0 Items

انواع درب

( د ) بر اساس روش ساخت

1 . در های تابلویی

2 . در های شستشو

3 . درهای لوور

4 . در های گازدار سیم دار

( ف )  براساس ترتیب اجزای در

1 . درهای لول دار و لبه دار

2 .  درهای خمیده ، لبه دار و مهاربند

3 . درهای چوبی ، لبه دار و چارچوب دار

4 . درهای چوبی ، لبه دار ، قاب دار و مهاربند

همچنین بخوانید : هدف از یک در در خانه

 ( د ) انواع درها بر اساس روش ساخت

قبل از انتخاب در برای خانه خود ، ضروری است که شما باید روش ساخت و ساز را بدانید . بر اساس روش های ساخت ، در ها به روش های زیر طبقه بندی می شوند :

1 . در پنلی

درب , انواع درب چوبی
درب , انواع درب چوبی

در های پنلی معمولاً از مدت ها قبل در داخل خانه استفاده می شوند . با توجه به ‘R. Chudley ’( نویسنده فناوری ساخت و ساز جلد  1) ، استاندارد انگلیس طیف گسترده ای از در های صفحه را بر اساس قالب یک ، دو ، سه یا چهار صفحه ارائه می دهد . صفحه می تواند از تخته سه لا ، روکش ، شیشه ، چوب و غیره ساخته شود . آنها یکی از محکم ترین درها هستند . آنها طراحی های مختلفی ارائه می دهند اما نیروی کار فشرده و ماهری دارند .

همچنین بخوانید : در پنل چیست ؟

2 . در های مخصوص  شستشو

درب , انواع درب چوبی
درب , انواع درب چوبی

امروزه ، در های مخصوص شستشو به دلیل ظاهر دلپذیر و ساخت ساده ، متداول ترین نوع مورد استفاده در خانه و همچنین ساختمانهای عمومی هستند . این درها از هر دو طرف دارای سطح بدون اتصال هستند . به دلیل صورت ساده ، آنها به راحتی تمیز و تزئین می شوند . در های فلاش ( همسطح )  همچنین دارای مقاومت زیاد و ارزان تر از در پانل هستند . با انواع لمینت ها و روکش ها ، که شبیه چوب طبیعی است ، زیبا به نظر می رسند و جذاب هستند و برای طیف وسیعی از انتخاب ها در دسترس هستند .

همچنین بخوانید :

در همسطح چیست ؟

انواع مختلف در فلاش

3 . درهای لوور

درب , انواع درب چوبی
درب , انواع درب چوبی

همانطور که در ‘G.S. Birdie & T.D. Ahuja ‘( نویسنده ساخت و ساز ساختمان و مصالح ساختمانی ) ، در آهنی یکی از انواع بسیار قدیمی در است . مزایای اصلی این در این است که حتی در هنگام بسته بودن نیز نور ، هوا را پذیرفته و به حفظ حریم خصوصی اتاق می پردازد .

از درهای شیشه ای استفاده می شود که حریم خصوصی ، همراه با تهویه طبیعی و آرامش برای استراحت مورد نظر باشد.  از شیشه ، چوب یا تخته سه لا ساخته شده است . ساخت آنها متفاوت است.

همچنین بخوانید در هواکش چیست ؟

 4 . در های سیم دار

درب , انواع درب چوبی
درب , انواع درب چوبی

درهای مفتول برای جلوگیری از ورود حشرات و پشه ها به خانه به طور گسترده ای در خانه استفاده می شود .  این درها در آشپزخانه ها ، سفره خانه ها ، کمد هایی که برای نگهداری مواد غذایی ، اتاقهای تازه سازی ، هتل ها ، شیرینی فروشی ها و غیره استفاده می شود ، با نور گرفتن و محدود کردن ورود پشه ها و سایر حشرات ارائه می شوند .

همچنین بخوانید : در سیم دار چیست ؟

( ه ) انواع درها بر اساس ترتیب اجزای در

بر اساس ترتیب اجزای در ، در ها به روش های زیر طبقه بندی می شوند :

درب , انواع درب چوبی
درب , انواع درب چوبی

1 .  درهای بسته و لبه دار  

2.  درهای بسته ، لبه دار و مهاربند

3.   درهای چوبی ، لبه دار و چارچوب دار

4.  در های چوبی ، لبه دار ، قاب دار و مهاربند

در زمان های اخیر ، از این نوع درها استفاده چندانی نمی شود زیرا چوب به راحتی در دسترس نیست . علاوه بر این ، آنها بسیار گران هستند .

نتیجه

امروزه ، در همسطح ، در تابلویی و در شیشه ای از انواع رایج استفاده در خانه هستند . درها نقش اساسی در ایجاد ایمنی خانه و همچنین محافظت از سلامتی شما دارند . درها به عنوان چهره هر خانه ای در نظر گرفته می شود . از این رو ، باید به آنها مانند همه عناصر زیبایی دهنده یک خانه بیشترین اهمیت داده شود . و البته ظاهر دلپذیر آن همیشه شما راضی نگه می دارد  . اطلاعات مربوط به انواع در ها به شما کمک می کند تا دری را انتخاب کنید که به  خانه ، دفتر کار ، کارگاه ، مغازه یا هر ساختمان تجاری دیگر همخوانی داشته باشد .

برای نتیجه گیری از کل موضوع ، می توان گفت که انتخاب در در نهایت به عوامل زیر بستگی دارد :

01  باید عملکرد مورد نظر را برآورده کند

02  از حفظ حریم خصوصی ، ایمنی و امنیت اطمینان حاصل کنید

03  ساخت و استفاده آسان

04  نگاه و ظاهر زیبایی شناختی

05  تعمیرات و نگهداری در آینده

06  بودجه

07  زندگی آینده

8 . مقاومت در برابر آتش ، خصوصیات عایق و غیره

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat