نحوه اسپری کردن رنگ کابینت ها

آموزش ، نکات و ترفندها

تغییرات سریع خانه و پروژه ‌های خانگی اخیراً به طور فزاینده ‌ای محبوب شده ‌اند ، بیشتر به این دلیل که مردم زمان بیشتری را در خانه سپری می ‌کنند و به همین دلیل ، تمام آن ترک ‌ها را در رنگ ‌ها و کابینت ‌های قدیمی آشپزخانه ‌شان پیدا می ‌کنند . در حالی که برخی از به ‌روزرسانی‌ های خانه می ‌تواند پرهزینه و زمان ‌بر باشد ، کابینت ‌های آشپزخانه یک راه عالی برای آزمایش آب و مهارت ‌های خانگی شما هستند . این امر به این دلیل است که در بیشتر موارد ، تمام کابینت شما واقعاً به یک لایه رنگ تازه نیاز دارد . برای اینکه به شما کمک کنیم جان تازه ای به کابینت های خانه خود بدهید ، با شناسایی بهترین رنگ پاش برای کابینت ، نحوه رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه با تفنگ اسپری را بررسی خواهیم کرد .

مطالب بیشتر درباره پیستوله

مزایای استفاده از اسپری برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه شما

در حالی که می توانید برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه خود روی تعداد بی شماری برس و غلتک رنگ سرمایه گذاری کنید ، این روشی زمان بر و پرهزینه برای انجام یک کار نسبتاً ساده است . در عوض انجام کار با رنگ پاش بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر است . این تجهیزات در دراز مدت دوام می آورند ، پایان بندی فوق العاده ای دارند ، و تمیز کردن حداقل آشفتگی ها واقعا آسان است .

با استفاده از تفنگ اسپری برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه خود ، می توانید مطمئن باشید که می توانید اسپری را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید و ریزش و هدر رفتن رنگ را کاهش دهید . سمپاش ها برای کارهای سریع ایده آل هستند و به شما این فرصت را می دهند که پروژه بعدی خود را خیلی زودتر انجام دهید . البته ، همه اینها به توانایی شما در انتخاب تفنگ اسپری و اتصالات مناسب برای تکمیل کار بستگی دارد . به نوبه خود ، هنگامی که با تفنگ اسپری جدید خود آشنا می شوید ، مهارت های رنگ آمیزی شما در خط مقدم ، آشکار خواهد شد .

مانند هر خرید تجهیزات مرتبط با بهبود خانه ، موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در مورد محصولی که رویاهای خودتان را در کوتاه ترین زمان ممکن به واقعیت تبدیل می کند و در عین حال از یک پایان بندی حرفه ای اطمینان حاصل می کند ، در نظر گرفته شود . برای شروع ، باید بدانید که کدام نوع رنگ پاش برای اسپری کابینت آشپزخانه شما مناسب است .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

نحوه رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه با تفنگ اسپری ( پیستوله رنگ کاری چوب )

ما همه چیزهایی را که برای انتخاب یک تفنگ اسپری ایده آل برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه شما باید بدانید را پوشش داده ایم ، بنابراین قدم منطقی بعدی بحث درباره نحوه اسپری رنگ کابینت ها است . ما یک راهنمای سریع برای کمک به شما ایجاد کرده ایم .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

مرحله 1 : تمیز کردن

اولین کاری که باید انجام دهید این است که کابینت ها را تمیز کنید و همچنین تعیین کنید که آیا کابینت ها ارزش نگه داشتن ، دارند یا خیر . اگر فرآیند تمیز کردن بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد ، احتمالاً بهتر است کابینت ‌های جدید نصب کنید . کابینت ها را بردارید ، آنها را روی محل کار پهن کنید و با آب گرم و صابون ظرفشویی تمیز کنید . برای اطمینان از اینکه رنگ به سطح کابینت می ‌چسبد ، هرگونه کثیفی یا چربی را پاک کنید . کابینت را با آب تمیز بشویید و سپس قطعات را خشک کنید . برای جلوگیری از آسیب یا مسدود شدن سوراخ‌ های لولا ، نوار را روی ناحیه لولا بچسبانید .

