ام دی اف

خانه » Blog » سلامتی » سرطان » ایا MDF ام دی اف سرطانزا است ؟

در این صفحه به یک ترجمه پیرامون مضرات و بیماری زا بودن ورق های پرطرفدار ام دی اف در ایران میپردازیم .

متاسفانه این امر به تمام دنیا ثابت شده که استفاده از مواد شیمیایی در محیط زندگی انسان درست نیست .

ترکیه یکی از بزرگترین تولید کننده ام دی اف است . اما بگفته مهندس روحانی سازنده هتل رویال شیراز در ترکیه شما نمیتوانید ورق ام دی اف بیابید بلکه فقط چوب خالص . !

در ادامه متنی را بصورت واژه واژه ترجمه کرده ام که لینک منبع آن نیز در انتهای مقاله است اما قبل از آن میخواهم به یک آمار تجربی که خودم به آن رسیدم اشاره کنم.

توجه توجه … ! خطر سرطان

هفته پیش مادرم مریض احوال شد و بعد از آن دلدردی بسیار شدید گرفت بطوری که باید سریعا در بیمارستان بستری و برای عمل جراحی به اتاق عمل برده میشدند . متاسفانه 48 ساعت بیشتر بیمارستانهای تهران را جستجو کردیم اما دریغ از یک تخت خالی . نهایتا در محله خودمان به بیمارستان ایرانمهر رفتیم اما انجا هم تخت خالی نداشتند . بیمارستان ایرانمهر توسط یکی از فامیل هایمان ساخته شده و از او خواستیم از نفوذش استفاده کند و به هر قیمتی یه تخت خالی پیدا کنند و بلاخره با داد و بیداد و پارتی بازی و پرداخت مبلغی حدود ده یا 15 میلیون تومان یه تخت خالی پیدا شد . با ادامه کاری نداریم اما بیمارستانها پر شده از افرادی که نیاز به شیمی درمانی دارند و این نشان از آن دارد که امار مبتلایان به این بیماری غیر قابل تصور است .  شاید باورش براتون مشکل باشه در زمان 48 ساعت هیچ بیمارستانی در تهران تخت خالی نداشتند .. حال شما بفرماییددر این شهر چه خبره !

اما مطلب درباره سرطانزا بودن mdf

 متاسفانه ویرایش درست و حسابی ( یا بهتر بگویم یه مقاله درست و حسابی ) تری پیدا نکردم . مطلب دست و پاشکسته زیر بسیار گنگ به مسئله ، نگرانی درباره مصرف چسب فرمالدئید در مصنوعات چوبی میپردازد .

استفاده از این چسب باعث رشد و یا بوجود آمدن تومور های سرطانی در انسان میگردد . اما این نکته که مقدار مجاز آن چقدر تاثیر گزار است ، باعث شده تا در کشور های جهان سوم هنوز از این چسب استفاده شود .

نکات ایمنی دربرابر ام دی اف : نگرانی در مورد ام دی اف چیست؟  

تراکم متوسط (ام دی اف) ایمنی برای نجاری سازمان (بازدید کنندگان):

کوه سینا، دانشکده پزشکی دانلود  :   PDF بیانیه خلاصه :   خلاصه ای از اطلاعات است که کارگران باید از هنگام کار با تراکم متوسط نقاشی از صندوق ، از جمله خطرات بهداشتی و الزامات قانونی آگاه باشند.

آوریل 2010 ام دی اف، و یا تراکم نقاشی از صندوق، نوع محصول کامپوزیت چوب است.

این است که از هر دو پهن برگان و سوزنی برگان را به الیاف شکسته تولید و همراه با موم و رزین (چسب).

این است که به پانل های با استفاده از گرما و فشار تشکیل شده است. دیگر محصولات چوب و کامپوزیت شامل تخته خرده چوب و تخته سه لا چوب جنگلی. نگرانی در مورد ام دی اف چیست؟ بزرگترین نگرانی قرار گرفتن در معرض گاز فرمالدئید است که از محصول ساطع است.

