چگونه یک میز آشپزخانه چوبی را رنگ کنیم

نکات و ترفندها

وقتی صحبت از میزی است که روزانه از آن استفاده می کنید ، باید بیشترین توجه را به جزئیات داشته باشید . روی میز غذاخوری خود می توانید انتظار نشت مواد غذایی ، لکه های آب و نیاز دائمی به تمیز نگه داشتن آن را با پاک کردن مداوم داشته باشید . یکی از معیارهای مهم هنگام خرید رنگ پلی اورتان برای رومیزی ، ماندگاری طولانی آن است .

خدمات رنگ کاری چوب تهران

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

شما به رنگ پلی اورتان خود برای صفحه میز نیاز دارید که عمر طولانی داشته باشد . دلیلی که در وهله اول تصمیم به خرید رومیزی می ‌گیرید ، افزایش طول عمر میز است . ما فکر می کنیم بهترین روکش برای میزهای آشپزخانه باعث می شود که میزها بسیار جذاب تر به نظر برسند . به این ترتیب ، شما باید بدانید که بهترین پایان بندی برای میز آشپزخانه چیست و این دستورالعمل ها ممکن است به شما کمک کند تا یک روکش عالی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند .  

رنگ پلی اورتان چوب

برای رنگ آمیزی میز آشپزخانه از چه رنگی استفاده می کنید؟

بهترین رنگ برای مبلمان، 
روکش نیمه براق یا ساتن است . 
این می تواند یک رنگ لاتکس یا یک رنگ روغنی باشد. 
همچنین می‌توانید رنگ‌آمیزی مبلمان را در نظر بگیرید، اما مبلمان با رنگ اسپری ماندگاری بالایی ندارند.

نگاهی به پایان بندی رنگ های میز

اگر تازه وارد بخش پایان بندی رنگ خود شده ‌اید ، توصیه می ‌شود آزمایش پلی ‌اورتان خود را با یک نوع پلی ‌اورتان پاک ‌کننده بر پایه روغن شروع کنید . این پلی اورتان دارای فرمول خشک شدن سریع است که استفاده از آن نسبتاً ساده است . یک پلی اورتان پاک کن مبتنی بر آب نیز می تواند کار کند ، اما منجر به یک روکش شیشه مانند می شود . اگر یک نوع پرداخت متفاوت تری می ‌خواهید ، می ‌توانید به جای آن به پلی اورتان مبتنی بر آب بسنده کنید .

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

شلاک ( لاک های مبتنی بر الکل ) به دلیل ماهیت غیر بادوامش انتخاب خوبی نیست ، بنابراین مانع از تبدیل شدن آن به بهترین دکوراسیون آشپزخانه برای میزهای چوبی می شود . روغن تونگ نیز به دلیل خاصیت کند خشک شدن آن ایده آل نیست . با روغن تونگ ، ممکن است مجبور شوید بارها و بارها کت ها را بمالید تا به نتایج دلخواه خود برسید .

مجدداً ، وقتی تازه وارد راهروی پلی اورتان شده اید ، به یاد داشته باشید که از کارشناسان فروشگاه راهنمایی بخواهید . کارشناسان پیشنهادات خوبی در مورد بهترین روکش میز آشپزخانه به شما خواهند داد . بسیاری از بهترین پلی اورتان ها برای میزهای آشپزخانه وجود دارد – شما فقط باید بهترین رومیزی چوبی را برای خود پیدا کنید .

چگونه میز چوبی را برای نقاشی آماده می کنید؟

در اینجا راهنمای 7 مرحله ای ما در مورد نحوه رنگ آمیزی مبلمان چوبی است
تمیز. 
قبل از هر کار دیگری مبلمان خود را تمیز کنید. 
سمباده کاری کنید و ایرادات را با بتونه و سمباده بر طرف کنید .
نترسید، منظور ما ساعت ها سمباده زدن نیست، فقط یک مالش سریع است. 
نخست. 
سمباده کاری . 
رنگ کنید. اولین لایه پرایمر اجرا کنید مثل سیلر
سمباده کاری . 
رنگ کنید. کیلر را برای دست آخر میتوانید اجرا کنید .

