انواع کفپوش های چوبی : مهندسی ، جامد ( تمام چوب ) ، لمینت و غیره

می خواهید انواع کفپوش های چوبی را بشناسید ؟ – راهنمای ما انتخاب کفپوش مناسب را برای شما آسان می کند .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

اکنون طیف وسیعی از انواع مختلف کفپوش چوبی وجود دارد که تشخیص تفاوت بین انواع پیشنهادی – یا اینکه کدام یک برای شما بهترین است را دشوار کرده است .

کفپوش چوبی یک انتخاب بسیار محبوب است – و درک دلیل آن آسان است . چوب جذابیت و شخصیتی را به خانه ها ارائه می دهد که دستیابی به آن با برخی از انواع کفپوش های دیگر دشوار است . حتی انواع امروزی کفپوش های چوبی می توانند حس گرما را به خانه شما اضافه کنند – چیزی که گاهی اوقات فاقد ویژگی های مدرن است .

همه چیز درباره انواع کفپوش چوبی

راهنمای ما در مورد انواع کفپوش ‌های چوبی نه تنها انواع مختلف کف ‌پوش ‌های چوبی را پوشش می ‌دهد ، بلکه محصولاتی مشابه مانند کاشی ‌های وینیل لوکس و لمینت را نیز پوشش می ‌دهد .

ما همچنین در مورد هزینه‌ ها ، طول عمر و نحوه نگهداری آنها نیز در این مقاله بحث می ‌کنیم .

بهترین نوع کفپوش چوبی چیست ؟

هیچ پاسخ آسانی برای این مورد وجود ندارد – نوع کفپوش چوبی که برای یک نفر خوب عمل می کند لزوماً مناسب دیگری نیست .

کفپوشی که انتخاب می کنید باید بر اساس بودجه شما ، اتاقی که کفپوش را در آن تعبیه می کنید و میزان نگهداری از آن برای حفظ ظاهر زیبای کفپوش شما آماده باشد .

با در نظر گرفتن این موضوع ، ما انواع مختلف کف چوبی موجود را به همراه مزایا و معایب هر کدام مورد بحث قرار می دهیم .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

کفپوش چوبی مهندسی شده بلوط دودی دارای تنوع رنگی قوی و گره های فراوان برای اطمینان از جذابیت آن است . و قیمتی معادلِ … تومان  در متر مربع دارد .

چه رنگی برای کف چوبی باید انتخاب کنیم ؟

قبل از اینکه جستجوی خود را برای انتخاب بهترین نوع کفپوش چوبی شروع کنید ، ظاهر کلی را که برای خانه خود در نظر دارید ، در نظر بگیرید – رنگ های کفپوش چوبی زیادی برای انتخاب وجود دارد و سایه ای که انتخاب می کنید تأثیر زیادی در ظاهر نهایی خواهد داشت .

کف پوش ‌های چوبی روشن : برای ایجاد ظاهری تازه و امروزی ، کف ‌پوش ‌های چوبی سبک در سایه‌ های مختلف بسیار عالی هستند . از بین کف پوش ‌های رنگ‌ شده به رنگ ‌های روشن مانند خاکستری و سفید انتخاب کنید ، یا رنگ طبیعی ‌تری را انتخاب کنید .

الوارهایی مانند چوب اش ، راش و افرا همگی انتخاب های خوبی هستند اگر می خواهید کف چوبی کم رنگ داشته باشید .

از جنبه منفی ، یک کف پوش چوبی سبُک ، خاک و آسیب را نشان می دهد ، بنابراین بهتر است در مناطق پرتردد یا اگر حیوانات خانگی دارید از آن اجتناب کنید .

کفپوش های چوبی تیره : کفپوش های چوبی تیره هم برای طرح های مدرن و هم کلاسیک عالی هستند و حتی با فضای داخلی به سبک صنعتی هم مناسب هستند . آن ‌ها با رنگ‌ های غنی خود احساسی دنج را القا می ‌کنند و در کنار رنگ‌ های سفید شفاف یا خنثی ، درخشان به نظر می ‌رسند .

یک کف چوبی رنگ شده یا چوبی به طور طبیعی تیره ، مانند گردو انتخاب کنید .

