کفپوش چوبی افرا چقدر بادوام است ؟

کفپوش و پارکت چوب افرا
کفپوش و پارکت چوب افرا

کفپوش چوبی در حال تبدیل شدن به ویژگی اصلی در بسیاری از منازل و ادارات است . بسیاری از مردم از کفپوش های چوبی به دلیل ماهیت شیک ، کلاسیک و ظریف آن استفاده می کنند .

چوب سخت افرا یکی از محبوب ترین انواع کفپوش های چوبی است . در حالی که طراحی زیبایی شناسی عالی و احساس طبیعی برای کفپوش خانه شما را ارائه می دهد ، بسیاری از مردم هنوز در مورد بادوام بودن چوب افرا سوال دارند .

در ادامه دوام کفپوش افرا را از زوایای مختلف توضیح خواهیم داد . ما در مورد انواع مختلف چوب سخت افرا و دوام آنها صحبت خواهیم کرد . این مقاله را تا انتها بخوانید .

چند نوع چوب سخت افرا وجود دارد ؟

دو طبقه بندی گسترده برای کفپوش های چوبی افرا وجود دارد .

افرا نرم

افرا نرم یک طبقه بندی کلی برای چهار نوع درخت افرا است :

    افرا نقره ای

    افرا برگ بزرگ

    افرا قرمز

    باکسلدر

با توجه به نامش ، افرا نرم ، سخت و قوی نیست . برای روکش های دکوراسیون ، پالت ها ، جعبه ها و دکورهای چوبی به خوبی کار می کند . اما برای اهداف کفپوش ، چوب افرا نرم به اندازه کافی بادوام نیست .

افرا سخت

دو نوع درخت افرا در طبقه بندی افرا سخت قرار می گیرند –

افرا شکر و افرا سیاه .

هر دو نوع درخت برای ساختن چندین محصول دکوراسیون ایده آل هستند . علاوه بر کفپوش چوبی و دکوراسیون ، افرا شکر منبع شربت با طعم شیرین نیز می باشد .

چه نوع کفپوش افرا می توانیم بخریم ؟

افرا سخت و افرا نرم تنها طبقه بندی از نوع گسترده چوب سخت افرا هستند . اگر به دنبال خرید کفپوش بادوام چوب افرا در بازار هستید ، متوجه خواهید شد که انواع مختلفی در دسترس است که این گزینه ها عبارتند از :

کفپوش لمینت افرا

اگر بودجه کمی دارید ، باید کفپوش لمینت افرا را در نظر بگیرید . عرض تخته برای این نوع کفپوش معمولاً پنج اینچ است . کفپوش افرا لمینت در رنگ ها و سبک های بسیار متنوعی عرضه می شود .

کفپوش مهندسی شده افرا

کفپوش و پارکت چوب افرا
کفپوش و پارکت چوب افرا

این یک نوع کفپوش افرا است که دارای چندین لایه در طراحی آن است . لایه های بالایی و پایینی افرا مهندسی شده از افرا ساخته شده اند ، در حالی که پنج تا هفت لایه تخته سه لا بین آنها قرار دارد . چوب های تخته سه لا بین لایه های افرا بالا و پایین صاف قرار نمی گیرند . در عوض ، آنها در جهات مختلف عبور می کنند .

کفپوش های افرا مهندسی شده برای اکثر خانه ها در ایران به اندازه کافی بادوام هستند . یکی از این مزایا این است که منبسط و منقبض نمی شود ، همانطور که با انواع دیگر کفپوش های چوبی مشاهده خواهید کرد . این انقباضات و انبساط ها پاسخ کفپوش های چوبی به دما و رطوبت هستند .

کفپوش های افرا مهندسی شده به سختی به تغییرات آب و هوایی واکنش نشان می دهند . این ویژگی تزلزل ناپذیر به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان خانه از آن در قسمت هایی از خانه های خود که مستعد شرایط مرطوب و معتدل مانند زیرزمین هستند استفاده می کنند .

در طول نصب کفپوش های افرا مهندسی شده ، نصاب معمولاً آنها را میخ یا چسب می کنند . روش دیگر برای نصب نوع کفپوش چوبی به عنوان یک کف شناور است – با اتصال یا قفل کردن قطعات آن به یکدیگر .

کفپوش افرا تمام چوب

انواع کفپوش در این دسته معمولاً 12 سانتی متر ضخامت دارند . کفپوش افرای جامد بر اساس هر سازنده دارای طیف گسترده ای از طول و عرض است .

