شیک است اما کسل کننده نیست . بنابراین ، اگر این سبک را انتخاب می ‌کنید ، رنگی به آن اضافه کنید – چه روی مبلمان ،  کابینت و چه در قسمت پشتی تا اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما به اندازه کافی خاص است .

چه سبک آشپزخانه ای را ترجیح می دهید ؟

روستایی

شهری مدرن

مینیمالیست

کلاسیک

آشپزخانه به سبک جسورانه

نکته کلیدی در این سبک آشپزخانه این است که آشپزخانه شما را فقط با رنگ دلچسب از حالت ملایم به پررنگ تبدیل کنید . یک انتخاب عالی برای یک زوج یا خانواده ای که عاشق رنگ ‌ها هستند . در حالی که ما هرگز آشپزخانه کامل سفید را رها نمی کنیم ، این سبک آشپزخانه دارای گزینه های طراحی جسورانه و خیره کننده است . این یک انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال آشپزخانه ای هستند که انتخاب و سلیقه شان را به رخ بکشد . اضافه کردن رنگ های تند مانند مشکی ، زغالی و قرمز را به کابینت آشپزخانه ، دیوارها و سایر قسمت ها در نظر بگیرید .

سبک التقاطی مدرن

راه های بی پایانی برای طراحی یک آشپزخانه التقاطی وجود دارد . احتمالاً به این دلیل است که سبک التقاطی طراحی داخلی ، همانطور که از نام آن پیداست ، رنگ‌ های متضاد ، الگوها و سبک‌ های مختلف و بافت ‌ها را در یک کل منسجم گرد هم می ‌آورد . کلید طراحی این سبک آشپزخانه این است که مطمئن شوید در هیچ کاری زیاده روی نمی کنید .

طرح خود را بر اساس یک الگو یا پالت رنگی جذاب قرار دهید و سپس جزئیات کمتری را اضافه کنید . به این ترتیب طراحی آشپزخانه شما زیبا و پر جنب و جوش به نظر می رسد .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

تفاوت بین آشپزخانه مدولار و شهری چیست ؟

آیا به تازگی خانه رویایی خود را خریده اید یا می خواهید آشپزخانه موجود خود را به طور کامل بازسازی کنید ؟ اگر پاسخ این سوال مثبت است ، مطمئناً باید چند تصمیم مهم بگیرید . آیا می خواهید در مسیر سنتی با یک آشپزخانه شهری ( آشپزخانه ای که توسط یک نجار طراحی شده است ) بروید یا به دنبال چیزی مجلل تر با آشپزخانه ای هستید که در کارخانه ساخته شده است یا همان آشپزخانه مدولار است ؟

نجارها برای چندین دهه اولین انتخاب برای صاحبان خانه های ایرانی بوده اند که در مورد هر پروژه بهبود خانه صحبت می شود . با این حال ، صنعت آشپزخانه شاهد پیشرفت های قابل توجهی با انواعِ نمونه های کارخانه ای بوده است . عناصر مختلف مانند کابینت ها ، کرکره ها ، پانل ها در یک کارخانه جمع آوری و ساخته می شوند تا یک واحد آشپزخانه منسجم را بسازند . در ادامه مزایای اساسی آشپزخانه مدولار در مقابل آشپزخانه شهری آورده شده است .

آشپزخانه های مدولار با شما حرکت می کنند :

مهمترین تفاوت بین آشپزخانه مدولار و شهری ، تفاوت در عملکرد هر کدام است . بزرگترین مزیت آشپزخانه های مدولار این است که می توان آنها را مونتاژ و دوباره سرهم کرد . این بدان معناست که هر بار که به خانه ای جدید نقل مکان می کنید آشپزخانه تان با شما می آید . در مقابل ، با آشپزخانه‌ های شهری ، کابینت ‌هایی که یک بار ساخته می ‌شوند و دائمی هستند ، نمی‌توان بعداً آن‌ ها را جای گذاری کرد . بنابراین ، وقتی جابجا می شوید ، هیچ گزینه ای ندارید جز اینکه همه چیز را پشت سر بگذارید و نمونه ای تازه طراحی کنید .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

پایان بندی کامل :

آشپزخانه های مدولار امروزه به دلیل روکش های براق و صاف محبوب هستند . آنها برای چشم خاص هستند زیرا با لبه های ظریف و تمیز طراحی شده اند . بادوام است و ظاهر زیبایی نیز به شما می دهد . این امر در مورد آشپزخانه های شهری قطعا صدق نمی کند . کیفیت و پرداخت همیشه در خطر هستند زیرا به صورت دستی ساخته می شوند . حتی باتجربه ‌ترین نجار هم نمی ‌تواند برای شما آشپزخانه ‌ای بسازد که به ‌صورت کاملاً بدون ایرادِ آشپزخانه‌ های مدولار باشد .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

