نحوه اسپری کردن دکوراسیون

 راهنمای سطح عالی

یک گزینه سرگرم کننده و مقرون به صرفه برای به روز رسانی زیبایی اتاق نشیمن ، رنگ کردن دکوراسیون خود با اسپری است . اگر تجربه ‌ای در انجام رنگ‌ آمیزی دکوراسیون نداشته باشید ، ممکن است کمی سخت به نظر برسد ، اما با کمی آگاهی از اصول و کمی تمرین ، می ‌توانید با رنگ‌ آمیزی زندگی جدیدی به میز و صندلی عجیب و غریب خود بدهید . شما می توانید با استفاده از قوطی های اسپری به اثر مشابهی دست پیدا کنید ، اما ما در این مقاله بیشتر به استفاده از تفنگ های اسپری ( پیستوله رنگ کاری ) برای دستیابی به ظاهری خیره کننده بر روی دکوراسیون خود می پردازیم .

آموزش نحوه اسپری کردن دکوراسیون چوبی

شما تصمیم گرفته اید از یک تفنگ اسپری رنگ برای دکوراسیون استفاده کنید و می خواهید شروع کنید . آنچه در ادامه گفته می شود یک آموزش ساده است که اصول عملی تهیه نه تنها دکوراسیون ، بلکه فضای کار شما را نیز توصیه می‌کند .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

آماده سازی فضای کاری شما

بسیار مهم است که منطقه ای را که  می خواهید در آن کار کنید را تعیین کنید و فضا را بر اساس آن آماده کنید . اگر می خواهید در فضای داخلی کار کنید ، باید در فضایی با تهویه خوب باشید .

صرف نظر از اینکه در فضای داخلی یا بیرونی کار می کنید ، باید فضای کار خود را بپوشانید تا رنگ های سرگردان ( گرده رنگ ) محیط را کثیف نکند . هنگامی که فضای شما آماده شد ، همه چیز مورد نیاز را دارید . ما فهرستی را دنبال می کنیم که می تواند به شما کمک کند :

اطمینان حاصل کنید که تفنگ اسپری ( پیستوله ) که استفاده می کنید به طور خاص برای دکوراسیون چوبی طراحی شده است .

     استفاده از ماسک تنفسی برای ایمنی شما ضروری است .

     مطمئن شوید که مقادیر کافی رنگ و پرایمر دارید .

     خطوط هوایی/الکتریکی شما باید عاری از موانع باشند . رد شدن سیم برق از زیر دست و پا اشتباه بزرگی است .

     کاغذ سنباده و سنباده برقی در دسترس داشته باشید .

     برای تمیز کردن به یک پارچه میکروفیبر در دسترس نیاز دارید .

آماده سازی قطعه کار شما

تا جایی که می توانید با سنباده زدن قطعه کار خود شروع کنید . اگر اولین بار است و برخی از قسمت ها را از دست داده اید ، زیاد نگران این موضوع نباشید . همانطور که قبلا ذکر شد ، اگر به یک سنباده برقی دسترسی داشته باشید ، اگر در حال انجام پروژه های بزرگتری مانند درب کمد یا میز هستید ، در زمان شما صرفه جویی می شود . پس از اتمام کار با قسمت های بزرگ تر ، می توانید با استفاده از کاغذ سنباده قسمت ها و لبه های صعب العبور را سنباده کشی کنید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

از یک پارچه و جاروبرقی برای تمیز کردن قطعه کار خود استفاده کنید و سپس شروع به استفاده از پرایمر کنید . پرایمر ( مثل سیلر ) عالی است زیرا به چسبیدن رنگ به سطح چوب کمک می کند و از پوسته شدن و پخش شدن رنگ جلوگیری می کند . از حرکات طولانی و مداوم استفاده کنید و از پایین به سمت بالا کار کنید تا از پوشش یکنواخت روی کل قطعه اطمینان حاصل کنید .

نقاشی قطعه شما

وقتی مطمئن شدید که سطح شما تمیز است و هیچ تکه چوب سرکشی روی سطح وجود ندارد ، در نهایت آماده شروع نقاشی هستید . پرایمر باید کاملا خشک شده باشد و رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید . زمان اعمال پوشش اولیه فرا رسیده است . از یک جهت شروع کنید و از راست به چپ ( یا برعکس ) حرکت کنید ، در یک حرکت بدون درز با فشار ماشه ثابت اعمال کنید . سعی کنید دریغ نکنید و زمانی که پوشش اولیه شما اعمال شد ، زمان کافی برای خشک شدن آن بگذارید . هنگامی که اولین لایه خشک شد ، می توانید این روند را تکرار کنید تا زمانی که از پایانی که به دست آورده اید راضی باشید .

