راهنمای انتخاب بهترین در برای اتاق خواب شما

چه در حال ساخت یک خانه کاملاً جدید باشید و چه به سادگی بازسازی ، درهای اتاق خواب شما در ایجاد حریم خصوصی و راحتی در خانه مهم هستند . از ورودی های بزرگ برای اتاق خواب اصلی ، تا انتقال صاف و جذاب به اتاق های مهمان ، انواع درهای اتاق خواب متناسب با نیاز شما وجود دارد .

گزینه های در های داخلی در طیف گسترده ای از سبک ها و مواد موجود است و درهای اتاق نیز تفاوتی ندارند . وقتی صحبت از یافتن در مناسب اتاق خواب شما می شود ، مهم این است که صاحبان خانه نه تنها ظاهر ، بلکه عملکرد و هزینه در اتاق خواب خود را نیز در نظر بگیرند . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین سبک ها و مواد در اتاق خواب خانه خود ، ادامه مطلب را بخوانید .

ایده و مدل درب چوبی اتاقی , جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب
ایده و مدل درب چوبی اتاقی , جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب

سبک های محبوب در اتاق خواب

ورودی اتاق خواب – به ویژه اتاق خواب اصلی – فرصتی برای افزودن جلوه ای تزئینی یا پر زرق و برق است . در حالی که درهای اتاق خواب پایه یا صفحه ای برای یک ورودی تمیز و ساده در دسترس هستند ، صاحبان خانه همچنین ممکن است سبک های گران تری مانند در های داخلی انبار را انتخاب کنند . اگرچه در انبارها به صورت کشویی باز و بسته ساخته می شوند ، در های اتاق خواب فلاش و پانل را می توان به صورت تاب یا لغزنده نصب کرد .

برای اتاق خواب های بزرگ ، صاحبان خانه همچنین ممکن است مجموعه ای از در های فرانسوی را در نظر بگیرند که در مرکز لغزنده یا باز می شوند و یک ورودی چشمگیر ایجاد می کنند . در های فرانسوی با پرده های سبک یک روش ویژه برای جدا کردن اتاق خواب اصلی از حمام اصلی است .

بسیاری از اتاق خواب ها شامل درهای اضافی هستند که به داخل حمام یا کمد منتهی می شوند . از آنجا که به ندرت نیازی به خودنمایی در کمد خانه شما وجود دارد ، در های دو تاشو و کشویی ساده و کم مصرف اغلب برای کمک به حفظ فضای کف استفاده می شوند .

بعلاوه ، صاحبان خانه می توانند با نصب درهای جیبی ، فضای طبقه خود را به حداکثر برسانند ، که کاملاً از حفره هایی به اندازه در ، در دیوار مجاور سر می خورد . درهای جیبی از اتاق خواب به خوبی درهای حمام کار می کنند .

مدل درب چوبی کمد دیواری کشویی
مدل درب چوبی کمد دیواری کشویی

درهای کشویی جیبی برای دسترسی آسان به کمد اتاق خواب به خوبی کار می کنند .

مواد معمول برای در اتاق خواب

گزینه ایده آل برای صاحبان خانه های که به بودجه س خود فکر می کنند ، درهای اتاق خواب توخالی بسیار سبک وزن و نصب آنها آسان است . این درها با استفاده از تخته سه لا یا کامپوزیت قالب برای یک پوست خارجی ساخته شده اند و دارای فضای داخلی توخالی هستند . با این حال ، این فضای داخلی توخالی عایق صوتی ضعیفی دارد و در معرض آسیب ناشی از فرورفتگی و مچاله شدن بسیار است .

درهای اتاق خواب از نوع   mdf  ، کمی نزدیک به وزن چوب  mdf هستند ، زیرا فضای داخلی آنها با ترکیبی از الیاف چوب پر شده است . آنها عایق صدا و دوام بسیار بهتری را برای یک هزینه نسبتاً کم نیز ارائه می دهند . در های تک هسته ای یک توافق محبوب بین در اتاق خواب چوب  mdf و هسته توخالی است .

به طور سنتی به دلیل وزن محکم و جذابیت کلاسیک مورد علاقه ، درهای اتاق خواب از چوب mdf عایق صوتی بسیار بهتری نسبت به در های توخالی یا هسته  mdf  ارائه می دهند . گرچه گرانترین ماده در موجود است ، اما بسیاری از صاحبان خانه احساس می کنند که دوام در چوب mdf  این در را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل می کند .

برای خانه ها و درهای اتاق خواب که در معرض رطوبت طولانی مدت یا درجه حرارت شدید قرار دارند ، برخی از صاحبان خانه ها ممکن است در های تخته فیبر (MDF ) با تراکم متوسط ​​را نیز انتخاب کنند . این ماده جایگزین به طور طبیعی در برابر تاب خوردگی مقاوم است و اغلب به دلیل دوام و مقرون به صرفه بودن از آن با ارزش است .

ایده و مدل درب چوبی اتاقی , جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب
ایده و مدل درب چوبی اتاقی , جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب

 نکته : درهای فرانسوی یا انبار برای ظرافت ، تراز یا پنل برای سادگی هستند .

در مورد یافتن بهترین درهای اتاق خواب معمولاً بهتر است بودجه ، فضای کف یا نیازهای عایق صدا و همچنین سلیقه های فردی خود را در نظر بگیرید . مدل های مجلل مانند درهای انبار یا فرانسوی برای اتاق خواب های اصلی بسیار عالی هستند . در های شستشوی ساده یا پانلی گزینه های خوبی برای اتاق خواب های کوچکتر هستند .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us