گزینه های ذخیره سازی فراوان :

اکنون از آنجایی که آشپزخانه ‌های مدولار مطابق با نیازهای شما ساخته شده ‌اند ، می ‌توانید یکی با گزینه ‌های ذخیره‌ سازی سفارشی طراحی کنید . یک قفسه اختصاصی کوریسان برای ادویه جات ، کابینت ، چیدمان کارد و چنگال ، کشوهای روغن ، کشوهای پشت سر هم و واحدهای انباری ، واحدهای گوشه جادویی و ذخیره سازی عمودی – کاملاً چیزی است که شما به دور از شلوغی می خواهید یک منطقه آزاد .

نجار محله شما ممکن است نتواند آشپزخانه ای را به شما بدهد که با آخرین تکنولوژی یا سخت افزار ساخته شده است که به یک نیاز اساسی برای صاحبان خانه های مدرن تبدیل شده است . به نام گزینه های ذخیره سازی ، آشپزخانه های شهری با راه حل های اولیه ذخیره سازی – کابینت ها و کشوهایی با فضای محدود – ساخته می شوند ، فقط به این دلیل که دانش نجاران محدود است و آنها با آخرین روندها ، طرح ها ، لوازم جانبی یا فنی واحدهای آشپزخانه مدولار به روز نمی شوند .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

نگاهی سه بعدی به طراحی شما :

اگر آشپزخانه مدولار را انتخاب کرده اید ، شرکت طراحی شما یک تور بصری از آشپزخانه رویایی شما و همچنین ارائه سه بعدی به شما ارائه می دهد . و بزرگترین مزیت این است که نتیجه نهایی دقیقاً مانند نگاهِ بصری خواهد بود . نیازی به گفتن نیست که تجسم برای نجارها تقریباً غیرممکن است .

یک نجار نمی تواند با جدیدترین فناوری سه بعدی یا واقعیت مجازی به شما بفهماند که آشپزخانه شما چگونه خواهد بود . حداکثر نجار شما یک طرح خاص و جذاب روی کاغذ به شما می دهد . با این حال ، هیچ تضمینی وجود ندارد که آشپزخانه شما دقیقاً یکسان شود . همچنین احساس شخصی و نزدیک از بافت‌ ها ، پرداخت ‌ها یا موادی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، نخواهید داشت .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

تمیز کردن آشپزخانه های مدولار آسان است :

آشپزخانه ها اغلب کثیف می شوند و تمیز نگه داشتن آن نیاز به نگهداری منظم دارد . یک آشپزخانه مدولار زندگی را ساده ‌تر می ‌کند ، زیرا اتصالات آن را می ‌توان جدا کرد ، تمیز کرد و به پشت متصل کرد . با آشپزخانه های شهری ، کابینت ها ثابت می شوند .

تمیز کردن عمیق گوشه ها و لبه های پنهان دشوار است . برای خانواده های مدرن ، با سبک زندگی راحت ، آشپزخانه مدولار گزینه ای امن تر و ساده تر است ، زیرا تمیز کردن عمیق منظم تقریبا غیرممکن است .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

آشپزخانه های مدولار بادوام و پایدار هستند :

آشپزخانه های شهری اغلب با موادی ساخته می شوند که به صلاحدید نجار شما تهیه می شوند . این بدان معنی است که هیچ تضمینی وجود ندارد که آشپزخانه شما برای سالهای آینده دوام بیاورد . دوم ، با تغییر روندها با سرعت رعد و برق ، دفعه بعد که بخواهید قطعات یا لوازم جانبی قدیمی را جایگزین کنید ، خود را در انتخاب های عجیبی خواهید دید . از سوی دیگر ، تنظیمات آشپزخانه مدولار به صورت ماشینی ثابت هستند ، این امر به سادگی به این معنی است که لولاها محکم در جای خود قرار می گیرند ، مواد با بهترین کیفیت هستند و لوازم جانبی چیزی از مدرن بودن کم ندارند و در راس آن همه شرکت‌ه ای طراحی داخلی خدمات نگهداری و ضمانت ‌هایی را ارائه می دهند که مراقبت ماندگار را تا مدت ‌ها پس از تحویل آشپزخانه به شما تضمین می ‌کنند .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

یک تجربه بی دردسر :

فرآیند طراحی و ساخت یک آشپزخانه شهری طولانی و نامرتب است . ماه ها طول می کشد تا یک آشپزخانه نجار ساخته شده و کارآمد شود . فراموش نکنید ، خانه شما تا آن زمان یک آشفتگی مطلق خواهد بود . همچنین ، در نهایت زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک نجار خوب و همچنین تامین مواد مناسب خواهید کرد .

 نه تنها این امر ، بلکه باید با نیروی کار هماهنگ کنید تا کار را به موقع انجام دهند . با این حال ، آشپزخانه های مدولار در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کنند . کل آشپزخانه شما در یک کارخانه ساخته شده و پس از آن در خانه شما نصب می شود . نصب بیش از دو روز طول نمی کشد تا خانه خود را بدون درهم و برهمی و سر و صدا داشته باشید .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

آشپزخانه های شهری دارای مزایایی هستند ، اگرچه آشپزخانه های مدولار یک گزینه برتر هستند . دلایل به شرح زیر است .

آشپزخانه های شهری در طراحی و فناوری پایه هستند :

مزیت داشتن یک آشپزخانه شهری یا آشپزخانه ای که توسط نجار ساخته شده است این است که می توانید یک فضای آشپزی کاملا منحصر به فرد ایجاد کنید . شما مجبور نخواهید بود که از بین کاتالوگ طرح های موجود انتخاب کنید . با این حال ، یک نقطه ضعف بزرگ آشپزخانه شهری این است که شما هیچ کنترلی روی کیفیت و پایان بندی نخواهید داشت زیرا توسط یک نجار با تکنولوژی و ابزار ابتدایی ساخته و طراحی می شود . در مقابل ، آشپزخانه‌ های مدولار دارای روکش ‌ها و مواد برتر هستند زیرا ساخت آن در یک کارخانه انجام می ‌شود و توسط کارشناسانی که این زمینه را به خوبی می‌ شناسند مراقبت می‌ شود . همچنین آشپزخانه های مدولار با آخرین تکنولوژی و سخت افزار موجود در بازار طراحی شده اند .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

ساخت یک آشپزخانه شهری یک فرآیند طولانی و زمان بر است :

اگر آشپزخانه شهری را انتخاب می کنید ، بدانید که خرید مواد ، تکمیل و سخت افزار را بر عهده خواهید داشت . با این حال ، مراقب مسائل پنهانی باشید که ممکن است به دلیل عدم تجربه با نجار خود صحبت نکرده باشید . یکی دیگر از معایب این است که هزینه های ساخت آشپزخانه شهری ثابت نبوده و کاملاً به نجار بستگی دارد . این موضوع به این معنی است که شما به احتمال زیاد بیشتر از آنچه صحبت کرده اید ، هزینه پرداخت خواهید کرد .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

نجارها فقط نقاشی های دستی به شما می دهند :

برای نجار شما آسان تر خواهد بود که تغییرات و سفارشی سازی های کوچک را در طراحی آشپزخانه شهری شما نسبت به طرح های آشپزخانه مدولار اعمال کند . با این حال ، قبل از شروع کار طراحی یک آشپزخانه شهری ، یک نمای سه بعدی از کل طراحی فضای آشپزی خود دریافت خواهید کرد .

دکوراسیون آشپزخانه مدولار
دکوراسیون آشپزخانه مدولار

بنابراین تفاوت های بسیاری بین این دو نوع آشپزخانه وجود دارد . به جرات می توان گفت که آشپزخانه های مدولار از نظر طراحی ، پرداخت ، هزینه و کیفیت بسیار برتر هستند .

سوالات متداول

عناصر آشپزخانه مدولار چیست ؟

آشپزخانه های مدولار از چه اجزایی تشکیل شده اند ؟ اجزای اصلی یک آشپزخانه مدولار ، واحدهای جزیره ای آشپزخانه ، کابینت های ذخیره سازی ، کمدهای نمایشگر و چرخ دستی های چرخ دار هستند که همگی می توانند آزادانه در آشپزخانه شما جابجا شوند .

کدام ماده برای آشپزخانه مدولار بهتر است ؟

فولاد ضد زنگ بدون شک بهترین ماده پایه برای آشپزخانه های مدولار است . آشپزخانه های مدولار در مواد بسیاری موجود هستند . می توان آشپزخانه های مدولار چوبی ، آشپزخانه های مدولار تخته سه لا ، آشپزخانه های مدولار استیل ضد زنگ و غیره را پیدا کرد .

چند نوع آشپزخانه مدولار وجود دارد ؟

به طور عمده پنج چیدمان آشپزخانه وجود دارد : L-Shape، U-Shape، G-Shape، One-Wall و Galley.

کلمات کلیدی : آشپزخانه مدولار ، طراحی آشپزخانه چوبی مدولار ، طراحی آشپزخانه سنتی ، طراحی آشپزخانه روستیک ، آشپزخانه مدرن

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع : www.designcafe.com


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us