هر یک از این نوع در ها برای عملکردهای مختلف مناسب ترند و تصمیم گیری در مورد این که  کدام در با فضای شما طبیق دارد به شما بستگی دارد . برخی از آنها به عنوان گزینه های عالی برای در های داخلی عمل می کنند در حالی که برخی دیگر به عنوان درهای خارجی مناسب ترند . درک آنچه که هر نوع در ارائه می دهد به شما کمک می کند در مناسب خانه خود را انتخاب کنید .

مدل درب چوبی روکش بلوط
مدل درب چوبی روکش بلوط

  نوع در که در خانه شما عالی به نظر می رسد

انتخاب سبک در مناسب می تواند جذابیت خانه شما را بالا ببرد . انواع مختلف در ها عملکردهای مختلفی را ارائه می دهند ، و اغلب ظاهر و احساس خاصی به فضا می دهند . چه به دنبال انواع در های داخلی باشید یا انواع در های خارجی ، یک سبک در وجود دارد که کاملا متناسب با سلیقه شماست .

درب چوبی فرانسوی
درب چوبی فرانسوی

درهای فرانسوی

    درهای کشویی

1 . در های فرانسوی

اگر یک در دوتایی  mdf آن چیزی نیست که شما بدنبال آن هستید ، درهای فرانسوی را در نظر بگیرید . در های فرانسوی از این نظر مانند دو در هستند که دو در منفرد هستند که در وسط یک قاب در گسترده به هم متصل می شوند . با این حال ، در های فرانسوی به جای تخته های در جامد ، در های شیشه ای یا تابلویی های شیشه ای با یک قاب چوبی یا فلزی هستند .

مانند سایر درها ، از در های فرانسوی می توان به عنوان در های خارجی یا داخلی استفاده کرد . بیشتر اوقات ، در های فرانسوی نوعی در پاسیو به حساب می آیند و یک منظره ایده آل به آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری می دهند . پانل های شیشه ای باعث جاری شدن نور طبیعی در فضای اتاق می شوند و باعث روشن شدن فضا و احساس هوای تازه در آن می شوند .

وقتی صحبت از فضای داخلی می شود ، درهای فرانسوی گزینه جالبی هستند . دو در شیشه ای به شما امکان می دهد بدون اینکه فضای آن کوچکتر به نظر برسد ، فضای بزرگی را به راحتی تقسیم کنید . یکی از راه های قرار دادن در های فرانسوی در خانه این است که از آنها به عنوان در اتاق خواب در مجموعه اصلی خود استفاده کنید ، فضای اتاق خواب خود را از قسمت نشیمن تقسیم کنید . درهای فرانسوی همچنین گزینه ای برای بستن فضای غذاخوری در یک طبقه باز یا تقسیم دفتر کار از یک محل زندگی است . از آنجا که درهای فرانسوی از پانل های شیشه ای تشکیل شده اند ، در عین حال که تقسیم مورد نیاز فضا را فراهم می کنند ، احساس مطبوع و باز طراحی را حفظ می کنند .

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

2.  درهای کشویی

برخلاف درهای سنتی ، درهای کشویی در امتداد یک مسیر قرار می گیرند و به صورت افقی کشیده می شوند تا باز شوند . انواع مختلفی از در های کشویی برای انتخاب وجود دارد ، از جمله درهای انبار کشویی یا درهای شیشه ای کشویی .

در های کشویی از آنجا که به طور معمول فضای کمتری را اشغال می کنند و برای جایگزینی چرخش در به فضای بیشتری نیاز ندارند ، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند . در های کشویی معمولاً به عنوان درهای خارجی استفاده می شوند و به چند دلیل درهای پاسیو عالی را ایجاد می کنند . برای مبتدیان ، درهای کشویی نور طبیعی زیادی ایجاد می کنند و فضای اتاق را روشن می کنند . آنها همچنین اجازه می دهند هوای تازه زیادی به فضا وارد شود . هر دوی این عوامل به درهای کشویی کمک می کند تا فضای اتاق احساس باز به شما بدهد .

یکی دیگر از مزایای انتخاب در کشویی توهم نوری است که آنها ارائه می دهند . با داشتن پنجره شیشه ای بزرگ ، فضا را باز می کند و فضای اتاق را بزرگتر می کند . این باعث می شود درهای کشویی به هر آشپزخانه ، اتاق ناهار خوری یا اتاق نشیمن کمک شایانی کند .

در داخل خانه ، در های کشویی معمولاً به عنوان در کمد استفاده می شوند . استفاده از درهای کشویی روی کمد به شما امکان می دهد تا به راحتی به آنچه در داخل آن ذخیره شده دسترسی داشته باشید . آنها همچنین به حداقل فضای کف نیاز دارند . اگر اتاق خواب شما کوچکتر باشد ، این می تواند بسیار مفید باشد .

