پارکت چوبی چیست ؟

23 نوع مختلف کفپوش چوب سخت ( نوع ، سبک  ، لبه ، ابعاد )

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

در این مقاله ما راهنمای نهایی برای خرید کفپوش چوبی برای خانه تان را شفاف سازی خواهیم کرد.

بنابراین اگر شما انتخاب کفپوش و پارکت خود را به چوب سخت محدود کرده اید باید موارد دیگری را هم مدنظر بگیرید . همیشه انتخاب آسان نیست زیرا چوب سخت می تواند گران باشد .

با این حال ، اگر همچنان در فرآیند تصمیم گیری هستید این مقاله می تواند به شما کمک بسیاری کند . اکنون باید یک نوع چوب سخت و همچنین یک روکش را انتخاب کنید .

در اینجاست که این مقاله می‌تواند به شما کمک کند ، حداقل در مورد اینکه کدام نوع کفپوش چوبی را باید تهیه کنید .

در ادامه تمام انواع اصلی کفپوش‌های چوب سخت موجود را معرفی می‌کنیم و مزایا و معایب هر کدام و همچنین هزینه‌های تقریبی را ارائه می دهیم .

1 . راهنمای خرید کفپوش چوبی

هنگام خرید کفپوش چوبی برای خانه خود باید ده ها تصمیم مختلف بگیرید .

کفپوش ها با نوع کفپوش چوبی ( جامد یا مهندسی شده ) شروع می شوند . پس ، شما باید گونه های چوبی مورد علاقه خود و درجه کفپوش چوب سخت را انتخاب کنید .

هنگامی که تصمیمات شما قطعی شد ، می توانید به عناصر طراحی اضافی مانند سبک کفپوش ، ابعاد ، رنگ ، جزئیات لبه و موارد دیگر فکر کنید .

ما همه این عناصر و موارد دیگر را در راهنمای نهایی کفپوش چوبی سخت خود در این مقاله پوشش می دهیم .

الف . نوع کفپوش چوبی

دو نوع اصلی از کفپوش های چوبی وجود دارد : کفپوش های چوبی جامد و کفپوش های چوبی مهندسی شده.

 1 . کفپوش چوبی جامد

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

معمولاً اکثر مردم وقتی کفپوش های چوبی سخت را تصور می کنند ، در واقع به چوب سخت جامد فکر می کنند .

این کلیت شامل قطعات جامد چوب از گونه های مورد علاقه شما است . کل تخته چوب سخت از آن چوب ساخته شده است .

مردم به دلیل زیبایی طبیعی ، چوب سخت را دوست دارند . این به خانه شما جذابیتی گرم و اصیل می دهد ، البته بدون توجه به گونه آن .

کفپوش های چوبی جامد نیز بسیار بادوام هستند . پس این چوب را به درستی نصب کنید و آن را طبق دستورالعمل نگهداری کنید تا مطمئن شوید که مادام العمر ماندگار است .

نکات منفی چوب سخت ، قیمت بالای آن و آسیب پذیری آن در برابر رطوبت است . از این چوب در اتاق هایی با رطوبت زیاد استفاده نکنید .

2 . کفپوش چوبی مهندسی شده

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

یک نوع کفپوش چوبی مهندسی شده .

چوب سخت مهندسی شده از چندین لایه چوب که به هم فشرده شده اند ساخته می شود . یک لایه از چوب سخت واقعی در بالای این لایه اصلی و همچنین در پایین آن گذاشته شده است .

ساخت چند لایه کفپوش های چوبی مهندسی شده باعث می شود که کمتر در معرض آسیب رطوبت قرار گیرند . با تغییر سطح رطوبت، چوب می تواند منبسط و منقبض شود بدون اینکه نتیجه منفی داشته باشد .

کفپوش های چوبی مهندسی شده نیز به دلیل انعطاف پذیری فوق العاده اش ارزشمند است . برای استفاده در زیرزمین ها و طبقات بالا به اندازه کافی همه کاره است . حتی می‌توانید آن را مستقیماً روی یک زیرزمینی بتنی یا یک سیستم گرمایش تابشی بدون عوارض جانبی نصب کنید .

مزیت اضافی این نوع کفپوش چوبی ، قیمت آن است . و اینکه ارزانتر از کفپوش چوبی جامد است .

معایب چوب سخت مهندسی شده این است که نمی توان آن را سمباده زد و دوباره به آن پرداخت ، آنقدر بادوام و ماندگار نیست و ارزش فروش مجدد زیادی به خانه شما اضافه نمی کند .

* به یاد داشته باشید که کفپوش های چوبی مهندسی شده مشابه کفپوش های چوبی لمینت نیستند !

 ب. گونه های چوبی

ده ها گونه مختلف چوب برای کفپوش های چوب سخت استفاده می شود .

اینها شامل گونه هایی است که در داخل کشور رشد می کنند و همچنین گونه های عجیب و غریب تری که از کشورهای سراسر جهان وارد می شوند .

گونه‌ای که انتخاب می‌کنید ظاهر کلی کف چوب سخت شما ، از جمله رنگ و الگوی دانه آن را تعیین می‌کند . برخی از گونه ها نیز سخت تر ( بنابراین بادوام تر ) از بقیه هستند .

با وجود تعداد زیادی از گزینه های موجود ، تعداد انگشت شماری از گونه ها وجود دارد که اکثر صاحبان خانه برای کفپوش های چوبی خود انتخاب می کنند .

در اینجا ده مورد از محبوب ترین گونه های چوبی برای کفپوش های چوبی را معرفی می کنیم .

1 . گیلاس

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

گیلاس یکی از محبوب ترین گونه های مورد استفاده برای کفپوش های چوبی است .