مرحله 2 : حذف و برچسب زدن

این گام با گام اول مرتبط است . در حالی که در حال تمیز کردن کابینت هستید ، باید به دنبال جدا کردن قطعات ، برچسب زدن و سپس نگهداری آنها در فضای امن باشید . این کار باعث می شود که پس از اتمام رنگ آمیزی آنها ، دوباره آنها را در کنار هم قرار دهید . توصیه می کنیم قطعات را روی قسمت هایی که رنگ نمی شوند ، مانند سوراخ لولا ، برچسب بزنید . همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برچسب ها نمی افتند ، زیرا آخرین چیزی که نیاز دارید یک پازل در پایان پروژه است .

مرحله 3 : از منطقه محافظت کنید

بعد از اینکه کابینت ها را تمیز کردید ، باید سطوحی را که کابینت ها به آن وصل می شوند تمیز کنید . پس از تمیز کردن ، می خواهید کف ، دیوارها و سقف را بپوشانید و هر وسیله ای را با ورقه پلاستیکی بپیچید . از پوشاندن کف‌ ها ، میزها ، درب ها و پنجره ‌ها نترسید ، زیرا خطر اسپری بیش از حد در هنگام کار با تفنگ اسپری بسیار محتمل است ، بنابراین بهتر است ایمن باشید تا متاسف .

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که ناحیه ای که در آن کار می کنید دارای تهویه مناسب است تا از ایجاد بخار رنگ جلوگیری شود . همچنین ممکن است برای محافظت از چشم ، دهان و لباس خود در برابر پاشیده شدن رنگ و بخار ، روی PPE سرمایه گذاری کنید .

مرحله 4 : تعمیرات را انجام دهید

اگر قسمت هایی از کابینت ها مشکل دارند ، آن ها را سنباده بکشید تا صاف شوند . اگر می ‌خواهید دستگیره ‌ها و لولاها را دوباره در نقطه ‌ای دیگر وصل کنید ، باید سوراخ ‌های موجود را نیز مسدود کنید . از ترکیب اسپکلینگ می توان برای ترمیم لکه ها ، خراش ها و سوراخ ها استفاده کرد . اطمینان حاصل کنید که گرد و غبار باقی مانده از کار تعمیر را تمیز کنید . سپس می ‌توانید کابینت ‌ها را با استفاده از یک پرایمر لکه ‌گیر آماده کنید . شما باید هر دو طرف پانل ها را رنگ آمیزی کنید ، بنابراین مطمئن شوید که قبل از برگرداندن آن و رنگ آمیزی طرف بعدی ، صبر کنید تا طرف اول خشک شود .

مرحله 5 : آن را سنباده بزنید

از کاغذ سنباده ریز برای سنباده زدن درب ها استفاده کنید و با دانه های چوب هماهنگ کنید . پس از اتمام کار ، ذرات گرد و غبار را پاک کنید تا در حین رنگ ‌آمیزی در کابینت ‌های آشپزخانه ‌تان ته نشین نشوند . شما همچنین باید محل کار خود را تمیز کنید تا از انتقال هر یک از این ذرات به رنگ مرطوب یا معلق شدن در هوا جلوگیری کنید .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

مرحله 6 : کابینت های خود را رنگ کنید

رنگ خود را در یک سطل بریزید و در صورت لزوم آن را نازک کنید . از یک قلم مو برای رنگ آمیزی قاب ها استفاده کنید و سپس از تفنگ اسپری استفاده کنید . تفنگ اسپری هر گونه علائم ناهموار و ضربه های قلم مو را در حالی که قسمت های رنگ نشده کابینت را می پوشاند صاف می کند .

