بهترین رنگ برای راه پله

برای رنگ آمیزی پله به یک طراح داخلی نیاز ندارید , فقط باید رنگ های تازه را بشناسید . استفاده از پالت های رنگ به شما کمک میکند تا الهامات جدیدی داشته باشد . در ادامه چند نمونه برای شما گرداوری کرده ایم .

نکات مهم در رنگ کاری پله چوبی

برای رنگ آمیزی پله با ما همراه باشید ما سعی کرده ایم چند تجربه را با شما به اشتراک بگذاریم .
پیشنهاد ما مشاهده چند پالت رنگ است . پالت ها تصاویر آماده ای هستند که می‌شود از آنها الهام گرفت . در ادامه چند پالت رنگ برای شما آماده می‌کنیم. 
پیشنهاد ما مشاهده چند پالت رنگ است . پالت ها تصاویر آماده ای هستند که می‌شود از آنها الهام گرفت . در ادامه چند پالت رنگ برای شما آماده می‌کنیم. 
بنجامین مور توضیح می‌دهد: پله ها اغلب اولین چیزی است که بعد از ورودی با آن مواجهه می‌شویم،  پس می‌تواند سبک و رنگ را برای باقی خانه مشخص کند .
با وجود رنگ های بسیار زیبا در دکوراسیون داخلی ، وای انتخاب رنگ برای پله یک چالش است .
شما باید یک فورمول بسازید و در ابتدا رنگ کفپوش را مشخص کنید .
رنگ کف پله باید در برابر سایش مقاوم باشد ، و در برابر لغزش ایمن باشد . از رنگ های مورد تایید استفاده کنید .

رنگ سفید کلاسیک

رنگ سفید برای ایجاد محیطی تمیز و روشن عالی است , و با اکثر سبک ها ست می شود . رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که میتواند عیوب چوب را محو کند . البته بغییر از اجرای آن روی کاج روسی , چوب کاج بدلیل سست و ضعیف بودن گره ها و رگه های آن خیلی زود از زیر رنگ نمایان می شود . رنگ سفید با ایجاد روشنی به سایر عناصر خانه شما اجازه درخشیدن می دهد .

دو رنگ

انتخاب رنگ مناسب میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی پلکان شما داشته باشد ,

اریکا وولفل، معاون رنگ و خدمات خلاقانه در Behr می‌گوید: «می‌توانید روکش‌ها و کف را به یک رنگ رنگ کنید، یا حتی از رنگ‌های مختلف برای ایجاد کنتراست استفاده کنید» . میتوان کف پله ها تیره چوب نما , نرده ها سفید و طلایی و دست انداز به رنگی متضاد باشد .


رنگ سبز زمردی

اگر به دنبال رنگی برای رنگ آمیزی راه پله هستید ، وادن رنگ سبز را توصیه می کند . او توضیح می‌دهد: «اگرچه من عاشق پله‌های چوبی سنتی هستم، اما اگر پله‌های شما در بهترین شرایط نیستند یا می‌خواهید یک نقطه کانونی دراماتیک ایجاد کنید، رنگ راه‌حل عالی است. “برای چیزی غیرمنتظره، طرحی گرافیکی روی پله‌های خود بکشید. چرخ رنگ صدف شما در اینجاست، اما سبزی شاداب مانند Frosted Emerald SW 9035 زندگی را به هر فضایی القا می‌کند.”

Frosted Emerald SW 9035
رنگ سبز
رنگ سبز در طراحی پله معلق
رنگ سبز در طراحی پله معلق

خاکستری تیره

Xaykao برای ایجاد یک نمایشگر خوش خلق و در عین حال پیچیده راه پله را پیشنهاد می کند که پله های خود را در سایه ای از خاکستری عمیق رنگ آمیزی کنید. او توضیح می دهد : “بسیاری از مردم دوست دارند عکس ها و آثار هنری را در امتداد راه پله به نمایش بگذارند، بنابراین شما می توانید مانند یک دیوار برجسته به آن نزدیک شوید .” یک رنگ سیاه پررنگ، مانند کندال ذغال HC-166 ، جلوه‌ای از درام را ارائه می‌کند، اما همچنین به اندازه‌ای خنثی است که تقریباً با هر چیزی خوب به نظر برسد.»

آبی کمرنگ

Xaykao برای القای کمی شخصیت و رنگ در یک راه پله تنگ، توصیه می‌کند راه پله خود را با سایه روشن و مطبوع آبی کمرنگ رنگ آمیزی کنید. او توضیح می دهد: «از آنجایی که راه پله ها اغلب محصور هستند و نور زیادی دریافت نمی کنند، رنگ رنگ انرژی زا را امتحان کنید که به باز شدن فضا کمک می کند. یک آبی روشن، مانند Ocean Air 2123-50 ، باعث می‌شود که یک پلکان تنگ بزرگ‌تر به نظر برسد و در عین حال رنگ‌های ظریفی را ارائه می‌دهد.

رنگ پله آبی
رنگ پله آبی

کدام رنگ برای دیوار پله ها بهتر است؟

برخی از تحسین‌برانگیزترین ترکیب‌های رنگ دیوار راه پله، زرد روشن و خاکستری، آبی سلطنتی و خردلی، بنفش و سفید هستند. این رنگ ها مکمل یکدیگر خواهند بود و حسی منحصر به فرد و مجلل به اتاق می دهند.

WhatsApp us