این چوب در چندین نوع موجود است . محبوب ترین آنها گیلاس آمریکایی است .

گیلاس آمریکایی که به نام گیلاس سیاه نیز شناخته می شود ، به دلیل رنگ های قرمز و صورتی و همچنین دانه های مواج و تنگ آن قابل توجه است . اینها با یک روکش براق تکمیل می شوند .

اگرچه گیلاس یک چوب سخت بسیار نرم است ، اما همچنان می تواند ثبات ابعادی خوبی را حفظ کند .

کفپوش چوب سخت گیلاس نیز از نظر حساسیت به نور در رده پایینی قرار دارد ، به این معنی که اگر چندین سال زیر نور مستقیم خورشید نصب شود ، آسیب های ناشی از نور خورشید را نشان می دهد .

گیلاس نوعی کفپوش گران قیمت از چوب سخت است .

2 . گردو

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

نمونه ای از کفپوش گردویی .

گردو یکی دیگر از گونه های چوب سخت محبوب است که در انواع مختلف موجود است .

رایج ترین مورد استفاده در آمریکای شمالی گردوی آمریکایی است . به دلیل رنگ قهوه ای غنی آن که اغلب حاوی رنگ بنفش است ، قابل توجه است . دانه های تیره چرخان در هر خانه ای زیبا به نظر می رسند .

گردو نیز مانند گیلاس یک چوب سخت نرم است . این چوب یک گزینه مناسب برای استفاده در مناطقی مانند اتاق غذاخوری نیست زیرا صندلی های سنگین ناهارخوری به طور منظم به جلو و عقب می لغزند .

با این حال گردو مقاومت بالایی در برابر آسیب نور دارد . حساسیت نداشتن به نور ، این چوب را به انتخاب خوبی در اتاق هایی با نور مستقیم خورشید در تمام طول سال تبدیل می کند .

یکی دیگر از مزایای کفپوش چوبی گردو سبک وزن بودن آن است . می توان آن را در طبقه های بالا بدون مشکل استفاده کرد .

چوب گردو یکی از گران ترین انواع کفپوش های چوبی است .

3 . بلوط

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

آشپزخانه با کفپوش چوب بلوط

یکی دیگر از گونه های محبوب برای کفپوش های چوبی ، بلوط است که به دلیل ظاهر خوب کلاسیک و گرمای قدیمی اش مورد علاقه است .

کفپوش چوبی بلوط یک انتخاب عالی در خانه های سبک سنتی است . این به خوبی با طیف گسترده ای از مبلمان و دکوراسیون ترکیب می شود .

دو نوع اصلی کفپوش چوبی بلوط موجود است : بلوط قرمز و بلوط سفید. تفاوت اصلی بین این دو رنگ است .

بلوط قرمز

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

نمونه کف چوب بلوط قرمز .

بلوط قرمز بسیار سبک تر است و رنگ این چوب خنثی دارای رنگ مایل به قرمز است .

بلوط سفید

بلوط سفید قهوه ای کم رنگ است . اغلب رنگ صورتی یا خاکستری دارد .

هر دو نوع بلوط دارای درجه سختی متوسط ​​هستند . با وجود اینکه بلوط می تواند در برابر ضربه های سنگین بایستد ، مستعد خراشیدن است. برای جلوگیری از آسیب دیدن همه وسایل سنگین از پد مبلمان استفاده کنید .

بلوط یک نوع کفپوش چوبی با قیمت متوسط ​​است .

4 . افرا

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

نمونه ای از کفپوش چوب افرا .

افرا یکی از متمایزترین انواع کفپوش های چوبی است .

این چوب به دلیل الگوی دانه مشخص است که آن را از سایر چوب های سخت متمایز می کند . رنگ روشن و بافت یکنواخت گونه نیز به جذابیت آن برای توده ها کمک می کند .

یکی دیگر از ویژگی های برجسته کفپوش چوب افرا دوام آن است . این چوب به سادگی یکی از سخت ترین چوب های سخت موجود است . به راحتی خراش و خرابی نمی گیرد. حتی به دلیل مقاومت در برابر ضربه های سنگین نیز شناخته شده است .

دوام کلی کفپوش چوب افرا آن را به انتخاب خوبی برای خانه هایی با کودکان یا حیوانات خانگی تبدیل می کند . حتی نیازی به تعمیر و نگهداری منظم زیادی ندارد تا در بهترین حالت باقی بماند .

افرا به خوبی رنگ ها را به خود می گیرد ، مردم اغلب برای تقلید از گونه های دیگر این چوب را عمیقاً رنگ می کنند . با این حال ، اطمینان از مهر و موم مناسب ضروری است . در غیر این صورت ، رنگ چوب احتمالاً مصنوعی به نظر می رسد .

افرا یک نوع کفپوش چوبی مقرون به صرفه است .

5 . هیکوری

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

تعداد کمی از گونه‌ های چوب سخت آمریکایی سخت‌ تر یا قوی‌ تر از هیکوری هستند .

بنابراین ، به طور طبیعی ، کفپوش های چوبی هیکوری به دلیل دوام فوق العاده آن قابل توجه است . اگر به درستی نگهداری شود ، می تواند یک عمر ، با حداقل سایش و پارگی دوام بیاورد .

هیکوری معمولاً به رنگ قهوه ای متوسط ​​تا قرمز روشن است . همچنین کمتر در رنگ سفید کرمی موجود است . مهم نیست که این چوب چه رنگی داشته باشد ، هیکوری معمولاً دارای الگوهای دانه ای چشمگیر است .

