نجار کیست ؟

و چگونه یک نجار شویم .

خدمات نجاری تهران : صنایع چوب فن و هنر طراح سازنده و رنگ کار سازه های چوبی آماده ارائه خدمات نجاری در تهران و حومه میباشد .

نجارها متخصصان بسیار ماهری هستند که سازه ها را می سازند ، نصب می کنند و تعمیر می کنند . اغلب آنها در ساخت و ساز یا مبلمان منزل کار می کنند . اگر نجاری شغلی است که شما به آن علاقه مند هستید ، دانستن مسیر شغلی یک نجار و آنچه از این نوع کار باید انتظار داشت ، برایتان مفید است . در این مقاله به این موضوع  می پردازیم که نجار کیست و چگونه می توان به آن تبدیل شد و حقوق و محیط کار نجار را بررسی می کنیم .

نجار کیست ؟

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجار ، صنعتگری است که چارچوب هایی از چوب و سایر مصالح ساختمانی مانند آجر و بتن را می سازد ، نصب و تعمیر می کند . آنها می توانند روی پروژه های مختلفی کار کنند ، از ساختمان ها و پل ها گرفته تا میزهای آشپزخانه . نجارها اغلب در ساخت نوع خاصی از سازه ها تخصص دارند . به عنوان مثال ، برخی کابینت می‌ سازند و نصب می ‌کنند ، در حالی که برخی دیگر در بازسازی معماری قدیمی ‌تر کار می‌ کنند و بسیاری در ساخت قاب ‌های اسکلتی برای ساختمان‌ ها کار می ‌کنند .

وظایف شغلی یک نجار چیست ؟

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

وظیفه اصلی یک نجار ایجاد سازه هایی از چوب است . کار آنها متکی به همکاری با مشتریان و سایر صنایع دستی برای تولید یک محصول نهایی است . سایر مسئولیت های شغلی عبارتند از :

    طراحی نقشه های چارچوب

    برش و شکل دادن به مصالح ساختمانی

    بررسی مصالح ساختمانی برای اطمینان از عدم وجود نقص

    نصب سازه ها

    استفاده از جرثقیل ها و سایر ماشین ها برای قرار دادن چارچوب برای ساختمان ها و سازه های بزرگ

    برقراری ارتباط با کارگران ساختمانی برای همکاری در پروژه های ساختمانی

    ملاقات با مشتریان برای بررسی طرح های پروژه

    آموزش به مشتریان مصالح ساختمانی

    تعمیر چارچوب ها و سازه ها

مهارت های نجار چیست ؟

نجاران کارگران فیزیکی هستند و به مهارت های زیر نیاز دارند :

استقامت

استقامت فیزیکی به نجاران کمک می کند تا مواد سنگین را بلند کرده و از ابزارهای برقی استفاده کنند . نجاران همچنین ممکن است نیاز به ایستادن طولانی مدت در هنگام ساخت یک سازه داشته باشند . استقامت مهارتی است که آنها را قادر می سازد در انواع مختلف آب و هوا کار کنند .

مهارت

نجارها با دستان خود کار می کنند و نیاز به هماهنگی خوب دست و چشم دارند . مهارت به آنها کمک می کند تا به راحتی از ابزارها استفاده کنند و حتی روی پروژه هایی با جزئیات زیاد کار کنند . این توانایی به ایجاد ساختارهای زیبا مانند کابینت و کمد کمک می کند .

مهارت های ریاضی

مهارت های ریاضی برای انجام محاسبات و اندازه گیری مصالح ساختمانی برای مطابقت با مشخصات نقشه مهم هستند . گاهی اوقات یک نجار نیاز به انجام محاسبات سریع در محل کار دارد . مهارت های ریاضی نیز برای تعیین میزان مواد مورد نیاز یک پروژه مفید هستند .

حل مشکل

توانایی عیب یابی و ایجاد راه حل برای مسائلی که در طول فرآیند ساخت و ساز رخ می دهد برای نجار مفید است . حل مشکل می تواند به پاسخگویی به درخواست های مشتری ، تصحیح اشتباهات و ایجاد کار منحصر به فرد کمک کند . مهارت های حل مسئله همچنین به نجاران کمک می کند تا هنگام کار برای مدیریت موقعیت هایی مانند آب و هوا یا کمبود منابع ، تنظیمات را انجام دهند .

