نحوه گرد کردن لبه های چوب

تکنیک های ساده شکل دادن به چوب

پیدا کردن پوشش مناسب برای یک قطعه کار چوبی می تواند دشوار باشد . به هر حال ، روغن ‌ها ، رنگ‌ ها ، شابلون‌ ها و پوشش ‌های بسیار زیادی برای درمان چوب وجود دارد . شکل ‌دهی قطعه کار شما می ‌تواند احساس کلی را تعیین کند ، و اینجاست که یکی از ناامیدکننده ‌ترین سؤالات در کارهای چوبی مطرح می ‌شود :

لبه‌ های گرد یا مربع ؟ کدام مناسب تر است ؟

لبه های گرد عالی به نظر می رسند و به چشم اجازه می دهند تا در امتداد شکل قطعه جریان پیدا کند ، اما کشیدن آنها می تواند چالش برانگیز باشد . با توجه به آنچه گفته شد ، بیایید نگاهی به نحوه گرد کردن لبه‌ های چوب بیندازیم ، برای کشیدن آن به چه چیزی نیاز دارید و چرا گرد کردن لبه ‌های قطعه شما می ‌تواند مفید باشد .

چرا باید لبه های قطعه خود را گرد کنید ؟

قبل از اینکه بخواهیم به نحوه گرد کردن لبه ‌های چوب بپردازیم ، فکر کردیم بهتر است برخی از مزایای گرد کردن لبه‌ های قطعات را به شما نشان دهیم . جدا از بهبود زیبایی یک قطعه ، گرد کردن لبه ‌های قطعه چوبی مزایای عملی زیادی دارد ، بنابراین بیایید به چند مورد از آنها نگاهی بیندازیم .

مزایای گرد کردن لبه ها

گرد کردن لبه های قطعه چوبی شما ممکن است یک افزودنی صرفاً زیبایی به نظر برسد ، اما علاوه بر زیبا و صاف جلوه دادن آن ، چندین مزیت وجود دارد که باید در نظر بگیرید .

در برخی موارد ، اگر می خواهید سبک خاصی از دکوراسیون را انتخاب کنید یا اگر حرفه ای هستید ، بهتر است متناسب با مشخصات مشتریانتان باشد که ممکن است لازمه کار باشد .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

لبه های گرد نیز تضمین می کند که قطعه کار بادوام تر است . چطور این امکان وجود دارد ؟

سطوح لبه دار به دلیل شکل دادن به یک نقطه ، سفت تر هستند . این امر به این معنی است که اگر چیزی به لبه قطعه شما برخورد کند ، احتمال تراشه یا شکستن کامل آن بیشتر است . نکته دیگر این است که اگر لبه شما روکش شده باشد ، می تواند پایان بندی را در قسمت لبه از بین ببرد .

 جدای از یکپارچگی ساختاری ، مزیت زیبایی شناختی آشکار لبه های گرد وجود دارد . در حالی که خطوط سفت و سخت ظاهری کاملاً همبسته ایجاد می ‌کنند ، لبه‌ های گرد باعث آرامش بیشتر و ظاهر طبیعی تری می ‌شوند . به هر حال ، چشمان شما به طور طبیعی از انحنا پیروی می کند ، و باعث می شود که قطعات با لبه های گرد احساس راحتی و جذابیت بیشتری داشته باشند .

لبه های چوب گرد چیز جدیدی نیستند و صدها سال است که وجود داشته اند . در سال‌ های اخیر ، دکوراسیون مینیمالیستی مدرن معمولاً دارای طرح ‌هایی با لبه ‌های مستقیم بودند ، اما دکوراسیون ‌های مینیمالیستی جدیدتر معمولاً گرد هستند و انحنای ملایمی را در طراحی کلی خود وارد می ‌کنند ، احتمالاً  این امر در تلاشی برای ایجاد احساس جذاب‌ تر در فضاها صورت می گیرد .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
برای گرد کردن لبه ها به چه چیزی نیاز دارید ؟