زیبایی طبیعی کفپوش های چوبی هیکوری آن را به گزینه ای عالی برای کابین های چوبی و دیگر خانه های سبک روستایی تبدیل می کند . ماندگاری بالای آن نیز آن را برای خانواده هایی که فرزند زیادی دارند انتخاب خوبی کرده است .

بزرگ ‌ترین نقطه ضعف کف‌پوش ‌های چوبی هیکوری نیز بزرگترین مزیت آن است : سختی آن . سختی برش چوب را دشوار می کند و منجر به هزینه های نصب بالاتر می شود .

هیکوری نوعی کفپوش چوبی با قیمت کمی بالاتر از حد متوسط ​​است .

6 . چوب اش

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

کف پوش چوبی در اتاق نشیمن .

چوب اش گونه ‌ای زیبا از چوب سخت است که برای کف‌ پوش خانه ‌های مجلل که در آن سبک شیک مورد توجه است ، عالی است .

رنگ چوب نسبتاً روشن است . حتی گاهی اوقات رنگ سفید هم دارد . رنگ روشن با یک دانه چوب فعال تکمیل می شود که ظاهری گرم و طبیعی به آن می بخشد .

کفپوش چوبی اش دارای سختی متوسط ​​است . ایستادن در برابر ترافیک سنگین به اندازه کافی سخت است اما آنقدر نرم است که با پای برهنه روی آن بایستید .

چوب اش به دلیل سختی متوسطش ، برای کف‌ های شیک با خراش دستی نیز انتخابی عالی است . همچنین به دلیل اینکه انواع رنگ ها را می پذیرد قابل توجه است .

نقطه ضعف چوب سخت اش نگهداری مورد نیاز آن است . به دلیل رنگ های روشن به راحتی کثیف می شود . شما باید آن را بیشتر از سایر گونه ها تمیز کنید . و برای چنین تمیز کردن مکرر جاروبرقی یک راه حل عالی است .

چوب اش نوعی کفپوش چوبی مقرون به صرفه است .

7 . صنوبر داگلاس

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

یک کفپوش صنوبر داگلاس .

صنوبر داگلاس به دلیل ظاهر بسیار یکنواختش قابل توجه است .

فرقی نمی‌کند برش خورده یا درخت ، هر تخته چوب سختی که دریافت می‌کنید مطمئناً تقریباً شبیه به تخته بعدی است .

رنگ صنوبر داگلاس مخلوطی از رنگ نارنجی و قهوه ای است . دارای یک دانه بلند و مستقیم در سراسر آن است . ظاهر طبیعی به خانه شما کمک می کند تا فضایی راحت و روستایی داشته باشید .

درختان صنوبر داگلاس به طور مرتب تا ارتفاعات بسیار بلند رشد می کنند . این امر به شما امکان می دهد در صورت تمایل تخته های کفپوش به همان اندازه بلند را پیدا کنید .

متأسفانه کفپوش های چوبی داگلاس صنوبر یکی از نرم ترین انواع کفپوش های چوبی است . اگر مراقبت و نگهداری مناسب به طور منظم انجام نشود ، به راحتی آسیب می بیند .

صنوبر داگلاس یک نوع کفپوش چوبی با قیمت متوسط ​​است .

8 . ساج

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

یک کفپوش چوب ساج .

ساج به سرعت در حال تبدیل شدن به یک نوع بسیار محبوب از کفپوش های چوبی است .

این چوب دوست داشتنی بیشتر به دلیل دوام آن قابل توجه است . این چوب یکی از سخت ترین و قوی ترین چوب های موجود است . این چوب را در پرترافیک ترین منطقه خانه خود نصب کنید ، چندین کودک و حیوان خانگی را نگهداری کنید ، و همچنان در آزمون زمان مقاومت خواهد کرد .

کفپوش چوب سخت ساج نیز به دلیل درخشش و پوشش طبیعی خود مورد علاقه است . اگرچه ساج با رنگ یا لاک زدن عالی به نظر می رسد ، اما روغن طبیعی خود را نیز حفظ می کند . بسیاری از مردم ترجیح می دهند ساج را ناتمام بگذارند و اجازه دهند به طور طبیعی پیر شود .

ساج که به طور طبیعی کهنه شده است . به عنوان کفپوش چوبی مورد استفاده قرار می گیرد ، ترکیبی منحصر به فرد از جذابیت های سنتی و جذابیت های مجلل را به هر خانه ای اضافه می کند .

نقطه ضعف چوب ساج تعمیر و نگهداری آن است . شما باید هر چند سال یکبار ساج را روغن بزنید تا درخشندگی آن حفظ شود .

توجه به این نکته مهم است که همیشه باید ساج را از یک خرده فروش معتبر خریداری کنید .

  بهتر از آن ، به دنبال چوب ساج احیا شده برای استفاده به عنوان کفپوش باشید .

9 . توس

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

توس از دیرباز یک گونه محبوب برای تمام وسایل ساخت و ساز خانه ، از جمله کفپوش های چوبی سخت بوده است .

این گونه به قدری فراوان است که توس یک نوع چوب سخت مقرون به صرفه است . از نظر عملکرد/سبک و قیمت ، به خوبی عمل می کند .

کفپوش چوبی توس دارای دانه های چوبی شفاف و جذاب است . همراه با رنگ سفید مایل به زرد ، تقریباً در هر خانه ای عالی به نظر می رسد .

توس همچنین رنگ ها را به خوبی حفظ می کند . به راحتی می توان آن را با رنگ های متنوع رنگ آمیزی کرد تا ظاهری شخصی تر داشته باشد .

نکته منفی توس این است که چوب بسیار نرمی است و به شدت در برابر فرورفتگی و خراش حساس است .