مهارت های بین فردی

مهارت های بین فردی می تواند روابط را تقویت کند و به یک نجار کمک کند تا پایگاه مشتری و کسب و کار را رشد دهد . در پروژه های بزرگ تر ، مهارت های بین فردی برای تسهیل همکاری با خدمه ساخت و ساز ضروری است . توانایی هایی مانند قابل اعتماد بودن ، هوش هیجانی و ارتباطات می تواند اعتبار را تقویت کرده و منجر به یک شغل موفق شود .

ارتباط

مهارت های ارتباطی قوی برای نجاران ضروری است زیرا آنها هر روز با مشتریان و کارگران صحبت می کنند تا بتوانند کار خود را انجام دهند . ارتباط با مشتری برای اطمینان از اینکه نجار می تواند انتظارات را برآورده کند ، مهم است . نجارها همچنین برای تکمیل کارهای ساختمانی ، مانند پی ریزی یا نصب چارچوب های بزرگ ، باید با همکاران ارتباط موثر برقرار کنند .

توجه به جزئیات

توجه به جزئیات یک مهارت مهم است که برای اطمینان از دقیق بودن کار یک نجار لازم است . برای اینکه مواد با یکدیگر هماهنگ شوند ، یک نجار باید اندازه گیری ها و برش های صحیح مواد خود را انجام دهد . توجه به جزئیات همچنین به پیروی از پروتکل و رعایت مقررات ساختمانی و همچنین خواسته های مشتری کمک می کند .

انواع نجاری

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

چندین تخصص در نجاری وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید . در این مقاله انواع نجاری و کارهایی که هر کدام به دنبال دارد فهرست شده است :

نجاری خشن

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاری خشن ، نجاری است که به جای سازه های خانگی روی سازه هایی مانند ساختمان ها و پل ها کار می کند . نجاران خشن ممکن است سازه هایی را برای تعمیرات یا ساختمان اولیه پروژه برنامه ریزی و نصب کنند . آنها قاب می سازند ، تیرها یا تیرک ها را به هم می چسبانند و مواد را برش می دهند و شکل می دهند . نجارانی که نجاری خشن انجام می دهند باید یکپارچگی سازه و نحوه ساخت سازه هایی را که مقرون به صرفه هستند ، درک کنند . این رایج ترین نوع نجاری است .

نجاری تریم

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاران تریم ، تزئینات و قالب‌ گیری را در ساختمان‌ های داخلی می ‌سازند و نصب می ‌کنند . آنها همچنین ممکن است قطعات تزئینی دیگری مانند ، قرنیز و چارچوب درب را بسازند . نجاران تریم می توانند بر اساس نوع موادی که ترجیح می دهند در کار خود استفاده کنند تخصص بیشتری پیدا کنند . به عنوان مثال ، نجاران سبز مصالح ساختمانی خود را با استفاده از روش های سازگار با محیط زیست ، مانند کاهش ضایعات ، تامین می کنند .

نجاری کابینت

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاری کابینت زیر مجموعه ای برای نجارانی است که کابینت و قفسه می سازند . این نجارها فقط با چوب کار می کنند و معمولاً برای مشتریان خصوصی و خانه های آنها می سازند . آنها همچنین وسایل خانه مانند میز ، صندلی ، چهارپایه و چارچوب تخت را ایجاد می کنند .

نجاری کشتی

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاری کشتی هنر برنامه ریزی و ساخت قایق و کشتی است . معمولاً یک نجار کشتی یک ماکت کوچک از یک کشتی را برای تأیید مشتری ایجاد می کند . سپس چارچوب کشتی را می سازند و به کشتی کمک می کنند تا ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد . نجاران کشتی همچنین می توانند در ساخت و فروش ماکت های مینیاتوری کشتی های شناخته شده فعالیت کنند .