افرا جامد دارای تخته هایی با اضلاع و انتهای یک شکل است که به راحتی در کنار هم قرار می گیرند . کفپوش افرای جامد دارای یک لایه محافظ بالایی است که از فرورفتگی یا خراشیدگی آسان آن جلوگیری می کند . لایه محافظ بالایی شفاف است . بنابراین ، روی دانه یا رنگ کفپوش چوبی تأثیر نمی گذارد .

کفپوش از پیش ساخته شده افرا

هنگام خرید کفپوش افرای بادوام ، می توانید بین انواع کفپوش های آماده و ناتمام انتخاب کنید . کفپوش افرا از پیش آماده شده به کفپوش هایی اطلاق می شود که سازنده آن را در کارخانه تکمیل می کند . آنها معمولا دارای لایه های محافظ برای جلوگیری از خرابی یا خراشیدگی سطوح خود هستند .

هنگام خرید کفپوش های چوبی افرا پیش ساخته ، ممکن است آنها را رنگ شده ببینید . اگر آنها رنگ شوند ، تغییری در رنگ طبیعی چوب ایجاد می شود تا زیبایی متفاوتی ایجاد کند . نصب کفپوش از پیش آماده شده آسان است زیرا نصاب نیازی به اعمال تکمیل کفپوش روی آن ندارد .

کفپوش افرا ناتمام

زمان بیشتری را صرف نصب کفپوش افرای ناتمام نسبت به کفپوش های از پیش آماده می کنید . افرای ناتمام از پیش رنگ آمیزی نشده است . از این رو ، نصاب باید پس از نصب ، آن را سنباده و رنگ آمیزی کند .

همچنین ، این نوع کفپوش چوبی افرا دارای لایه محافظ بالایی نیست . بنابراین ، برای جلوگیری از خرابی و خراشیدگی چوب ، باید آن را اضافه کنید .

کفپوش ناتمام به شما این امکان را می دهد که کفپوش چوبی سخت را مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنید . بنابراین ، اگر می خواهید کفپوش افرای بادوام شما با فضای داخلی خانه یا محل کار شما مطابقت داشته باشد ، باید به سراغ کفپوش های ناتمام بروید .

آیا کفپوش چوبی افرا بادوام است ؟

قبل از خرید کفپوش افرا ، طبیعی است که برای سؤالات خاصی که دارید پاسخ بیابید . به عنوان مثال ، شما باید در مورد دوام کفپوش چوبی ، رنگ آن ، مناسب بودن با فضایی که می خواهید از آن استفاده کنید و موارد دیگر مطلع شوید .

دوام یکی از ویژگی های کلیدی است که در هر نوع کفپوش چوبی باید به آن توجه کرد . اگر به انتخاب چوب افرا برای کفپوش خود فکر می کنید ، در مورد دوام آن هیچ نگرانی نداشته باشید .

درجه سختی چوب افرا 1450 است . درجه سختی جانکا ، سختی چوب را اندازه گیری می کند و چوب سخت افرا در این مقیاس نمره بسیار بالایی دارد .

افرا یکی از سخت ترین انواع کفپوش های چوبی است که وجود دارد . کفپوش بلوط نماد غیر رسمی صنعت کفپوش چوبی است و هیچ چیز بادوام تر از بلوط نیست ، درست است ؟

رتبه بندی جانکا کفپوش افرا بالاتر از کفپوش بلوط است ، به این معنی که نسبت به کفپوش بلوط سخت تر است .

رتبه بندی جانکا ، چوب سخت افرا همچنین به این معنی است که به اندازه سایر انواع کفپوش های چوب سخت مستعد فرورفتگی یا خراش نیست . کفپوش افرا یک نوع کفپوش چوبی بسیار بادوام است و نشان دهنده یک سرمایه گذاری عالی است .

بنابراین ، اگر برای قسمتی از خانه خود که مستعد ترافیک زیاد است به کفپوش بادوام نیاز دارید ، چوب افرا یکی از مواردی است که می توانید به آن اعتماد کنید . دوام آن یکی از دلایلی است که می توانید کفپوش افرا را در مکان هایی مانند کف سالن های ورزشی و سالن های بولینگ پیدا کنید ، جایی که با ترافیک سنگین مواجه می شوید .

چگونه دوام کفپوش افرا خود را افزایش دهیم ؟

علیرغم اینکه کفپوش چوبی بسیار بادوام است ، افرا برای بازیابی دوام و ماندگاری طولانی ‌تر نیاز به نگهداری مناسب دارد . بنابراین ، باید از کفپوش خود مراقبت کافی داشته باشید تا از تخریب آن جلوگیری کنید .

