چوب بلوط

درباره چوب بلوط
درباره چوب بلوط

بلوط یکی از محبوب ترین چوب های مورد استفاده در مبلمان و کفپوش است . این چوب اغلب در مبلمان سنتی ، صنعتگری و سبک سفارشی یافت می شود و چوب انتخابی طراحان مشهور مبلمان گوستاو استیکلی و فرانک لوید رایت است . بلوط بسیار بادوام است ، کارکردن با آن آسان است و لکه دار یا با روکش طبیعی و شفاف به نظر می رسد . همچنین به دلیل محتوای بالای BTU یکی از کارآمدترین چوب ها برای سوزاندن است .

چوب بلوط رنگ‌ های مختلفی دارد ، اما الگوی دانه ‌بندی آن کاملاً منحصر به ‌فرد است که آن را به یکی از گونه‌ های ساده ‌تر برای تشخیص تبدیل می ‌کند . سابقه طولانی استفاده در تمام خانه را دارد که به دوران پیش از استعمار باز می گردد و امروزه نیز همچنان محبوب است . در حالی که این امر باعث می شود این چوب را به یک ستون اصلی در طراحی سنتی تبدیل کند ، تطبیق پذیری آن به این معنی است که می تواند یک قطعه مدرن را نیز به رخ بکشد .

ویژگی های چوب بلوط

رنگ بلوط سفید به رنگ بژ روشن تا قهوه‌ای است ، در حالی که بلوط قرمز رنگ‌ های صورتی و قرمز دارد .

منبع درخت بلوط :

سختی بلوط سفید 1360 در مقیاس جانکا ; بلوط قرمز 1290 جانکا است .

هزینه هر تخته 180 هزار تومان به بالا است .

موارد مصرف متداول مبلمان ، کابینت ، کفپوش ، بار ، قایق ، بشکه ، ظروف آشپزخانه است .

یکی از دلایلی که بلوط می تواند ظاهر بسیار متفاوتی به خود بگیرد این است که یک نوع درخت بلوط وجود ندارد . در واقع بیش از 60 گونه تنها در سراسر ایالات متحده رشد می کنند . وقتی صحبت از ساخت مبلمان و سایر موارد استفاده در خانه می شود ، رایج ترین گونه ها بلوط قرمز و سفید هستند . هر دو گزینه های خیره کننده ای هستند و به دلیل دوامشان در خانه های پر رفت و آمد به خوبی عمل می کنند .

سوالات متداول در مورد چوب بلوط :

اگر به این فکر می کنید که آیا چوب بلوط انتخاب مناسبی برای خانه شما است ، می توانید در مورد آنچه که آن را از سایر انتخاب ها متمایز می کند و نحوه مراقبت از آن را در ادامه این مقاله بیاموزید .

چوب بلوط چه رنگی است ؟

درباره چوب بلوط
درباره چوب بلوط

یک تکه چوب بلوط طبیعی می تواند تقریباً هر رنگی به خود بگیرد . از بژ روشن تا قهوه ای و قرمز . در حالی که بلوط سفید بیشتر بژ تا قهوه ای به نظر می رسد و بلوط قرمز گلگون تر به نظر می رسد ، تشخیص تفاوت بین انواع مختلف بلوط تنها بر اساس رنگ همیشه آسان نیست . علاوه بر این ، همان درخت بلوط می ‌تواند رنگ‌ های متفاوتی داشته باشد ، و همچنین هر دو بلوط قرمز و سفید به خوبی لکه ‌دار می‌ شوند ، به این معنی که یک قطعه می ‌تواند به تیره ‌ای مانند چوب گردو به نظر برسد یا حتی کل اتاق را با رنگ ‌های فوق العاده خود روشن کند .