نجاری تیرچه

نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاری تیرچه شامل ساخت تیرچه های کف است که سازه های پشتیبانی برای نگه داشتن کف و ایجاد دوام و پایداری هستند . اغلب آنها همچنین کف را روی تیرچه های خود نصب می کنند . بیشتر تیرچه ‌ها با کف ‌های چوبی کار می‌ کنند ، اما برخی نیز ممکن است سازه ‌هایی برای مواد مختلف کفپوش ایجاد کنند .

نجاری قاب بندی
نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاری قاب بندی شامل ساخت قاب ها و چارچوب های مسکن برای ساختمان های تجاری است . نجاران قاب ساز مانند نجارهای خشن هستند ، اما اغلب کارگران قراردادی هستند و در ساخت اسکلت تخصص دارند . آنها دیوارها ، تیرچه های کف و سقف خانه ها را می سازند .

نجاری سقف
نجار کیست , نجاری تهران
نجار کیست , نجاری تهران

نجاری سقف تخصص نجارانی است که برای طراحی ، ساخت و نصب جرزها و تیرهای پشتیبان برای سقف کار می کنند . آنها همچنین نگهداری سقف ها را انجام می دهند . این کار مستلزم آگاهی از موادی است که باید برای اطمینان از ساختاری قوی و بادوام استفاده کرد .

حقوق نجار چقدر است ؟

نجارها به طور متوسط ​​ …… تومان  در سال درآمد دارند .

حقوق شما ممکن است بسته به شهر و شرکتی که در آن کار می کنید متفاوت باشد . برخی از نجارها برای شرکت های ساختمانی کار می کنند در حالی که برخی دیگر شروع به کار خود می کنند . هر دو می توانند سودآور باشند . ساعات کار نیز بر درآمد شما تأثیر می گذارد . نجاران می توانند به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنند . اگر مهارت بالایی دارید و چندین سال تجربه دارید ، ممکن است در مورد حقوق بالاتر مذاکره کنید .

محیط کار نجار کجاست ؟

محیط کار یک نجار بسته به نوع نجاری که انجام می دهد می تواند متفاوت باشد . ساعات کار متغیر است ، اما معمولاً در طول روز کار می کنند . نجاران هم در روزهای هفته و هم آخر هفته ساعات کاری تمام وقت دارند . این حرفه مستلزم این است که آنها در داخل و خارج از منزل کار کنند که بستگی به پروژه دارد . نجارها همچنین در خانه های شخصی ، مشاغل ، مدارس ، مراکز بهداشتی و درمانی و مناطق بیرونی کار می کنند .

گاهی اوقات نجارها باید در هر آب و هوایی کار کنند ، مگر اینکه این کار خطرناک باشد ، مانند طوفان . استقامت بدنی مهم است زیرا نجاران بیشتر روز خود را روی پاهای خود می گذرانند و کار آنها ممکن است نیاز به بالا رفتن ، چمباتمه زدن یا خزیدن داشته باشد . نجاران برای استفاده از ابزارهای برقی مانند میخکوب ، ماشین های جوش ، سنباده و اره به دانش نیاز دارند . هنگام کار ، استفاده از کلاه های سخت و عینک ایمنی برای محافظت از خود بسیار مهم است .

چگونه می توان یک نجار شد ؟
نجار کیست
نجار کیست

اگر نجاری برای شما شغل جالبی است ، این چهار مرحله را دنبال کنید :

1 . قبولی استاندارد 8

برای نجار شدن ، دانش آموزان باید حداقل کلاس هشت را بگذرانند . دیپلم دبیرستان الزامی نیست زیرا نجاری یک شغل مبتنی بر مهارت است . پس از اتمام کلاس 8 ، دانش آموزان می توانند دوره هایی را برای یادگیری در مورد نجاری و توسعه مهارت ها دنبال کنند .

برخی از آموزشگاه ها ممکن است نیاز به گذراندن کلاس دهم داشته باشند . هنگام در نظر گرفتن برنامه های نجاری ، حتماً شرایط لازم برای پذیرش را بررسی کنید .