توس نیز نسبتاً ناپایدار است . با تغییر سطح دما و رطوبت ، منبسط و منقبض می شود . بهتر است آن را فقط به عنوان کفپوش چوبی در مناطقی با حداقل رطوبت استفاده کنید .

توس یک نوع کفپوش چوبی مقرون به صرفه است .

10 . کاج

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

اتاق با کفپوش چوب کاج .

کاج احتمالاً همان چیزی است که افراد عادی وقتی به کفپوش های چوبی فکر می کنند تصور می کنند .

از نظر ظاهری سنتی ترین نوع چوب سخت است . این رنگ به ‌طور شگفت ‌انگیزی غنی است ، به‌ ویژه زمانی که رنگ‌آمیزی می ‌شود  ، و علاوه بر الگوی دانه‌ بندی مشخص ، سوراخ‌ ها و گره‌ های جالبی دارد .

کفپوش چوبی کاج نیز به دلیل پیری آن قابل توجه است . بگذارید به طور طبیعی در طی چندین سال پیر شود و مطمئن باشید که ظاهر آن را حتی بیشتر از زمانی که برای اولین بار نصب کردید دوست خواهید داشت .

به دلیل سرعت رشد درختان کاج و فراوانی کلی آنها ، کاج به عنوان یک کفپوش چوب سخت سازگار با محیط زیست شناخته می شود .

نکته منفی اصلی کفپوش چوب کاج نرمی نسبی آن است . احتمال خراشیده شدن و خرابی آن نسبت به سایر چوب ‌ها بیشتر است که منجر به صرف زمان بیشتری برای مراقبت و نگهداری می ‌شود .

کاج یکی از مقرون به صرفه ترین انواع کفپوش های چوبی است .

کاج قرمز

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

عکس نزدیک از کفپوش چوبی کاج قرمز .

کاج سفید

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

نمونه کف کاج طبیعی

11 . ماهاگونی

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

ماهاگونی یک طبقه عمیق و متفاوت را ارائه می دهد . ماهون در آب و هوای گرمتر مانند مکزیک و در آمریکای جنوبی رشد می کند .

اگرچه گران است ، اما بادوام و سخت است .

12 . تایگروود برزیلی

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

تایگروود برزیلی که در برزیل رشد می ‌کند ، گران و بسیار سخت است ( با رتبه جانکا 2160 ) .

13 . توسکا

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

توسکا که به خانواده توس تعلق دارد ، چوب سخت نرم و جایگزین ارزان‌ تری برای گیلاس یا افرا است . چندین نام رایج عبارتند از : توسکا قرمز ، توسکا غربی ، توسکا اورگان و توسکا ساحلی اقیانوس آرام .

زمانی که چوب ‌برها در شمال غربی اقیانوس آرام ، جایی که توسکا به ‌طور پرباری رشد می‌ کند ، به ‌عنوان یک علف هرز یا درخت مزاحم در نظر گرفته می ‌شد ، اما حالا یک انتخاب مناسب است این درخت سریع رشد ، می‌ تواند به راحتی به ارتفاع 3048 سانتیمتر تا 3962 سانتی تر برسد .

کابینت سازان اولین بار به راحتی کار با این چوب پی بردند و کاربردهای آن در طول سالیان متمادی از کابینت تا تزئینات ، چارچوب مبلمان تا کفپوش چند برابر کردند . بسیاری از کسانی که زمانی سعی در نابودی این گونه داشتند ، اکنون رشد آن را تشویق می کنند .

یک بافت ظریف و یکنواخت با الگوهای دانه ‌ای به طور کلی صاف ، رنگ قهوه‌ ای مایل به قرمز چوب را مشخص می‌کند که برای انتخاب رنگ عمیق‌ تر و غنی ‌تر، رنگ‌ها را به خوبی می‌پذیرد .

هزینه تقریبی هر متر مربع ، نصب شده ، از ….  تا …. تومان  با هزینه نصب اضافی  …. تا …. تومان   متغیر است .

14 . راش

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

کفپوش چوب راش .

این چوب سخت که بومی بخش ‌هایی از اروپا ، آسیا و شرق ایالات متحده است ، می‌تواند به ارتفاع 3048 تا 3962  سانتی متر با قطر تنه 91 تا  152 سانتیمتر برسد . این غول ‌های مقاوم در برابر بیماری‌ ها بین 300 تا 400 سال زندگی می‌کنند .

الوار درختان راش معمولاً یک رنگ کرم کم رنگ است که ممکن است دارای رنگ های صورتی یا قهوه ای باشد . دانه صاف و بافت ریز تا متوسط ​​کفپوش سخت و بادوام را ایجاد می کند . تراکم چوب باعث می شود لکه بری سخت شود .

برای نسل‌ها ، اروپایی‌ها این چوب را برای دود کردن گوشت ، سوسیس و انواع خاصی از پنیرها ،؛ یک انتخاب عالی اعلام کرده‌اند .

انتظار داشته باشید که برای کفپوش نصب شده تقریباً ……….. تا ………………. تومان به ازای هر متر مربع بپردازید .

15 . آبنوس

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

بافت کفپوش چوب آبنوس .

این چوب بسیار سخت از گونه چوب ‌های سخت ، وقتی در آب قرار می‌ گیرد ، شناور نمی‌شود . آبنوس که در آفریقا و آسیا رشد می کند و سیلان و هند صادرکنندگان اصلی آن هستند ، اکنون به دلیل برداشت بیش از حد و کاشت مجدد کمیاب ، کالایی نادر است .

این چوب سیاه بسیار عمیق عمدتاً برای کنده کاری قطعات زینتی ، ماسک های قبیله ای و سایر وسایل تزئینی استفاده می شد . برخی از انواع مختلف آبنوس دارای رگه هایی به رنگ قرمز تیره هستند که از میان دانه ها عبور می کنند و در صورت جلا دادن، آثار هنری منحصر به فردی ایجاد می کنند .