اغلب درختان تغییر رنگ قابل توجهی بین چوب قلب ( داخلی ترین قسمت درخت ) و چوب صنوبر ( نزدیک ترین لایه به پوست درخت که مواد مغذی درخت را حمل می کند ) نشان می دهند . این را در بلوط نیز خواهید دید ، زیرا چوب صنوبر معمولاً کمی سبک ‌تر است ، اگرچه همیشه اینطور نیست . گاهی اوقات ، چوب دل و چوب صنوبر به طور یکپارچه در یک درخت بلوط ترکیب می شوند .

همچنین توجه داشته باشید که تکه‌ های بلوط با گذشت سال‌ ها تا حدودی تغییر رنگ می ‌دهند و بلوط سفید رنگ کهربایی به خود می ‌گیرد .

چرا چوب بلوط با گذشت زمان رنگ خود را تغییر می دهد ؟

چوب بلوط ممکن است با گذشت زمان کمی تیره شود و رنگ های کهربایی بیشتری به خود بگیرد . این به دلیل قرار گرفتن در معرض اکسیژن و اشعه ماوراء بنفش اتفاق می افتد و آن را به یک فرآیند اجتناب ناپذیر تبدیل می کند . وقتی صحبت از مبلمان بلوط می شود ، اکثر مردم حتی متوجه نمی شوند که تغییر در حال رخ دادن است ، زیرا تغییر رنگ نسبتاً جزئی است . آنها ممکن است اگر یک ست را در یک زمان بخرند یا سعی کنند یک قطعه جدید را در سال های بعد به امید هماهنگی اضافه کنند ، به موفقیت دست پیدا کنند . به همین دلیل ، به طور کلی بهتر است یک ست کامل را به یکباره خریداری کنید .

کاربردهای رایج چوب بلوط چیست ؟

چوب بلوط به دلیل دوام ، کارایی و زیبایی طبیعی در ساخت مبلمان و همچنین در کفپوش و کابینت با ارزش است . بلوط سفید تا حدی در برابر آب مقاومت دارد ، بنابراین از نظر تاریخی برای ساخت وسایلی مانند بشکه های شراب و قایق ها انتخاب شده است . مشروبات بشکه ای اغلب در بشکه های بلوط کهنه می شوند .

به طور خاص ، اکثر مبلمان سبک سفارشی اغلب با بلوط جامد ساخته می ‌شوند ، اگرچه یافتن مبلمان سفارشی با گیلاس یا افرا نیز رایج است ( توجه داشته باشید که اکثر عکس ‌های محصول ما حاوی مبلمان گیلاس هستند ) .

الگوی دانه چوب بلوط چگونه به نظر می رسد ؟

چوب بلوط عموماً دانه ای مستقیم و دارای بافتی ناهموار است . با این حال ، جنبه های دیگری از دانه بلوط وجود دارد که آن را کاملا منحصر به فرد می کند . به عنوان مثال ، مقاومت بلوط سفید در برابر آب در منافذ آن نهفته است . آنها کاملاً توسط تایلوزها بسته شده اند . بلوط قرمز رشد سلولی یکسانی ندارد و منافذ آن باز است . یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد بلوط ، پرتوهایی است که در کنار دانه قرار دارند . در بلوط قرمز ، گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که شخصی یک مداد تیره را برداشته و خطوط نقطه‌ دار روی یک تخته کشیده است . همین علائم در بلوط سفید نیز وجود دارد ، اما طول آنها بسیار طولانی تر است .

بلوط یک چهارم اره چیست ؟

هنگامی که مردم در مورد محصولات چوبی ، به ویژه مبلمان بلوط بحث می کنند ، ممکن است عبارت ” یک چهارم اره شده ” را بشنوید . این اشاره ای به نحوه برش چوب است . به طور سنتی ، یک درخت به سادگی در یک سری از برش ها که به موازات تنه است ، برش داده می شود ، به این معنی که دانه با زاویه 30 درجه به بالای تخته می رسد . با این نوع برش ، که معمولاً به آن اره ساده یا اره صاف گفته می شود ، به راحتی می توان تعداد زیادی تخته قابل کار را از یک درخت به دست آورد ، و به این ترتیب ، ساخت و خرید آن کمی ارزان تر است .