2 . در آزمون ورودی شرکت کنید

دانش آموزان همچنین باید یک آزمون ورودی را برای پذیرش در برنامه نجاری قبول کنند . این امتحان کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که دانش آموز برای دوره آموزشی آماده است زیرا استعداد در خواندن و ریاضیات را آزمایش می کنند .

3 . دوره های فنی حرفه ای را کامل کنید

پس از برآوردن الزامات آموزشی ، می توانید دوره های آموزشی را در موسسه آموزش صنعتی شروع کنید ، که مدارس متوسطه ای هستند که دوره هایی را برای مشاغل مختلف از جمله نجاری ارائه می دهند . مدت این برنامه دو سال است که در طی آن دانش آموزان برش ، شکل دادن و نصب مصالح ساختمانی را می آموزند . آنها پروتکل های ساخت و ساز و مقررات ساختمانی را یاد می گیرند .

یک برنامه نجاری در فنی و حرفه ای همچنین به دانشجویان گزینه های استخدام را برای پس از اتمام برنامه آموزش می دهد . آنها همچنین در مورد دامنه شغلی و انواع نجارهایی که ممکن است تبدیل شوند ، مانند نجار نوسازی یا نجار کارآموز ، یاد می گیرند .

4 . در تجارت گواهینامه شوید

هنگامی که دانش آموزان دوره نجاری را کامل می کنند ، گواهی تجارت ملی (NTC) دریافت می کنند . با این گواهینامه ، آنها می توانند شغلی را دنبال کنند . به عنوان یک نجار ، شروع کارآموزی برای کسب تجربه عملی معمول است . این همچنین فرصتی برای توسعه بیشتر مهارت ها با کمک یک متخصص فراهم می کند .

ارقام حقوق و دستمزد منعکس کننده داده های فهرست شده در مورد حقوق واقعی در زمان نوشتن است . حقوق ممکن است بسته به سازمان استخدام کننده و تجربه ، سابقه تحصیلی و محل کاندیدا متفاوت باشد .

راهنمای نجاری : اصول اولیه نجار شدن
نجار کیست
نجار کیست

نجاری حرفه ای است که قدمت آن به هزاران سال پیش می رسد و دارای تخصص های مختلفی از جمله قاب بندی ، نجاری تکمیل و نجاری تزئینی است . بزرگ ترین تجارت ساختمان ، تعداد زیادی نجار در حال حاضر در ایران مشغول به کار است . اداره آمار کار پیش بینی می کند که حرفه نجاری طی 10 سال آینده 8 درصد رشد خواهد کرد . اکثر مردم درک کلی از کاری که نجاران انجام می دهند را دارند ، اما اجازه دهید به برخی از جزئیات بپردازیم . یک نجار با چوب و مواد دیگر برای ساخت ، نصب و نگهداری ساختمان ها و سایر اشیاء مانند کابینت یا دکوراسیون کار می کند . آنها می توانند در پروژه های مسکونی ( منازل ، آپارتمان ها و غیره ) ، تجاری ( هتل ها ، ادارات و غیره ) و صنعتی ( پل ها ، نیروگاه ها و غیره ) کار کنند .

در این مقاله چند مهارت اصلی نجاری آورده شده است :

    نقشه ها را باید بتوانید ، بخوانید و همچنین از توضیحات شفاهی و نوشتاری جهت گیری کنید .

    قاب بندی کلی – ساخت سازه چوبی برای یک ساختمان ( دیوارها ، کف ، و چارچوب درب ها )  .

    راه پله بسازید .

    قالب بتن – قالب برای ریختن بتن .

    پنجره ها ، درب ها و سایدینگ ها را نصب کنید .

    روکش داخلی و تزئینات را نصب کنید .

    کابینت و میز را نصب کنید .

    ساخت کابینت و سایر کارهای چوبی سفارشی ( آسیاب کاری ) .

    بازسازی / تعمیر – چارچوب آسیب دیده یا سایر سازه ها و وسایل را بازرسی و تعویض کنید .

    به کارگران / سایر کمک های ساختمانی آموزش و هدایت کنید .