چسب مورد استفاده در ام دی اف است که معمولا فرمالدئید اوره (UF). UF یک ماده شیمیایی جامد ساخته شده از مخلوطی از اوره و فرمالدئید است . فرمالدئید اضافی ممکن است به اوره اضافه به باند قوی تر.فرمالدئید اضافی تر وجود دارد، فرمالدئید تر خواهد شد در چوب به دام افتاده و بعد به عنوان یک گاز منتشر می شود. ام دی اف با UF ساخته شده ممکن است گاز فرمالدئید برای ماه ها یا سالها پس از آن تولید می کنند. در طول چند سال گذشته آن را برای تولید کنندگان از ام دی اف به شایع تر تبدیل شده است:

• پایین تر از میزان فرمالدئید اضافه شده در رزین UF

• استفاده از چسب جایگزین که فرمالدئید کمتر منتشر می کنند، مانند ملامین فرمالدئید یا فنل فرمالدئید

• استفاده از چسب با هیچ فرمالدئید اضافه شده است، از جمله سویا، پلی وینیل استات، و یا diisocyanate متیلن فرمالدئید:

اثرات بهداشتی چیست؟

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت به فرمالدئید می تواند در سرطان، از جمله بینی و سرطان سینوس و سرطان خون می شود. این سرطان را چند سال یا چند دهه به توسعه (معمولا 10-15 سال).

کار هشت ساعت در روز به مدت 40 سال در سطح استاندارد دولت را به شما خطر در حدود 2 در هزار برای ابتلا به سرطان * دهد.

هنگامی که فرمالدئید در هوا است، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی مانند چشم آبکی تجربه.

سوزش در چشم ها، بینی و گلو. سرفه. خس خس. تهوع. و سوزش پوست. قرار گرفتن در معرض مکرر به فرمالدئید ممکن است برونشیت و یا پوست و آلرژی مانند آسم شود. برخی از افراد به فرمالدئید بسیار حساس هستند، در حالی که دیگران هیچ واکنش به همان سطح از قرار گرفتن در معرض. شواهد محدود که فرمالدئید ممکن است جنین در حال رشد آسیب و تحت تاثیر قرار باروری زنان وجود دارد. گرد و غبار چوب: اثرات بهداشتی چیست؟ گرد و غبار چوب، به ویژه از چوب های جنگلی، باعث سینوس و بینی سرطان در دستگاه های خانگی.

