نحوه استفاده از پرایمرهای مبتنی بر روغن

نقاشی می تواند یک کار بزرگ باشد ، چه با رنگ آمیزی خانه مواجه شوید چه نقاشی آخرین ساخته خود ، در کنار لذت بخشی نقاشی می تواند استرس زا باشد . علاوه بر انتخاب رنگ مناسب برای سطحی که رنگ می کنید ، انتخاب بهترین پرایمر برای قطعه کار می تواند شما را با با مشکل مواجه کند . امروزه پرایمرهای زیادی در بازار وجود دارد ، اگرچه پرایمرهای روغنی و پایه آب محبوب ترین پرایمرها در سراسر جهان هستند .

بیایید نگاهی به هر یک از این پرایمرها بیندازیم و ببینیم کدام یک برای پروژه بعدی شما مناسب تر هستند .

پرایمر رنگ چیست ؟

هدف اصلی پرایمر این است که لایه زیر رنگ ایجاد کند که رنگ به راحتی روی آن بچسبد . پرایمر باعث میشود لکه ها از زیر رنگ دوباره پدیدار نشوند . یکی از پرایمر های بسیار پر مصرف در صنایع چوب سیلر فوری و سیلر پلی اورتان است . ( فن و هنر )
پرایمر رنگ :
آستر یا لایه زیرین یک پوشش مقدماتی است که قبل از رنگ آمیزی روی مواد قرار می گیرد. 
بتونه کاری چسبندگی بهتر رنگ به سطح را تضمین می کند، دوام رنگ را افزایش می دهد و محافظت بیشتری برای ماده رنگ شده فراهم می کند. ویکیپدیا
نام دیگر پرایمر در بین رنگ کاران آستر یا زیر کار است .

پرایمر بر پایه روغن چیست ؟

پرایمرها آنقدرها که ممکن است تصور شود گیج کننده نیستند ، پرایمرهای مبتنی بر روغن ( همانطور که از نام آن پیداست ) دارای پایه روغنی شیمیایی است که به آن اجازه می دهد برای استفاده با رنگ های روغنی مفید باشد . پرایمرهای مبتنی بر روغن این روزها به نوعی کلاه قدیمی هستند ، اما از آنجایی روزانه رنگ های مصنوعی بیشتر می شوند ، محبوبیت و استفاده از آنها کاهش قابل توجهی داشته است ، اما این به این معنی نیست که آنها اصلاً عملکرد ندارند .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

اگرچه بسیاری از پیمانکاران حرفه ای راه حل های مصنوعی را برای نیازهای نقاشی خود انتخاب کرده اند ، اما کاربردهای خاصی وجود دارد که در آنها رنگ های مبتنی بر آب کار نمی کنند ، و اینجاست که پرایمرهای مبتنی بر روغن ( و رنگ هایی که همراه آنها هستند ) وارد می شوند .

درخشیدن رنگ ‌های روغنی یکی از محبوب‌ ترین انتخاب ‌ها برای رنگ ‌آمیزی چوب هستند ، زیرا رنگ‌ های روغنی به اعماق الیاف چوب نفوذ می ‌کنند و از آن‌ ها در برابر عواملی مانند رطوبت ، حشرات و آسیب ‌های ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض گرما محافظت می ‌کنند .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

ناگفته نماند که اگر قصد دارید از رنگ روغنی استفاده کنید ، پرایمر روغنی بهترین نتایج را تضمین می کند . در وهله اول ممکن است که بپرسید چرا به پرایمر نیاز دارید ؟ خوب ، بسته به نوع رنگی که روی سطح قطعه کار خود استفاده می کنید ، ممکن است به کمک کمی برای چسباندن رنگ نیاز داشته باشد ، به همین دلیل است که ما از آستر استفاده می کنیم .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

پرایمر ، سطح قطعه کار را ” پرایم ” می کند و یک پوشش روی سطح ایجاد می کند که رنگ را می پذیرد و به فرآیند اتصال کمک می کند . پرایمر یک پایه روغنی متمایز است زیرا درست مانند رنگ های روغنی ، از خود و قطعه کار مورد نظر در برابر آسیب محافظت می کند ، در حالی که خشک می شود و روی سطح می چسبد . این امر به طور چشمگیری احتمال تأثیر چیزهایی مانند آب ، حشرات و یا گرمای بیش از حد روی سطح را قبل از اعمال رنگ کاهش می دهد .