چند راه وجود دارد که می توانید برای گرد کردن لبه های قطعه خود از آنها استفاده کنید . می ‌توانید از ابزارهای برقی تخصصی استفاده کنید یا می ‌توانید از یک فایل استفاده کنید و آن را با دست انجام دهید . ناگفته نماند که استفاده از ابزارهای دستی کمی زمان ‌بر و کاری فشرده‌ تر است ، در حالی که ابزارهای برقی گران ‌تر هستند ، اما کار را به سرعت و با حاشیه خطای کمتری انجام می ‌دهند .

ابزارهای برقی برای لبه های گرد

بسته به اندازه قطعه و نوع گرد کردنی که می خواهید انجام دهید ، چند ابزار برقی وجود دارد که می توانید برای گرد کردن لبه های قطعه خود استفاده کنید . یعنی اینها روترهای قابل حمل ، روترهای میز و ابزارهای چرخشی چند منظوره هستند . روترهای قابل حمل به یک قطعه یا میز کار متصل می شوند و با لغزش بیت به بالا و پایین در طول یک شفت کار می کنند .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

یک روتر قابل حمل ( همانطور که از نام آن پیداست ) را می توان بسیار راحت تر برداشت و جابجا کرد . بر خلاف روتر میز که ابزار برش گرد کردن را در طول یک شفت بالا و پایین می‌ کند ، ابزار روتر قابل حمل قادر است با بالا و پایین کردن کل شفت بالا و پایین شود ، زیرا ابزار در انتهای شفت قرار دارد .

در حالی که یک Dremel برای صاف کردن قطعات تیز پس از برش طراحی شده است ، شما همچنین می توانید از آن برای خم کردن لبه های کوچک روی یک قطعه کار چوبی استفاده کنید . اگر قبلاً از Dremel استفاده نکرده اید ، اساساً یک دیسک کوچک است که به صورت افقی روی یک محور عمودی قرار گرفته است . دیسک با سرعت بالایی می چرخد و به آن اجازه می دهد در صورت تماس مواد را سنباده ، صاف و جدا کند .

ابزار دست

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، استفاده از ابزارهای دستی بیشتر کاری فشرده و زمان بر است . با این حال ، اگر تازه شروع کرده اید ، می خواهید در استفاده از این ابزارها تسلط داشته باشید یا به سادگی به ابزارهای برقی دسترسی ندارید ، ابزارهای دستی انتخاب خوبی هستند . چند ابزار دستی وجود دارد که می توان از آنها برای دستیابی به لبه های چوب گرد استفاده کرد .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

برخی از محبوب ترین ابزارهای دستی برای گرفتن لبه های گرد روی چوب عبارتند از : اسکنه ، فایل های چوبی ، کاغذ سنباده و البته اره منبت کاری یا اره مویی .

این ابزارها معمولاً به همراه یکدیگر برای دستیابی به لبه‌ های گرد و زیبا روی چوب استفاده می ‌شوند و هرچه بیشتر با آنها تمرین کنید ، مهارت ‌های شما بهتر خواهد شد .

هنگام گرد کردن لبه های چوبی با دست روش ها و تکنیک های زیادی وجود دارد . کاربرد این روش ‌ها و کارایی آن‌ ها بسته به نوع چوبی که با آن کار می ‌کنید ، اندازه قطعه کار ، نوع لبه ‌ای که می‌ خواهید به دست آورید ، و همچنین مهارت و سطح راحتی کلی شما می ‌تواند بسیار متفاوت باشد .

سنباده زدن قطعه شما

اگر می ‌خواهید لبه ‌های قطعه کار خود را با دست گرد کنید ، باید نوع مناسب کاغذ سنباده را برای کار انتخاب کنید . برای دستیابی به لبه های گرد روی چوب از چه نوع کاغذ سنباده ای باید استفاده کنید ؟ بهترین کاغذ سنباده برای استفاده در هنگام تشکیل لبه های گرد چوب ، سنگ ریزه کم است ، و سپس در حین حرکت به آرامی تعداد شن را افزایش دهید .