اگر از چوب سخت افرا استفاده می کنید ، مراحل زیر برای تمیز کردن آن وجود دارد :

    برای خلاص شدن از شر زباله ها و کثیفی ها باید هر روز کف خود را جارو کنید . آنها به دلیل ترافیک سنگین پا روی سطوح کف شما جمع می شوند . اگر آنها را به حالِ خود رها کنید ، می توانند سطح کفپوش افرای شما را خراش دهند .

    تشک ‌هایی را در فسمت ورودی‌ ها قرار دهید تا میهمانان تان بتوانند قبل از ورود به خانه شما گرد و غبار روی کفش‌ های خود را پاک کنند . ترجیحاً قبل از ورود کفش های خود را در بیاورند .

    یک برنامه هفتگی برای تمیز کردن کفپوش چوبی افرا شما به ماندگاری آن کمک می کند . اگر کفپوش شما بسیار کثیف یا نامرتب است ، می توانید از یک کف شوی خوب چوب سخت استفاده کنید . از آنجایی که پارچه های مرطوب می توانند لکه های آب را روی زمین شما بر جای بگذارند ، از پاک کننده های کمی مرطوب استفاده کنید .

    اگر قیر ، صمغ یا سایر مواد چسبنده را مشاهده کردید ، آنها را به زور از بین نبرید زیرا ممکن است اثری روی سطح کف پوش باقی بگذارید . در عوض ، شما باید آنها را با استفاده از یخ حذف کنید . وقتی چنین موادی به کیسه یخ نزدیک می شود ، شکننده و سخت می شود . از این رو ، از بین بردن مواد چسبنده آسان تر می شود .

    اگر حیوان خانگی شما لکه هایی روی کف پوش باقی می گذارد ، آنها را با استفاده از محلول آب و سفید کننده پاک کنید . محلول ایده آل باید شامل یک قسمت سفید کننده به 10 قسمت آب باشد . پس از تهیه محلول ، پارچه ای را در آن فرو کنید و فشار دهید تا مرطوب شود ، آب آن را بگیرید و اطمینان حاصل کنید که پارچه مرطوب نباشد . سپس پارچه مرطوب را روی سطح کثیف بمالید . هنگامی که لکه از بین رفت ، زمین را با یک پارچه جدید خشک کنید .

    اگر لکه های تیره ای را روی کف چوب افرا مشاهده کردید ، از الکل های معدنی برای پاک کردن آنها استفاده کنید . ابتدا چند قطره املاح معدنی را روی سطح لکه دار بمالید و اجازه دهید مدتی خیس بخورد . پس از آن ، ماده را پاک کرده و با یک اسفنج یا پارچه مرطوب ، لکه را پاک کنید .

    اگر متوجه شدید که لکه های سخت روی کف افرا شما وجود دارد ، آنها را با مالیدن یک تکه پشم فولادی خوب روی آنها پاک کنید . مطمئن شوید که پشم فولادی ظریفی که استفاده می کنید مرطوب است . همچنین می توانید از یک شوینده ملایم استفاده کنید . اما ، شما باید مواد شوینده را روی پشم فولادی بمالید و مستقیماً مواد را روی سطح کفپوش نریزید .

نحوه محافظت از کفپوش افرا رنگ شده

کفپوش و پارکت چوب افرا
کفپوش و پارکت چوب افرا

اگر از کفپوش افرای از پیش رنگ آمیزی شده در خانه خود استفاده می کنید ، برای حفظ دوام کف پوش خود نیز باید اقدامات نگهداری زیر را انجام دهید :

    شما باید به محض اینکه آلودگی ها و ریختگی روی کفپوش تان اتفاق افتاد آنها را تمیز کنید . مهم نیست که کفپوش چوب افرا چقدر بادوام باشد ، باز هم مستعد رطوبت است . کفپوش افرای از قبل رنگ آمیزی شده این گونه نشت ها را جذب کرده و شروع به ضعیف شدن می کند .

    محلول ‌های تمیزکننده ‌ای که برای کف پوش خود استفاده می‌ کنید باید تأییدیه سازنده را داشته باشند . شما باید از استفاده از محصولات و اسیدهای تمیز کننده کفپوش های چوب سخت شیمیایی همه منظوره خودداری کنید . چنین محصولاتی فقط سطح کف پوش شما را خراب می کند .

    استفاده از پوشش های کفپوش در مناطقی از خانه با ترافیک سنگین ، از پوشش محافظت می کند .