به دلیل کمیاب بودن ، آبنوس بسیار گران است . به طور متوسط، قیمت ها 40 تا 60 درصد بیشتر از چوب ساج برمه ، یکی دیگر از چوب های گران قیمت است. کفپوش های مهندسی شده با چوب سخت هزینه بسیار کمتری دارند و بلوط معمولاً برای تقلید از ظاهر آبنوس رنگ آمیزی می شود .

16 . صنوبر

کفپوش و پارکت چوبی
کفپوش و پارکت چوبی

کفپوش صنوبر در حال نصب .

این درخت که با نام ‌های صنوبر لاله و صنوبر زرد نیز شناخته می ‌شود ، یکی از بزرگ ‌ترین درختان چوب سخت با ارتفاع متوسط ​​3962 تا 4876 سانتی متر و قطر تنه 182 تا 243 سانتی متر است . صنوبر به طور گسترده در سراسر شرق ایالات متحده گسترده شده است ، درخت ایالتی ایندیانا ، کنتاکی ، و تنسی است .

به رنگ کرم روشن تا قهوه ای مایل به زرد با رگه هایی از خاکستری یا سبز ، دانه ها معمولا صاف و یکنواخت با بافتی متوسط ​​هستند . این چوب با چگالی کم که یکی از نرم ترین چوب های سخت در نظر گرفته می شود ، مقرون به صرفه و ارزان است و به عنوان یک چوب کاربردی مناسب برای پالت ، قاب مبلمان ، کابینت و غیره شناخته می شود .

از آنجایی که به راحتی رنگ می شود یا لکه می شود ، کفپوش صنوبر را می توان با هر دکوری هماهنگ کرد و برای سالیان طولانی دوام خواهد داشت . برای کسانی که کفپوش سبک تر را ترجیح می دهند ، پوششی از واراتان شفاف زیبایی دانه را به نمایش می گذارد .

قیمت گذاری می تواند از …. تومان در هر متر  مربع به اضافه …. تا …. در هر متر  مربع برای نصب و تکمیل شروع شود. .

17 . اقاقیا

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کفپوش چوب سخت اقاقیا .

امتیاز جانکا : 1700 تا 2200 ( سخت )

    قیمت هر متر مربع :  …. تا …. تومان .

18 . بامبو

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه ای از کفپوش بامبو

امتیاز بامبو جانکا : 1380

19 . چوب پنبه

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

یک کفپوش چوب پنبه ای در اتاق نشیمن .

قیمت هر متر مربع : …. تا …. متر .

20 . سرو

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

عکس از نمای نزدیک از کفپوش چوبی سرو

امتیاز سرو جانکا : 1,75

قیمت هر متر مربع : …………. تومان

21 . اکالیپتوس

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

کفپوش چوبی اکالیپتوس .

امتیاز جانکا : 4000 ( بسیار سخت )

قیمت هر مترمربع : ………..  تا …………… تومان .

22 . اسپند

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

کفپوش چوب سخت با چوب اسپند در حال استفاده .

23 . سرو

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

رویه مبلمان تزئینی از چوب سرو

سرو یکی از محبوب ترین جنگل های آمریکای شمالی است . یکی از ویژگی های محبوب آن بوی معطر آن است . همچنین به طور گسترده در ساخت خانه ها و کشتی ها استفاده می شود . توانایی آن در مقاومت در برابر پوسیدگی و آفات به علاوه دوام آن دلایل خوبی برای سرمایه گذاری روی آن است .

  ج . رنگ کفپوش چوب سخت

1 . تصویر مقایسه رنگ کفپوش چوبی

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

در اینجا یک نمودار مصور عالی وجود دارد که رنگ های مختلف کف چوب سخت را با هم مقایسه می کند ( برای نشان دادن رنگ و تن ) .

2 . نمونه هایی از رنگ های کف چوبی

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

در این مقاله رنگ های مختلف کفپوش چوب سخت وجود دارد .

نمونه رنگ سفید چوب سخت

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه رنگ چوب سخت نارنجی

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

رنگ کف چوب سخت قرمز

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کفپوش چوبی چند رنگ

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کف چوبی خاکستری

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کف چوب سخت قهوه ای

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

   د . مقیاس سختی چوب جانکا چوب

در ادامه مقیاس سختی چوب جانکا آمده است که درجه سختی را برای بسیاری از گونه های چوب رتبه بندی می کند . هرچه این عدد کمتر باشد ، چوب نرم تر است .

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

ذ . دیگر گزینه های طراحی کفپوش چوبی

پس از انتخاب نوع و گونه کفپوش چوبی سخت ، وقت آن است که چند فاکتور دیگر طراحی را قبل از شروع نصب در نظر بگیرید .

اینها شامل سبک کف ، ابعاد ، رنگ ، پرداخت ، براقیت ، بافت ، درجه و جزئیات لبه است .

1 . سبک

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

یک اتاق نشیمن با کفپوش چوبی .

دو گزینه برای سبک ‌های کفپوش چوبی از پیش ساخته شده و آماده ‌سازی شده موجود است . نام ها گویای همه چیز هستند .

کفپوش چوبی از پیش ساخته شده با روکشی که از قبل اعمال شده و خشک شده است ارائه می شود . به محض رسیدن به منزل شما آماده نصب است .

کفپوش های چوبی ساخته شده در سایت در شرایط خام خود به خانه شما می آیند . باید توسط خودتان یا پیمانکار سمباده و تمام شود .