سنباده زدن با دست ، با توجه به اینکه تنها چیزی که باید به آن تکیه کنید ، بینایی و مهارت های خود است ، جای زیادی برای خطا باقی می گذارد . استفاده از کاغذ سنباده خشن برای حذف اکثر مواد و دستیابی به شکل گرد خشن ، این حاشیه را کمی باریک می کند . هنگامی که شکل کلی لبه قطعه را داشتید ، می توانید به سمت کاغذ سنباده ریزتر بروید تا آن را صاف کنید .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

سنباده زدن با دست نه تنها زمان بسیار زیادی را می طلبد ، بلکه می تواند بسیار کار فشرده ای باشد . اگر سعی کرده اید از کاغذ سنباده استفاده کنید و متوجه شدید که کار زیادی است ، می توانید کار را کمی برای خود آسان کنید و به جای آن از بلوک سنباده استفاده کنید . این امر نه تنها به شما چسبندگی و کنترل بهتری بر ابزارتان می دهد ، بلکه خسته کننده نخواهد بود ، به خصوص اگر با یک قطعه کار بزرگ تر کار می کنید .

آیا می توانید از سنباده برقی برای گرد کردن لبه ها استفاده کنید ؟

اگرچه ممکن است منطقی به نظر برسد که از یک سنباده برقی برای دستیابی به لبه های گرد روی چوب استفاده کنید ، اما بسته به سطح مهارت شما ممکن است مشکل بیشتری نسبت به کار آن داشته باشد . در حالی که می ‌توان از سنباده‌ های تسمه ‌ای و مداری برای گرد کردن لبه‌ های چوب استفاده کرد ، متوجه خواهید شد که حتی ماهرترین چوب ‌سازها تا آنجا که ممکن است از این کار اجتناب می‌ کنند .

حتی با یک سنباده با قدرت نسبتاً آرام ، کنترل سنباده هنگام گرد کردن لبه می تواند بسیار چالش برانگیز باشد . از این گذشته ، سنباده ‌ها طوری طراحی شده ‌اند که سطوح مسطح را یکنواخت کنند یا سطوح نسبتاً هموار را صاف کنند . تلاش برای استفاده از سنباده برای صاف کردن و گرد کردن یک نقطه می ‌تواند واقعاً مشکل باشد .

اگر واقعا می خواهید از سنباده برقی برای گرد کردن لبه های قطعه خود استفاده کنید ، توصیه می کنیم به جای آن از سنباده مداری استفاده کنید . چرا ؟ سنباده های مداری هنگام سنباده نوسان ایجاد می کند تا سطح یکنواخت سنباده را فراهم کند . این امر در مقایسه با سنباده های تسمه ای که در یک جهت حرکت می کنند ، ایده آل است و احتمال وقوع خطا را کاهش می دهد .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

استفاده از روتر برای برش گوشه های چوب

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابزارهای زیادی برای گرد کردن لبه ‌های چوب وجود دارد . یکی از محبوب ترین و راحت ترین ابزاری که برای گرد کردن لبه های چوب استفاده می شود روتر است .

روتر دقیقا چیست ؟

روتر ابزاری است که به طور ویژه برای گرد کردن لبه‌ های یک قطعه چوب طراحی شده است و هم در نسخه قابل حمل دستی و هم در نسخه روی میز موجود است . بیایید نگاهی بیندازیم که چرا این ماشین‌ ها از محبوب ‌ترین ابزارها برای گرد کردن لبه ‌های چوب هستند .