گام 7 : تمرین باعث بهتر عمل کردن در روند کار می شود

قبل از شروع به رنگ آمیزی کابینت ، توصیه می کنیم تکنیک رنگ آمیزی خود را روی سطوح دیگر تمرین کنید تا کارها را حل کنید . همچنین ارزش این را دارد که منطقه ای را برای اسپری کردن کابینت ها ایجاد کنید که در آن کمترین آشفتگی ایجاد شود و اگر هر آشفتگی رخ دهد ، مشکلاتی ایجاد نشود .

به یاد داشته باشید ، شما حرفه ای نیستید ، بنابراین اشتباه کردن و کمی آشفتگی اشکالی ندارد . مهم این است که بعد از آن چه می کنید و چه چیزی یاد گرفتید .

مرحله 8 : لمس کردن

در صورت مشاهده هرگونه رنگ یا لایه ناهموار رنگ ، قبل از خشک شدن آن را با یک قلم مو لمس کنید . اگر رنگ از قبل شروع به خشک شدن کرده و چسبناک است ، بهتر است صبر کنید تا کاملا خشک شود ، آن را سنباده بزنید و سپس محل را دوباره رنگ کنید . ممکن است ارزش خرید یک رنگ پاش را داشته باشد که در آن مقداری از رنگ را ذخیره کنید . این کار در صورت نیاز ، لمس سریع را آسان ‌تر می ‌کند .

مرحله 9 : دوباره مونتاژ کنید

پس از اتمام ماهرانه رنگ آمیزی کابینت های آشپزخانه خود ، باید همه آن ها را دوباره کنار هم قرار دهید تا محصول نهایی را با شکوه رنگ آمیزی زیبا ببینید . هنگام اتصال مجدد لولاهای درب مراقب باشید ، زیرا شما قصد ندارید سطح تازه رنگ شده خود را خراش دهید . اگر یک یا دو خراش تصادفی وجود دارد استرس نداشته باشید . رفع آن آسان است .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

انتخاب بهترین رنگ پاش برای کابینت

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین رنگ پاش برای کابینت می رسد ، اولین چیزی که باید بدانید این است که تنظیم واقعاً چگونه کار می کند . رنگ پاش ها از یک قوطی رنگ تشکیل شده اند که مایع مورد استفاده مانند رنگ یا رنگ های چوب را در خود نگه می دارد . قوطی به یک نازل متصل است که با استفاده از مکانیزم ماشه کار می کند . رنگ پاش‌ ها لایه ‌های یکنواختی از رنگ را تولید می‌ کنند و سطح صافی را ارائه می‌ دهند ، و به راحتی می ‌توان فهمید که چرا بسیاری از مردم برای نیازهای نقاشی پروژه خود از رنگ ‌پاش استفاده می ‌کنند .

با این حال ، باید به خاطر داشته باشید که به همان اندازه که این ابزارها می توانند برای پروژه شما معجزه کنند ، توانایی شما در استفاده از تفنگ اسپری نقش مهمی در تعیین موفقیت پروژه شما خواهد داشت .

چهار نوع رنگ پاش

انواع مختلفی از تفنگ های اسپری در بازار وجود دارد که می توان آنها را به چهار دسته اصلی تقسیم کرد : هوای فشرده ، کم فشار با حجم بالا (HVLP) ، کم فشار (LVLP) و رنگ پاش بدون هوا .

ما نگاهی گذرا به هر یک از این گزینه ‌ها در ادامه خواهیم داشت و پیشنهاد ما در صورت تمایل به سرمایه ‌گذاری روی یک تفنگ اسپری که در حال حاضر در دسترس باشد ، است .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

اسپری رنگ هوای فشرده

نسخه سنتی رنگ پاش ، رنگ پاش هوای فشرده است . این دستگاه لایه‌ های نازکی از رنگ را با استفاده از یک تفنگ اسپری که به یک شلنگ فشار قوی متصل است ، اعمال می ‌کند که به یک مخزن تحت فشار متصل است . هزینه راه اندازی اسپری هوای فشرده می تواند نسبتاً زیاد باشد ، اما شما همچنین می توانید آنها را از فروشگاه های سخت افزار برای رفع نیازهای پروژه خود اجاره کنید .

وقتی نوبت به یافتن بهترین رنگ پاش برای کابینت می رسد ، این یکی از بهترین ها از نظر ایجاد ظاهری حرفه ای است . متأسفانه ، استفاده از این گزینه کمی زمان ‌بر است ، زیرا به لایه ‌های رنگ بیشتری نسبت به سایر گزینه ‌های تفنگ اسپری موجود در بازار نیاز دارد .

کنترل این رنگ پاش ‌های سنتی در نتیجه فشار و نیروی وارد شده توسط کمپرسور هوا برای پراکندگی رنگ دشوارتر است . این امر همچنین به این معنی است که خطر پخش شدن غیر ضروری رنگ وجود دارد که می تواند نسبتاً کثیف شود . با این حال ، این را می توان به راحتی در آزمایش با نازل های مختلف برای تعیین جریان و الگوی مناسب تر برای نیازهای شما اصلاح کرد .

رنگ پاش های کم فشار (HVLP) با حجم بالا

برخلاف کمپرسورهای هوای سنتی ، رنگ پاش‌ های فشار کم حجم بالا (HVLP) از یک توربین الکتریکی داخلی برای پاشش رنگ استفاده می ‌کنند . آنها همچنین راه حل مقرون به صرفه تری هستند ، زیرا برای استفاده از دستگاه نیازی به کمپرسور هوا نیست . در حالی که آنها قدرتمند هستند ، تفنگ های اسپری HVLP برای کارهای کوچک تر ، مانند تجدید سریع کابینت آشپزخانه مناسب تر هستند .

با توجه به ماهیت متراکم این دستگاه ، خطر اسپری بیش از حد کاهش می یابد . این بدان معنی است که ریختن رنگ کمتر و رنگ آمیزی دقیق تر است . در بیشتر موارد ، برای استفاده از رنگ ، باید رنگ را نازک کنید ، اما دستورالعمل ‌های انجام این کار باید در کتابچه راهنمای مالک گنجانده شود .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

پاشش رنگ کم حجم کم فشار (LVLP)

این نوع تفنگ رنگ از سیستم‌ های هوای فشرده برای پاشش رنگ استفاده می ‌کند ، با این تفاوت که آنها می ‌توانند روی کمپرسورهای هوای کوچک ‌تر و با قدرت کمتر کار کنند . به روشی مشابه با تفنگ های اسپری HVLP، LVLP ها الگوهای اسپری کوچک تری ایجاد می کنند و ممکن است رنگ آمیزی پروژه شما بیشتر طول بکشد . آنها همچنین اسپری کمتری تولید می کنند و در نتیجه رنگ کمتری در این فرآیند هدر می رود . برخی از رنگ پاش ها باید رنگ را نازک کنند ، بنابراین همیشه قبل از استفاده ، دفترچه راهنمای مالک را به درستی مطالعه کنید .

تفنگ اسپری بدون هوا

این تفنگ های اسپری همچنین از یک موتور الکتریکی برای پاشیدن رنگ استفاده می کنند . آنها قادر به پمپاژ رنگ از طریق شلنگ و نوک با فشار حداکثر 3000 psi هستند . این بهترین گزینه برای استفاده از لایه‌ های ضخیم‌ تر رنگ است ، به این معنی که برای تکمیل کار به لایه ‌های کمتری نیاز دارد و در نتیجه در زمان و هزینه شما صرفه‌ جویی می ‌شود . عیب این دستگاه ها این است که اسپری قدرتمند آنها باعث پاشش زیاد آن می شود که منجر به هدر رفتن مقدار زیادی رنگ می شود . اگر روی پروژه های بزرگ تر کار می کنید ، بهترین رنگ پاش برای این کار یک تفنگ اسپری بدون هوا خواهد بود .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
نحوه اسپری رنگ کابینت : مواردی که باید در نظر بگیرید