پرایمر مبتنی بر روغن همچنین به پوشاندن لکه ‌ها یا آسیب ‌های سطحی قبل از اعمال رنگ کمک می ‌کند ، به این معنی که احتمال آسیب دیدگی از طریق پوشش رنگ شما کاهش می ‌یابد .

نحوه استفاده موثر از پرایمر مبتنی بر روغن

اکنون که می دانید هنگام خرید پرایمر مبتنی بر روغن خود به چه نکاتی توجه کنید ، قبل از شروع باید بدانید که چگونه از آن استفاده کنید . استفاده از پرایمر بسیار ساده است ، اما مانند رنگ آمیزی هر چیزی ، کلید یک روکش خوب ابتدا در آماده سازی و سپس اعمال پوششی است که انتخاب کرده اید . چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از پرایمر مبتنی بر روغن خود ببرید ، دنبال کنید .

قطعه کار خود را آماده کنید

بیشتر سطوحی که رنگ می کنید مانند شیشه یا سرامیک به نوار سنباده نیاز دارند .

سنباده زدن باعث افزایش اصطکاک سطح می شود که به چسبیدن آستر و رنگ های شما به سطح کمک می کند . سنباده کاری ضعیف سطح می تواند منجر به چسبندگی ضعیف و در نتیجه روکش ضعیف شود ، بنابراین بهتر است در اولین بار کار را به خوبی انجام دهید .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

چوب احتمالاً متداول ‌ترین سطح رنگ ‌شده است ، و هنگام سنباده زدن چوب ، باید اطمینان حاصل کنید که تا پایان کار ، سطحی یکنواخت و یکدست به دست می ‌آورید . اکثر صنعتگران این روزها استفاده از سنباده برقی را ترجیح می دهند ، اما سنباده زدن با دست می تواند احساس بهتری نسبت به سطح قطعه کار به شما بدهد ، و پس از اتمام کار می تواند بسیار مفید باشد . قبل از سنباده زدن سطح چوبی خود ، باید مطمئن شوید که مقداری پرکننده چوب برای رفع شکاف در سطح چوب دارید .

نحوه انتخاب سنباده به شما بستگی دارد ، تا زمانی که محصول نهایی شما آماده باشد . هنگامی که سطح شما سنباده شد ، قبل از ادامه مراحل بعدی ، اطمینان حاصل کنید که از هرگونه ذرات چوب پاک شده است .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

قطعه کار خود را آماده کنید

افزودن پرایمر به قطعه کار شما بسیار شبیه به رنگ آمیزی است ، اگرچه لازم نیست که مراقب باشید زیرا زیبایی شناسی یک عامل موثر در مراحل اولیه نیست . هنگام استفاده از پرایمر روغنی ، بهتر است با مقدار محافظه کارانه شروع کنید و در صورت نیاز به مقدار بیشتری برسانید . مقدار متوسطی را به قلم مو و رنگ خود اضافه کنید و آن را روی سطح قطعه کار خود بمالید . اگر با قطعه کار کوچک ‌تری کار می ‌کنید ، به سادگی پرایمر را با شروع از یک نقطه و حرکت به نقطه دیگر اعمال کنید ، با این حال ، اگر قطعه کار شما بزرگ ‌تر و یا شکل نامتعارف دارد ، سعی کنید از مرکز شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید .

لبه ها

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

با توجه به سرعت جذب و بافت پرایمر می ‌توانید تشخیص دهید که به مقدار بیشتر یا کمتری که پیش می ‌روید ، نیاز است . هنگامی که از نحوه استفاده از پرایمر خود راضی بودید ، اجازه دهید قبل از استفاده از اولین لایه رنگ ، برای دوره زمانی توصیه شده سازنده ، تنظیم شود .