برخی از گونه عامل شناخته شده سرطان عبارتند از پهن برگان بلوط، چوب ماهون، راش، گردو، توس، نارون و خاکستر. همانطور که با فرمالدئید، این سرطان را سال برای توسعه و به طور کلی نیاز قابل توجه است، قرار گرفتن در معرض مداوم برای یک دوره زمانی طولانی. ذرات گرد و غبار چوب تمایل به حل و فصل بیشتر در راه های هوایی فوقانی جایی که آنها به دام افتاده و می تواند سوزش چشم، خشکی بینی، یا تحریک، سرماخوردگی طولانی مدت، خونریزی بینی و انسداد، عطسه، سینوزیت و سردرد می شود. برخی از ذرات ممکن است نفوذ به عمق آهنگ تنفسی باعث آسم، برونشیت مزمن و پنومونی های حساسیتی. بثورات پوست و سوزش شایع ترین خطر سلامت در ارتباط با گرد و غبار چوب است. این را می توان با سایش، تحریک شیمیایی یا با یک مکانیسم حساسیت شناخته شده به عنوان حساس ایجاد می شود.کارگرانی که حساس می تواند بیشتر و حساسیت بیشتری نسبت به مقدار بسیار کمی از گرد و غبار در طول زمان دریافت می شود. فرمالدئید اوره و رزین دیگر: اثرات بهداشتی چیست؟ فرمالدئید اوره یک ماده جامد است که پتانسیل را دارد که باعث آسم و آلرژی پوست است. گرد و غبار از دیگر چسب نیز ممکن است تحریک کننده یا حساسیت خواص داشته باشد. با این حال، مستندات کمی در مورد اینکه آیا سنباده و یا مواد ساخته شده از این رزین برش در واقع در اثرات بهداشتی از رزین منجر، به تنهایی وجود دارد. چه نوع مواجهه فرمالدئید نجاران انتظار می رود برای به دست آوردن؟ مواجهه با گاز فرمالدئيد از MDF تا حد زیادی بسته به میزان و اثربخشی تهویه، حفاظت شخصی (مانند استفاده از ماسک)، فرآیند (سنباده از اره گرد و غبار بیشتری از خود ساطع میکند) متفاوت خواهد بود، نوع ابزار (ابزار قدرت تولید گرد و غبار بیشتر از ابزار دستی) ، نوع چسب (UF است بسیار بدتر از ملامین و یا فنل فرمالدئید)، شرایط محیطی (رطوبت بالا و رطوبت باعث UF به شکستن به گاز فرمالدئید)، مقدار فرمالدئید آزاد در محصول، و مقدار و ساعت کار انجام شده. اغلب مطالعات در قرار گرفتن در معرض کارگران را به فرمالدئید از چوب قاب سازی در کارخانه های تولیدی انجام شده است. ما مطالعات مواجهه فرمالدئید از نجاران کار با ام دی اف در زمینه پیدا کند. در اینجا برخی از اعداد برای قرار دادن مواجهه در چشم انداز می باشد. اثر تهویه را می توان در یک مطالعه اخیر از آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) تریلر که در بر داشت سطح فرمالدئید طور متوسط ده برابر بیشتر زمانی که هیچ تهویه وجود دارد دیده می شود: 1.04 (بسته تا)، 0.39 (تهویه مطبوع) و 0.09 پی پی ام ( پنجره های باز). سطوح فرمالدئید (پی پی ام) شرح 0.1 سطح انتظار می رود که باعث علائم در افراد حساس 0.75 OSHA حد قرار گرفتن در معرض کارگر 0.01-0.14 اره و سنباده ام دی اف در اتاق گرد و غبار تهویه 0.19-0.78 سنباده تخته خرده چوب در شرایط آزمایشگاهی .035-0.45 تازه ساخته، خانه خالی تشخیص-0.6 نیست ساختمان که در آن سیگار کشیدن مجاز است 0.48-5.31 هوا در حالی که پخت و پز ماهی 0.08 پس زمینه شهری در طول ترافیک سنگین چه مقررات هستند در تولید گازهای گلخانه ای فرمالدئید از MDF وجود دارد؟

با وجود شایعاتی که ام دی اف در برخی از کشورها ممنوع شده است، ما این را پیدا نمی شود تا. ژاپن و اتحادیه اروپا استانداردهای انتشار MDF برای سال بود. در سال 2007، کالیفرنیا منابع انجمن هوا (CARB) مقررات به کلاه انتشار فرمالدئید از پانل های کامپوزیت مورد استفاده در محصولات مصرفی به پایان رسید صادر شده است.

مانند بسیاری از استانداردهای انتشار، آنها در نگرانی های زیست محیطی است. اکثر تولید کنندگان ایالات متحده که تحت قوانین CARB.

در حال حاضر (فاز 1) آنها انتشار محدود از ام دی اف به 0.21 پی پی ام در داخل یک محفظه آزمون های خاص. از 1 ژانویه 2011 (فاز 2)، حد خواهد شد به حدود نیمی از این مبلغ (0.11 پی پی ام) در تمام ام دی اف به جز نازک MDF (مانند در حمایت برای کف پوش لمینیت استفاده می شود) قطره. فاز 2 برای نازک MDF آغاز می شود در ماه ژانویه 2012. CARB همچنین دارای محدودیت برای تخته خرده چوب و تخته سه لا چوب جنگلی. CARB نیز تصویب قاب بدون فرمالدئید اضافه (NAF) و فرمالدئید رهبری فوق العاده کم (ULEF). CARB تایید قاب سازی و قالب ریزی و سازه باید برچسب محصول یا مهر را داشته باشد. فروشگاه های خرده فروشی نیز باید قادر به شما با یک واحد برچسب که شامل این اطلاعات را فراهم باشد. اکثر ایالات متحده و تولید کنندگان در کانادا و برخی از تولید کنندگان دریایی صدور گواهینامه محصولات خود را به فروش می رسد در سراسر کشور مطابق با CARB. :