روتر دستی

روتر دستی که به نام مسیریاب غوطه ‌ور نیز شناخته می‌ شود ، به گونه ‌ای طراحی شده است که قابل حمل باشد و نسبت به جایگزین خود کمی همه‌ کاره ‌تر باشد . طراحی این روتر در اصل یک قاب مکعبی با مکانیزم موتور متصل به بالای آن است . موتور شفتی را می‌ چرخاند که از مرکز قاب مکعب پایین می ‌رود . به انتهای شفت وصل شده است که با سرعت زیاد می چرخد و به آن اجازه می دهد لبه های چوبی را گرد کند .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

این ابزار با فرو بردن شفت در لبه ای که می خواهید گرد کنید کار می کند . عمق برش را می توان در حین کار با ابزار تغییر داد و به شما امکان می دهد سوراخ هایی را درست در وسط یک تخته چوب برش دهید . اگر ابزاری را می ‌خواهید که بتوان از آن برای سوراخ کردن ، ضربه زدن ، برش و شکل ‌دهی استفاده کرد ، این نوع روتر ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید .

 روترهای دستی نسبتاً سبک هستند و با حداقل تخصص می توان از آنها استفاده کرد . با این حال ، صنعتگران با تجربه تر ، ابزار را بسیار متنوع تر از کسانی که تازه شروع به کار کرده اند ، می یابند . همانطور که گفته شد ، این ابزار برای صرفه جویی در زمان و تلاش شما هنگام گرد کردن لبه های تخته های چوبی طراحی شده است و داشتن آن بسیار راحت است .

تجربه شما در استفاده از روتر به سطح مهارت و تجربه شما در استفاده از آن بستگی دارد ، اما یک چیز وجود دارد که می توانید برای اطمینان از بهترین تجربه برش انجام دهید . انتخاب بیت مناسب برای روتر مهم است ، اما بیت با اندازه مناسب چیست ؟

معمولاً یک بیت 2 سانتی متر برای کاربردهای روزمره مناسب است ، اما ما یک بیت 1 سانتی متر را برای کارهای لبه توصیه می کنیم .

نحوه استفاده از روتر دستی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بیت را در روتر قرار دهید . قطعه دریافت کننده بیت کولت نامیده می شود و اندازه بیتی که قرار می دهید باید متناسب با اندازه کولت روتر شما باشد . هنگامی که بیت داخل کولت قرار گرفت ، ساقه را به سمت عقب بلغزانید تا جایی که فاصله کمی بین انتهای کولت و ساقه بیت وجود داشته باشد .

هنگامی که بیت در کولت قرار گرفت ، باید آن را محکم کنید تا در حین کار از جای خود جدا نشود . برای انجام این کار به دو آچار باز یا یک روتر دوکی بالا ، نیاز دارید . تنها کاری که باید انجام دهید این است که مکانیسم قفل را بچرخانید تا زمانی که بیت به خوبی در داخل کولت محکم شود .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

تنها کاری که باید انجام دهید این است که عمق برش خود را تنظیم کنید . از آنجایی که شما از یک روتر دستی استفاده می کنید ، این کار را می توان قبل و بعد از شروع عملیات انجام داد . تنها کاری که هنگام تنظیم عمق برش روی روتر دستی باید انجام دهید این است که شفت را تا عمق یا ارتفاع دلخواه خود فشار دهید و با استفاده از مکانیزم موجود آن را محکم کنید .

روتر جدول

روتر میز با روتر دستی کمی متفاوت است . همانطور که از نام آن پیداست ، یک روتر میز برای اتصال به سطح میز طراحی شده است که در آن قطعه کار می تواند گیره شود . ممکن است قابلیت حمل و نقل یک روتر قابل حمل را نداشته باشد ، اما مزایایی دارد که منحصر به این نوع روتر است .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

روتر رومیزی اغلب برای کار با قطعات کوچک تر مناسب تر است ، و حتی اگر نمی توانید از آن برای ضربه زدن به برش ها یا شروع به بریدن در وسط تخته استفاده کنید ، پایداری بیشتری ارائه می دهد . بر خلاف روتر دستی که از یک سیستم غوطه ور استفاده می کند ، بیت روتر میز در امتداد شفت ثابتی که از وسط قاب آن پایین می رود بالا و پایین می رود .