به یاد داشته باشید که اگر رنگ خود را قبل از اینکه پرایمر به طور کامل سفت شود ، بمالید ، در معرض خطر آلوده شدن رنگ خود قرار می گیرید که در نهایت رنگ شما را خراب می کند ، در این صورت باید هر دو پوشش را از قطعه کار خود جدا کرده و دوباره شروع کنید . ( هیچ کس آن را نمی خواهد ) .

تفاوت پرایمر بر پایه روغن با پایه آب چیست ؟

پرایمرهای مبتنی بر آب را می توان هم برای رنگ های روغنی و هم برای رنگ های مبتنی بر آب استفاده کرد ، اما پرایمرهای پایه روغن معمولاً زمانی که با رنگ های روغنی کار می کنید مفید هستند . همانطور که گفته شد ، کار با پرایمرهای مبتنی بر آب نیز در مقایسه با پرایمرهای مبتنی بر روغن بسیار آسان ‌تر است ، نه تنها به این دلیل که ویسکوزیته نازک ‌تری دارند ، بلکه به این دلیل که تمیز کردن آنها راحت ‌تر است . پرایمرهای مبتنی بر آب را می توان با چیزی جز مقداری آب و پارچه خیس تمیز یا از قطعه کار جدا کرد ، به این معنی که اگر مقداری از آن را روی چیزی غیر از قطعه کار خود بریزید ، تمیز کردن آن بسیار آسان تر است .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

پرایمرهای مبتنی بر آب معمولاً پرایمرهای لاتکس نامیده می شوند زیرا آنها با رنگ های لاتکس بهترین کار را ارائه می دهند ، اما معمولاً در ترکیب خود لاتکس کمی دارند ، که برای همه شما علاقه مندان به لاتکس که به لاتکس حساسیت دارید عالی است .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

به نظر می رسد پرایمرهای مبتنی بر آب اخیراً محبوبیت بالایی داشته اند زیرا آنها برای محیط زیست در مقایسه با پرایمرهای مبتنی بر روغن بسیار بهتر هستند ، این امر به دلیل عدم وجود VOCs ( ترکیبات آلی فرار ) است .

همانطور که گفته شد ، آنها همیشه بهترین انتخاب برای کاربردهای خاص نیستند ، به همین دلیل است که آنها کاملاً جایگزین پرایمرهای مبتنی بر روغن به عنوان سلاح انتخابی crafter نشده اند .

یکی دیگر از عوامل مؤثر در این که چرا این پرایمرها همیشه ابزاری برای کار نیستند این است که مقاومت آنها در برابر نیروهای خارجی ( گرما ، رطوبت و آلودگی ) مانند پرایمرهای مبتنی بر روغن نیست . این بدان معناست که پرایمرهای مبتنی بر آب و رنگ هایی که برای استفاده از آنها در نظر گرفته شده است ، برای استفاده در فضای باز ایده آل نیستند ، اگرچه اگر در منطقه ای با شرایط آب و هوایی ایده آل زندگی می کنید ، باید بتوانید با پرایمرهای مبتنی بر آب کار کنید .

مزایا و معایب پرایمرهای مبتنی بر روغن چیست ؟

گاهی اوقات پرایمرهای مبتنی بر روغن بهترین انتخاب برای این کار هستند ، گاهی اوقات آنها می توانند دلخواه شما باقی بمانند . مانند بسیاری از چیزهای زندگی ، همه چیز بستگی به زمینه ای دارد که در آن استفاده می شود ، و منظور ما از زمینه ، کاربرد است . بیایید نگاهی به برخی از مزایا و معایب استفاده از پرایمرهای مبتنی بر روغن بیندازیم .