    کف پوش های از پیش ساخته شده از چوب افرا به رطوبت حساس هستند . از این رو ، می توانید سطح رطوبت خانه خود را به طور مرتب با استفاده از رطوبت سنج ردیابی کنید . سطح رطوبت خانه شما نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد زیرا می تواند کف درخت افرا شما را منحرف کند . می توانید با استفاده از دستگاه های رطوبت گیر یا رطوبت سنج ، میزان رطوبت خانه خود را تنظیم کنید .

دوام کفپوش چوب افرا یکی از بزرگ ترین جذابیت های آن است . با این حال ، پس از سرمایه گذاری در کف پوش افرا نباید بیخیال باشید و از مراقبت کردن از کف پوش کوتاهی کنید . اطمینان حاصل کنید که این نکات نگهداری را رعایت کرده اید تا طول عمر کف پوش خود را افزایش داده و آن را بادوام نگه دارید .

چوب سخت افرا چقدر هزینه دارد ؟

با وجود اینکه چوب افرا بسیار بادوام است ، لازم نیست برای خرید چوب سخت افرا بادوام هزینه زیادی داشته باشید . هزینه متوسط ​​کفپوش افرا بدون رنگ حدود  ….. تا …. تومان در هر فوت مربع است .

در همین حال ، برای کفپوش افرای مهر و موم شده یا لکه دار باید …. تا …. تومان به ازای هر فوت مربع بپردازید . این هزینه‌ های متوسط ​​در هزینه ‌های نصب که ممکن است متحمل شوید ، نقش دارند .

هزینه چوب افرا بسته به نوع مورد نظر برای خرید متفاوت است . کفپوش افرای جامد معمولاً هزینه بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد . قیمت بالاتر برای کف پوش های افرا جامد به دلیل کیفیت بالای چوب اصلی است .

مزایای کفپوش چوب سخت افرا

دوام کفپوش چوب افرا تنها مزیت آن نیست . هنگامی که چوب افرا را در خانه خود  نصب می کنید ، می توانید از مزایای زیر نیز بهره مند شوید :

چوب افرا زیباست و ظاهری عالی دارد :

زیبایی چوب افرا بلافاصله قابل مشاهده است . چوب سخت افرا بادوام دارای طیف های رنگی مختلفی است . این طیف رنگی شامل قرمز ، قهوه ای ، بژ خنثی و خاکستری کروماتیک است . این رنگ ها تقریباً با تمام طرح های رنگی که ممکن است بخواهید برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید ، به خوبی هماهنگ می شوند .

علاوه بر دوام ، افرا به دلیل ظاهری تمیز و صاف ، یک انتخاب محبوب برای کفپوش های چوبی است . کفپوش چوبی افرا بسیار جذاب است زیرا نسبت به سایر انواع چوب دانه کمتری دارد . از این رو ، اگر سبک ظریفی را می خواهید که شبیه جذابیت اروپایی باشد ، افرا یک انتخاب عالی است .

تمیز کردن و نگهداری این چوب آسان است :

تمیز کردن و نگهداری از کف چوب افرا آسان و بدون استرس است . فقط باید آن را به طور منظم جارو کنید و هر هفته با استفاده از محلول های مشخص آن را تمیز کنید . اطمینان حاصل کنید که به یک عادت خوب در تمیز کردن و نگهداری کف پوش خود ادامه می دهید تا مطمئن شوید که دوام خود را از دست نمی دهد .

کیفیت هوایی که تنفس می کنید را بهبود می بخشد :

چوب سخت افرا به طور طبیعی در برابر گرد و غبار مقاومت می کند . از این رو ، اگر از کفپوش افرا در خانه خود استفاده می کنید ، می تواند سلامت شما را با کنترل گرد و غبار ، آلرژن ها و آلاینده های موجود در هوا افزایش دهد .

کفپوش افرا با دانه های ثابت عرضه می شود :

چوب افرا به دلیل دانه بندی ظریفی که دارد ، در مقایسه با سایر انواع چوب سخت ، عیوب کمتری دارد . دانه بندی ظریف این چوب به این معنی است که کفپوش افرا ظاهری همگن تر و تمیزتر دارد .

سازگار با محیط زیست است :

افرا فراوان است و دوره رشد کوتاهی دارد . موقعیت مکانی و دوره رشد آن باعث شده است که از نوع چوب سخت سازگارتر با محیط زیست نسبت به گیلاس ، بلوط یا گردو که دوره رشد کندتری دارند ، باشد .

کفپوش چوب سخت افرا مقرون به صرفه است :

افرا به طور گسترده در دسترس است . برای اقتصاد کشور و منبع درآمد نیز مهم است . چوب افرا به دلیل در دسترس بودن بسیار مقرون به صرفه است .