     زمان کافی برای خشک شدن کامل هر لایه بگذارید و زمانی که راضی هستید ، می توانید یک لایه شفاف بمالید . پرداخت شفاف به قطعه شما درخشندگی خیره کننده ای می بخشد و از آن محافظت می کند . لایه رویی خود را با استفاده از همان فرآیند “اسپری ، خشک کردن و تکرار” ادامه دهید . ( اعمال سیلر + زمان خشک شدن + سمباده یا پوست آب نرم و دوباره تکرار ) بعد از پرایمر کیلر و نهایتا پوشش نهایی مانند لاک پلی استر یا پلی اورتان به اتمام می رسد .

نکات و ترفندهایی برای اسپری کردن دکوراسیون چوبی

بنابراین ، شما تصمیم گرفته اید از یک تفنگ رنگ پاش برای احیای دکوراسیون خود استفاده کنید . ما تعدادی از نکات و ترفندها را برای کمک به شما در این راه گرد هم آورده ایم .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

همیشه سطوح خود را آماده کنید

ممکن است مشتاق باشید که شروع کنید ، اما توصیه می کنیم دکوراسیون خود را قبل از اسپری کردن آماده کنید . صرف نظر از مواد ، دکوراسیون بوم ، شیشه ، چوب یا سرامیک ، همیشه باید قبل از اعمال لایه اولیه رنگ ، ابتدا سطوح را سنباده بزنید و آستر کنید . شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام فرایند به خوبی انجام شده است تا مجبور نباشید کل فرآیند را دوباره شروع کنید . هنگام استفاده از پرایمر دقت و حوصله را به کار ببرید و اطمینان حاصل کنید که هر لایه قبل از استفاده از لایه بعدی کاملاً خشک شود .

اهمیت سنباده زدن

سنباده کاری هنگام کار با یک سطح چوبی برای کمک به فرآیند چسبندگی بسیار مهم است . سطح چوبی را تا جایی که می توانید سنباده بزنید تا آستر و لایه اولیه رنگ شما به سطح بچسبد . هنگام سنباده زدن قطعه خود باید به چند جنبه فکر کنید . اگر مجبور به سنباده زدن مناطق بزرگ هستید ، استفاده از سنباده برقی را به شدت توصیه می کنیم . یک سنباده برقی شما را از کار بسیار سخت نجات می دهد ، اما همچنین زمان صرف سنباده را کاهش می دهد .

سنباده برقی به این معنی نیست که شما اصلاً نیازی به سنباده ندارید ، زیرا برای تمیز کردن مناطقی که سنباده برقی به سختی می‌ رسد و می‌ تواند لبه‌ ها را مرتب کند ، به آن نیاز دارید .

آهسته و پیوسته مسابقه را می برد

اکنون که اصول اولیه مورد نیاز برای آماده سازی را درک کرده اید ، باید کمی زمان صرف تمرین تکنیک اسپری خود کنید . ممکن است کسی فکر کند که تکنیک اسپری در مچ دست شماست ، اما جنبه مهم واقعی اطمینان از پوشش ثابت است . برای رسیدن به این هدف ، باید هنگام حرکت رنگ پاش ، تمام ساعد خود را حرکت دهید . استفاده از دامنه کامل حرکت باعث افزایش سطح ثبات و کنترل می شود . همچنین کنترل بهتر انگشت ماشه را به شما ارائه می دهد تا در طول برنامه خود مناطقی با تراکم ناسازگار ایجاد نکنید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

صرف نظر از اینکه در حال استفاده از پرایمر یا لایه اولیه رنگ خود هستید ، باید اطمینان حاصل کنید که در فاصله راحت از قطعه خود ایستاده اید . رنگ پاشی را از یک جهت شروع کنید ، از راست یا چپ هر چه برای شما بهتر است ، و با فشار و سرعت ثابت ماشه اسپری کنید . مانند همیشه هنگام استفاده از پرایمر یا رنگ ، اطمینان حاصل کنید که هر لایه قبل از شروع به اعمال لایه بعدی کاملاً خشک شود .

بنابراین ، آیا خرید رنگ پاش ضروری است ؟

این یک سوال کاملا ذهنی است . در حالی که یک اسپری رنگ ابزاری بسیار همه کاره برای داشتن آن است ، همه اینها به این بستگی دارد که آیا از آن به اندازه کافی برای توجیه هزینه استفاده خواهید کرد یا خیر . با این حال ، اگر بخواهید هرازگاهی از آن استفاده کنید ، لزوماً از داشتن آن پشیمان نخواهید شد .

اکثر رنگ پاش ها برای استفاده برای پاشش مناطق بزرگ و برای استفاده افرادی که می خواهند با عدم نگرانی در مورد ضربه های قلم مو یا رگه های غلتک رنگ در زمان صرفه جویی کنند ، طراحی شده اند . همانطور که گفته شد هنوز یک وسیله مفید برای سرگرمی هایی است که به دنبال ارتقای کار خود به سطح بعدی هستند .

در پایان روز ، انتخاب با شماست ، اما ما به شدت احساس می کنیم که رنگ پاش مناسب برای نیازهای هرکسی در دسترس است .

چرا دکوراسیون خود را با اسپری رنگ کنید ؟

شاید شما یک قطعه خیره کننده را در فروشگاه دست دوم محلی مشاهده کرده باشید که دوست دارید در اتاق نشیمن خود داشته باشید ، اما نیاز به کمی به روز رسانی دارد . یا به سادگی به مجموعه اتاق نشیمن خود نگاه می کنید و کمی خسته به نظر می رسد و نیاز به کمی به روز رسانی دارد . رنگ آمیزی با اسپری یک راه حل شگفت انگیز برای تازه کردن کامل دکوراسیون شما است . رنگ آمیزی اسپری ممکن است برای کسی که با فرآیند یا ابزار مورد نیاز آشنا نیست یا کسی که تجربه ای ندارد کمی سخت به نظر برسد .

     اما تنها با کمی آینده نگری در این فرآیند و کمی تمرین ، ممکن است تعجب کنید که چرا قبلا هرگز دکوراسیون را با اسپری رنگ آمیزی نکرده اید !

مزایای استفاده از اسپری رنگ دکوراسیون شما

رنگ آمیزی دکوراسیون با اسپری مزایای زیادی دارد ، و ما مطمئن هستیم که شما برای شروع بسیار هیجان زده هستید ، اما ما می خواهیم به طور خلاصه نشان دهیم که چقدر از رنگ آمیزی دکوراسیون در مقابل استفاده از غلتک یا قلم مو برای استفاده از اسپری استفاده می کنید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

سرعت

اگر تا به حال از غلتک یا قلم مو برای رنگ آمیزی مجدد چیزی استفاده کرده اید ، می دانید که این یک فرآیند طاقت فرسا و زمان بر است . رنگ آمیزی اسپری به شما این فرصت را می دهد که سطح بزرگتری را در مدت زمان کوتاه تری پوشش دهید و دامنه حرکت مورد نیاز برای اعمال رنگ را محدود می کند . این بدان معنی است که شما نه تنها در زمان صرفه جویی می کنید ، بلکه این روند برای بدن شما نیز بهتر است .

ضربه های قلم مو را از بین می برد

میزان یکنواختی و صاف بودن پایان کار تعیین می کند که آیا ترمیم خوبی انجام داده اید یا نه . یک کار رنگ ‌آمیزی عالی می ‌تواند با ضربه‌ های قلم مو کاملاً خراب شود و تلاش برای حذف رگه‌ های تحریک ‌کننده بسیار دشوار است ، به ‌ویژه اگر به دنبال یک حرکت سریع هستید .

رنگ آمیزی با اسپری تضمین می کند که هیچ ضربه قلم مویی وجود ندارد که نگران آن باشید .

این عمل به شما زمان بیشتری می‌ دهد تا بر روی آخرین مراحل تمرکز کنید ، بی انکه لازم باشد تمام قسمت ‌های پروژه خود را برای ضربه ‌های قلم مو بررسی کنید .

خشك كردن

اگر باید مجموعه ای از سطوح را روی جرم رنگ کنید ، اکیداً پیشنهاد می کنیم از رنگ اسپری بر پایه آب استفاده کنید . حتی اگر در زندگی‌ تان نقاشی زیادی انجام نداده ‌اید ، باز هم می ‌دانید که صبر کردن برای خشک شدن رنگ چقدر خسته ‌کننده است ، مخصوصاً اگر با ضرب ‌الاجل کار می‌ کنید . با این حال ، اگر از تفنگ اسپری استفاده کنید ، رنگ شما خیلی سریع تر خشک می شود ، صرف نظر از اینکه رنگ آن روغن است یا آب .

دلیل این امر این است که تفنگ اسپری رنگ را با لایه ‌های یکنواخت ‌تری نسبت به غلتک یا قلم مو پخش می ‌کند و به دلیل استفاده از رنگ در لایه‌ های نازک‌ تر است .

تطبیق پذیری

برای هر پروژه رنگ موجود است . انتخاب رنگ مناسب در رنگ و قوام ایده آل می تواند کمی دلهره آور باشد و نیازمند وقت و حوصله است . رنگ مورد استفاده برای اسپری معمولاً بر پایه آب است ، اما ممکن است لازم باشد قبل از استفاده از آن در تفنگ اسپری ، رنگ را رقیق کنید . تا زمانی که رنگ روغنی رقیق شده باشد ، می توانید از رنگ روغنی استفاده کنید تا ظاهری بادوام تر داشته باشید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

مرتب کردن

موارد زیر را تصور کنید ؛ غلتک ‌ها و ظرف ها در سرتاسر فضا ، با پاشیده شدن رنگ کثیف می‌ شوند ، و در زمان اتمام کار ، و استراحت شما ، موهای برس ‌هایتان سفت می‌ شوند . در حالی که ممکن است فکر کنید کارتان تمام شده است ، کار تازه شروع شده است ، زیرا باید برای هر رنگی که استفاده نکرده اید ، فضای ذخیره سازی ایجاد کنید و باید ابزارهایی را که استفاده کرده اید تمیز کنید . اگر استفاده از اسپری رنگ را انتخاب کرده اید ، فقط وظیفه تمیز کردن اسپری رنگ و کنار گذاشتن آن را دارید .

ماندگاری

دیدن جدا شدن رنگ از پروژه ای که برای آن زمان و انرژی زیادی صرف کرده اید می تواند دلخراش و بسیار ناراحت کننده باشد ! خوشبختانه شما فقط می توانید چند لایه رنگ اسپری و یک درزگیر برای محافظت از دکوراسیون خود در برابر سخت ترین شرایط استفاده کنید . اگر از رنگ ‌های روغنی استفاده می‌ کنید ، به دلیل ماندگاری طولانی‌ تر و ماندگاری آن ، نیازی به استفاده از درزگیر نخواهید داشت .

فرقی نمی کند که از دکوراسیون منزلتان مکرر استفاده می کنید  یا فقط گاهی ، یا در معرض آب و هوای سخت قرار می دهید ، پایان پروژه این دکوراسیون برای شما مدت طولانی دوام می آورد .

به راحتی به نقطه کور ورود کنید

نقاشی کردن با استفاده از قلم مو ممکن است دشوار باشد . رنگ آمیزی اقلامی که دارای انبوهی از وجوه و شکاف هستند ، می تواند زمان بر باشد ، به خصوص زمانی که سعی می شود از یکنواختی و پوشش در تمام سطوح اطمینان حاصل شود . با انتخاب استفاده از اسپری رنگ تمام این مشکلات را از بین می برید . اسپری رنگ‌ کننده قوام و پوشش را فراهم می ‌کند و از خطر ایجاد هر گونه مشکل هنگام تلاش برای مقابله با قسمت ‌های سخت ‌تر جلوگیری می ‌کند .

مزایا و معایب رنگ پاشی دکوراسیون

قبلاً به جنبه‌ های مثبت رنگ ‌آمیزی دکوراسیون با اسپری پرداخته ‌ایم ، اما جنبه‌ های منفی نیز در این روش رنگ ‌آمیزی وجود دارد ، بنابراین بهتر است جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیریم .

نکات مثبت

     دوام را برای سطوح بیرونی و داخلی فراهم می کند .

     سریعتر از استفاده از برس است .

     می توان از آن برای اعمال رنگ بر روی مجموعه ای از مواد استفاده کرد .

     ضربات قلم مو باقی نمی ماند .

     تطبیق پذیری عالی دارد .

     در این روش به سختی نیاز به پاکسازی وجود دارد .

     خیلی سریع خشک می شود .

     ثبات ارائه می دهد .

نکات منفی

     رنگ اسپری پس از استنشاق سمی است ، بنابراین باید از ماسک تنفسی استفاده کنید .

     پاشش می تواند به دلیل انسداد در نازل رخ دهد .

     اگر برای مدت طولانی اسپری می کنید ، انگشت شما ممکن است دچار گرفتگی شود .

     برای پوشش قسمت های بزرگ ، می تواند بسیار گران باشد .

چه نوع دکوراسیون چوبی را می توان با اسپری رنگ کرد ؟

از اسپری رنگ می توان روی چندین سطح مختلف استفاده کرد . به خاطر داشته باشید که رنگ های خاصی برای کاربردهای مختلف وجود دارد و هر هدف خاصی به شکل آماده سازی خود نیاز دارد . آنچه در ادامه آورده شده است نگاهی به انواع دکوراسیونی است که می ‌توان با اسپری رنگ کرد و نحوه تهیه آنها را بررسی کرد .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

دکوراسیون روکش شده

مسلماً این ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما رنگ آمیزی مجدد دکوراسیون امکان پذیر است و یک روش کاملاً محبوب برای احیای پوشش های رنگ و رو رفته و قدیمی شما است . پیشنهاد می کنیم این کار را روی مواد خراب شده یا فرسوده و نازک انجام ندهید ، زیرا روی موادی که فقط به یک لایه رنگ تازه نیاز دارند ، بهترین عمل را دارد . به یاد داشته باشید که اگر ترجیح می دهید یک حرفه ای این کار را انجام دهد ، می تواند بسیار گران تمام شود .

اشیاء سرامیکی

اسپری رنگ برای استفاده در مجموعه ای از وسایل تزئین شده ایده آل است . ممکن است بخواهید یک قطعه سرامیکی را برای به روز کردن خانه خود یا به روز رسانی تزئینات باغی بازسازی کنید . هنگامی که می خواهید وسایل خود را تازه کنید ، رنگ آمیزی اسپری انتخابی عالی است . هنگام کار با سرامیک ها بسیار مراقب باشید زیرا فشار وارد شده در هنگام پر کردن و سنباده زدن این قطعات ممکن است به آنها آسیب برساند .

به خاطر داشته باشید که سرامیک ها به طور طبیعی براق هستند ، بنابراین استفاده از روکشی که سطح درخشندگی بالایی دارد همان چیزی است که می خواهید هنگام کار روی این نوع دکوراسیون استفاده کنید .

سطوح فلزی

شاید میراث خانوادگی داشته باشید که روزهای بهتری را به خود دیده است اما هنوز آماده خلاص شدن از شر آن نیستید . با کمی کار سخت و با استفاده از مقداری پرایمر ، کاغذ سنباده و البته اسپری رنگ خود ، می ‌توانید این قطعه را به یک دکوراسیون شیک و زیبا تبدیل کنید که دوستش خواهید داشت . مجموعه ‌ای از پرداخت ‌ها و رنگ ‌ها برای انتخاب وجود دارد ، بنابراین پیش از شروع ، ظاهر نهایی مورد نظر خود را برنامه ‌ریزی کنید تا بتوانید رنگ‌ ها و پرداخت‌ های مناسب را انتخاب کنید .

دکوراسیون چوبی

این سطحی است که معمولاً با اسپری رنگ می شود زیرا ساده ترین نوع دکوراسیون برای احیا با استفاده از رنگ اسپری است . تهیه دکوراسیون چوبی ساده است و می تواند رنگ های بر پایه روغن یا آب را به خوبی اداره کند . هیچ محدودیتی برای کار با اسپری رنگ و دکوراسیون چوبی وجود ندارد ، اما توصیه می کنیم در مورد نوع چوبی که با آن کار می کنید کمی تحقیق کنید . سپس می توانید با در نظر گرفتن دانه بندی و قوام آن ، بهترین تکنیک ها را برای استفاده برای آن نوع چوب خاص شناسایی کنید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

اشیاء شیشه ای

اگر مشتاق هستید که از چیزی که چالش کمتری دارد استفاده کنید ، پس چرا از اسپری رنگ خود برای تغییر تکه های شیشه ای پر زرق و برق استفاده نکنید . شما باید از یک رنگ پاش برقی استفاده کنید به خصوص اگر مورد شکننده یا کوچک باشد . برای تهیه از رنگ پاش آن را کاملا تمیز کنید و اجازه دهید تا خشک شود . وقتی رنگ پاش خشک شد آن را با کمی الکل پاک کنید و سپس آماده استفاده از آن هستید . در حالت ایده آل می خواهید چندین لایه یکنواخت را اعمال کنید و مطمئن شوید که از رنگی استفاده می کنید که به عنوان رنگ اسپری شیشه ای برچسب زده شده است ، در غیر این صورت ابتدا باید از یک آستر استفاده کنید .

ملاحظات خرید رنگ پاش برای دکوراسیون

انتخاب تفنگ اسپری رنگ مناسب برای دکوراسیون می تواند برای هر کسی ، حتی یک صنعتگر با تجربه ، سخت باشد . هنگام تصمیم گیری برای خرید رنگ پاش دکوراسیون ، جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید . ما فهرستی از جنبه های مشترک را برای شما آماده کرده ایم که قبل از خرید باید در نظر بگیرید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ چگونه عرضه می شود ؟

توصیه دوم ما ، Wagner Control Max با یک توربین دو مرحله ای ارائه می شود که به این معنی است که در طول فرآیند اعمال فشار تغذیه ثابت باقی می ماند که یک ویژگی شگفت انگیز برای صاحبان مشاغل و علاقمندان به طور یکسان است .

ممکن است تعجب کنید که چرا تغذیه مداوم با فشار اینقدر مهم است ، زیرا قوام ، اجرای یکنواخت را تضمین می کند و پوست پرتقالی (مناطق متمرکز رنگ) را کاهش می دهد و پاشیدن را کاهش می دهد .

سه راه وجود دارد که رنگ را می توان از طریق نازل تغذیه کرد . تنظیمات شما می تواند با تغذیه فشار ، تغذیه گرانشی یا تغذیه سیفون باشد ، همه اینها به مدل انتخابی شما بستگی دارد . برای هر روش عرضه نکات مثبت و منفی وجود دارد و همه چیز به نوع کاری که به دنبال انجام آن هستید بستگی دارد .

آنچه در ادامه می آید سه روش با جزئیات بیشتر است .

پیکربندی فشار تغذیه

این پیکربندی کمتر دیده شده در نتیجه پیچیدگی راه اندازی آن است . این رنگ پاش ها بسته به کیفیت و برند دستگاهی که خریداری می کنید می توانند گران باشند . رایج ترین کاربرد آنها برای استفاده در محیط های کاری با خروجی بالا است که در آن کارایی و سرعت مهم است . تغذیه تحت فشار هیچ قوطی متصل به بدنه رنگ پاش ندارد .

منبع هوا که یا توربین یا کمپرسور است در یک قوطی مستقل تغذیه می ‌شود ، که سپس رنگی را که تحت فشار قرار گرفته است به نازل اسپری شما می ‌رساند تا بتوان آن را اتمیزه کرد . مزایای زیادی برای این پیکربندی وجود دارد .

همچنین می ‌توانید بدون نگرانی در مورد تماس قوطی سطوح ، برهم زدن تعادل رنگ پاش در دست یا مسدود کردن دیدتان ، به فضاهای کوچک برسید . با این حال ، این پیکربندی دارای نکات منفی است ، مانند خسته کننده بودن و زمان بر بودن در زمان تمیز کردن . با این وجود ، این واحد در هنگام پاشش رنگ دکوراسیون بهترین گزینه محسوب می شود .

یکی از مزیت های اصلی این است که مرکز ثقل رنگ پاش به موقعیت قوطی رنگ بستگی ندارد . این در مورد قوام اتمیزه شدن رنگ نیز صادق است .

پیکربندی Gravity-Feed

این یکی از پرکاربردترین تنظیمات خوراک برای پاشش رنگ دکوراسیون است . این خوراک با قرار گرفتن قوطی رنگ در بالای دستگاه رنگ پاش مشخص می شود . این بدان معنی است که قوطی رو به پایین در ارتباط با وزن رنگ به رنگ اجازه می دهد تا بدون نیاز به فشار هوا وارد بدنه رنگ پاش شود . این عالی است زیرا فشار هوا فقط برای اتمیزه کردن رنگ ضروری است .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

اگر فضای کاری شما فضای مناسبی داشته باشد ، ایده آل است و هنگامی که با یک کمپرسور بر خلاف تغذیه هوای توربین ترکیب می شود ، این پیکربندی بسیار متنوع است . قرار دادن این دستگاه در یک فضای محدود ممکن است دشوار باشد ، و اگر مجبور شوید به هر دلیلی رنگ پاش را معکوس کنید ، رنگ کافی به نازل دریافت نمی کنید . ملحقاتی در دسترس هستند که می توانند با این پیکربندی ترکیب شوند تا رنگ پاش را تحت فشار قرار دهند .