راهنمای مفید برای پایان بندی درجه یک

برای اطمینان از اینکه میز چوبی خود را به جذاب ترین ظاهر ممکن برسانید ، نکات و ایده های مفیدی را گردآوری کرده ایم تا شما را در این فرآیند راهنمایی کنیم .

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

ایده های سنباده کاری

از دست خود برای سنباده زدن استفاده کنید . سعی کنید با استفاده از دیسک سنگ زنی ، با دست سنباده بزنید . سنباده زدن با دست گزینه ارجح است زیرا نتایج بهتری نسبت به سنباده زدن با سنباده مداری دارد .

یک تکنیک برای سنباده زدن وجود دارد . با سنباده زدن هر قسمت از سطح در یک جهت با استفاده از دیسک سنگ زنی همان اندازه شروع کنید . اگر سنباده زدن را با سایز سنگ ریزه بزرگ تر ، شروع کنید ، نواحی تحت درمان با مناطقی که با دیسک سنگ ریزه کوچک تر سنباده شده اند متفاوت به نظر می رسند .

 سنباده به اندازه کافی و نه زیاد

سعی کنید در فرآیند سنباده زنی غافل نشوید . کارشناسان به شما توصیه می ‌کنند که برای چوب ‌هایی با دانه‌ های سخت ‌تر ، روی 150 گریت ، برای چوب ‌های ریز 180 و دانه ‌های انتهایی توقف کنید تا اثرات بسیار شدیدتری نشان دهید . برای دانه های انتهایی ، ممکن است نیاز باشد که با سنباده 220 یا بیشتر سنباده بزنید

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

ایده های کاربردی

     به راحتی و با سرعت کار کنید . در حالی که هرگز نباید در خرید روکش ها عجله کنید ، باید روند درخواست را تسریع کنید . هنگام کار با پلی اورتان پایه آب ، زمان خشک شدن ناگهانی است . یک ماده روغنی در صورتی که خیلی طولانی در ظرفش بماند از نظر بافت عسل مانند می شود . بنابراین ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات کار شما در کنار شما هستند . به یاد داشته باشید که پس از شروع استفاده از پلی اورتان به هیچ دلیلی نمی توانید آن را متوقف کنید .

     یک نوع پرداخت رولی انتخاب کنید . از آنجایی که برای پوشش دادن به سرعت و کارایی نیاز است ، شاید باید به پلی اورتان مبتنی بر روغن رول بسنده کنید . در مقایسه با تلاش برای پوشاندن آن با یک قلم مو ، راحت تر روی ماده غلتیده می شود و پایانی لذت بخش را به ارمغان می آورد . بلافاصله پس از استفاده از پلی اورتان رول ، حباب هایی که ظاهر می شوند ممکن است غیرجذاب به نظر برسند . با این حال ، هنگامی که حباب ها ناپدید می شوند ، پایان بندی صاف و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است . ترفند این است که از کاور های سبک استفاده کنید تا از ایجاد برآمدگی جلوگیری کنید البته پلی اورتان پایه آب نیز پیشنهاد نمی شود .

ساخت رنگ خانگی چوب
ساخت رنگ خانگی چوب

     کل میز را بپوشانید . هنگام کار با بهترین پوشش های چوبی ، باید همیشه هدف خود را در ذهن داشته باشید . ایده استفاده از پلی اورتان برای محافظت از میز شما در برابر جذب رطوبت بیش از حد است ، به این معنی که شما باید زیر میز را نیز بپوشانید . فقط یک کت روی میز از میز محافظت می کند و تمرین پوشش شما را بی ثمر نمی کند .

حداقل سه لایه بمالید . شما باید یک گزینه محصول بادوام را انتخاب کنید ، اما با این وجود ، سه کت مانند یک جذابیت عمل می کنند . اگر می خواهید برای محافظت بهتر از میز چوبی خود لایه هایی اضافه کنید ، حتی می توانید چهار یا پنج لایه را انتخاب کنید .

اثر دانه نهایی : هنگام استفاده از روکش‌ ها روی دانه‌ های انتهایی میز ، ممکن است تغییر رنگ قابل ‌توجهی در مقایسه با کار با دانه ‌های رویی ایجاد شود . ابتدا باید یک آزمایش انجام شود ، و اگر دانه انتهایی پس از پوشش دهی عجیب به نظر می رسد ، ابتدا دانه انتهایی را درمان کنید . دانه انتهایی را می توان برای کاهش جذب درمان کرد .