کارگاه های چوب بری با این گواهینامه و برگه در تنظیم آنها را می توان در وب سایت CARB را مشاهدهhttp://www.arb.ca.gov/toxics/compwood/compwood.htm

. USEPA و مقررات پیشرفته از پیشنهاد شده و منتشر Rulemaking در تنظیم تولید گازهای گلخانه ای فرمالدئید از محصولات از چوب فشرده تحت مواد سمی قانون کنترل (توسکا)، در ماه دسامبر لایحه سال 2008. مجلس سنای ایالات متحده، S 1660، استانداردهای فرمالدئید برای کامپوزیت قانون محصولات چوب، نیاز USEPA به اتخاذ مقررات CARB ملی، تحت توسکا. USEPA انتظار می رود به تجدید نظر سرطان و خطر غیر سرطان تخمین خود را برای فرمالدئید 2012.

بهترین شیوه برای کاهش قرار گرفتن در معرض من به گرد و غبار و فرمالدئید از MDF چیست؟

• در صورت امکان، استفاده از یک محصول امن تر مانند چوب جامد، پانل های کامپوزیت با هیچ فرمالدئید اضافه شده است، و یا محصولات با انتشار فرمالدئید کم است . برای CARB تخته گواهی ام دی اف و قالب ریزی و سازه با NAF، ULEF، فاز 1 و یا فاز 2 بر روی برچسب (بالا را ببینید) است.محصولات طراحی شده برای استفاده خارجی به احتمال زیاد به منتشر می کنند فرمالدئید کمتر، چرا که آنها با مقاوم در برابر رطوبت چسب فنل ساخته شده است.

• استفاده از تهویه مناسب است. بهترین تهویه، شناخته شده به عنوان تهویه موضعی، عصاره گرد و غبار و گازهای در نقطه نسل. این یک هود، مجرای، فن، فیلتر و اگزوز مجرای تشکیل شده است. این ممکن است به ابزار و یا جدول متصل شده است. به یاد داشته باشید که فیلتر طراحی شده برای گرد و غبار چوب تله لزوما گازهای جذب، مانند فرمالدئید. سیستم های اگزوز که گرد و غبار چوب فیلتر و خارج از بیرون ریختن گاز وجود دارد. اگر اگزوز محلی در دسترس نیست سپس با استفاده از تهویه اتاق خوب است.

• نگه داشتن سطح گرد و غبار به پایین را با خانه داری خوب است. محل کار را تمیز نگه دارید بنابراین شما گرد و غبار را به هوا resuspend در حالی که کار می کند. هرگز برای تمیز کردن محل کار و یا لباس، به دلیل آن را تولید گرد و غبار استفاده از هوای فشرده.

• استفاده از ماسک با کارتریج برای گرد و غبار و فرمالدئید تایید شده است. تنفس باید بدون برنامه تنفسی کامل، که شامل آموزش در استفاده صحیح و مناسب تست استفاده نمی شود. • بهداشت خوب شامل شستن هر زمان که شما کثیف، دوش، و شستن لباس در پایان روز.