مزیت کفپوش ‌های چوبی آماده ‌شده در محل نسبت به کف ‌پوش ‌های چوبی پیش ساخته ، تنها در ظاهر است . به عبارت ساده تر ، زیباتر و منحصر به فرد به نظر می رسد .

از طرف دیگر ، نصب کفپوش های چوبی پیش ساخته بسیار آسان تر است . همچنین با ضمانت بسیار طولانی تری همراه است زیرا روکش آن قوی تر و انعطاف پذیرتر است .

گارانتی برای کفپوش های چوبی پیش ساخته معمولاً حدود 5 تا 35 سال است در حالی که ضمانت کفپوش های چوبی آماده شده معمولاً فقط 3 تا 5 سال است .

2 . ابعاد

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

تصویری از ابعاد چوب سخت

کفپوش های چوبی به اندازه عرض آن در دو نوع اصلی وجود دارد .

این گونه ها نواری و تخته ای هستند . نوارها، نازک تر از این دو ، معمولاً کمتر از 9 سانتی متر عرض دارند . تخته به هر تخته ای با عرض بیشتر از 9 متر گفته می شود .

عرض تخته کفپوش چوبی تأثیر زیادی بر فضای کلی اتاق دارد . تخته‌ های عریض برای اتاق‌های بزرگ و باز مناسب‌تر هستند ، اما در اتاق‌های کوچک می‌توانند بسیار زیاد باشند .

ضخامت عنصر دیگری است که باید در مورد کفپوش های چوبی مورد توجه قرار گیرد . اکثر تخته ها و الوار ها یا 2 سانتی متر  یا 48 سانتی متر  هستند .

3 . رنگ ، پایان ، براق ، و بافت

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

اگرچه گونه ‌هایی که انتخاب می ‌کنید تا حد زیادی نمایان می ‌کند که کفپوش چوبی شما چگونه است ، چندین گزینه طراحی اضافی وجود دارد که باید در نظر بگیرید .

رنگ چوب سخت شما بیشتر از رنگ طبیعی گونه چوب می آید . انواع رنگ ها و پرایمر ها می توانند این رنگ را تغییر دهند . حتی قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند رنگ کفپوش چوبی شما را تغییر دهد .

افزودن براق کننده نه تنها چوب های سخت شما را درخشان تر نشان می دهد ، بلکه از خراشیدگی و آسیب های دیگر در طول زمان نیز جلوگیری می کند .

کف های با براقیت کم به نظر روشن نیستند ، اما خراش ها را بهتر پنهان می کنند . کف های براق بسیار روشن تر به نظر می رسند ، اما خراش ها را بیشتر نشان می دهند .

در نهایت ، شما بافت دارید . بافت ‌های معمولی کف‌ پوش ‌های چوب سخت عبارتند از : صاف ، خراشیده شده با دست ، آسیب ‌دیده و سیم ‌کشی شده .

بافت به ظاهر و فضای کلی کفپوش می افزاید . همچنین می تواند احساس کفپوش زیر پا را تغییر دهد .

4 . نمره

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمودار درجه چوب سخت

درجه کفپوش چوبی تا حد زیادی به ظاهر چوب مربوط می شود .

برای ظاهری تمیز با کمترین گره ، یک درجه روشن را انتخاب کنید . چوب سخت این درجه همچنین دارای تنوع رنگی کمی و الگوهای دانه نسبتاً مستقیم است .

از سوی دیگر ، چوب شیر و نمرات کابین ، ظاهر بسیار تمیزتری دارند . گره ها و رگه ها اجازه دارند برجسته شوند . بیشتر آنها نیز دارای تنوع رنگی در همان نوارها و تخته ها هستند .

5 . جزئیات لبه

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

تصویر لبه کفپوش چوبی

جزئیات لبه تأثیر زیادی بر ظاهر کفپوش چوبی سخت ندارد ، اما هنوز هم ارزش قابل توجهی دارد .

همانطور که از نام آن پیداست ، به نحوه برش لبه های هر نوار یا تخته مربوط می شود . رایج ترین گزینه ها عبارتند از مربع ، میکرو اریب ، و اریب .

جزئیات لبه اریب ظاهری چشمگیر ایجاد می کند که بر هر تخته به عنوان یک نمونه تأکید می کند .

جزئیات لبه مربعی ظاهری بسیار یکپارچه ‌تر می ‌دهد که در آن مرزهای بین هر تخته به سختی قابل توجه است .

نصب خانگی یا نصب حرفه ای ؟

نصب خانگی یک گزینه برای نصب کفپوش چوبی سخت است .

مدل های خاصی از کفپوش های چوبی را می توان بدون چسب ، منگنه یا میخ نصب کرد . اینها بهترین گزینه برای کسانی است که قصد دارند نصب را به یک فرآیند خانگی تبدیل کنند .

کفپوش های چوبی که نیاز به چسب ، منگنه یا میخ دارند معمولاً برای نصب حرفه ای مناسب تر هستند .

نصب کفپوش های چوبی مهندسی شده نیز برای جو معمولی نسبتاً آسان است . اگرچه باید منگنه ، چسب یا شناور شود ، اما انجام این کار آسان تر از چوب سخت است .

البته ، نیازی به نصب کفپوش های چوبی خود به تنهایی نیست ، حتی اگر نوع کفپوشی که انتخاب می کنید این کار را آسان کند .

استخدام یک پیمانکار حرفه ای کار نصب کفپوش های چوبی را آسان تر و بی دغدغه می کند .

دانستن اینکه یک متخصص با تجربه در حال نصب کفپوش های چوبی سخت شما است ، تضمین می کند که از سرمایه گذاری میلیونی خود در برابر هر گونه آسیبی که ممکن است سهواً دستان بی تجربه شما وارد کنند محافظت کنید .