کفپوش ‌های چوبی با رنگ متوسط و طلایی : ایده ‌آل برای هر کسی که قصد دارد پس از مضمونِ غیررسمی و در عین حال سنتی در خانه اش به مضمونی لوکس و خاص برسد ، کف پوش ‌های چوبی طلایی را می ‌توان با چیدن یک چوب طبیعی مانند کفپوش چوبی بلوط یا گردو به دست آورد .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

طیف وسیعی از کف‌ پوش‌ های مهندسی شده برای تقلید از ظاهر یک کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) طراحی شده است و در سه تنوع رنگی ، از جمله بلوط که در این عکس نشان داده شده است ، طراحی شده است . و …. تومان در متر مربع قسمت دارد .

کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب )

همانطور که از نام آن پیداست ، کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) از یک تکه چوب جامد ( تمام چوب ) ساخته می شود . این چوب در اشکال مختلف وجود دارد ، اما اغلب به گونه ای شکل می گیرد که لبه های زبانه و شیار داشته باشد تا تخته ها به خوبی در کنار هم قرار گیرند . با این حال ، خرید کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) بدون لبه لمبه نیز امکان پذیر است . اینها به تیرچه های موجود میخکوب می شوند و اغلب توسط کسانی که از ظاهر روستیک تر و معتبرتر را می پسندند ، انتخاب می شوند ، زیرا پایان بندی نهایی کاملا متفاوت است .

کفپوش چوب جامد ( تمام چوب ) در ضخامت های مختلف از 15 میلی متر تا 20 میلی متر موجود است که تخته های ضخیم تر ترجیح داده می شوند . آنها همچنین به صورت تمام شده یا ناتمام ، رنگ آمیزی شده ، موم شده یا با پوشش لاکی موجود هستند .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

این کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) بلوط ، یورک آنتیک است  . دارای یک سطح خراشیده شده برای حداکثر تغییر و کارایی است و تخته ها در مخلوطی از طول ها عرضه می شوند . تخته های با ضخامت 18 میلی متری .. تومان در متر مربع قیمت دارند  .

کفپوش چوبی مهندسی شده

برخلاف کفپوش های چوبی جامد ( تمام چوب ) ، کف های مهندسی شده از چندین لایه تشکیل شده اند . اینها از یک لایه رویی چوب سخت ( که ضخامت آن بسته به محصولی که انتخاب می کنید متفاوت است ) تشکیل شده است که به چندین لایه نازک دیگر از تخته سه لا یا چوب بازیافتی چسبانده شده است .

این در طیف وسیعی از ضخامت ها ، عرض ها ، طول ها و پیکربندی ها وجود دارد ، اما معمولاً همه تغییرات دارای لبه لمبه برای ساده کردن اتصال هستند .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

کفپوش های چوبی مهندسی شده دارای ته مایه آبنوس عمیقی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که سال ها دوام بیاورند . و … تومان در متر مربع قیمت دارند .

کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) در مقابل مهندسی شده

هر دو کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) و مهندسی شده برای نصب روی گرمایش از کف مناسب هستند ، اگرچه هر دو باید ابتدا به درستی سازگار شوند . اگرچه هر دو را می توان در آشپزخانه و حمام نصب کرد ، اما هیچ کدام برای استفاده در مناطقی که احتمالاً در معرض مقادیر قابل توجهی آب هستند ، مانند حمام یا فضاهای مرطوب توصیه نمی شود .

علاوه بر این ، دوام و طول عمر هر دو به چوب انتخابی شما بستگی دارد – چوب های سخت نسبت به چوب های نرم در برابر آسیب و فرورفتگی مقاوم تر هستند . ضخامتی که انتخاب می کنید نیز در دوام کف در هر دو حالت نقش دارد .

بنابراین ، تفاوت بین کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) و مهندسی شده در مورد دوام ، هزینه ، سهولت نصب و نگهداری چیست ؟

در ادامه نگاهی به مزایا و معایب هر نوع کفپوش می اندازیم .

مزایای کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) :

     در صورت آسیب دیدگی یا لکه شدن ، می توان آن را بارها سنباده زد و تمیز کرد .

     ناتمام یا از پیش تمام شده به دست شما می رسد / سفارشی .

     طیف وسیعی از گونه ها و بنابراین رنگ ها و بافت ها در دسترس است .

     ایده آل برای ظاهری معتبر و خاص .

     آسان تمیز می شود .

معایب کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) :

     به اندازه کفپوش های چوبی مهندسی شده پایدار نیست و می تواند پیچ خورده یا تاب بخورد .

     باید نصب شود .

     کمی گران تر از کفپوش های مهندسی شده ( اگرچه این بستگی به نوع چوبی دارد که انتخاب می کنید ) .

     برای نصب بر روی یک طبقه فرعی بتنی توصیه نمی شود .

مزایای کفپوش چوبی مهندسی شده :

     ساده برای جا دادن

     پایداری برتر نسبت به چوب جامد ( تمام چوب ) .

     قابل نصب بر روی هر دو طبقه چوبی و بتنی .

     کمی ارزان تر از کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) ( در نصب نیز می توان صرفه جویی کرد ) .

     آسان تمیز می شود .

معایب کفپوش های چوبی مهندسی شده :

     ظاهر تمام شده برای برخی افراد ” بیش از حد عالی ” است .

     بسته به ضخامت لایه چوب جامد ( تمام چوب ) فقط می توان یک یا دو بار سنباده زد – بر خلاف چوب جامد ( تمام چوب ) که می تواند سه بار یا بیشتر سنباده شود .

     تقریباً همیشه به صورت پیش ساخته فروخته می شود .

     می تواند احساس « محکم و سختی » زیر پای ، کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) را نداشته باشد .

کفپوش چوبی پارکت

کفپوش‌ های چوبی پارکت بسیار محبوب هستند و در حال حاضر در شیک ‌ترین آشپزخانه‌ ها و اتاق ‌های نشیمن در سراسر کشور مورد استفاده قرار می ‌گیرند .

پارکت از بلوک ‌های کوچک چوب جامد ( تمام چوب ) تشکیل شده است که طرح‌ ریزی شده ‌اند – معمولاً به صورت ماهی ‌، اما هر طرح کف ‌پوشی که از بلوک‌ های کوچک ‌تر تشکیل شده باشد ، طرح پارکت نامیده می ‌شود .

همانند تخته ‌های چوب سخت ، کف پارکت می ‌تواند برای افراد که خود کار منزلشان را انجام می دهند ، پیچیده باشد . بسیاری از مردم ، به ویژه آنهایی که بودجه کمی دارند ، ظاهر کفپوش پارکت را با کاشی های وینیل لوکس تکرار می کنند .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

این آشپزخانه کلاسیک شیکر کاملاً با کفپوش چوبی پارکت کم رنگ مطابقت دارد .

کف پوش لمینیت

اگرچه معمولاً به عنوان یک نوع کفپوش چوبی در نظر گرفته می شود ، کفپوش لمینت در واقع اصلاً چوبی نیست .

کف‌ های لمینت از تخته ‌های تخته فیبر فشرده با لایه بالایی که دارای تصویری از چوب است ساخته شده ‌اند . در بالای این لایه یک پوشش محافظ شفاف وجود دارد .

از جنبه مثبت ، کفپوش لمینت به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر از هر دو کفپوش چوبی جامد ( تمام چوب ) یا مهندسی شده است – اگرچه صرف کمی بیشتر ، محصولی بسیار متقاعد کننده و طبیعی تر برای شما به ارمغان می آورد .

لمینت را می توان تقریباً در هر جایی از خانه استفاده کرد ، اما اگر قصد دارید از آن در حمام استفاده کنید ، بررسی کنید که یک لمینت مبتنی بر تخته فیبر مقاوم در برابر آب و رطوبت خریداری می کنید .

تخته هایی با لبه های اریب و جزئیات روستیک مانند گره ها در میان محصولات واقعی تر هستند .

از جنبه منفی ، کفپوش لمینت را نمی توان در صورت آسیب دیدگی سنباده زد و یا دوباره به آن پرداخت .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

کفپوش لمینت ضدآب 8 میلی متری … تومان در متر مربع قیمت دارد  .