نجار کیست
نجار کیست

نجارها معمولاً از نوارها و ابزارهای دستی از جمله مربع ، سطوح ، چکش و اسکنه و همچنین بسیاری از ابزارهای برقی مانند سنباده ، اره ‌های مدور ، میخ‌ زنی و دستگاه ‌های جوش استفاده می‌ کنند .

سطوح پایه نجاری

    یاور نجار

    کارآموز

    شاگرد

    استاد

    پیمانکار فرعی ( دارای مجوز برای انجام کار به طور مستقل )

    پیمانکار عمومی ( دارای مجوز برای مدیریت کامل پروژه های ساختمانی )

نجار شدن

توصیه می شود کسانی که قصد نجار شدن را دارند دیپلم دبیرستان خود را دریافت کنند . در دوران دبیرستان ، ایده خوبی برای نجاران مشتاق است که دروس ریاضیات ، نقشه کشی مکانیکی ، و مغازه یا نجاری را بگذرانند . در دوران دبیرستان یا درست پس از فارغ التحصیلی ، ممکن است به کار به عنوان کمک نجار فکر کنید تا در محل کار تجربه کاری ارزشمندی کسب کنید .  به عنوان یک دستیار نجار ، شما با ابزارهای مورد استفاده نجاران و همچنین مراحل / فرآیندهایی که برای تکمیل کار خود استفاده می کنند آشنا خواهید شد . پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ، می خواهید در یک برنامه رسمی کارآموزی ثبت نام کنید تا بتوانید تبدیل به کارآموز شوید . یک نجار کارکشته که به شما دستمزد بهتری می دهد و فرصت های شغلی بیشتری به شما می دهد .

دوره کار آموزی

در طول هر سال کارآموزی ، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 144 ساعت آموزش فنی و 2000 ساعت آموزش در حین کار با حقوق بگذرانید . برنامه ها معمولاً چهار سال طول می کشند . شما اصول نجاری ، خواندن نقشه ، ریاضیات ، الزامات کد ساختمان ، قاب فلزی گل میخ و اقدامات ایمنی و کمک های اولیه را خواهید آموخت . بسته به جایی که برنامه کارآموزی خود را انجام می دهید ، ممکن است آموزش های تخصصی در زمینه ایجاد و تنظیم قالب های بتنی ، تراشکاری ، جوشکاری ، ساخت داربست و کار در محیط های کاری محدود دریافت کنید . همه نجارها باید دوره های 10 و 30 ساعته ایمنی را در اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA ) بگذرانند .

اولین شغل خود را پیدا کنید

توسعه دهندگان زمین ، پیمانکاران عمومی و بازسازی ‌کنندگان نمونه ‌هایی از مشاغلی هستند که ممکن است یک نجار سطح ابتدایی را استخدام کنند . اگر شاگردی می کنید ، مدرسه تجاری شما احتمالاً با مشاغل ساختمانی محلی که نجارها را استخدام می کنند ، روابط دارد .

بهبود مهارت های خود

یک نجار باتجربه به این سوال که ” چگونه نجار بهتری شویم ” پاسخ داد و چند مورد را توصیه می کند :

    ویدیوهای یوتیوب را تماشا کنید .

    نحوه استفاده از تفنگ میخکوبی را بدانید .

    جداول بارگذاری را یاد بگیرید .

    وقتی در محل کار هستید ، به معاملاتی فکر کنید که کار شما را دنبال می کنند .

    محدودیت های خود را بشناسید و در صورت لزوم با کارشناسان دیگر مشورت کنید .

    خانه سازی زیبا را بخوانید .

مسیرهای شغلی برای نجاران

بسیاری از نجارها در حرفه خود پیشرفت می کنند تا در نهایت کسب و کار خود را راه اندازی کنند و به یک پیمانکار عمومی تبدیل شوند . راه های دیگری نیز وجود دارد ، اما تبدیل شدن به یک پیمانکار عمومی رایج ترین است .

