راهنمای خرید مبلمان چوب بلوط

چوب درخت بلوط یکی از معروف ترین و محبوب ترین چوب هایی است که در ساخت مبلمان به کار گرفته می شود. این نوع چوب با هر دکوراسیونی هماهنگی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت و نگهداری بعمل آید، برای مدت زمانی طولانی با همان کیفیت اولیه قابل استفاده می باشد. نکات زیر به شما در خرید مبلمان چوب بلوط کمک کرده و کارتان را ساده تر می کنند.

مبلمان چوب بلوط

مبلمان چوب بلوط

چوب بلوط چیست؟

بلوط از جمله چوب هایی است که در اغلب نقاط دنیا یافت می شود. دو نوع اصلی از این چوب وجود دارد: قرمز و سفید. دانه هر دو گیاه یک شکل است، اما بلوط سفید به مراتب سبک تر و روشن تر از بلوط قرمز می باشد. در گذشته از بلوط سفید برای درست کردن کشتی استفاده می شد چراکه این چوب دارای خاصیت ضد آب نیز می باشد. از بلوط قرمز نیز برای ساختن ریل، واگن قطار، چرخ، و کفپوش های سخت استفاده می شد.

چرا مبلمانی با چوب بلوط بخریم؟

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد چوب بلوط از مقاومت بالایی برخوردا می باشد. مبلمانی که از بلوط ساخته می شود، از سایر موارد مشابه نظیر ماهون و کاج سخت تر است. اگر شما جزء آن دسته از خانواده های پر رفت و آمد و شلوغ هستید، بهرترین گزینه برای شما چوب بلوط است زیرا به راحتی خراب و فرسوده نمی شود. مبلمان درست شده از این چوب زیبایی خاصی دارد و در اروپا و امریکا از طرفداران زیادی برخوردار می باشد. زیبایی و جذابیت آن نیز در حد مطلوبی قرار دارد.

مبلمان چوب بلوط

مبلمان چوب بلوط

به دنبال چه آیتمی بگردیم؟

هر چند مبلمان بلوط باید به طور خالص از چوب بلوط ساخته شود اما اغلب برخی از آنها فقط شامل روکش سطحی بلوط هستند. به هر حال تصمیم گیری با شماست، و بنا به سلیقه و بودجه می توانید گزینه مناسبی برای خود انتخاب کنید. روکش های بلوط اصولاً برای بهتر کردن ظاهر اجناس ارزان قیمت بکار گرفته می شوند. این روکش ها را معمولاً روی چوب کاج و صنوبر استفاده می کنند. پیشنهاد ما این است که از خرید این نوع مبلمانها خودداری کنید زیرا مقرون به صرفه نبوده و پس از مدت زمان کوتاهی غیر قابل استفاده می شوند. اگر هم بنا به دلایلی مجبور به خرید چنین آیتمی شدید دقت کنید که حتماً این دولایه به خوبی بهم چسبیده باشند و بین آنها هیچ فاصله ای وجود نداشته باشد تا به مرور زمان از هم جدا نشوند. مبلمانی که به تازه گی از چوب بلوط تهیه شده باشد فاقد زبری بوده و همه جای آن دارای سطح یکسانی می باشد. ماهیت چوب بلوط خشن است، اما مبلی که از آن درست می شود سطحی نرم، صاف، و لطیف دارد.

خرید این نوع مبلمان یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود به این علت که هم دوام زیادی دارد و هم اینکه اگر به فکر تغییر دکوراسیون بیفتید همچنان ارزش اولیه خود را حفظ می کند و می توانید آنرا به راحتی و به قیمت مناسب بفروشید.

 

http://www.aftabir.com

WhatsApp us