مانند درهای کشویی شیشه ای برای پاسیو ، هنگام استفاده از درهای کشویی آینه ای ، می توانید در اتاق خواب خود نیز دچار یک توهم نوری شوید . استفاده از درهای کشویی آینه اهداف مختلفی را دنبال می کند . این باعث می شود اتاق شما بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد و مانند یک آینه تمام قد عمل کند . چه یک در انبار کشویی را انتخاب کنید و چه یک در کشویی که در امتداد یک مسیر قرار دارد ، این درها گزینه مناسبی برای فضاهای کوچکتر است .

انواع درب چوبی ورودی
انواع درب چوبی ورودی

در که در خانه شما عالی به نظر می رسد

طراحی داخلی عبارت است از جمع کردن تمام جزئیات در کنار هم برای به حداکثر رساندن عملکرد فضای شما در حالی که با زیبایی مورد نظر شما مطابقت دارد . این به این معنی است که مبلمان ، پنجره ها و درهای مناسب را انتخاب کنید تا بیشترین بهره را از خانه ببرید . خواه به دنبال در لولایی ، در کشویی یا در تاشو باشید ، انواع مختلفی از درها در خانه شما عالی به نظر می رسند و زیبایی و عملکرد بی نظیری را که می خواهید اضافه می کنند .

درب چوبی ورودی ساختمان
درب چوبی ورودی ساختمان

    درهای انبار

    درهای هلندی

    دو در

1.  درهای انبار

درهای انبار از محبوب ترین درهای داخلی مدرن هستند . در انبار اساساً یک تخته در است که در امتداد یک ریل قرار دارد ، دهانه در را می پوشاند و آن را کشف می کند . از آنجا که نوسان در وجود ندارد ، درهای انبار گزینه ایده آلی برای فضاهای کوچک است . با این وجود ، لازم است حداقل عرض دو برابر در وجود داشته باشد تا فضای کافی برای ریل و باز شدن در وجود داشته باشد .

در انبارها معمولاً به عنوان در اتاق خواب ، در کمد و در حمام استفاده می شود . چندین نوع مختلف در انبار موجود است ، از جمله در انبار با قاب در چوب  mdf ، در تابلویی یا در شیشه ای . اگر در انبار را برای کمد خود در نظر دارید ، دو گزینه وجود دارد ، از جمله در انبار با یک تخته در گسترده ، درهای انبار دو نفره ، یا حتی می توانید از در های انبار به عنوان در  چرخشی استفاده کنید . هر یک از این گزینه ها ظاهر ، احساس و عملکرد یک در انبار را در اتاق شما ایجاد می کند .

با بازگشت به ریشه های آن ، ممکن است بخواهید نصب در انبار خارجی را نیز در نظر بگیرید . چه به دنبال در انبار خود باشید ، چه اصطبل یا فقط گاراژ خود ، درهای انبار خارجی می توانند جلوه ای منحصر به فرد به ساختمان شما بدهند . یک نکته خوب در مورد همه درهای انبار خارجی و داخلی این است که همه آنها از سخت افزار در انبار شیک و کاربردی برای کمک به در باز و بسته شدن درها استفاده می کنند .

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

2.  در های هلندی

همانطور که ” سبک مزرعه ” سنتی در حال محبوبیت دوباره است ، در هلندی بار دیگر طرفداران خود را جذب می کند .

درب ورودی هلندی
درب ورودی هلندی

در هلندی در چوبی است که از وسط نصف می شود . این اجازه می دهد نیمه بالای در باز بماند ، در حالی که پایین آن بسته است . با این وجود می توان دو نیمه را با هم محکم کرد تا در صورت لزوم از در به صورت تک در استفاده شود . از در های هلندی می توان به عنوان در داخلی یا در خارجی استفاده کرد .

در های هلندی به عنوان یک در داخلی اغلب به عنوان جایگزینی برای در تاب دار عمل می کنند . به جای داشتن دری که از هر دو جهت باز شود ، نیمه بالایی در می تواند باز بماند و غذا به راحتی بین آشپزخانه و اتاق غذاخوری منتقل شود . از در های هلندی نیز می توان به عنوان جایگزین گیت کودک استفاده کرد .

در های هلندی به عنوان یک در خارجی اغلب در نوع در پاسیو طبقه بندی می شوند .  آنها می توانند جلوی ورودی خانه شما را جلوه ای منحصر به فرد دهند یا به شما کمک می کنند مراقب بچه ها یا حیوانات خانگی خود در حیاط باشید . اگر به دنبال یک حس روستایی در خانه خود هستید ، یک در هلندی یک پیشنهاد عالی است .