چر ا؟ نجارها حرفه ای هستند که اغلب از ابتدا تا انتها در محل کار هستند و پیچ و مهره های کل فرآیند ساختمان را درک می کنند . به عنوان یک نجار ، شما اغلب در کل پروژه در کنار سایر پیمانکاران فرعی متخصص در محل کار ، کار می کنید و با آنها هماهنگ می کنید . با گذشت زمان ، یک نجار درک عمیقی پیدا می کند که چگونه همه تجارت های متخصص سازماندهی شده و برای ارائه یک ساختمان گرد هم می آیند .

همه کسانی که نجار می شوند مهارت یا انگیزه لازم برای تبدیل شدن به یک استادکار را ندارند ، مهارت ها و منابع کلیدی زیر معمولاً مورد نیاز است :

    سرمایه برای راه اندازی کسب و کار .

    برای فعالیت به عنوان استادکار باید مجوز دریافت کنید .

    مهارت های مدیریت مشتری و خدمات مشتری .

    مهارت های مدیریت کسب و کار .

    مهارت های رهبری برای ایجاد انگیزه در افرادی که برای شما کار می کنند .

    شبکه ای از پیمانکاران فرعی که با آنها رابطه برقرار کرده اید و می توانید به آنها وابسته باشید .

    شبکه ای از تامین کنندگان .

فناوری چگونه بر تجارت نجاری تأثیر می گذارد ؟

کارفرمایان به طور فزاینده ‌ای از نجاران و سایر مشاغل می خواهند تا از فناوری برای کار هوشمندانه ‌تر استفاده کنند . به عنوان مثال ، اکنون بسیاری از کارفرمایان از نرم ‌افزار ردیابی زمان ساخت و ساز استفاده می‌ کنند تا نه تنها ساعات کار کارکنان را ردیابی کنند تا حقوق و دستمزد آنها دقیق تر باشد ، و به آنها کمک کند تا بفهمند چند ساعت در بخش ‌های خاصی از یک پروژه صرف می ‌شود تا قیمت ‌های آتی خود را بهبود بخشند . این یعنی سودآوری .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : نجاری نجاری کابینت کمد قفسه

منبع :

https://in.indeed.com/career-advice/finding-a-job/what-is-a-carpenter


مطالب مرتبط با موضوع نجاری :

خدمات ساخت دکوراسیون چوبی ، نجاری ، رنگ کاری چوب ، طراحی و ساخت دکوراسیون چوبی سفارشی در تهران و کرج و دماوند ، خدمات نجاری لواسان

ساخت پله چوبی : کف پله چوبی ، نرده و صراحی ، هندریل و دست انداز چوبی

ساخت انواع درب : درب لابی تمام چوب ، درب های چوبی سبک روستیک و قدیمی

ساخت میز چوبی : میز ناهارخوری ، میز تحریر چوبی ، میز کار ، میز کنسول

تولید لمبه چوبی : نصب لمبه و رنگ کاری لمبه

اطلاعات بیشتر از لینک زیر دریافت کنید : 

خدمات نجاری تهران 

قیمت رنگ کاری و تعمیرات سرویس خواب

تعمیر کف تخت و کشو تخت خواب و سرویس خواب چوب و ام دی اف و رنگ کاری سرویس خواب

کارگاه رنگ کاری چوب در تهران منطقه خاوران شرق تهران

خدمات نجاری در منزل اکیپ سیار تعمیر درب و کابینت ، نجاری ارزان در تهران ، نجاری در تهران بزرگ ، نجاری در محل توسط استادان حرفه ای  ، نجاری سیار در تهران با نظارت استادان قدیمی

نجاری نزدیک من در تهران

کارگاه نجاری شرق تهران و جنوب شرق تهران

قفسه بندی کمد دیواری ساخت و اجرای درب ریلی  ، قفسه بندی کمد دیواری طبقه بندی و ساخت دراور و کشو  ، هزینه تعمیر درب چوبی رنگ درب  ، تعمیر درب چوبی تهران ، کارخانه نجاری در تهران منطقه خاوران ، سفارش نجاری در تهران ، سایت نجاری ، قبول سفارشات نجاری ، سفارش کارهای چوبی ، قیمت خدمات نجاری 1401 ، کارگاه نجاری

WhatsApp us