به عنوان یک نوع از این ، درختان را نیز می توان ابتدا یک چهارم کرد . آن را مانند یک پیتزا در نظر بگیرید که به چهار قسمت مساوی تقسیم شده است . از آنجا ، هر ربع به تخته‌ های کوچک ‌تری بریده می‌ شود که از پهن ‌ترین قسمت پایین جهت نقطه حرکت می‌ کنند . این باعث می شود دانه های چوب متفاوت به نظر برسد زیرا حلقه ها به جای آن با زاویه 60 تا 90 درجه به صفحه تخته می رسند . در حالی که یک تکه چوب اره‌ شده صاف دارای حلقه ‌های ضخیم شفافی بر روی آن است ، که گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که با جوهری کشیده شده ‌اند ، یک چهارم قطعه اره ‌شده دارای خطوط ظریف ‌تری خواهد بود که تمایل دارند صاف ‌تر شوند . الگوی دانه کار کردن با چوب را آسان ‌تر می ‌کند و می ‌توان از آن برای ساخت مبلمان از نظر ساختاری پایدارتر استفاده کرد . بعلاوه ، دیدن آن بسیار زیبا است ، بنابراین اغلب در قطعات درجه یک استفاده می ‌شود ، حتی اگر ساخت آن کمی گران‌ تر باشد .

آیا بلوط یک چوب سخت است یا یک چوب نرم ؟

بلوط یک چوب سخت است . اگرچه این تمایز به توانایی چوب برای مقاومت در برابر آسیب اشاره نمی کند . این مربوط به این است که آیا چوب از دو لپه یا ژیمنوسپرم آمده است . درختان برگی معمولاً از گروه دو لپه ای هستند و بنابراین همه آنها از چوب های سخت هستند . سایرین مانند کاج و صنوبر از گروه ژیمنوسپرم ها هستند و به همین دلیل به آنها چوب های نرم می گویند .

چوب بلوط چقدر متراکم / سخت است ؟

هنگامی که مردم می خواهند بهتر بفهمند که آیا یک نوع چوب خاص برای سبک زندگی آنها مناسب است یا اینکه چگونه می خواهند از یک قطعه استفاده کنند ، نوع دیگری از سختی ، اندازه گیری می شود . در ایالات متحده ، ما از مقیاس Janka برای نشان دادن مقاومت در برابر آسیب استفاده می کنیم . چوب تحت یک آزمایش فشرده سازی اولیه قرار می گیرد . یک توپ فولادی روی تخته فشار داده می شود تا در نیمه راه جاسازی شود و میزان نیروی مورد نیاز برای انجام آن اندازه گیری می شود . با بلوط سفید ، 616 کیلو گرم نیروی لازم است تا توپ را در نیمه راه جاسازی کنید . بنابراین ، بلوط سفید به عنوان 616 کیلو گرم Janka نشان داده شده است ، در حالی که بلوط قرمز با 1290 Janka ظاهر می شود .

این باعث می شود که بلوط یکی از سخت ترین چوب ها باشد . افرا سختی آن را با 1450 جانکا می زند ، اما از گردو با 1010 جانکا و گیلاس با 995 جانکا بیرون می آید . این بدان معناست که اگر سبک زندگی فعال یا خانواده پر جمعیت دارید ، بلوط بهتر از سایر انواع چوب برای شما وزن را نگه می دارد و با دوام است .

اینفوگرافیک : ارزش های جانکا از چوب های سخت آمریکای شمالی :

درباره چوب بلوط
درباره چوب بلوط

چوب بلوط از کجا می آید ؟

چوب بلوط از انبوهی از درختان بلوط به دست می آید . حتی وقتی می ‌گوییم « بلوط قرمز » یا « بلوط سفید » ، باز هم می‌ تواند به هر تعداد درخت در این دسته اشاره کرد . به عنوان مثال ، ” بلوط قرمز ” می تواند از یک درخت بلوط قرمز شمالی ، یک درخت بلوط قرمز جنوبی یا یک گونه دیگر باشد . برعکس ، بلوط سفید به طور کلی به این معنی است که چوب از   Quercus alba، نام علمی درخت بلوط سفید آمده است ، اما بلوط های سفید دیگری نیز وجود دارد ، مانند بلوط سفید آریزونا یا بلوط سفید مردابی .

درختان بلوط کجا رشد می کنند ؟

درختان بلوط در سراسر جهان یافت می شوند . آنها بومی اکثر ایالت های ایالات متحده نیز هستند . ، انواع مختلفی از بلوط از جمله قرمز و سفید داریم .

درختان بلوط سفید چقدر بزرگ هستند ؟

درختان بلوط سفید می توانند تا 3 متر ارتفاع و 150 سانتی متر قطر رشد کنند . آنها بالغ می شوند و در عرض حدود 20 سال شروع به تولید بلوط می کنند .

چگونه می توانیم بفهمیم که دکوراسیون چوبی که داریم بلوط واقعی است ؟

بلوط دارای یک الگوی دانه نسبتاً منحصر به فرد است ، بنابراین شخصی که با گونه های چوبی آشنا است ممکن است بتواند به راحتی بلوط را تشخیص دهد . با این حال ، بسته به آسیاب ، گونه ، و درخت ، می تواند فریبنده باشد و گاهی اوقات با خاکستر یا چوب های دیگر اشتباه گرفته شود ، به خصوص اگر رنگ آمیزی شده باشد . بهترین گزینه این است که مطمئن شوید که دکوراسیون را از یک شرکت معتبر و با تجربه خریداری می کنید .

آیا دکوراسیون  بلوط می تواند برای موارد خارجی هم استفاده شود ؟

اگر برای ساخت یک کشتی وایکینگ مناسب است ، مطمئناً چوب بلوط برای استفاده در مبلمان فضای باز مناسب است ، درست است ؟ نه دقیقا . وایکینگ‌ ها می ‌دانستند که بلوط سفید می‌ تواند جلوی آب را بگیرد ، اما آنها از کشتی‌ های خود به خوبی نگهداری می‌ کردند . در گذشته ، این به معنای ایجاد مخلوطی از قیر و موی حیوانات یا خزه و استفاده منظم از آن بر روی کشتی بود . امروزه ما از مو و قیر حیوانات استفاده نمی‌ کنیم ( خدا را شکر ) ، اما مبلمان چوبی که در فضای باز قرار می‌ گیرند هنوز حداقل سالی یک بار ، اگر نه بیشتر ، به نگهداری قابل توجهی نیاز دارند ، و حتی چوب به مرور زمان تحلیل می ‌رود . به همین دلیل ، بیشتر انواع بدون تعمیر و نگهداری را ترجیح می دهند . مبلمان فضای باز ما در هر شرایط آب و هوایی ظاهری از چوب طبیعی را ارائه می دهد ، اما می تواند به تنهایی در برابر عناصر مقاومت کند و با ضمانت مادام العمر ارائه می شود .

آیا چوب بلوط سازگار با محیط زیست است ؟ آیا درختان بلوط در خطر انقراض هستند ؟

درختان بلوط به وفور رشد می کنند . چوب بلوط به طور کلی از نظر سازگاری با محیط زیست انتخاب خوبی است زیرا بادوام است ، که آن را از محل دفن زباله دور نگه می دارد و زیست تخریب پذیر دارد . با این حال ، صنعتگران ما قدمی فراتر گذاشته و تا آنجا که ممکن است چوب محلی را انتخاب می ‌کنند . این بدان معناست که شما در جنگل ‌زدایی مشارکت نمی ‌کنید ، جنگل‌ های بارانی دست نخورده می ‌مانند ، بوم ‌شناسی محلی از حمل و نقل گونه ‌های مهاجم محافظت می ‌شود ، و ردپای کربن به حداقل می‌ رسد ، زیرا حمل و نقل نیز انجام می ‌شود .