درب ورودی ساختمان
درب ورودی ساختمان

3 . دو در

هنگام انتخاب در ورودی ، انواع مختلفی از در های ورودی وجود دارد که می توانید از آنها انتخاب کنید . در حالی که می توانید یک در ورودی بی نظیر با چراغ های فرعی و هالوژن داشته باشید ، اما هیچ چیز کاملاً با شادی عظیم حاصل از انتخاب یک در دوتایی برای ورودی خانه شما مقایسه نمی شود . با دو در ، دو تخته در هنگام بسته شدن در وسط ورودی به هم متصل می شوند . این بدان معناست که وقتی هر دو در باز باشد ، ورودی بسیار گسترده ای وجود دارد . آیا در چوبی ، در استیل یا در فایبرگلاس برای ورودی خانه در نظر گرفته اید ، یک در دوتایی زیبایی به خانه شما می بخشد .

درب دولنگه ورودی ساختمان
درب دولنگه ورودی ساختمان

هر چند دو در فقط برای ورودی نیست . وقتی از آنها به عنوان در داخلی نیز استفاده می شود ، می تواند جلوه خاصی به خانه شما بدهند . به عنوان مثال ، در های دو نفره یک گزینه عالی برای در دفتر یا اتاق خواب اصلی است .

در های دوتایی دارای سبک ها و طرح های مختلفی هستند ، از جمله صفحات در  mdf ، صفحات در تابلویی ، و صفحات در دارای صفحه های شیشه ای . علاوه بر این ، در های دوتایی این گزینه را برای شما فراهم می کند که فضا را بسته یا فضا را به راحتی باز کنید و دو در را با هم باز کنید . اگر به دنبال راهی برای تقسیم فضای داخل خانه خود هستید ، ممکن است درهای دوتایی گزینه مناسبی برای در نظر گرفتن باشد .

عملکرد : قبل از انتخاب سبک در ، دلیل اینکه می خواهید در را نصب کنید و نحوه عملکرد آن را در نظر بگیرید . اگر شما به سادگی به دنبال تقسیم فضای خود هستید ، یک در انبار می تواند یک احساس روستایی و خانگی را فراهم کند . انتخاب در انبار با پنجره ها یا پانل های شیشه ای همچنان می تواند فضای روستایی را به شما هدیه دهد در حالی که فضای خود را باز و خنک نگه دارید . از طرف دیگر ، اگر بیشتر به فکر تهیه هوای تازه هستید اما نمی خواهید سگ از آن خارج شود ، ممکن است در هلندی گزینه بهتری باشد .

انواع درب چوبی
انواع درب چوبی

    در که در خانه شما عالی به نظر می رسد

کدام در را باید انتخاب کنم ؟

تصمیم گیری در مورد مناسب بودن نوع در، در نهایت به سبک شخصی و عملکرد مورد نیاز شما برمی گردد . در مورد انتخاب در برای فضای خود ، برخی از موارد را باید در نظر گرفت : 

درب ورودی شیشه خور
درب ورودی شیشه خور

    در های دو شاخه

    در های جیبی

1 . در های تاشو

در های دو شاخه گزینه دیگری برای قاب های در عریض است و از انواع محبوب در کمد است . برخلاف درهای کشویی که کل صفحه به صورت افقی می لغزد ، درهای دو شاخه از چندین برگ تشکیل شده اند که برای باز شدن در به پشت خود جمع می شوند .

درهای دو شاخه معمولاً روی کمد های لوازم خانگی ، اتاق های لباسشویی و کمد اتاق خواب دیده می شوند . این درهای جمع شونده فقط به حداقل فضا نیاز دارند زیرا چرخش در آن بزرگتر از یک صفحه از در دو شاخه نیست . در های دوجداره را می توان مانند انواع دیگر درها از انواع مختلفی از صفحه ها از جمله صفحات  mdfچوبی ، صفحه های شیشه ای یا حتی صفحه هایی که شبیه کرکره هستند ، تهیه کرد .

در حالی که از درهای دو شاخه معمولاً روی کمد استفاده می شود ، می توان از آنها به عنوان درهای پاسیوی خارجی نیز استفاده کرد . هنگامی که به عنوان در پاسیو استفاده می شود ، در های دو شاخه می توانند یک قاب در بازتر را نیز در خود جای دهند . این بدان معناست که هنگام استفاده از پانل های شیشه ای ، حتی بیشتر از در کشویی سنتی یا درهای فرانسوی می تواند فضا را باز کند . در واقع ، با یک در دو شاخه ، شما می توانید اساساً تمام دیوار را باز کنید ، فضای زندگی و فضای داخلی خود را در یک جا ادغام کنید . این می تواند جذابیت کلی طراحی داخلی خانه شما را به شدت بالا ببرد .