هنگامی که پوشش پس از فرآیند سنباده مرطوب ، خشک شد ، ممکن است علائم سفید ایجاد شود . ایده این است که اجازه ندهید بقایای سفید روی سطح چوبی شما بنشیند . اگر سفیدی روی دانه بماند ، ظاهر ناخوشایندی روی میز ایجاد می کند .

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

کدام پایان بندی را برای میز آشپزخانه چوبی خود انتخاب کنید ؟

اگر برای اولین بار است که سعی می کنید بهترین رنگ را برای میز آشپزخانه چوبی به دست آورید ، به یاد داشته باشید که باید در تمام مراحل با دقت قدم بردارید ، صبور باشید . مطمئن شوید که از همان ابتدا کار با بهترین محصولات ممکن را انتخاب کرده اید . در ادامه راهنمایی در مورد مواردی که هنگام تلاش برای یافتن بهترین پلی اورتان برای میزهای آشپزخانه باید به آن توجه کنید آمده است .

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

الزامات برنامه

در حالی که استفاده از Minwax آسان است ، هنوز هم توصیه می شود که پلی اورتان به شدت توسط متخصصان استفاده می شود . بنابراین ، هنگام انتخاب پلی اورتان برای اولین تلاش خود ، مطمئن شوید که پلی اورتانی را پیدا کرده اید که استفاده از آن برای شما آسان باشد . بسیاری از کارشناسان به مبتدیان می گویند که به سراغ مخلوط های پلی اورتان پاک شونده بروند ، زیرا احتمال اشتباه کردن در این نوع پلی اورتان بسیار کم است .

کاربرد زیاد رنگ مینوکس برای انواع چوب
کاربرد زیاد رنگ مینوکس برای انواع چوب

انواع روکش چوبی

هنگام جستجوی بهترین روکش برای میزهای آشپزخانه ، انواع مختلفی از پرداخت ها وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید :

پایان بندی های مبتنی بر آب

پوشش های پایه آب به دلیل اینکه این ماده نسبتاً نازک است و به زمان خشک شدن کوتاه تری نیاز دارد ، به عنوان بهترین پلی اورتان برای میزها شناخته می شود . این یک گزینه صرفه جویی در زمان است ، به خصوص برای مبتدیانی که صبر خود را در انتظار طراحی نهایی از دست می دهند .

اگر می‌ خواهید از پوششی که اعمال می ‌کنید ، حداقل بو را تضمین کنید ، پلی اورتان پایه آب بهترین عملکرد را دارد . این امر به این دلیل است که محصولات مبتنی بر آب در طول فرآیند کاربردی بوی کمی دارند که پس از خشک شدن از بین می رود . این امر به دلیل نازک تر بودن پلی اورتان پایه آب نسبت به سایر مواد است که باعث خشک شدن سریع آن می شود .

بنابراین ، اگر فردی هستید که به دنبال یک فرآیند تکمیلی با صرفه جویی در زمان هستید ، با خرید یک پرداخت بر پایه آب ، کار درستی را انجام خواهید داد .

پایان بندی های مبتنی بر روغن

برای داشتن رومیزی گرم ‌تر می ‌توانید یک ماده مبتنی بر روغن انتخاب کنید . این روکش ها بهترین نتایج را از نظر کیفیت ارائه می دهند و بنابراین می توانند به عنوان روکش میز آشپزخانه استفاده شوند .

پوشش مبتنی بر روغن از چوب محافظت می کند . این بهترین کیفیتی است که باعث می شود در آشپزخانه استفاده شود . روکش پایه روغنی یکی از بهترین رومیزی هاست و توسط کارشناسان توصیه می شود .

گزینه لاک الکل

اولین غریزه شما به عنوان یک تازه کار استفاده از لاک است . لاک ها ترکیبی از روغن ، رزین و سایر مواد هستند . به دلیل ماهیت بادوام لاک بهتر است روی سطوح بیرونی لاک بزنید . لاک محافظت در برابر اشعه های خورشید را تضمین می کند . مدت زمان زیادی طول می کشد تا به طور کامل خشک شود ، بنابراین قبل از استفاده از این محصول خاص باید این موضوع را در نظر گرفت .