کفپوش وینیل افکت چوب

بسیاری از کسانی که به انواع کفپوش های چوبی نگاه می کنند ، تصمیم می گیرند به جای استفاده از کفپوش های واقعی ، کفپوش های چوبی بدلی را انتخاب کنند .

دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد ، از جمله هزینه ها و مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری .

یکی از محبوب ترین انواع کفپوش های چوبی تقلیدی ، کاشی های وینیل لوکس (LVT) است .

اما دقیقاً کفپوش LVT چیست و چرا این روزها به عنوان یک کفپوش ، محبوب شده است ؟

LVT از چند لایه تشکیل شده است ، از جمله یک لایه زیرین که به کف زیرین شما ثابت می شود ، یک لایه عکاسی با کیفیت بالا و یک لایه بالاتر که معمولا از PVC ساخته شده است .

از آنجایی که LVT بر خلاف ورق وینیل از کاشی ‌ها ، تخته ‌ها یا تکه ‌های متفاوتی تشکیل شده است ، می ‌توانیم پارکت و تخته‌ های چوبی را به شکلِ واقعی انجام دهیم  .

همچنین این کفپوش بسیار بادوام است – به علاوه برای استفاده گرمایشی در قسمت کف مناسب است .

چوب lvl چیست ؟

کفپوش LVT

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

الگوی چیدمان Eventide Oak in Large Parket یک کفپوش LVT است ، و قیمت آن از …  تومان در متر مربع است .

کاشی های چوبی

کاشی های چوبی چینی برای کسانی که به دنبال جا دادن کفپوش چوبی در حمام یا اتاق دوش خود هستند ، انتخاب محبوبی است . برخلاف کفپوش‌ های چوبی ، کاشی های چوبی چینی هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت و تغییرات دما تاب نمی‌ خورد ، پوسیده نمی ‌شود و حرکت نمی ‌کند – و با گرمایش از کف نیز بسیار خوب عمل می ‌کند .

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

این کاشی ‌های چینی تیره چینی – ایتالیایی طوری ساخته شده ‌اند که بادوام ، مقاوم در برابر لکه و تمیز کردن آسان باشند . طراحی شده تا تفسیری وفادار از پارکت سنتی با دانه بندی و رنگ های چوبی فوق واقعی باشد .

 … تومان در متر مربع قسمت دارد .

قیمت کفپوش چوبی چقدر است ؟

انواع کفپوش های چوبی از نظر قیمتی بسیار متفاوت است . عوامل تأثیرگذار شامل موادی است که انتخاب می‌ کنید و اینکه چه کسی متناسب با کفپوش شماست . در ادامه مقیاس قیمت لمینت قرار دارد ، در حالی که پارکت چوب سخت در بالاترین قسمت قرار دارد .

     هزینه کفپوش چوب جامد ( تمام چوب ) از حدود ….. تومان در متر مربع تا … تومان  در متر مربع قسمت دارد .

     کفپوش مهندسی شده از … تومان در متر مربع هزینه دارد اما می تواند بیش از … تومان در متر مربع برسد .

     هزینه پارکت مهندسی شده از …. تومان در متر مربع است .

     کفپوش لمینت از … تومان  در متر مربع ، تا ….. تومان در متر مربع برای کیفیت بالا …. تومان در متر مربع هزینه دارد .

     کاشی های چینی از ………. تومان  در متر مربع هزینه دارند .

     هزینه کفپوش لمینت از …. تومان  در متر مربع ، تا …. تومان  در متر مربع برای نسخه های با کیفیت بالا .

کفپوش بلوط مهندسی شده

انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب
انواع کفپوش های چوبی : مهندسی و تمام چوب

کفپوش چوبی مهندسی روستیک بلوط در تخته های 150 میلی متری با روکش روغنی یا برس خورده و لاکی عرضه می شود ، یا می توان آن را به تخته روغنی گسترده تر 190 میلی متری یا عرض 240 میلی متری درجه ارتقا داد .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، لمینت ، چوب مهندسی شده ، کفپوش لمینت ، روستیک ، چوب بلوط ، چوب افرا

منبع :homebuilding.co.uk


مطالب مرتبط با موضوع کفپوش چوبی »:

WhatsApp us