نکات مثبتنکات منفی
در برابر رطوبت محافظت می کندحاوی مواد شیمیایی آلی فرار
در برابر حشرات محافظت می کندایمن نیست
در برابر قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از حد محافظت می کندباید در محیطی با تهویه مناسب اعمال شود
به چسبیدن رنگ های روغنی به سطوح کمک می کندبا همۀ انواع رنگ کار نمی کند
قابل استفاده بر روی سطوح مختلفپس از اعمال ، برداشتن آن سخت است
به عمق سطوح چوب نفوذ می کندسازگار با محیط زیست نیست
قابل استفاده به عنوان لایه محافظ بدون استفاده از رنگ 

کدام پرایمرهای مبتنی بر روغن توصیه می شود ؟

انتخاب بهترین پرایمر مبتنی بر روغن برای قطعه کار شما می تواند یک چالش باشد . صدها برند در بازار وجود دارند که ادعا می کنند بهترین هستند ، اما همه پرایمرها یکسان ساخته نمی شوند ، به همین دلیل است که ما برخی از بهترین پرایمرهای روغنی موجود در بازار را انتخاب کرده ایم تا زمان خرید شما را به نصف کاهش دهیم . بیایید نگاهی به برخی از آنها بیندازیم .

بهترین حالت کلی برای استفاده در فضای باز : مهر و موم کننده روغن داخلی / خارجی ZINSSER

ممکن است سری محصولات Zinsser را در فروشگاه سخت افزار محلی خود شنیده یا دیده باشید ، یا شاید در حین جستجو در آنلاین شاپ ها از آن رد شده باشید ، و اگر تا به حال به آن توجه نکرده اید ، حالا می توانید توجه تان به این پرایمر را بیشتر کنید .

Zinsser یک برند واقعاً باکیفیت است که محصولاتی با کیفیت عالی ارائه می دهد . ممکن است بپرسید چگونه آنها موفق به تولید چنین محصولات باکیفیت با قیمت مقرون به صرفه ای می شوند ؟

خوب، Zinsser در واقع یک برند زیرمجموعه برند Rust-Oleum است ، و اگر تا به حال از رنگ یا آستری استفاده کرده اید که برای شما متمایز است ، احتمال زیادی وجود دارد که تیم Rust-Oleum مسئول این کار باشد . Heritage همه چیز خوبی است که شما به آن نیاز دارید .

به عنوان یک پرایمر مبتنی بر روغن ، یک ویژگی کلیدی توانایی پنهان کردن مواردی مانند لکه های آب و سایر لکه ها است که در غیر این صورت روی پرداخت رنگ شما تأثیر می گذارد . پرایمر مبتنی بر روغن Zinsser در این کار عالی عمل می کند و در عین حال قطعات چوبی شما را با یک لایه براق تزئین می کند که ممکن است شما را مجبور کند دوبار به رنگ آمیزی روی آن فکر کنید .

زینسر همچنین یکی از بهترین پرایمرهای روغنی برای چوب ‌های سخت است ، در واقع هنگام کار با چوب ‌هایی که در هنگام آماده ‌سازی تمایل به برون ریزی دارند ، فرمول زینسر به قدری عمیق نفوذ می‌ کند که می ‌تواند منافذ چوب را مسدود کرده و از هرگونه نشتی جلوگیری کند .

اگر هنوز با این برند موافق نیستید ، این واقعیت را در نظر بگیرید که پس از استفاده فقط یک ساعت طول می ‌کشد تا خشک شود که آن را برای پروژه‌ های حساس به زمان یک انتخاب عالی می ‌کند ، بدون ذکر این واقعیت که می توانید از این پرایمر بدون نیاز به سنباده استفاده کنید !

اگر به دنبال یک پرایمر با پایه روغن برای چوب هستید ، می توانید کارهای بسیار بیشتری انجام دهید .