گزینه Shellac

مهم است که توجه داشته باشید که شلاک  ( لاک مبتنی بر الکل ) نسبتاً آسان است اما روی میزها ترجیح داده نمی شود زیرا دوام زیادی روی سطوح ندارد . تصور می شود که شلاک یکی از بهترین مواد برای رومیزی است زیرا از موم و سایر محصولات ساخته شده است ، اما این یک تصور اشتباه است . توصیه می شود که شلاک را از روی میزهای چوبی دور نگه دارید .

رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان
رنگ کاری صفحه میز با پلی اورتان

در نظر گرفتن استفاده

لازم نیست که با موادی شروع کنید که برای استفاده بسیار پیچیده هستند . بهتر است ماده ای را انتخاب کنید که استفاده از آن راحت تر باشد تا به طور کامل سطح میز را خراب نکنید . سعی کنید گزینه هایی را در نظر بگیرید که برای مبتدیان توصیه شده است تا اشتباه نکنید .

بو

ممکن است در بالای فهرست توجه شما نباشد ، اما باید محصولی را خریداری کنید که بوی نامطبوع تولید نکند . کار با محصولی که بوی بسیار قوی دارد غیرقابل تحمل است .

طول عمر محصول

حتما محصولی را انتخاب کنید که ماندگاری زیادی داشته باشد . ممکن است هزینه خرید یک محصول با کیفیت کمی بیشتر باشد ، اما همیشه بهتر است در بلندمدت بیشتر هزینه کنید و کمتر خرج کنید . هرچه یک میز فرسودگی بیشتری داشته باشد ، با روکش میز بادوام بهتری خواهید داشت .

لاک و پلی اورتان بر پایه روغن معمولاً روی میزها ماندگاری بیشتری دارند . اگر به دنبال گزینه ای با ماندگاری طولانی تر هستید ، ممکن است رنگ های بر پایه دانه کتان و روغن تونگ را امتحان کنید . شلاک بهترین نوع پرداخت نیست زیرا گزینه ای غیر بادوام است .

منطقه کاری

بسیاری از این پوشش های چوبی عاری از بو نیستند . منطقه ای که برای کار در نظر گرفته شده است باید همیشه دارای تهویه مناسب باشد تا بتوانید بوهای شدید را کنترل کنید . اگر نمی توانید تهویه متقاطع مناسب را تضمین کنید ، محصولات کم بو بخرید .

هزینه یابی

همیشه قیمت تمام شده محصولات را در نظر داشته باشید . در حالی که برخی از پایان ها ممکن است ارزش برچسب های قیمت گزاف را داشته باشند ، بسیاری ممکن است ارزش نداشته باشند . همیشه در مورد محصولات و اینکه آیا کیفیت توسط محصولات با قیمت بالاتر تضمین می شود ، راهنمایی بگیرید .

سوالات متداول :

هنگام کار بر روی سطوح چوبی ، کدام پوشش شفاف بیشترین دوام را دارد ؟

فرمولاسیون لاک آن را به ماده غلیظ تری تبدیل می کند که ماندگاری بیشتری دارد و برای استفاده بر روی سطوح چوبی و در فضای باز مطلوب است .

آیا باید پلی اورتان پایه آب یا روغن را انتخاب کرد ؟

هنگام تصمیم گیری ، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود . پرداخت بر پایه روغن منجر به پایانی می شود که به اندازه گزینه مبتنی بر آب شفاف نیست . بنابراین ، اگر یک روکش کریستالی شفاف در دستور کار شما است ، قطعاً به سراغ گزینه ای بر پایه آب بروید . با این حال ، شایان ذکر است که پلی اورتان روغنی راحت تر روی آن قرار می گیرد و استفاده می شود .

چرا باید استفاده از میز چوبی آشپزخانه یک الزام باشد ؟

از آنجایی که می خواهید میزهای چوبی آشپزخانه را برای مدت طولانی عالی نگه دارید ، باید برای دستیابی به بهترین پوشش برای رومیزی تلاش کنید . میزی که پایان بندی ندارد کمتر دلپذیر به نظر می رسد . سطوح بدون پوشش نیز به مراتب دوام کمتری نسبت به سطوح با پوشش خوب دارند .