II . جزئیات بیشتر

در این مقاله چند فاکتور مهم دیگر وجود دارد که باید هنگام خرید کفپوش چوبی در نظر بگیرید .

 الف . طراحی کلی خانه

کفپوش چوبی تقریباً در هر اتاقی از هر خانه ای عالی به نظر می رسد .

هنوز هم می‌ خواهید مطمئن شوید که تنوعی که انتخاب می ‌کنید با مبلمان و دکوراسیون شما به خوبی هماهنگ باشد .

کفپوش چوبی خود را برای تکمیل طراحی کلی خانه خود انتخاب کنید . انتخاب های شما طیف وسیعی از مدرن ، روستایی ، سنتی ، معاصر و موارد دیگر را در بر می گیرد .

فاکتور دیگری که باید در نظر گرفت نحوه استفاده از هر اتاق است . برای اتاق‌ هایی با ترافیک سنگین از کف‌پوش‌ های سخت ‌تر استفاده کنید و ، چوب‌های نرم ‌تر برای اتاق ‌هایی با ترافیک کمتر مناسب هستند .

خانه های دارای کودکان یا حیوانات خانگی نیز از سختی گونه های سخت تر چوب های سخت بهره می برند .

 ب . ملاحظات دیگر

هنگام خرید و نصب کفپوش های چوبی در خانه خود به عوامل زیر توجه کنید :

1 . عایق

نوع کفپوش چوب سختی که انتخاب می کنید می تواند تاثیر زیادی بر عایق بندی ، هم از نظر دما و هم برای صدا داشته باشد .

2 . دوام

گونه های خاصی از کفپوش های چوبی بسیار طولانی تر از سایرین بدون ساییدگی و پارگی قابل مشاهده است . اینها گونه های سخت تری هستند .

کفپوش ‌های چوبی پیش ساخته نیز معمولاً دوام بیشتری نسبت به کف‌پوش‌ های چوبی آماده‌ شده در سایت دارند .

3 . کفپوش اضافی

اطمینان حاصل کنید که حدود 10٪ بیشتر از اندازه های شما برای پروژه خود کفپوش سفارش دهید .

تخته های کف باید بریده شوند تا فضا پر شود ، بنابراین مقداری زباله در آن وجود دارد . انتهای این تخته ها معمولاً قابل استفاده نیستند و باید دور ریخته شوند .

اگر کفپوش چوبی شما در نزدیکی شومینه ، پله ها ، کمد دیواری یا پنجره خلیجی نصب می شود ، ممکن است نیاز باشد حتی بیش از 10 درصد بیشتر سفارش دهید .

4 . فضای گسترش

هنگام نصب کفپوش چوبی ، فضای کمی در اطراف محیط اتاق خود بگذارید .

کفپوش چوبی شما احتمالاً با تغییر دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود . فضای اضافی آن را قادر می سازد تا این کار را بدون آسیب انجام دهد .

5 . مراقبت و نگهداری

اکثر کفپوش های چوبی به نوعی مراقبت و نگهداری نیاز دارند .

اکثریت فقط نیاز به جارو کردن و تمیز کردن دارند . برخی دیگر ممکن است پس از سال‌ ها استفاده نیاز به سنباده زدن و تعمیر مجدد داشته باشند .

  ج . هزینه و بودجه

قیمت کفپوش های چوبی بسیار متفاوت است .

عوامل اصلی که بر قیمت گذاری تأثیر می گذارند ، نوع کفپوش چوبی سخت ( جامد یا مهندسی شده ، گونه های مورد استفاده و اندازه پروژه است .

نوع و سختی نصب از دیگر عوامل اصلی است . نصب خانگی به طور طبیعی ارزان تر از یک کار حرفه ای است .

هزینه یک کار نصب حرفه ای نه تنها بر اساس میزان کف پوشی که قرار داده شده است ، بلکه در چیدمان اتاق شما نیز متفاوت است . انتظار داشته باشید برای اتاقی که دارای شومینه ، پله یا کمد است کمی بیشتر بپردازید .

چوب های سخت نرم مانند کاج به طور متوسط ​​حدود … تا …. تومان در هر مترمربع از مواد هستند . میانگین هزینه نصب آنها … تا … تومان در هر متر مربع است .

گونه ‌های کف ‌پوش سخت ‌تر و گران‌ قیمت‌تر مانند چوب ساج حدود ….  تا …. تومان  برای هر متر مربع از مواد هزینه دارند . هزینه نصب آنها در حدود …. تا …. تومان  در هر متر  مربع است .

اکثر چوب های سخت متوسط، از جمله گیلاس و بلوط، بین ….. تا …. تومان  در هر متر مربع برای مواد و …. تا … تومان  در هر متر مربع برای نصب هزینه دارند .

کفپوش های چوبی مهندسی شده با هزینه مواد بین ….  تا …. تومان  در هر متر مربع و هزینه نصب بین …. تا …. تومان  برای هر متر مربع به طور متوسط ​​ارزان تر است .

 د . محبوبیت

این روزها ، چوب سخت رایج ترین انتخاب کفپوش برای بسیاری از اتاق های خانه است . این محبوب ترین گزینه کفپوش برای اتاق های زیر است :

    آشپزخانه ها

    اتاق های نشیمن

    اتاقهای پذیرایی

    سرسراها

    دفاتر خانه

سایه های کفپوش چوبی روشن می تواند از سفید ، طبیعی یا بژ ، زرد یا خرمایی و خاکستری متغیر باشد . همچنین انواع مختلفی از کفپوش های چوبی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید .

بلوط سفید

متراکم تر و سنگین تر از بلوط قرمز . برای مناطق پر تردد توصیه می شود .