در نتیجه ، تولیدکنندگان می ‌توانند قیمت‌ های رقابتی را برای چوب سخت افرا خود برای محصولات با آپشن ارائه دهند . شما می ‌توانید از بین انواع و درجه ‌های مختلف متناسب با بودجه و نیاز خود انتخاب کنید .

رنگ :

پالت رنگ کفپوش و پارکت چوبی
پالت رنگ کفپوش و پارکت چوبی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کفپوش افرا رنگ آن است . به طور کلی ، افرا دارای رنگ روشن است . اکثر کفپوش های افرا دارای رنگ هایی هستند که از تقریباً سفید تا سایه های تیره تر را شامل می شود . رنگی که انتخاب می کنید باید به آنچه برای خانه خود می خواهید بستگی داشته باشد .

به عنوان مثال ، اگر می خواهید خانه شما بازتر و گسترده تر به نظر برسد ، باید از افرای با رنگ روشن تر استفاده کنید . از طرف دیگر ، سایه های تیره تر افرا باعث می شود خانه شما ظاهری سنتی و احساس گرم داشته باشد .

انواع کفپوش افرا :

هنگامی که انتخاب می کنید از کفپوش افرا برای خانه خود استفاده کنید ، گزینه های مختلفی برای انتخاب خواهید داشت . از آنجایی که کفپوش افرا انواع مختلفی را برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهد ، همیشه طرحی را پیدا خواهید کرد که برای خانه شما مناسب باشد .

سوالات متداول :

مردم معمولاً سؤالات زیر را در مورد دوام کفپوش افرا می پرسند :

کفپوش چوبی افرا چقدر محکم است ؟

افرا دارای درجه سختی 1450 در مقیاس سختی جانکا برای کفپوش های چوبی است . از این رو ، یکی از سخت ترین چوب های سختی است که تا به حال پیدا کرده اید . رتبه بندی سختی چوب همچنین به این معنی است که کفپوش محکم ، بادوام است و به راحتی فرو نمی رود .

آیا افرا گران تر از بلوط است ؟

نه ، افرا به طور کلی مقرون به صرفه تر از بلوط است . با این حال ، بلوط و افرا انواع خود و عوامل تعیین کننده برای هر نوع بسته به کیفیت مربوطه خود را دارند .

آیا نگهداری از کفپوش افرا آسان است ؟

بله ، تمیز کردن و نگهداری کفپوش افرا بسیار آسان است . فقط باید آن را به طور منظم جارو کنید و هر هفته آن را تمیز کنید .

همچنین اطمینان حاصل کنید که به محض مشاهده زباله هایی روی کفپوش به سرعت از شرِ آنها خلاص می شوید . دستورالعمل ها و مشخصات سازنده را در مورد نوع ماده تمیز کننده مورد استفاده برای کف خود رعایت کنید .

افکار نهایی

سرمایه گذاری روی چوب سخت افرا بادوام عاقلانه است . کفپوش افرا نه تنها به دلیل دوام بلکه به دلیل جذابیت گسترده آن ، طول عمر عالی را تضمین می کند . کفپوش افرای خود را هر سه تا پنج سال یکبار اصلاح کنید تا آن را در بهترین حالت خود نگه دارید .

عامل دیگری که می تواند بر دوام کفپوش افرا شما تأثیر بگذارد ، نصاب است . نصب درجه یک تضمین می کند که کفپوش های چوبی افرا شما برای مدت طولانی دوام می آورند . افراد حرفه ‌ای می ‌توانند قبل از نصب ، سطح زیرین و زیرزمینی شما را تقویت کنند . بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که نصاب شما تجربه کار و بررسی های خوبی را دارد .

اگر می خواهید کفپوش افرا با بهترین کیفیت را برای فضای خانه یا محل کار خود تهیه کنید ، فروشگاه آنلاین ما را برای طرح های زیبای کف پوش چوبی از چوب افرا بررسی کنید . ما طیف گسترده ای از طرح های کف افرا را ارائه می دهیم که با نیازها و ترجیحات شما مطابقت دارد . محصولات ما مقرون به صرفه هستند و دارای ضمانت هستند . هر آنچه که شما نیاز دارید ، را ما می توانیم تحت پوشش قرار دهیم .

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی کفپوش افرا چوب افرا چوب

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع :

https://lvflooring.ca/how-durable-is-maple-hardwood-flooring/


مطالب مرتبط مرتبط با موضوع کفپوش :

WhatsApp us