آیا می توان پلی اورتان را روی سطح رنگ شده اعمال کرد ؟

مطمئناً می توان پلی اورتان را روی سطوح رنگ شده اعمال کرد به شرطی که سطح خود را برای پرداخت آماده کنید .

چگونه سطح چوبی را آب بندی کنیم ؟

هنگام استفاده از درزگیر ، به عنوان وسیله ای محافظتی به داخل چوب نفوذ می کند . کاربرد سیلر ساده است ، به خصوص وقتی صحبت از آب بندی الوار می شود . مراحل زیر ثبت شده است :
مرحله 1 : روی یک سطح تمیز کار کنید . آلودگی روی میز در مورد چسبندگی فرمول عوارض ایجاد می کند .
مرحله 2 : با کار با قلم مو برای اعمال سیلر شروع کنید . قلم مو تضمین می کند که بدون هیچ رگه ای ، ضربات عالی را انجام دهید .
مرحله  3 : قبل از اعمال مجدد لایه ها ، سیلر را کاملاً خشک کنید . یک لایه سیلر این کار را انجام می دهد . نیازی به اعمال لایه های اضافی سیلر نیست .

اگر یک میز چوبی لاک زده وجود دارد ، آیا می توان آن را رنگ کرد ؟

همانطور که می توانید روی یک سطح رنگ شده لاک بزنید ، می توانید روی یک سطح لاک زده نیز رنگ کنید . در واقع ، رنگ ‌آمیزی سطوح چوبی قدیمی‌ تر را بازسازی می ‌کند و ممکن است بهترین روکش را برای میز ناهارخوری شما ایجاد کند .

یک پیشنهاد : فرمول ضخیم و شفاف لاک ، سطحی براق را تضمین می کند که به خوبی محافظت می شود . لاک ممکن است ظاهری کاملاً جدید برای میز شما ایجاد کند . بنابراین اگر میز آشپزخانه شما به دنبال آن هستید ، از لاک استفاده کنید !

کلمات کلیدی : میز چوبی ، میز آشپزخانه ، میز آشپزخانه چوبی ، طراحی کابینت ، رنگ آمیزی وسایل چوبی ، سیلر ، لاک

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع : woodhappen.com


مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

 • همه چیز درباره رنگ کاری چوب و دیوار و شناخت رنگ ها
  نکات مهم درباره رنگ کاری دیوار و رنگ کاری چوب ، رنگ‌ها می باشند که جلوه خاصی به ساختمان می‌ دهند و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل و روحیه افراد خانواده دارند
 • نکات مهم درباره رنگ کاری چوب پلی استر و پلی اورتان
  رنگ کاری چوب یکی از روش های متداول برای تغییر ظاهر و زیبایی چوب می باشد. این کار فرایندی است که با استفاده از انواع رنگ ها و محصولات مختلف
 • چگونه رنگ چوبی خانگی درست کنیم ؟
  ساخت رنگ خانگی چوب ، رنگ چوب یکی از محبوب ترین راه ها برای بهبود ظاهر قطعه کار چوبی شما و محافظت از آن در داخل و خارج بوده است
 • چگونه یک حصار چوبی را رنگ کنیم ؟
  رنگ کاری حصار باغچه ،کارهایی مانند رنگ آمیزی نرده های چوبی به آسانی تماشای یک آموزش YouTube یا خواندن این راهنمای گام به گام فوق العاده مفید ( یا هر دو ) است
 • نکات مهم رنگ کاری چوب
  خدمات رنگ کاری چوب تهران استفاده از رنگ‌های با کیفیت و تحمل بالا مثل کیلر ماشینی یا پلی اورتان ترکیه ، رنگ کاری درب چوبی
 • کارگاه رنگ کاری چوب در تهران
  اگر می‌خواهید کارگاه رنگ کاری چوب در تهران پیدا کنید، می‌توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و یا با سایرانی که در این زمینه تجربه دارند، مشورت کنید. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌های ساختمانی مراجعه کنید
WhatsApp us