نکات مثبتنکات منفی
به صورت معقولانه قیمت گذاری شدهحاوی VOCs
آسان برای استفادهباید در یک منطقه با تهویه مناسب اعمال شود
بدون سنباده زدن قابل اجراستفقط در دو رنگ موجود است
زمان خشک شدن ، سریع 
همه کاره 
به راحتی در دسترس است 
برند معتبر لکه ها را مسدود می کند 
پوشش براق را ارائه می دهد 

بهترین تطبیق پذیری : پرایمر/ سیلر داخلی با پایه روغن چند سطحی ضد لکه اصلی KILZ

وقتی با پرایمر سر و کار دارید ، می‌ خواهید مطمئن باشید که برندی که انتخاب کرده ‌اید می ‌تواند کار را انجام دهد ، و برندهای کمی در بازار وجود دارند که به صنعتگران حرفه ‌ای و علاقه ‌مندان به انجام کارهای خانگی آرامش خاطری را که نیاز دارند ، می ‌دهند .

کیلز نزدیک به 50 سال است که وجود داشته است و این زمان را صرف کرده است تا فرمول های رنگ و چوب خود را به چیزی که می توان آن را به عنوان کمال توصیف کرد ، تکمیل کند . نه تنها کار کردن با همه محصولات آنها آسان است و به راحتی در دسترس هستند ، بلکه همه کاره هستند .

طیف محصولات Kilz شامل پرایمرهای اسپری ، رنگ های خود پرکننده ، پوشش های محافظ موم ، حذف و رنگ برای تمام سطوح است . چه چیزی پرایمر چند سطحی Kilz را متمایز می کند ؟

خوب ، همانطور که از نام آن پیداست ، این یک پرایمر چند سطحی است که به این معنی است که می ‌توان آن را تقریباً روی هر سطحی که با آن برخورد کردید ، استفاده کنید ، چه سطوح مختلفی برای نقاشی روی یک قطعه هنری نصب داشته باشید ، چه مشتریان شما موارد عجیب و غریبی داشته باشند . انتخاب سطح در کار بعدی شما این پرایمر به شما پوشش دلخواه تان را خواهد داد .

روی کدام سطوح کار می کند ؟

پرایمر چند سطحی Kilz روی همه چیز از سنگ تراشی ، چوب ، گچ ، فلز ، و حتی دیوار خشک کار می کند ! شما محدود به استفاده از این پرایمر بر روی سطوح بکر نیستید ، کیلز در پوشاندن انواع لکه ها بر روی سطوح آسیب دیده ، اعم از رد آب ، لکه های فنجان قهوه ، زرد شدن از دود سیگار و … به خوبی عمل می کند .

این پرایمر باعث صرفه جویی در وقت شما در آماده سازی می شود ، و اگر تا به حال با پروژه های حساس به زمان کار کرده اید ، می دانید که آماده سازی می تواند دیوانه کننده باشد ، به خصوص زمانی که لکه هایی که می خواهید از بین ببرید ، سرسخت هستند .

به نظر می رسد پرایمر چوبی بر پایه روغن کیلز برای کارایی طراحی شده باشد ، با توجه به این واقعیت که خشک شدن آن فقط 30 دقیقه طول می کشد ، می دانید که می توانید اولین لایه رنگ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن اعمال کنید !

به نظر می رسد کیلز با ارائه یک چهارم گالن و گالن کامل در محل فروش ، از قبل فکر کرده و مشتری خود را در ذهن نگه داشته است ، به این ترتیب شما با دسته ای از پرایمرها که هرگز استفاده نمی شود گیر نمی افتید .

نکات مثبتنکات منفی
فوق العاده همه کارهحاوی مواد شیمیایی آلی فرار
آسان برای استفادهفقط در دو رنگ موجود است
لکه ها را پنهان می کندباید در مناطق با تهویه مناسب استفاده شود
به سطح چوب نفوذ می کند
در مقادیر کم و زیاد موجود استفقط پوشش مات را ارائه می دهد
زمان خشک شدن سریعرنگ را به اندازه کافی پخش نمی کند
نام برند معتبربرای استفاده در فضای باز مناسب نیست

بهترین ارزش برای استفاده در فضای باز و داخلی : اسپری پایه روغنی RUST-OLEUM Corporation

این یکی ممکن است کمی گیج کننده باشد با توجه به اینکه روی بطری کیلز نوشته شده است ، اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم Kilz زیرمجموعه محصولات برند Rust-Oleum است . چرا این مهم است ؟

زیرا می توانید مطمئن باشید که یک پرایمر قابل اعتماد با کیفیت بالا تهیه می کنید که هر زمان و هر کجا که به آن نیاز داشته باشید کار را انجام می دهد .

