21 ایده برای ذخیره سازی کمد دیواری چوبی کوچک برای اتاق خواب

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

داشتن یک کمد دیواری کوچک در اتاق خواب می تواند مانند یک نفرین به نظر برسد ، به خصوص اگر فضای کافی برای همه وسایل شما وجود نداشته باشد . به حداکثر رساندن فضای کمد گام بعدی است که باید به آن فکر کنید . از قفسه‌ ها تا میله‌ ها ، و کشوها تا سبدها ، ایده‌ هایی که در این مقاله آورده شده است به شما کمک می ‌کنند تا هر سانتی متر مربع از کمد خود را با راه‌ حل ‌های ذخیره‌ سازی هدفمند بهینه کنید .

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید کمدهای کوچک نمی توانند شیک باشند . به عنوان نمونه ، این کمد پر زرق و برق یک انتخاب جذاب و منحصر به فرد است که توانسته صاحب خانه را راضی و خوشحال کند . هدف طراح ایجاد یک کمد مجلل زیبا پر از راه‌ حل‌ های ذخیره ‌سازی و عملی بوده است – و توانسته فکر خود را اجرا کند . قفسه ‌های داخلی بهینه‌ سازی شده متراژ کم کمد را کاربردی کرده است .

سمت راست کمد ، دارای دو گوشه مجزا برای جواهرات و کیف های دستی است . همچنین سه کشو برای لوازم جانبی وجود دارد . در سمت چپ اتاقک ، کابینت ، و قفسه ‌ها فضایی برای ژاکت و کفش ایجاد کرده ‌اند . یک چراغ آویز کریستالی زرق و برق دار در بالای سر ، در حالی که کاغذ دیواری زیبای گل دار لایه های جذاببیت را برای اتاق به ارمغان می آورد .

02 از 21

قفسه های قاب سیم سفید

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

بسیاری از مردم بودجه ای برای ذخیره سازی کمد سفارشی ندارند . به همین دلیل است که با استفاده از این تغییر کمد کوچک توانسته اند دستاورد بزرگی به دست آورند .

قبل از افزودن فضای ذخیره سازی عملی ، طراح با استفاده از شابلون و رنگ ، ظاهرِ یک کاغذ دیواری گران قیمت را جعل کرده است در حالی که پروژه طراح کمترین هزینه را داشته است . بعد ، او قفسه بندی سیمی مقرون به صرفه را نصب کرده است . قفسه ای که 72 اینچ ( 216 سانتی متر )  عرض و 12 اینچ ( 36 سانتی متر ) عمق دارد و هزینه کمتری نسبت به نمونه های مشابه دارد . بهترین بخش این طراحی این است که می توانید آن را به قطعات کوتاه تری برش دهید . جعبه های مقوایی سفید ساده و شیک ، یک کمد کوچک و یک میز انتهایی با کشوها فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل می ‌افزاید . آینه تمام قد در سمت چپ یکی از ویژگی های ضروری برای کمد دیواری اتاق خواب است . چراغ روشنایی نیمه فلاش فضا را روشن می کند . نکته نهایی فرش قابل شستشو با ماشین لباسشویی است .

03 از 21

ذخیره سازی بافتنی و ژاکت

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

وقتی پول زیادی را برای کفش و لوازم جانبی خرج می کنید ، می خواهید از سرمایه خود محافظت کنید . به همین دلیل است که این ایده ‌های سازماندهی کمد در ( تصویر ) بسیار عالی هستند . به چکمه های بلند روی قفسه توجه کرده اید ؟ آویزهای کوچک از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند . در سمت راست ، روسری ها قبل از آویزان کردن به طور مرتب تا می شوند . نگهداری آنها به این صورت از گیر کردن یا نخ شدن آنها جلوگیری می کند .

04 از 21

واحدهای قفسه بندی عملکردی را به یک کمد کوچک اضافه می کنند

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

اینفلوئنسر فنلاندی و طراح دکور ، MK Maison ، کمد سازماندهی شده رویاهای خود را با استفاده از قطعاتی از مجموعه کالاکس ایجاد کرد . قفسه بزرگ سمت چپ لباس های تا شده را نگه می دارد . درج های جعبه برای موارد کوچک پایینی ، یک ذخیره سازی مخفی ایجاد می کنند . یک واحد Kallax کوچک تر که در گوشه ای قرار گرفته است ، لوازم جانبی را نمایش می دهد ، در سمت راست دو میله در کمد قرار دارد . کارهای پایانی آینه تمام قد و کفپوش چوبی است . هر دو باعث می ‌شوند کمد کوچک بیشتر شبیه یک رختکن مجلل باشد .