یکی از معایب قابل توجه این نوع روتر این است که عمق برش در حین کار به راحتی تنظیم نمی شود . از طرف دیگر ، مانور دادن این نوع روتر هنگام شکل دادن به لبه ها بسیار آسان تر است ، این همان چیزی است که اکثر سازندگان چوب از این دستگاه استفاده می کنند . همانطور که گفته شد ، سناریوی ایده آل این است که هر دو نوع روتر در دسترس شما باشد .

شما می‌پرسید که اندازه بیت مناسب برای این روتر چیست ؟ خوب ، اگرچه روتر جدولی و روتر دستی کاملاً متفاوت هستند ، اندازه بیت های مشابه برای برنامه های یکسان اعمال می شود . همانطور که گفته شد ، یک بیت  2 سانتی متر باید برای اکثر برنامه های عمومی استفاده شود ، اما اگر می خواهید گوشه های آن را گرد کنید ، بهتر است از بیت 1 سانتی متر استفاده کنید .

نحوه استفاده از روتر جدول

اگر قرار است از روتر جدولی استفاده کنید ، فرآیند راه اندازی تفاوت چندانی با روتر دستی ندارد . ابتدا باید بیت را در کولت روتر محکم کنید . همیشه اطمینان حاصل کنید که بیتی که وارد می ‌کنید اندازه مناسبی برای روتری است که استفاده می‌ کنید ، در غیر این صورت ممکن است به ساقه بیت یا خود کولت روتر آسیب بزنید .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

هنگامی که بیت شما در کولت وارد شد ، زمان آن است که آن را ایمن کنید . این مرحله در فرآیند مهم است ، زیرا عدم ایمن سازی ساقه بیت شما می تواند منجر به جابجایی بیت در حین کار شود و باعث آسیب به روتر ، قطعه کار و احتمالاً خودتان شود . به طور کلی ، سفت کردن با دو آچار باز انجام می شود تا زمانی که بیت به خوبی محکم شود .

هنگامی که بیت به درستی ایمن شد ، وقت آن است که تنظیمات نهایی خود را قبل از شروع برش انجام دهید . باید اطمینان حاصل کنید که عمق برش شما برای قطعه کار شما مناسب است . در روتر رومیزی ، این باید قبل از شروع برش انجام شود ، زیرا تنظیم عمق در حین کار می تواند یک کار خسته کننده باشد .

برخلاف روترهای دستی ، تنظیم عمق برش باید با ابزاری انجام شود که شفت را بسته به اینکه در جهت عقربه‌ های ساعت یا خلاف جهت عقربه‌ های ساعت بچرخاند ، بالا و پایین می ‌برد . هنگامی که عمق مورد نظر شما به دست آمد ، می توانید برش را شروع کنید .

نحوه گرد کردن لبه های چوب بدون روتر

روترها بسیار جالب هستند ، اما می توانند بسیار گران باشند و همیشه بهترین ابزار برای این کار نیستند . بنابراین ، اگر به یک روتر دسترسی ندارید یا به سادگی نمی توانید از آن برای پروژه خود استفاده کنید ، چه کار باید کرد ؟

می توانید با استفاده از ابزار دستی لبه های قطعه خود را گرد کنید . نمی دانید چگونه لبه های چوب را بدون روتر گرد کنید ؟ در ادامه چند ابزار و ترفند وجود دارد که می توانید از آنها برای حک کردن بهترین گوشه ها برای قطعه چوبی خود استفاده کنید .

از بلوک رنده استفاده کنید

قبل از ظهور ابزارهای برقی ، صفحه بلوک ابزاری برای گرد کردن گوشه های قطعه شما مناسب بود . به زبان ساده ، صفحه بلوک یک ابزار دستی است که برای تراشیدن سطح یک تخته چوب استفاده می شود . در حالی که معمولاً برای ایجاد سطوح هموار استفاده می شود ، اگر زاویه رویکرد خود را تنظیم کنید ، می توان از آن برای ایجاد گوشه های زیبا و صاف نیز استفاده کرد .

چگونه از بلوک رنده استفاده کنیم ؟

این کار بسیار آسان است . این رنده  در کف دست شما قرار می گیرد و در حالی که معمولاً آن را روی یک سطح صاف قرار می دهید و هنگام گرد کردن لبه ها برای برداشتن مواد از تخته فشار وارد می کنید ، آن را در زاویه 45 درجه نگه دارید .

صفحه را در طول چوب خود حرکت دهید تا زمانی که یک لبه ایجاد کنید ، و سپس این روند را روی هر لبه تازه ایجاد شده تکرار کنید تا انتهای تخته گرد شود . بسته به سطح مهارت شما ممکن است بسیار خشن به نظر برسد ، اما شما آن را با مقداری سنباده صاف می کنید ، بنابراین زیاد نگران نباشید . سنباده زدن لبه ممکن است کمی طول بکشد ، بنابراین صبور باشید و بر انحنای گوشه خود نظارت کنید .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

چگونه صفحه بلوک مناسب را برای پروژه خود انتخاب کنیم ؟

از نظر تاریخی ، بهترین صفحه بلوک برای گرد کردن گوشه ها ، صفحه قطب نما خواهد بود . صفحه قطب نما یک ابزار دستی است که به طور خاص برای ایجاد گوشه های محدب و مقعر استفاده می شود . پیدا کردن آنها نسبتاً آسان است اما بسته به مارک و کیفیت ممکن است قیمت آنها متفاوت باشد .

از میله تراش استفاده کنید

میله تراش یکی از مفیدترین ابزارها برای گرد کردن لبه های چوبی است .

میله تراش چیست ؟

در اصل ، این یک دسته متوسط با یک تیغ در وسط است . دستگیره ها در دو انتها گرفته می شوند در حالی که تیغ در مرکز در تماس با گوشه چوب قرار می گیرد . سپس می توان ریش تراش را کشید یا هل داد تا مواد از روی تخته بتراشد تا زمانی که لبه آن گرد شود .

راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری
راه های گرد کردن لبه چوب در نجاری

نمی دانید چگونه گوشه های چوب را با استفاده از میله تراش گرد کنید ؟ این ابزار یکی از دو روش قابل استفاده است . در هر صورت ، می توانید تیغه را روی لبه چوب قرار دهید و با انگشت شست خود فشار دهید تا مواد را بردارید ، یا می توانید تیغه را روی لبه خود قرار دهید و با انگشت اشاره خود بکشید . این کار می‌ تواند کاملاً کاری فشرده باشد ، زیرا اغلب باید زاویه رویکرد خود را تنظیم کنید .

به میله تراش به عنوان یک نسخه دو دستی از یک رنده بلوک فکر کنید . در حالی که هر دو معمولاً برای صاف کردن سطوح مسطح استفاده می شوند ، می توان از آنها برای گرد کردن لبه ها به سادگی با تنظیم زاویه نزدیک استفاده کرد . در هر دو مورد ، کنترل میزان فشار اعمال شده در حین کار ، عمق شما و متعاقبا نحوه شکل گیری گوشه های شما را تعیین می کند .

چگونه میله تراش مناسب را برای پروژه خود انتخاب کنیم ؟

از آنجایی که گوشه‌ ها را گرد می ‌کنید ، در واقع یک تیغ مخصوص اصلاح وجود دارد که می ‌توانید از آن استفاده کنید . این به عنوان میله تراش محدب شناخته می شود ، زیرا به سمت داخل خمیده است تا به شما امکان دهد تیغه را روی لبه ها بکشید . مانند صفحه بلوک قطب نما ، پیدا کردن آنها بسیار آسان است ، اما برخلاف صفحه بلوک قطب نما ، قیمت آنها کمی کمتر است .