• ترک سیگار. این امر باعث بیماری سرطان، ریه و قلب. و ترک، حتی در انتهای زندگی، خطر شما را کاهش دهد. حقوق من با توجه به ام دی اف چیست؟

ایمنی و مدیریت سلامت (OSHA): فرمالدئید استاندارد OSHA نیاز به کارفرمای خود برای انجام نظارت هوایی یا اسناد دیگر که حدود مجاز نشان می دهد خواهد تجاوز از آن نیست. به طور متوسط قرار گرفتن در معرض روزانه و اوج کارگری باید زیر 0.75 قسمت در میلیون (پی پی ام) و قرار گرفتن در معرض اوج باشد، باید زیر 2 پی پی ام باشد. اگر بیشتر از 0.1 ppm در هوا انتظار می رود، سپس کارفرما باید برچسب زدن، آموزش و پرورش و ورق اطلاعات ایمنی مواد (MSDS) الزامات استاندارد OSHA خطر ارتباطات اجرا. OSHA یک گرد و غبار چوب یا اوره فرمالدئید استاندارد ندارد. OSHA ممکن است در کنفرانس آمریکا از دولتی و بهداشت صنعتی (ACGIH) دستورالعمل برای گرد و غبار چوب هنگام ارزیابی خطر گرد و غبار چوب تکیه می کنند. ACGIH توصیه قرار گرفتن در معرض به طور متوسط به گرد و غبار چوب قابل استنشاق در زیر 1 میلی گرم در هر متر مکعب (میلی گرم / M3) نگه داشته است؛ و نیمی از این مبلغ برای سدر قرمز غربی. شما و اتحادیه خود را حق نسخه از نتایج نظارت داشته باشد.

شما حق درخواست MSDS از کارفرمای شما داشته باشد. شما و یا اتحادیه خود را می توانید شکایت OSHA فایل اگر شما گمان نقض (http://www.osha.gov/as/opa/worker/complain.html ). کارفرما کسب و کار کوچک می تواند یک مشاوره رایگان از OSHA درخواست برای ارزیابی خطر و بدون خطر اجرای اقدامات (http://www.osha.gov/dcsp/smallbusiness/consult.html ). موسسه ملی ایمنی و بهداشت حرفه ای (NIOSH): شما، کارفرمای شما، و یا اتحاد خود را از حق درخواست ارزیابی محل کار شما اگر مردم به ترکیبی از مواجهه است که همه توسط OSHA تنظیم نیست در معرض (نگاه کنید به HTTP: / /www.cdc.gov/niosh/hhe/HHEprogram.html ).

از کجا می توانم درمان و یا اطلاعات بیشتر دریافت؟ اگر شما فکر می کنم شما ممکن است از تماس بیش از حد به مواد شیمیایی رنج می برند، گرد و غبار ساخت و ساز و یا هر بیماری ناشی از کار و یا آسیب، با یک کلینیک بهداشت حرفه ای در منطقه خود را به درخواست یک ارزیابی (نگاه کنید به http://www.aoec.org/directory.htm ). آنها همچنین می توانند به شما کمک کند اطلاعات بیشتر در مورد سلامت محل کار و ایمنی به دست آورد. سینا-IJ مرکز Selikoff کوه دارای سه درمانگاه در منطقه شهری نیویورک و شهرستان های مجاور (پایین را ببینید). OSHA اطلاعاتی در مورد کنترل گرد و غبار چوبhttp://www.osha.gov/SLTC/wooddust/index.html و فرمالدئیدhttp://www.osha.gov/SLTC/formaldehyde/index.html . ما مایل به اذعان کمک از اطلاعات علایق سفارش آلة طحن و المسلمین متحده Carpenters و Joiners از امریکا در آماده سازی این برگه.

آوریل 2010 کوه سینا – مرکز SELIKOFF J. ایروینگ برای شغل و پزشکی محیط زیست دره هادسون بالینی بیمارستان سنت جان ریورساید یونکرز، NY 10701 914.964.4737 مرکز مرکز منهتن کوه سینا مرکز پزشکی نیویورک، نیویورک 10029 212.241.5555 مرکز کوئینز بیمارستان Mount Sinai از کوئینز آستوریا، NY 11102 718.278.2736 * بر اساس استاندارد OSHA از 0.75 ppm و 1991 تخمین USEPA.

منبع اصلی به زبان اصلی :

لینک ورود به منبع گرداوری گروه فن و هنر ایران زمین

مطالب مرتبط با موضوع سرطان :

WhatsApp us