هنگام خرید مبلمان بلوط به دنبال چه چیزی باشید ؟

پیدا کردن مبلمان با کیفیت بلوط همیشه آسان نیست زیرا برخی از شرکت‌ ها وقتی واقعاً از محصولی با ظاهر بلوط استفاده می ‌کنند یا در نتیجه محصولات ضعیف‌ تری تولید می ‌کنند ، چیزهایی را طوری به بازار عرضه می‌ کنند که گویی بلوط واقعی هستند . با این حال ، هنگام تصمیم گیری کمی بین خطوط مطالعه کنید و به دنبال نشانه هایی از موارد زیر باشید :

    اصالت : آیا این چوب بلوط واقعی است ؟

    کاردستی : آیا این قطعه برای ماندگاری ساخته شده است ؟

    کیفیت : آیا شرکت تضمین کیفیت مادام العمر را ارائه می دهد ؟

    سازگاری با محیط زیست : آیا چوب از منابع پایدار برخوردار است ؟

چگونه از مبلمان بلوط مراقبت کنیم ؟

مراقبت از یک قطعه بلوط تا حد زیادی به نحوه تکمیل آن یا اقداماتی که برای آب بندی چوب انجام شده است بستگی دارد . همچنین بهتر است از پولیش ‌های تجاری و محلول ‌های تمیزکننده پرهیز کنید ، زیرا این محلول ‌ها اغلب می ‌توانند به پوشش آسیب بزنند .

لکه های بلوط و پایان بندی های چوبی :

بلوط در حالت طبیعی خود بسیار زیبا است ، به ویژه به این دلیل که دارای ویژگی هایی مانند پرتوها است . همانطور که گفته شد ، رنگ روشن چوب بلوط آن را به یک کاندید عالی برای رنگ آمیزی نیز تبدیل می کند . طیف گسترده ای از گزینه ها در دسترس هستند ، بنابراین به راحتی می توان مبلمان خود را به گونه ای که می خواهید بر اساس سبک شخصی یا دکوراسیون منزل خود سفارشی کرد . اگر می‌ خواهید احساس بهتری نسبت به رنگ خاصی در خانه داشته باشید ، می ‌توانید نمونه ‌های چوبی خریداری کنید .

درباره چوب بلوط
درباره چوب بلوط

دکوراسیون چوب بلوط جامد را از کجا بخریم ؟

ما 100% پشت سر صنعتگران خود ایستاده ایم و شیوه های دوستدار محیط زیست و همچنین تعهد آنها به تعالی را تحسین می کنیم . ما این را با خدمات درجه یک خودمان ترکیب می‌ کنیم ، همانطور که در بررسی ‌ها و توصیه‌ های مثبت بی ‌شمار دیده می‌ شود ، برای اطمینان از سفارشی ‌سازی قطعه شما مطابق با ترجیحات شما ، بالاتر و فراتر از آن عمل می‌ کنیم و آن را با ضمانت مادام العمر تکمیل می‌ک نیم . اگر کیفیت ، اصالت و اخلاق برای شما مهم است ، استودیو ما مکانی مطمئن برای خرید است .

دکوراسیون چوب سخت : گیلاس، افرا، بلوط یا گردو ؟

     انتخاب گونه چوبی

درباره چوب بلوط
درباره چوب بلوط

گیلاس

چوب گیلاس
چوب گیلاس

افرا

چوب افرا
چوب افرا

بلوط

چوب بلوط
چوب بلوط

خاکستر

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : چوبی بلوط ، ویژگی های چوب بلوط

منبع :vermontwoodsstudios.com

مطالب مرتبط با موضوع چوب بلوط :

WhatsApp us