اکنون که می ‌دانید چگونه گوشه ‌های چوب را گرد کنید ، چرا گرد کردن گوشه‌ ها روی قطعات چوبی ایده خوبی است ، چه ابزاری برای این کاربرد وجود دارد و چگونه از ابزارهای دستی و برقی برای گرد کردن لبه‌ ها استفاده کنید ، وقت آن است که بیرون بروید و دانش جدید خود را آزمایش کنید . به یاد داشته باشید که هنگام کار با ابزار دستی و برقی همیشه از وسایل حفاظت فردی مناسب استفاده کنید !

سوالات متداول :

آیا باید لبه های چوب را گرد کنید ؟

در حالی که قطعاً این کار الزامی نیست ، گرد کردن لبه ‌های قطعه چوبی در مقایسه با لبه‌ های مستقیم مزایایی دارد . برای مثال ، لبه ‌های گرد در اثر ضربه ، کمتر دچار تراشه یا شکستگی می‌ شوند ، و ظاهر کلی صاف ‌تری به اکثر دکوراسیون ها می ‌دهند .

آیا لبه های گرد بهتر به نظر می رسند ؟

ناگفته نماند که سبک کاملاً ذهنی است . از این گذشته ، آنچه برای شما خوب به نظر می رسد ممکن است برای شخص بعدی جذاب نباشد . با این حال ، اگر می ‌خواهید سبک خاصی از دکوراسیون را تکرار کنید یا می‌ خواهید پروژه شما حسی طبیعی داشته باشد ، لبه ‌های گرد بهتر از لبه‌ های تیز می ‌شوند .

آیا لبه های گرد روی قطعه کار چوب بهتر است ؟

از نظر عینی ، لبه های گرد روی چوب بهتر است ، اما این بستگی به کاربرد قطعه کار شما دارد . اگر قطعه کار شما در یک منطقه پر تردد قرار دارد و در معرض خطر زیاد آسیب قرار دارد ، لبه‌ های گرد احتمال بریدگی ، فرورفتگی و شکستگی را در طول زمان کاهش می ‌دهند .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

کلمات کلیدی : لبه های گرد دکوراسیون چوبی ، طراحی میز با لبه گرد ، روتر ، اره میزی ، اره دستی ، اره مویی

منبع : woodhappen.com


مطالب مرتبط با موضوع نجاری :

 • ساخت پله چوبی به روش ژاپنی ( همه چیز درباره نجاری ژاپن )
  نجاری ژاپنی تمرکز بیشتری بر جزییات و نمایش درخشش چوب دارد. آنها از تکنیک‌های مختلفی برای ایجاد طرح‌های زیبا و وسواس در جزئیات استفاده می‌کنند
 • ابزار های نجاری ، دانستنی های نجاری ، خدمات نجاری و تعمیر درب
  نجاری و درودگری ، نجاری یکی از صنایع قدیمی و مهم است که در طول سالها تکامل کرده و به تولید ابزارهایی برای ساخت و تعمیر اشیا چوبی پرداخته است
 • نجاری یک هنر است
  نجاری هنری است که به شما امکان می دهد تزئینات و زیور آلات منحصر به فردی را بر روی محصولات مبلمان ایجاد کنید که به شاهکاری جاودانه تبدیل می شود
 • عکس کارگاه نجاری
  عکس کارگاه نجاری نشانگر فعالیت های مربوط به نجاری و کار با چوب است. در این عکس، یک تصویر از یک کارگاه نجاری به تصویر کشیده شده است. در این تصویر، می‌توان یک نجار را در حال کار با چوب دید.
 • نجاری چیست ؟ اصول نجاری برای مبتدیان
  نجاری شامل برش ، شکل دادن و نصب چوب برای ساختمان ها و سازه ها است . نجاری یک تجارت ماهرانه است که قدمت آن به هزاران سال قبل باز می گردد ، اما هنوز به طور گسترده در ساخت و سازهای مدرن استفاده می شود

WhatsApp us