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

بلوط قرمز

دارای رنگ طبیعی مایل به قرمز و لکه هایی با رنگ های مختلف .

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کفپوش چوب سخت بلوط قرمز

توس زرد

به سختی بلوط قرمز . رنگ از زرد مایل به کرم تا قهوه ای مایل به قرمز روشن متغیر است و به زیبایی فرسوده می شود .

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کفپوش چوب توس زرد

خاکستر

سخت تر و بادوام تر از بلوط شناخته شده است . همچنین دارای دانه ها و رنگ های گسترده ای است . به زیبایی  رنگ می شود و به یک اتاق شخصیت می بخشد .

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه خاکستر چوب سخت

راش

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

ایده آل برای کفپوش های امروزی با رنگ های سفید کم رنگ تا قهوه ای مایل به قرمز ، دانه های ساده و قوام درجه .

نمونه کفپوش چوب سخت راش

هیکوری / اسپند

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

به دلیل سختی سنگ مانند ، وزن سرب مانند و استحکام گاو مانند آن مشهور است . رنگ آن از سفید تا قهوه ای مایل به قرمز متغیر است و با گره های مشخص و جیب های شیره ای که دارد می تواند روستایی به نظر برسد .

نمونه کفپوش چوبی هیکوری

افرا

یکی از سخت ‌ترین کفپوش ‌های چوبی با رنگ‌ های مختلف که می ‌تواند حسی خانگی و غیررسمی را به هر اتاقی اضافه کند .

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

نمونه کفپوش چوب سخت افرا

بامبو

کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب
کفپوش و پارکت چوبی ، قیمت انواع پارکت چوبی با نصب

بافتی صاف و دانه ای بسیار خطی دارد. رنگ از زرد کم رنگ تا زرد مایل به قهوه ای متغیر است .

ذ . انواع چوب سخت تیره

گردو – دارای رنگ های تیره و غنی مانند قهوه ای شکلاتی تیره با رنگ بنفش است . این برای اتاق های رسمی یا روستایی ایده آل است و می تواند بسیار چشمگیر به نظر برسد .

ونگه – این یک چوب تیره عجیب و غریب است که در اتاق هایی استفاده می شود که رنگ تیره و تضاد تیره را به دنبال دارد . یک wenge کهنه رنگی تقریبا سیاه دارد .

چوب رز – به دلیل ویژگی های سخت و متراکم و همچنین رنگ قهوه ای تیره تا بنفش با ته رنگ های مشکی معروف است .

اقاقیا – اقاقیا سخت ، متراکم و مقاوم در برابر پوسیدگی است . قرمز مایل به قهوه ای تیره به نظر می رسد و می توان آن را جلا داد تا جذاب تر به نظر برسد .

ساج – این نوع سخت و بادوام و همچنین در برابر پوسیدگی و حمله موریانه مقاوم است . رنگ چوب قلب از قهوه‌ ای طلایی تیره تا زرد طلایی تیره یا قهوه ‌ای پررنگ با استیک‌ های قهوه ‌ای شکلاتی تیره‌ تر متغیر است . این چوب می تواند روغنی با درخشندگی مات باشد و هنگامی که تازه برش خورده است رایحه چرمی دارد .

کلمات کلیدی : کفپوش پارکت چوب بلوط گردو گیلاس افرا

منبع :

مترجم : فیروزه پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع کفپوش و پارکت چوبی :

 • اجرای نقوش ورساچه و معرق با چوب روی کفپوش چوبی
  هنر معرق با انواع چوب های طبیعی در قالب کاشی ، کفپوش تایل ، اجرای انواع کفپوش و پارکت چوبی و تمام چوب با معرق کاری و نقوش هندسی
 • بهترین ایده های کفپوش و پارکت چوبی ، پارکت چوب مهندسی
  بهترین ایده های کفپوش و پارکت چوبی تمام چوب و چوب مهندسی شده ، براورد قیمت انواع کفپوش و پارکت چوبی ، ساخت و تولید انواع کفپوش و پارکت چوب مهندسی بلوط ، پارکت چوبی، قیمت پارکت تمام چوب
 • 23 نوع مختلف کفپوش و پارکت چوب سخت ( نوع ، سبک ، لبه ، ابعاد )
  بنابراین اگر شما انتخاب کفپوش و پارکت خود را به چوب سخت محدود کرده اید باید موارد دیگری را هم مدنظر بگیرید . همیشه انتخاب آسان نیست زیرا چوب سخت می تواند گران باشد .
 • مدل و براورد قیمت پارکت بلوط
  قیمت پارکت چوبی با نصب ، قیمت پارکت چوبی متری چند ؟ قیمت پارکت چوب بلوط ، پارکت چوب مهندسی ، قیمت هر متر پارکت ، محاسبه و براورد هزینه انواع پارکت چوب سخت با نصب و رنگ در تهران
 • کفپوش چوبی افرا چقدر بادوام است ؟
  کفپوش چوبی در حال تبدیل شدن به ویژگی اصلی در بسیاری از منازل و ادارات است . بسیاری از مردم از کفپوش های چوبی به دلیل ماهیت شیک ، کلاسیک و ظریف آن استفاده می کنند .
 • کفپوش پارکت چیست؟
  کفپوش چوبی پارکت اولین بار در اواخر قرن هفدهم در فرانسه معرفی شد . بلوک های چوبی پارکت دارای ابعاد ثابت هستند ، بنابراین می توان آنها را در الگوهای هندسی پیچیده قرار داد . آنها نشانه ای از کیفیت و مهارت هستند و سال هاست که محبوبیت آنها در حال افزایش است .

WhatsApp us