05 از 21

سقف پانل های چوبی

کمد اتاق خواب خانه های روستیک مدرن

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

این تغییر کمد اتاق خواب رویایی توسط لیندی در Love Create Celebrate ساخته شده است . در سقف ، تخته های چوبی طرح دار و چسبیده توسط استیک وود قرار گرفته است . به لطف کاشی ‌های چینی جدید ، کف ‌ها نیز ارتقا یافتند . واحدهای ذخیره سازی در رنگ سفید تهیه شده است . LED های هوشمند قرار داده شده در صورت نیاز کابینت را روشن می کنند . در عکس درب انبار کشویی کمد دیده نمی شود .

06 از 21

سدر برای از بین بردن بوی بد – تغییر کمد سدر

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

ملیسا از Shabby Chic Cottage دیوارهای کمد اتاق خوابش را با آسترهای از چوب سدر پوشانده است . آنها تخته های واقعی از چوب سدر معطر هستند که شب پره ها ، سوسک ها و کپک زدن را به روش طبیعی دفع می کنند . او می گوید که نصب آنها تقریباً شش ساعت طول کشید . دو قفسه انباشته در سمت راست ، فضای ذخیره سازی زیادی را اضافه می کنند . یک میله در پشت کمد در سمت چپ ( نشان داده نشده ) فضای زیادی برای آویزان کردن لباس ها فراهم می کند . فرشِ ارزان قیمتی که در زیر پا بسیار نرم احساس می شود کف اتاق گذاشته شده است .

07 از 21

کمدهای سفارشی متناسب با نیازهای خاص شما هستند

کمد دیواری مدرن در اتاق خواب امروزی

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

یک الگوی کاغذ دیواری زیبا به نام Great Wave توسط Cole and Son ظاهر از این کمد سفارشی را در خانه کریستین بیسبی پریس الهام گرفته است .

تمام راه حل های ذخیره سازی موجود در Cristin’s walk-in توسط EasyClosets ارائه شده اند . او از ابزار آنلاین رایگان شرکت برای طراحی فضای خود استفاده کرد . روکش روی کابینت سفارشی دارای روکش چوبی است که به زیبایی تم اقیانوس کاغذ دیواری را تکمیل می کند . چندین پایه طبیعی از جمله قالیچه جوت و سبدهایی که صنایع دستی جذابیت ساحلی را می ‌افزایند .

08 از 21

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

این کمد دیواری کاربردی تماما از چوب ساخته شده است و قابلیت گسترش و بزرگ تر شدن هم دارد . این امر  این امکان را می دهد تا راه ‌حل‌ های شخصی ‌سازی شده را با کسری از هزینه های داخلی سفارشی به فضای خود اضافه کند ، باید حواستان باشد زیرا با داشتن چنین کمدی باید ولخرجی کنید .

طراح به خصوص به کشوهای لوازم جانبی جدید که در سمت چپ نشان داده شده است علاقه مند بوده است . آنها مجموعه رو به رشدی از عینک های آفتابی خواهد بود که طراح برای صاحبِ کمد در نظر گرفته است .

09 از 21

آینه ها به فضاهای کوچک کمک می کنند که بزرگ تر به نظر برسند

کمد دیواری کوچک هپی هاوس

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

این اتاق کمد دوستد اشتنی ، کوچک است اما بسیار کاربردی خواهد بود ، کاغذ دیواری روشن به بزرگ تر نشان دادن اتاق کمک می کند ، و قفسه های زیاد و قسمتِ لباس ها به کارآمدی کمد کمک می کند ، این کمد تماما سفید از چوب ساخته شده است .

10 از 21

کمد دیواری مینیمالیستی

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

نینا ، وبلاگ نویس نروژی که در سایت طراحی داخلی Stylizimo کار می کرد ، پس از تمیز کردن وسایلش به چیزهای ضروری ، کمد دیواری خود را ساخت . نتیجه فضایی است که احساس طراوت ، مطبوع و کاملاً سازماندهی شده دارد .

در دیوار پشتی سه قفسه و یک میله کمد قرار دارد . یک کمد سفید در سمت راست برای لباس های تا شده و وسایل فصلی است . در سمت راست ، پنج ریل فولادی ضد زنگ از سری آشپزخانه گوشه ای برای آویزان کردن کفش های پاشنه بلند ایجاد شده است .

انتخاب طبقات چوبی برای کمد دیواری و میله های رخت آویز بهترین است ، شما به راحتی می توانید نظم را به خانه خود بیاورید .