درب چوبی ورودی ساختمان
درب چوبی ورودی ساختمان

2 .  در های جیبی

اگر به دنبال در داخلی برای فضای کوچک هستید ، نصب در جیبی را در نظر بگیرید . یک در سنتی نیاز به فضا برای باز شدن در قاب دارد . با این حال ، با یک در جیبی ، تخته در در یک ” جیب ” یا فضای توخالی در دیوار قرار دارد . این بدان معناست که یک در منفرد با تاب تقریباً صفر است ، و آن را حتی برای کوچکترین فضاها از جمله درهای حمام نیز ایده آل می کند .

انتخاب استفاده از در جیبی می تواند به خانه شما جلوه ای ساده ببخشد . آنها به شما این امکان را می دهند که بدون وزن یک در قابل مشاهده در طراحی خود ، به راحتی فضایی را تقسیم کنید یا به فضایی که می خواهید بپیوندید . این بدان معنا نیست که شما با یک در چوب خسته کننده گیر کرده اید . کاملاً برعکس در های جیبی می توانند به همان سبک شخصی شما منحصر به فرد باشند ، خواه یک در پانل چوبی یا یک در پانل شیشه ای مات ، هر دو در حالی که هنوز جلوه ای ساده دارند که فقط با یک در جیب حاصل می شود ، امکان پذیر است .

نمای خارجی یا داخلی : برخی از درها فقط برای در داخلی مناسب هستند ، مانند درهای جیبی ، در حالی که از بعضی دیگر می توان به عنوان در داخلی یا در خارجی استفاده کرد بسته به اینکه در شما در داخلی باشد یا در خارجی ، ممکن است مواد مختلفی را انتخاب کنید . به عنوان مثال ، استفاده از در چوب  mdf   یا در استیل به عنوان در خارجی امنیت بیشتری نسبت به در روکش شیشه ای ایجاد می کند .

فضا : همچنین در نظر گرفتن فضایی که باید با آن کار کنید بسیار مهم است . اگر با فضای کمی کار می کنید ، انتخاب یک سبک در که دارای تاب کوچک است ، مانند در انبار ، در کشویی یا در جیب مهم است . همچنین می خواهید عرض فضایی را که پوشش می دهید در نظر بگیرید . اکثر درها می توانند عرض استاندارد در داخلی را در خود جای دهند . با این حال ، اگر دهانه در شما بازتر باشد ، ممکن است بخواهید یک در دوتایی ، کشویی ، در انبار یا در دو شاخه را در نظر بگیرید .

هنگامی که عملکرد مورد نظر خود را تعیین کردید ، جایی که در آن را آویزان می کنید و میزان فضای مورد نظر شما ، می توانید سبک در را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید .

بهتر است ؟ درهای دو شاخه یا کشویی ؟

هر دو در دو شاخه و در کشویی بسیاری از مزایای مشابه را دارند . بسته به نوع پانلی که انتخاب می کنید ، هر دو نور طبیعی را وارد می کنند ، فضای بیشتری را توهم می دهند و با دهانه های گسترده تر کار می کنند .

به همین ترتیب ، هر دو می توانند به عنوان در های داخلی یا درهای خارجی استفاده شوند ، اگرچه درهای شیشه ای کشویی فقط به اندازه یک صفحه باز می شوند . درهای انبار کشویی و درهای دو شاخه می توانند تقریباً کل دهانه قاب در را در خود جای دهند . بنابراین ، در مورد تصمیم گیری در مورد بهتر بودن ، در نهایت به اولویت شخصی و زیبایی کلی طراحی شما برمی گردد .

در عالی آنجاست

هنگام طراحی خانه خود ، تمرکز روی جزئیات کوچک ، مانند لوازم جانبی و رنگ آسان است . اما ضروری است که یکی از بزرگترین عناصر طراحی در اتاق را نادیده نگیرید : در.

انتخاب سبک در مناسب می تواند فضای شما را کاملا متحول کرده و طراحی کلی آن را بالا ببرد . با سطح سفارشی سازی موجود امروز ، می توانید دری مناسب برای فضای خود پیدا کنید ، هم ظاهر و هم عملکردی را که می خواهید به شما ارائه دهد . تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به روی امکانات روی باز داشته باشید .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

گالری تصاویر درب چوبی :

مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی منبت کاری شده
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
درب دولنگه ورودی ساختمان
درب دولنگه ورودی ساختمان
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat