کمد دیواری چوبی

چرا ملامین و چوب بادوام ترین مواد برای ساخت کمدهای سفارشی هستند ؟

متریال کمد دیواری چوبی
متریال کمد دیواری چوبی

بهترین مواد برای ساخت کمدهای سفارشی

در حالی که ممکن است در مورد اضافه کردن کمد دیواری سفارشی خود به خانه تان فکر کنید ، ممکن است تحت تأثیر تعداد زیادی ملاحظات و عواملی که در انتخاب یکی از آنها نقش دارد ، غرق شوید . مواردی مانند طرح ‌ها ، پایان بندی ‌ها و مصالح ساختمانی که باید قبل از شروع فرآیند نصب به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند .

اما بهترین مواد برای ساخت کمد سفارشی کدام است ؟

در حالی که چوب یک انتخاب عالی برای مواد کمد سفارشی است ، در واقع نوع دیگری از مواد وجود دارد که به همان اندازه بادوام است ، ملامین مواد مناسب دیگری که برای ساخت کمد می توان انتخاب کرد .

در این مقاله ، ما به طور کامل بررسی خواهیم کرد که چرا چوب و ملامین محبوب ترین مواد برای استفاده در کمدهای سفارشی هستند و این اطلاعات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است .

کمدهای چوبی سفارشی

متریال کمد دیواری چوبی
متریال کمد دیواری چوبی

بسته به نوع چوبی که برای کمد سفارشی خود انتخاب می کنید ، دوام بیشتری خواهد داشت و می تواند وزن های سنگین تری را تحمل کند .

می توانید از چوب برای قفسه بندی ، پایه خود کمد یا حتی برای هر دو استفاده کنید . هنگامی که نوبت به انتخاب یک نوع چوب برای قفسه بندی سفارشی شما می رسد ، بسیاری از صاحبان خانه ها تخته سه لا را انتخاب می کنند ، زیرا در برابر پیچ و تاب مقاوم است .

تخته چندلا نوعی ماده چوبی است که از لایه ‌های نازک یا لایه ‌های روکش ‌های چوبی ساخته می ‌شود . این قطعات با لایه های مجاور در جهت متناوب دانه به هم چسبانده می شوند .

یکی دیگر از چوب های محبوب برای کمدهای سفارشی تخته فیبر با چگالی متوسط ​​یا ام دی اف است . این محصول چوبی مهندسی شده با شکستن باقیمانده‌ های چوب نرم یا سخت چوب به الیاف چوب ، مخلوط کردن آن با چسب یا موم رزین و سپس تشکیل آن به پانل ‌هایی با اعمال فشار و دمای بالا ساخته می‌ شود .

مزیت اصلی استفاده از چوب برای ایجاد کمد سفارشی ، تطبیق پذیری آن است . با انواع بی ‌شماری چوب موجود ، می ‌توانید کمد دیواری درست کنید که زیبایی ‌شناسی دقیق شما را برآورده کند .

چوب همچنین بسیار بادوام است و کمدهای سفارشی چوبی محکم می توانند وزن زیادی را بدون تاب برداشتن یا خم شدن تحمل کنند و به شما اطمینان کامل در کمدهای خود می دهند .

با این حال ، بسته به نوع چوبی که انتخاب می کنید ، کمدهای چوبی نیز می توانند بسیار گران باشند . ام دی اف نیز ممکن است افتادگی پیدا کند ، بنابراین هرگز از این ماده برای قفسه بندی خود استفاده نکنید . تخته سه لا ، در حالی که از ام دی اف قوی تر است ، ممکن است به تقویت اضافی نیز نیاز داشته باشد که برای قفسه بندی کمد از آن استفاده می شود .

کمدهای سفارشی ملامین

متریال کمد دیواری چوبی
متریال کمد دیواری چوبی

ملامین بادوام ترین ماده برای کمدهای سفارشی است . ملامین از ترکیبات شیمیایی آلی ساخته شده است که به طور قابل توجهی قوی تر از چوب معمولی هستند و برای کودکان یا حیوانات خانگی سمی نیستند . ملامین در حالی که از چوب ساخته شده است ، شامل عناصری است که به طور عمدی مهندسی شده اند تا دوام آن را افزایش دهند .

ملامین به همان روشی که تخته سه لا ساخته می شود ،ساخته شده است اما تاب نمی خورد . علاوه بر این ، پوشش لمینتی که دارد باعث می شود لکه ، گرما و رطوبت را بسیار بهتر از چوب معمولی تحمل کند .

اگرچه ملامین بسیار سبک وزن است ، اما به هیچ وجه شکننده نیست . شکستن ملامین تقریبا غیرممکن است ، ملامین تضمین شده است که در آزمون زمان مقاومت کند . همچنین در برابر شکستن بسیار مقاوم است ، مقاوم در برابر آب و همچنین مقاوم در برابر قالب است و در رنگ ‌ها و گزینه‌ های سفارشی ‌سازی متعددی از جمله پوشش‌ های بتونی ، ابری ، کاکائویی ، سفید و … موجود است .

مواد سبک وزن آن جابه جایی را بسیار آسان می کند ، بنابراین می توانید بدون زحمت قفسه های کمد سفارشی خود را هر چند وقت یک بار که می خواهید تغییر دهید و جابه جا کنید .

اگر از ظاهر چوب لذت می برید ، اما از قیمت گزافی که اغلب می تواند همراه آن باشد ، نمی توانید خوشحال باشید ، ملامین یک جایگزین عالی برای شما است . این یک جایگزین مقرون به صرفه است و زیبایی مشابه چوب و حتی دوام بیشتری را ارائه می دهد . کمدهای سفارشی و قفسه ها مقرون به صرفه بیشتر در مورد هزینه های یک کمد سفارشی و عوامل دخیل در جزئیات بیشتر بحث می کند .

در حالی که ملامین معایب بسیار کمی دارد ، اما همچنان مستعد خراشیدن است . شما می توانید با هوشیاری در مورد آنچه که در بالای قفسه های ملامین خود قرار می دهید و مراقبت در هنگام جابه جایی وسایل در اطراف آن ، از خراشیدگی جلوگیری کنید .

همچنین ، در حالی که این ماده در برابر آب مقاوم است ، نگهداری لباس های مرطوب روی آن می تواند به مرور زمان آن را خراب کند .

در مورد کمدهای سیمی چطور ؟

اگر تکالیف خود را روی مواد کمد سفارشی انجام داده اید ، ممکن است متوجه شده باشید که سیم یکی دیگر از گزینه های محبوب است . با این حال ، استفاده از قفسه های سیمی در کمد شما معایب زیادی دارد ، از جمله :

    کارکرد محدود : قفسه های سیمی دارای فضاهای باز بین سیم ها هستند که باعث می شود فضای بیشتری نسبت به چوب یا ملامین اشغال کنند .

    دسترسی محدود : شما نمی توانید اقلام کوچک تر مانند جواهرات یا لوازم جانبی را در قفسه های سیمی نگهداری کنید زیرا به راحتی از بین شکاف ها می افتند .

کمد لباس سیمی
کمد لباس سیمی

    قفسه های سیمی می توانند لباس شما را فرو بریزند : درست است ! مهم نیست که لباس شما از چه نوع ماده ای ساخته شده است ، شبکه سیمی تورفتگی های زشتی در لباس شما ایجاد می کند .

نتیجه گیری

وقتی صحبت از انتخاب مواد سفارشی کمد محبوب می شود ، چوب و ملامین هر دو گزینه های برتر هستند ، زیرا هر دو بادوام و ماندگار هستند . آنها همچنین در بیشترین رنگ و گزینه های پایانی موجود هستند و شمامی توانید واقعاً کمد سفارشی رویاهای خود را ایجاد کنید . اما اگر به دنبال دوام طولانی مدت و مقرون به صرفه هستید ، ملامین انتخاب واضحی است .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : چوب ملامین کمد چوبی کابینت چوبی

منبع :

https://www.spaceenvy.net/news-articles/materials-for-constructing-custom-closets/


مطالب مرتبط با موضوع کمد دیواری :

WhatsApp us