اگرچه این یک کمی متفاوت است ، اسپری پرایمر مبتنی بر روغن Rust-Oleum خود را از سایر محصولاتی که تاکنون به آنها نگاه کرده ‌ایم در سهولت کاربرد و تطبیق پذیری آن متمایز می ‌کند . اگر فکر می کنید که پرایمر چند سطحی Kilz همه کاره است .

اگر یک هنرمند هستید و یک قطعه کار ترکیبی دارید ، توصیه می کنیم از این پرایمر استفاده کنید .

چرا ؟ اسپری پرایمر مبتنی بر روغن Rust-Oleum برای استفاده در همه چیز از چوب گرفته تا سنگ تراشی ، فلز و حتی دیوارهای خشک درجه بندی می شود . این بدان معنی است که شما مجبور نخواهید بود چندین پرایمر مختلف بخرید که باعث خرج کردن پول زیادی از جانب شما می شود .

     یکی از ایرادات قابل ذکر این است که رنگ پایه این آستر سفید است که ممکن است در برخی کاربردها کمی مضر باشد ، اما از آنجایی که برند Rust-Oleum رنگ ‌هایی را ارائه می‌ کند که برای پرایمرهای خود مناسب هستند ( در طیف وسیعی از رنگ ‌ها و انواع رنگ ‌ها ) . این واقعا چیزی نیست که شما باید نگران آن باشید .

زمان خشک شدن این پرایمر نیز بسیار خوب است . در دمای متوسط محیط ، فرمول اسپری در کمتر از یک ساعت خشک می ‌شود . به نظر می رسد که قسمت این پرایمر اسپری برای استفاده داخلی و خارجی درجه بندی شده است و آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین و همه کاره ترین پرایمرهایی تبدیل می کند که تاکنون با آن مواجه شده ایم !

نکات مثبتنکات منفی
آسان برای استفاده فقط در یک رنگ سفید موجود است
همه کارهبرای استفاده با همه رنگ ها مناسب نیست
درجه بندی شده برای استفاده داخلی و خارجیحاوی مواد شیمیایی آلی فرار
زمان خشک شدن نسبتا سریعباید در منطقه با تهویه مناسب اعمال شود
به صورت معقولانه قیمت گذاری شدهفقط در این مقدار موجود است
آسان برای ذخیره / حمل
 

هنگام خرید پرایمرهای مبتنی بر روغن به چه نکاتی توجه کنیم ؟

پرایمرها معمولاً مختص رنگ هستند . این علاوه بر آنهایی است که خود پرایمر هستند یا اصلاً نیازی به پرایمر ندارند . متأسفانه ، همه پرایمرها یکسان ساخته نمی شوند ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که یکی را انتخاب می کنید که نه تنها با کاربرد مورد نظر شما مطابقت دارد ، بلکه یکی را انتخاب می کنید که کیفیت خوبی را با قیمت مناسب ارائه می دهد . با این اوصاف ، بیایید به برخی از عواملی که باید هنگام خرید پرایمر برای پروژه بعدی خود در نظر بگیرید ، نگاهی بیندازیم .

تطبیق پذیری

آیا چیزی بدتر از خرید مقدار زیادی از هر چیزی وجود دارد که فقط یک بار بتوانید از آن استفاده کنید ؟ یا چیزی که فقط می توانید روی یک سطح خاص استفاده کنید ؟ ما اینطور فکر نمی کنیم ، به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که پرایمری که انتخاب می کنید تطبیق پذیری لازم را دارد .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

امروزه پرایمرهای چند سطحی یا جهانی زیادی در بازار وجود دارد ، اما همه آنها واقعاً به وعده خود عمل نمی کنند . هنگام انتخاب یک پرایمر چند سطحی ، اطمینان حاصل کنید که روی هر سطحی ( یا هر سطح احتمالی ) که رنگ می کنید ، کار می کند .