11 از 21

ذخیره بیشتر با استفاده از فضای عمودی – تغییر کمد  

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

این تغییرات و نکاتی که دایانا در وبلاگ دایان الیزابت ارائه می کند به شما کمک می کند از کمد کوچک خود نهایت استفاده را ببرید . او پس از خالی کردن کمد دیواری خود ، تصمیم گرفت از فضای عمودی حداکثر استفاده را ببرد . برای انجام این کار ، او راه حل های ذخیره سازی اضافی را در بالای قسمت های داخلی موجود اضافه کرد . سپس ، او منطقه را با کاغذ دیواری قابل جا به جایی و یک چراغ سقفی جدید هموار کرد . پس از آن ، او میله های کمد چوبی خود را با میله های کرومی جایگزین کرد . این یک حرکت هوشمندانه بود که ظاهر و احساس کمد کوچک را ارتقا داد . او برای اینکه فضای به روز شده هوای روشنی داشته باشد ، آویزهای مخملی مشکی خود را با چوب لباسی سفید عوض کرد . سپس ، او سازمان ‌دهندگان لباس ‌های برچسب‌ دار را اضافه کرد تا وسایل آویزان را مرتب نگه دارد . در نهایت ، او در کمد خود را با یک جاکفشی آویزان به کار انداخت ( در سمت راست نشان داده شده است ) .

12 از 21

سیستم جعبه گنجه سفارشی

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

با این سیستم کمد یک شکاف دیگر در کمربند کمد خود قرار دهید . واحدهای سبک کوبی ، هم کاربردی و هم زیبا هستند . او گفت آنچه که این سیستم را بسیار مبتکر می کند این است که با تغییر پیکربندی جعبه های چوبی ، 100 درصد قابل تنظیم است .

عنصر اصلی این پروژه تخته سه لا توس است . همچنین به چندین ابزار از جمله اره و مته برقی نیاز خواهید داشت .

13 از 21

سازماندهی کمدهای کوچک

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

طراحی ارین گیتس از چند ترفند ساده برای نظم بخشیدن به این کمد دیواری کوچک در یک خانه کلاسیک استعماری استفاده کرد . یک قفسه روی میله کمد ، فضایی را برای نگهداری ژاکت های پوشه ای و سایر اقلام فصلی ایجاد می کند . روی زمین ، یک جاکفشی ساده ، فضای در نظر گرفته شده برای تخت و پمپ را سه برابر می کند . چراغ کریستالی زیبا در بالای سر هم کاربردی و هم شیک است .

14 از 21

ذخیره سازی دو برابر با دو راهرو

کمدهای خاص در خانه شهری بروکلین

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

Jona Brisske طراح داخلی شهر نیویورک است که این دو کمد کوچک ( تصویر ) را در یک خانه شهری در بروکلین ایجاد کرده است . در سمت چپ راهروی اتاق خواب اصلی قرار دارد . هر ذره فضای عمودی با ذخیره سازی عملی بهینه شده است . قفسه های کف تا سقف برای ده ها کفش مناسب هستند . چهار میله کمد که به صورت استراتژیک قرار گرفته اند ، گوشه هایی برای آویزان کردن لباس ایجاد می کنند . از آنجایی که فضا تنگ است ، شلوارها روی چوب لباسی تا می شوند . قفسه بالایی سمت راست به اندازه ای بزرگ است که دو چمدان را در خود جای دهد .

کمد اتاق خواب دوم خانه ، دارای چیدمان متفاوتی است . در سمت راست قفسه ‌هایی تعبیه شده‌ اند که مجموعه ‌ای از کفش ‌های کتانی بزرگ را در خود جای داده ‌اند . میله کمد در سمت چپ فضای کافی برای لباس های بلند دارد . در سمت چپ یک میله کمد دوم برای پیراهن و شلوار تا شده است . کوبی ها و کشوهای دو طرف روکش برای لوازم جانبی و اقلام فصلی در نظر گرفته شده است . یکی دیگر از ویژگی های خوب در این فضا ، درب کمد کشویی با آینه تمام قد است .

درباره این اصطلاح : اتاق خواب اولیه بیشتر بدانیم :

بسیاری از انجمن های املاک و همچنین سازمان استاندارد املاک ، اصطلاح ” خواب مستر ” را به عنوان بالقوه تبعیض آمیز طبقه بندی کرده اند . ” اتاق خواب اولیه ” نامی است که اکنون به طور گسترده در میان جامعه املاک و مستغلات استفاده می شود و هدف اتاق را بهتر نشان می دهد .

15 از 21

پیاده ‌روی آبی – کمد دیواری با الهام از صنعت

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

طرفداران دکوراسیون صنعتی یکپارچه ، این آموزش سازماندهی کمد لوله ای توسط کتی در Domestiphobia را دوست خواهند داشت . اول ، او کمد اتاق خواب را با سایه ای زیبا از رنگ آبی رنگ آمیزی کرد . قبل از  نصب قفسه ، او دیوارها را اندازه گرفت و گل میخ های دیوار را علامت گذاری کرد . پس از ترسیم نقشه ، او قطعات لوله فولادی گالوانیزه را مونتاژ و آنها را نصب کرد . مرحله آخر اضافه کردن قفسه های چوبی رنگ شده بود .

