در سال‌های اخیر، مناطق مرکزی و غربی به یک نقطه داغ برای سرمایه‌گذاری تجارت چوب چین تبدیل شده‌اند و جریان مردم، کالاها و سرمایه‌ها در اینجا متمرکز شده‌اند. چنین احساسات پر رونقی در بازار باعث سرزندگی بازار چوب چین شد که دستخوش تغییرات ساختاری است.

تخته و الوار کاج روسی
تخته و الوار کاج روسی

در میان بسیاری از بازارهای منطقه ای چوب در غرب میانه، سیچوان بدون شک یکی از بهترین ها است. در سال های اخیر، با پیشرفت مستمر ساخت و ساز “کمربند و جاده”، فروش چوب در سیچوان افزایش یافته است. آمارها نشان می دهد که حجم تجارت چوب و محصولات چوبی در مرکز تبادل الوار بین المللی سیچوان چینگ بایجیانگ در سال 2018 به 2 میلیون متر مکعب رسید که 135 درصد افزایش نسبت به سال 2017 نشان می دهد. در این میان، حجم فروش سالانه کاج روسی مانند کاج سفید و اسکاچ است. کاج، با فروش حدود 1.6 میلیارد یوان به 1 میلیون متر مکعب رسید. پس دلیل توسعه سریع تجارت چوب در سیچوان در چند سال چیست؟

طبق تحقیقات اخیر رسانه های چینی، به لطف استقرار استراتژیک ملی چین از ابتکار «کمربند و جاده»، صنعت کاج در مناطق مرکزی و غربی سیچوان در سال های اخیر دوره توسعه سریعی را آغاز کرده است. تقاضای بازار همچنان به رشد خود ادامه می دهد. در مصاحبه با خبرنگاران چینی، اداره مدیریت مصالح ساختمانی Xintianshun منطقه Qingbaijiang گفت که در حال حاضر، حجم واردات ماهیانه کاج در بازار تجارت الوار Qingbaijiang در سیچوان حدود 40 قطار است، قرارداد 100000 متر مکعب در ماه است و حجم فروش سالانه بیش از 1 میلیون متر مکعب است.

این مقدار هنگفت در چند سال گذشته قابل تصور نبود.» در سال های گذشته، واردات مصالح ساختمانی کاج در بازار جنوب غربی سیچوان کمتر از 2/3 میزان فعلی بوده است. واردات کاج در سال های گذشته به سرعت رشد کرده است که عمدتاً به لطف استراتژی ملی “یک کمربند، یک جاده” است.


مطالب و مقالات مرتبط با موضوع چوب کاج روسی :

WhatsApp us