در حالی که درک و دانستن رنگ‌ پاش ‌های مختلف موجود چیست ، باید بدانید که این دستگاه‌ ها چه ویژگی ‌هایی باید داشته باشند تا پروژه‌ ها و خلاقیت ‌های رنگ خود را تکمیل کنید . این امر همچنین به تعیین نیازهای شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای پروژه خود بگیرید . این ویژگی ‌ها به کار در حال انجام مربوط می‌ شوند ، بنابراین زمانی که به نقطه سرمایه‌ گذاری در یک تفنگ اسپری رسیدید ، برنامه پروژه شما باید دقیق باشد .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

اندازه پروژه

اولین چیزی که باید در مورد نحوه اسپری کردن کابینت ها در نظر بگیرید ، اندازه پروژه و رنگ مورد نیاز است . این امر به این دلیل است که تفنگ های اسپری مختلف دارای ظرفیت های رنگ متفاوت و همچنین سطوح مختلفی از نیروی مورد استفاده برای پراکندگی رنگ هستند . آخرین کاری که می ‌خواهید انجام دهید این است که هر پنج دقیقه یکبار قوطی رنگ خود را متوقف کرده و دوباره پر کنید ، یا اینکه در نتیجه اسپری بیش از حد ، نابسامانی ‌ها را تمیز کنید . اگر تفنگ اسپری شما نیازهای شما را برآورده نکند ، متوجه خواهید شد که رنگ و زمان خود را تلف می کنید . برای پروژه ‌های کوچک‌ تر مانند رنگ ‌آمیزی کابینت‌ های آشپزخانه ، رنگ پاش‌ های کم‌ حجمی را توصیه می ‌کنیم که دستی هستند و استفاده آسانی دارند .

تنظیم اسپری

در مرحله بعد ، باید نحوه تنظیم اسپری رنگ را تعیین کنید . رنگ پاش های HVLP از درپوش های هوای قابل تنظیم استفاده می کنند در حالی که تفنگ های اسپری بدون هوا دارای نوک هستند که رنگ را پخش می کند . اندازه نوک مقدار رنگی که آزاد می شود و همچنین شکل و اندازه الگو را تعیین می کند . نوک صحیح خطر گرفتگی را کاهش می دهد و ظاهر حرفه ای تری را تضمین می کند .

یک راه ساده برای فکر کردن به این موضوع این است که سعی کنید نقطه میانی کاملی را بین رنگ زیاد و کم پیدا کنید . ممکن است برای آزمایش و بازی با تنظیمات خود در تفنگ اسپری به مدتی زمان نیاز داشته باشید .

هوای فشرده یا بدون هوا ؟

با توجه به رنگ پاش های HVLP و بدون هوا ، این تصمیم بعدی است که باید بگیرید :

آیا می خواهید یک تفنگ اسپری دستی داشته باشید یا یک تفنگ برقی؟

این دو روش به ترتیب از هوای فشرده و پمپ های الکتریکی استفاده می کنند . در حالی که تفنگ‌ های اسپری هوای فشرده انعطاف‌ پذیر بیشتری را از نظر تنظیم شدت اسپری ارائه می ‌دهند ، رنگ پاش‌ های هواساز راحت ‌تر تمیز می ‌شوند و سرعت انتقال بالاتری دارند . هر دو کمپرسور پوشش زیبایی را به کابینت آشپزخانه ارائه می دهند .

رابطه بین قدرت و خروجی رنگ

وقتی در مورد آن فکر می کنید ، کاملاً قابل توضیح است : هر چه رنگ پاش قدرت بیشتری داشته باشد ، خروجی بالاتری خواهد داشت . رنگ پاش هایی با قدرت بیشتر اغلب برای پروژه های بزرگی که نیاز به پوشش سریع رنگ دارند به دلیل توانایی آنها در تولید الگوی اسپری بزرگ تر مناسب هستند . این کار همیشه در پروژه‌ های کوچک ‌تر مانند کابینت‌ های آشپزخانه جواب نمی ‌دهد ، زیرا بیش از حد رنگ آزاد می‌ کند و در نتیجه اسپری بیش از حد ایجاد می ‌شود .

آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش
آموزش رنگ کاری با پیستوله و اسپری رنگ پاش

مقدار فشار مورد نیاز

اکثر رنگ پاش ها دارای کنترل هایی هستند که فشار آزاد شده توسط رنگ پاش را تنظیم می کند . اگر فشار وارد شده خیلی کم باشد ، رنگ ناهموار و لکه دار می شود ، در حالی که فشار زیاد باعث پاشش بیش از حد می شود . قاعده کلی این است که فشاری را فراهم کنیم که بتواند پوشش اسپری شده را تمیزه کند . این بستگی به ویسکوزیته مایع دارد . یک رنگ پاش با فشار قابل تنظیم تجربه نقاشی شما را بسیار آسان تر می کند .

ظرفیت رنگ

به دلایل واضح ، شما می خواهید ظرفیت بالایی برای نگهداری رنگ داشته باشید تا مجبور نباشید به طور مداوم تفنگ اسپری را متوقف کرده و دوباره پر کنید . سمپاش های HVLP معمولاً یک فنجان دارند که به رنگ پاش متصل می شود ، در حالی که تفنگ های اسپری بدون هوا می توانند رنگ را مستقیماً از قوطی رنگ بیرون بکشند . این بدان معناست که از نظر ظرفیت ، تفنگ های اسپری بدون هوا بیشترین ظرفیت موجود را دارند .

راحتی در استفاده

وقتی نوبت به تعیین ساده‌ ترین سمپاش می ‌رسد ، سمپاش‌ های HLVP معمولاً بهترین گزینه هستند زیرا تنظیم و کنترل آن‌ ها آسان است . آنها برای پروژه های کوچک ایده آل هستند و بیش از حد زیادی اسپری تولید نمی کنند . همچنین یک راه اندازی کامل است ، به این معنی که برای تکمیل کار رنگ نیازی به خرید کمپرسور هوا یا تجهیزات اضافی ندارید . کمپرسورهای بدون هوا قدرتمند هستند و بیش از حد قابل توجهی اسپری تولید می کنند که آنها را برای پروژه های در مقیاس بزرگ مناسب تر می کند . تفنگ های اسپری LVLP برای پروژه های کوچک عالی هستند ، اگرچه برای کار کردن به کمپرسور هوا نیاز دارند .

سوالات متداول :

چه اندازه ای برای اسپری کردن کابینت آشپزخانه مناسب است ؟

برای کاهش خطر اسپری بیش از حد ، باید از یک نوک کوچک استفاده کنید . ما یک نوک اندازه 311 را توصیه می کنیم ، زیرا یک فن 18 سانتی متری ایجاد می کند . اگر از رنگ پاش با کلاهک استفاده می کنید ، رنگ پاش را متناسب با آن تنظیم کنید تا از رسیدن به نتیجه دلخواه مطمئن شوید . اگر یک کیت با چندین نوک یا اتصالات خریداری کرده اید ، توصیه می کنیم همه آنها را امتحان کنید تا ببینید چه نوع اسپری هایی تولید می کنند . این برای پروژه های آینده مفید خواهد بود .

چگونه باید کابینت ها را آماده کنیم ؟

اولین چیزی که در فهرست شما وجود دارد باید جدا کردن کابینت ها و تمیز کردن آنها باشد . به علائم چربی توجه ویژه ای داشته باشید ، زیرا در قسمت پخت و پز آشپزخانه رایج هستند . این لکه ‌ها می ‌توانند چسبیدن رنگ را به سطح ، سخت کنند ، بنابراین مطمئن شوید که کابینت ‌ها را از قبل تمیز کرده ‌اید . در مرحله بعد ، شما می خواهید هر گونه نقص را از بین ببرید و در صورت لزوم آنها را پر کنید . پس از انجام این کار ، پرایمر را بمالید و بگذارید قبل از اعمال اولین لایه رنگ خشک شود . هنگامی که از نحوه استفاده از رنگ راضی هستید ، قبل از مونتاژ و نصب مجدد کابینت ها ، بگذارید خشک شود .