16 از 21

پله ها راه رفتن را در تنظیمات ایجاد می کنند

تخت شیروانی بوهمیایی با کمد بزرگ

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

در زیر این تخت شیروانی سفارشی در آپارتمان یک کمد دیواری کوچک قرار دارد . این کمد بسیار متفاوت و خاص است و می تواند به شما برای بهبود فضای خانه کمک کند ، این خانه بیشتر از چوب بهره گرفته است و روح را به خانه خود وارد کرده است .

17 از 21

درب های شیشه ای برای دید

نمونه ای از کمد دیواری که به زیبایی سازماندهی شده است

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

 مطمننا این کمد اتاق خواب رشک برانگیز که توسط Emily Johnston Interiors طراحی شده است بسیار جادار است . اما مملو از نکاتی است که ارزش سرقت کردن ایده هایی از آن دارد . آنها توکارهای سفارشی را برای به حداکثر رساندن هر سانتی متر نصب کردند . ردیف و مرتب قفسه ها کفش ها را از روی زمین جدا می کنند . کابینت ها با درب های شیشه ای لباس های فصلی را بدون گرد و غبار نگه می دارند . جعبه های لوسیت در قفسه بالای سمت راست ، اقلام ذخیره شده را در معرض دید قرار می دهند تا فراموش نشوند .

18 از 21

کمد دیواری روی فضایی لوفت

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

در این خانه دوست داشتنی ، اما نسبتا کوچک به نام هارپون هاوس ، یک سالن به سبک شیروانی فضایی را برای کمد دیواری در اتاق خواب اصلی ایجاد می کند . چیدمان ساده یک حلقه برای بازسازی با استفاده از تخته ها ، قفسه ها و میله کمد است .

19 از 21

کمد دیواری تقلبی

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

اگر در اتاق خواب خود کمد ندارید ، می توانید مانند تصویری که در بالا نشان داده شده است ، آن را جعل کنید . در اینجا مجموعه ای از راه حل های ذخیره سازی یک دیوار خالی را به کمد دیواری تبدیل می کند . پرده هایی که طول اتاق را افزایش می دهند کمک می کنند تا اشیا از دید دور نشوند .

20 از 21

کاری کنید که یک قدم بزرگ به سمتِ خواسته خود بردارید

کمد اتاق خواب کودکان برونکسویل

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

این کمد کم عمق اتاق خواب کودک توسط ارین گیتس طراحی شده است ، و به لطف یک سیستم سازماندهی کمد هوشمند ، بیشتر شبیه یک اتاق خواب است . کیت ‌های کمد ، ایجاد راه‌ حل‌ های ذخیره ‌سازی محفظه ‌ای برای طیف وسیعی از اقلام را آسان می ‌کند . در اینجا قفسه ها فضایی را برای کفش و لوازم جانبی باز می کنند . یک میله کمد کوتاه فضایی برای لباس ها و کت ها ایجاد می کند . در زیر یک مانع شیک وجود دارد . در قفسه بالایی سبدهایی وجود دارد که اقلام فصلی را از دید دور نگه می دارد . یک ویژگی سرگرم کننده ، قفسه پاپیونی شایان ستایش در سمت چپ است که نوارهای زیبا را به خوبی مرتب می کند .

21 از 21

نگهداری گردنبند در کمد دیواری کوچک

ایده های نگهداری جواهرات برای یک کمد دیواری کوچک

کمد دیواری چوبی کوچک
کمد دیواری چوبی کوچک

دبورا بروکرد ، کارشناس سازمان در کارخانه کمد در وین ، ویرجینیا ، چند نکته هوشمندانه برای نگهداری جواهرات در یک اتاقک کوچک دارد ( تصویر ) . در سمت چپ ، او با ایجاد یک دیوار گردنبند خیره کننده ، فضای خالی عمودی را در کمد قرار داد تا به خوبی از آن استفاده کند . برای پیروی از او می ‌توانید از قلاب ‌های دیواری پلاستیکی استفاده کنید . در دومین کمد دیواری نشان داده شده در سمت راست ، مجموعه ‌ای از زنجیر ، مروارید و مهره ‌ها روی تخته‌ های مخملی تمیز و مرتب نگهداری می‌ شوند که در صورت نیاز به بیرون می ‌چرخند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کمد دیواری چوبی ، کمد لباسی چوبی


مطالب مرتبط با موضوع کمد دیواری :

WhatsApp us