پیکربندی Siphon-Feed

با تشکر از رنگ پاش ها که به راحتی در دسترس هستند ، این یک پیکربندی بسیار رایج است . این پیکربندی تغذیه با اتصال قوطی رنگ به پایین بدنه تفنگ اسپری مشخص می شود . متأسفانه ، با این پیکربندی ، جاذبه به هیچ وجه به شما کمک نمی کند تا رنگ را به نازل تغذیه کنید . ممکن است تعجب کنید که چگونه رنگ را به نازل می رساند تا بتوان آن را اتمیزه کرد ؟

این پیکربندی با سیفون کردن هوا از بدنه تفنگ ، قوطی رنگ را تحت فشار قرار می دهد . این باعث می شود رنگ به سمت بالا حرکت کند و اجازه می دهد تا آن را اتمیزه کرده و سپس روی سطح انتخابی شما اعمال کنید .

 در نسخه ‌های قدیمی ‌تر این پیکربندی ، قوطی برای کشیدن رنگ به سمت بالا ، بر خلاف فشار ، به یک اثر خلاء نیاز داشت .

در حالی که این روش خاص دیگر استفاده نمی شود ، این روش پیکربندی تغذیه سیفون نامیده می شود . این فیدها شگفت ‌انگیز هستند و زمانی که توسط شخصی با تجربه استفاده می‌ شوند نسبتاً همه‌ کاره هستند . آنها معمولاً توسط علاقه مندان استفاده می شوند و ارزش شگفت انگیزی برای پول ارائه می دهند ، چه برای استفاده تجاری یا شخصی .

منبع هوا

انتخاب منبع هوا بسیار شبیه به تصمیم گیری بین اجاق گاز و اجاق گاز برقی است . در حالی که هر کدام ممکن است جنبه های مثبت و منفی خود را داشته باشند ، که در نهایت انتخاب آنها بستگی به نوع آشپزی شما (یا در مورد ما ، نقاشی) دارد که بیشتر انجام می دهید .

رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش
رنگ کاری چوب با پیستوله و اسپری رنگ پاش

کمپرسورها

اگر قبلاً یک پیکربندی کمپرسور دارید که برای ابزارهای دیگر یا تمیز کردن استفاده می کنید ، بهترین گزینه برای تامین هوای شماست . کمپرسورها فوق ‌العاده هستند ، زیرا سطح هوا را برای شما آماده می ‌کنند ، تنها کاری که باید اتفاق بیفتد این است که آن را به رنگ پاش خود وصل کنید و می‌ توانید شروع کنید .

متأسفانه ، کمپرسورها می توانند بسیار پرهزینه و بسیار بزرگ باشند ، بنابراین فضای زیادی را اشغال می کنند ، به ویژه با توجه به اندازه واحد مورد نیاز برای تهیه یک تفنگ رنگ پاش برای دکوراسیون . آنها همچنین قابل حمل نیستند .

توربین ها

اگر فضای کاری محدودی دارید ، توربین ها عالی هستند . جابجایی و نگهداری آنها آسان است ، به خصوص اگر کار شما نیاز به حرکت سریع دارد . در حالی که آنها فشار هوای ثابتی را ارائه می دهند و بسیار قدرتمند هستند ، به اندازه کمپرسورهای تجاری ظرفیت ندارند .

هوای خشک با القای اجباری توربین تولید می شود ، بنابراین برای جبران این امر نیازی به استفاده از دمپر رطوبت در رنگ پاش خود ندارید . باید در نظر داشته باشید که نمی ‌توانید فشار یک توربین را تنظیم کنید زیرا به هوای تحت فشار «روی شیر» مانند آنچه در کمپرسور وجود دارد مجهز نمی ‌شود .