نه تنها این ، بلکه برخی از بررسی های محصول را به صورت آنلاین بررسی کنید تا احساس خوبی از نحوه عملکرد محصول بر روی تمام سطوحی که ادعا می کند برای آنها درجه بندی شده است ، به دست آورید . این یک راه آسان برای اطمینان از این است که به دلیل وعده های توخالی ارائه شده توسط سازنده ، در پاک کردن پرایمر روی قطعه کار خود گیر نیفتاده اید .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

کیفیت

کیفیت پرایمری که برای استفاده انتخاب می کنید نه تنها بر چسبندگی رنگ بلکه بر زیبایی نهایی قطعه کار شما تأثیر زیادی دارد . پرایمری که ضعیف می ‌چسبد ، می ‌تواند سطحی را که در حال آزمایش آن هستید ، از بین ببرد ، به خصوص اگر با یک سطح چوبی کار می ‌کنید . این مشکل می تواند تشدید شود .

اگر از پرایمرهای روغنی استفاده می کنید مانند آنچه که تا کنون به آنها پرداخته ایم ، پرایمرهای پایه روغنی طوری طراحی شده اند که به عمق چوب نفوذ کرده و به الیاف آن بچسبند .

رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست
رنگ کاری چوب ، پرایمر چیست

اکنون که می ‌دانید رنگ ‌های روغنی و پایه آب چه تفاوت‌ هایی دارند ، مزایا و معایب رنگ‌ های روغنی چیست و برخی از بهترین رنگ ‌های روغنی موجود در بازار کدامند ، وقت آن رسیده است که به سراغ آن بروید . و دانش جدید خود را آزمایش کنید .

به یاد داشته باشید که هنگام کار با رنگ های روغنی همیشه در مکانی با تهویه مناسب کار کنید و همیشه از وسایل محافظ شخصی مناسب استفاده کنید .

سوالات متداول :

چه زمانی از پرایمر مبتنی بر روغن استفاده کنید ؟

پرایمرهای مبتنی بر روغن به دلیل قابلیت جذب در الیاف چوب خاص هستند . چرا این مهم است ؟
از آنجایی که پرایمر روغنی به سطح چوب نفوذ می کند ، آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل می کند . اثاثیه فضای باز در معرض نیروهایی مانند آب ، حشرات ، گرما و شکاف قرار می گیرند ، که همگی پرایمرهای مبتنی بر روغن هستند و می توانند از چوب شما در برابر حوادث محافظت کنند .

 آیا مواد غذایی پرایمر خارجی مبتنی بر روغن بی خطر است ؟

این پرایمرها بر پایه روغن هستند و بنابراین چه در سطوح بیرونی و چه داخلی استفاده شوند ، ایمن نیستند . پرایمرهای مبتنی بر روغن حاوی VOC هستند که نه تنها برای محیط زیست خطرناک هستند ، بلکه در صورت بلعیده شدن ناخواسته می توانند باعث ناراحتی جدی شوند .

آیا پرایمر مبتنی بر روغن بهتر است ؟

پرایمر مبتنی بر روغن می تواند برای قطعه کار شما بهتر باشد ، اما بستگی به کاربرد دارد . اگر قطعه کار شما بیشتر وقت خود را در خارج از منزل سپری می کند یا احتمال آسیب دیدن آن زیاد است ، پرایمر روغنی مناسب شماست . همانطور که گفته شد ، پرایمرهای مبتنی بر آب برای محیط زیست بسیار بهتر هستند و معمولاً هزینه کمتری نسبت به پرایمرهای مبتنی بر روغن دارند .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : پرایمر مبتنی بر روغن ، پرایمر مبتنی بر آب ،

منبع : woodhappen.com


مطالب مرتبط با رنگ کاری چوب :

WhatsApp us