چرا باید به جای غلتک رنگ از تفنگ اسپری استفاده کنیم ؟

در حالی که غلتک ‌ها و برس‌ های رنگ برای سال ‌ها به عنوان یک رنگ ثابت بوده ‌اند ، مانور دادن آنها در فضاهای تنگ ممکن است دشوار باشد و همچنین می ‌توانند خطوط ناخوشایندی ایجاد کنند . برای به دست آوردن یک لایه رنگ یکنواخت در تمام سطوح و در داخل آن گوشه های دشوار ، یک تفنگ اسپری معجزه می کند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که تفنگ خود را تنظیم کنید ، اسپری کنید و شگفت زده شوید . ما توصیه می کنیم که از قبل روی چند سطح تمرین کنید تا رنگ آمیزی را با یک تفنگ اسپری انجام دهید .

چه نکات حرفه ای برای اسپری کردن افراد آماتور دارید ؟

این سوال کمی پیچیده است و می تواند بسیار گسترده شود ، اما ما اصول اولیه را برای کمک به شما در راه اندازی به اشتراک می گذاریم . اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید رنگ موجود در قوطی شما در فرآیند رنگ ‌آمیزی خشک نمی ‌شود .
– همیشه درب را در زمانی که استفاده نمی ‌کنید بسته نگه دارید .
با توجه به تم رنگ ، قبل از استفاده آن را به درستی مخلوط کنید و قبل از ریختن رنگ در قوطی تفنگ اسپری خود حتما آن را مخلوط کنید . بعد ، همیشه قبل از رنگ آمیزی سطح خود را به درستی آماده کنید . این امر به این معنی است که قبل از اینکه حتی به رنگ دست یابید ، آن را تمیز کنید ، سنباده بزنید و یک پرایمر اضافه کنید . پس از آماده شدن برای شروع رنگ آمیزی ، به طور مساوی از بالا به پایین اسپری کنید ، مراقب باشید از همپوشانی جلوگیری کنید .

آیا بعد از هر بار استفاده باید تفنگ اسپری را بشوییم ؟

مگر اینکه کار رنگ بیش از یک یا دو روز طول بکشد ، برای جلوگیری از آسیب طولانی مدت باید وسایل نقاشی خود را در پایان هر روز بشویید . برای پروژه هایی که چند روز طول می کشد ، وسایل خود را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در یخچال بگذارید . دمای سرد باعث می شود که رنگ خشک نشود . با این حال ، قبل از اینکه بتوانید از آنها برای ادامه پروژه خود استفاده کنید ، باید اجازه دهید تا تجهیزات ذوب شوند .

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که در حال حاضر کدام رنگ روی کابینت ما وجود دارد ؟

یک نکته حرفه ای برای فهمیدن اینکه در حال حاضر چه نوع رنگی روی کابینت شما وجود دارد این است که یک گلوله پنبه ای پوشیده از الکل ایزوپروپیل را روی رنگ موجود پاک کنید . اگر رنگ از بین برود ، رنگ لاتکس است و اگر رنگی باقی نماند ، بر پایه روغن است .

چرا نمی توانیم به سادگی روی رنگ موجود نقاشی کنیم ؟

برای شروع ، رنگ باید بتواند به سطح بچسبد و رنگ قدیمی و کثیف به این وضعیت کمک نمی کند . ثانیاً ،  اگر می ‌خواهید یک لایه رنگ یکنواخت داشته باشید ، برای کار به سطحی صاف نیاز دارید ، و اگرچه ممکن است کابینت ‌های شما صاف به نظر برسند ، اما احتمال اینکه اینطور نباشد وجود دارد . بنابراین ، به جای عجله در انجام کار ، وقت بگذارید و آن را به درستی انجام دهید .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : رنگ آمیزی ، نحوه رنگ آمیزی ، رنگ پاش ، کابینت های چوبی ، رنگ آمیزی کابینت ، تعمیر کابینت


گالری عکس رنگ کاری با پیستوله :


مطالب مرتبط با رنگ کاری چوب :

WhatsApp us