امیدواریم که مقاله ما به شما کمک کرده باشد تا متوجه شوید که رنگ پاش در هنگام کار با دکوراسیون چقدر مفید است و امیدواریم در تصمیم گیری قاطعانه در مورد استفاده از رنگ پاش به شما کمک کرده باشیم .

سوالات متداول :

آیا هنگام استفاده از رنگ پاش به رنگ خاصی نیاز است ؟

پاسخ همه چیز بستگی به نوع رنگ پاش شما دارد که قصد استفاده از آن را دارید . رنگ در مجموعه ای از قوام برای کاربردهای مختلف موجود است ، بنابراین اگر رنگ شما کمی بیش از حد ضخیم باشد ممکن است در اسپری رنگ شما کار نکند . اگر اینطور باشد ، تفنگ اسپری و منبع هوا ممکن است نتوانند رنگ را اتمیزه کنند و در نتیجه یک آشفتگی بزرگ ایجاد شود . همیشه از نظر نوع رنگ ، توصیه هایی را برای رنگ پاش خود بررسی کنید .

آیا رنگ پاش ها آشفتگی ایجاد می کنند ؟

هنگامی که برای اولین بار استفاده از یک اسپری رنگ را شروع می کنید ، وقتی یاد می گیرید که با آن کار کنید و الگوهای اسپری و نازل های مختلف را آزمایش کنید ، آشفتگی ایجاد می کنید . شما باید حافظه عضلانی خود را از نظر فشار محرک و قوام تمرین دهید و این ممکن است تا چند تلاش طول بکشد . همه اینها کمی نامرتب هستند ، اما با گذشت زمان و با افزایش تجربه و اعتماد به نفس شما با استفاده از اسپری رنگ ، آشفتگی کمتری ایجاد می شود .

آیا هنگام کار با رنگ پاش از رنگ بیشتری استفاده می کنید ؟

بله ، آنها از رنگ بیشتری (تقریبا 30٪ رنگ بیشتر) نسبت به روش استفاده از غلتک یا قلم مو استفاده می کنند . اگر فکر می ‌کنید در مصرف رنگ صرفه ‌جویی می ‌کنید ، ممکن است برای شما بسیار شگفت ‌انگیز به نظر برسد ، اما زمانی که با استفاده از اسپری رنگ برای احیای قطعه کار خود صرفه‌ جویی می‌ کنید ، باید میزان افزایش رنگ مصرفی را جبران کنید .

کلمات کلیدی : رنگ آمیزی ، رنگ آمیزی دکوراسیون چوبی ، دکوراسیون چوبی ، طراحی دکوراسیون چوبی

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :  woodhappen.com


مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

 • همه چیز درباره رنگ کاری چوب و دیوار و شناخت رنگ ها
  نکات مهم درباره رنگ کاری دیوار و رنگ کاری چوب ، رنگ‌ها می باشند که جلوه خاصی به ساختمان می‌ دهند و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل و روحیه افراد خانواده دارند
 • نکات مهم درباره رنگ کاری چوب پلی استر و پلی اورتان
  رنگ کاری چوب یکی از روش های متداول برای تغییر ظاهر و زیبایی چوب می باشد. این کار فرایندی است که با استفاده از انواع رنگ ها و محصولات مختلف
 • چگونه رنگ چوبی خانگی درست کنیم ؟
  ساخت رنگ خانگی چوب ، رنگ چوب یکی از محبوب ترین راه ها برای بهبود ظاهر قطعه کار چوبی شما و محافظت از آن در داخل و خارج بوده است
 • چگونه یک حصار چوبی را رنگ کنیم ؟
  رنگ کاری حصار باغچه ،کارهایی مانند رنگ آمیزی نرده های چوبی به آسانی تماشای یک آموزش YouTube یا خواندن این راهنمای گام به گام فوق العاده مفید ( یا هر دو ) است
 • نکات مهم رنگ کاری چوب
  خدمات رنگ کاری چوب تهران استفاده از رنگ‌های با کیفیت و تحمل بالا مثل کیلر ماشینی یا پلی اورتان ترکیه ، رنگ کاری درب چوبی
 • کارگاه رنگ کاری چوب در تهران
  اگر می‌خواهید کارگاه رنگ کاری چوب در تهران پیدا کنید، می‌توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و یا با سایرانی که در این زمینه تجربه دارند، مشورت کنید. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌های ساختمانی مراجعه کنید
WhatsApp us