اشتباهات رنگ آمیزی : این 7 اشتباه را مرتکب نشوید

انتخاب رنگ های مختلف برای فضای داخلی خانه شما اصلا شبیه پیاده روی در پارک نیست. در حقیقت ، این یک دنیای گیج کننده از سایه ها و رنگ های مختلف است. با این حال ، انتخاب شما برای رنگ آمیزی دیوار هنوز به یک اولویت شخصی خلاصه می شود. آنچه را که باید به آن توجه کنید این است که از مرتک شدن به اشتباهات رنگ آمیزی که در این مرحله احتمالاً همه ما مرتکب می شویم خودداری کنید. برخی از مواردی است که فروشگاه های رنگ به شما نمی گویند و مواردی نیز هستند که ذهن شما را گیج می کنند.

7 اشتباه اصلی که نباید هنگام نقاشی یا رنگ آمیزی خانه خود مرتکب شوید. اینجا هستند.

اشتباه شماره 1 : ابتدا رنگ های دیوار خود را انتخاب کنید

همیشه الهام گرفتن از یک دکوراسیون اتاق که می خواهید برای رنگ آمیزی از آن استفاده کنید ، یک تصمیم عاقلانه است. به عنوان مثال ، فرش نیلی رنگ شما ممکن است با سایه سبزی که قصد داشتید روی دیوارها استفاده کنید ، مطابقت نداشته باشد. یا شاید مبل خردلی شما در مقابل یک دیوار خاکستری بسیار زیبا به نظر برسد؟ یافتن رنگ متناسب با دکوراسیون اتاق بسیار آسان تر و ارزان تر از یافتن پارچه ، مبلمان و اثاثیه متناسب با رنگ دیوار است.

اشتباه شماره 2: عدم تصمیم گیری در مورد خلق و خوی (فضا) اتاق

اشتباهات رنگ کاری
اشتباهات رنگ کاری

هر اتاق حال و هوایی دارد. یا حال و هوایی که می خواهید به ویژه برای آن ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید در اتاق خواب اصلی خود یک محیط آرامش بخش داشته باشید ، منطقی است که به دنبال رنگ های آرام مانند آبی ، اسطوخودوس و خاکستری های کمرنگ باشید. قهوه ای و قرمز بهترین رنگ برای فضای شما نخواهد بود. فراموش کردن حال و هوایی که می خواهید اتاق نشان دهد و با یک رنگ کار کند فقط به این دلیل که مورد علاقه فعلی شماست می تواند فاجعه ای را به همراه داشته باشد.

اشتباه شماره 3 : ایجاد یک اتاق کاملاً روشن یا بسیار خنثی

این ساده است: اگر دیوار پررنگ و درخشان را انتخاب کرده اید ، بگذارید بقیه اتاق با رنگ های روشن تر و خنثی تر پوشانده شود تا روحیه متعادل شود و دیوار توجه شما را جلب کند. به همین ترتیب ، اگر برای دیوار در اتاق خود رنگ کمرنگ (آرام) تری انتخاب کرده باشید ، روشن کردن محیط با وسایلی هایی در رنگ های پررنگ تر و متضاد منطقی است. سرانجام ، شما می خواهید فضای اتاق بدون زحمت حال و هوای خاصی داشته باشد.

اشتباه شماره 4 : عدم توجه به نور طبیعی

اشتباهات رنگ کاری
اشتباهات رنگ کاری

نور طبیعی یک نقش کلیدی در ظاهر کلی اتاق شماست – چه رنگ آمیزی شده باشد و چه نشود. اگر اتاق شما از نور طبیعی کافی برخوردار باشد ، داشتن طیف گسترده تری از رنگ برای انتخاب آسان تر است. اما در غیر این صورت ، واقعاً باید این واقعیت را در نظر بگیرید که اتاق بسته (تاریک) به نظر می رسد و از این رو ، باید رنگ روشن تری را انتخاب کنید که خیلی چشمگیر به نظر نرسد و کمی به باز شدن اتاق کمک کند.

اشتباه شماره 5 : برای انتخاب رنگی بی نقص نسبت به خودتون سخت گیر هستید

ما این واقعیت را درک می کنیم کار نقاشی یک هزینه است و شما می خواهید هر ریال را حساب کنید. بنابراین ، وقت خود را برای تصمیم گیری در مورد رنگ یا سایه اختصاص دهید. وقتی این موضوع را فهمیدید ، هر بار با یک اتاق شروع کنید ، و نه از خانه کامل ، تا کیف پول شما احساس یکهو خالی شدن نداشته باشد. و اگر بعد از رنگ آمیزی روی دیوارهایتان خیلی دوستش نداشتید ، فقط آرام باشید. ببینید آیا با تغییر در پرده یا فرش خود طی دو ماه از رنگ اتاق خوشتان می آید یا نه. اگر هیچ چیزی کار نکرد ، دیوارها را دوباره رنگ کنید. این که آخر دنیا نیست.

اشتباه شماره 6 : عدم آزمایش رنگ ها در خانه

اشتباهات رنگ کاری
اشتباهات رنگ کاری

رنگ هایی که در فروشگاه خوب به نظر می رسند ممکن است در خانه شما چندان زیبا به نظر نرسند. بنابراین ، هنگامی که چند رنگ در ذهن دارید ، نمونه هایی از فروشگاه رنگ آمیزی بگیرید یا از نقاش خود بخواهید تا مقداری برای شما بیاورد. سپس چند قسمت کوچک را بر روی دیوار مورد نظر رنگ آمیزی کنید و ببینید که آنها چگونه به نظر می رسند. چند روز وقت بگذارید تا حس واقعی رنگ را بدست آورید. اما همیشه اول رنگ ها را در خانه امتحان کنید!

اشتباه شماره 7 : نادیده گرفتن اهمیت تمام رنگ ها

رنگ های مات و پایه آب دارند و در صورت لمس به راحتی می توانند از بین بروند. بنابراین آنها مناسب سقف ها و دیوارهایی هستند که بعید است لمس شوند. اما هنوز هم ممکن است علائم را نشان دهد. از این رو ، برای مناطقی مانند اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری ، جایی که افراد زیادی نمی توانند دیوارها را لمس کنند ، بسیار مناسب است.

از این 7 اشتباه خودداری کنید تا در تجربه رنگ آمیزی خانه خود با استرس کمتری مواجه شوید.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : رنگ آمیزی ، اشتباهات رنگ آمیزی ، نقاشی خانه

مطالب مرتبط با رنگ کاری :

WhatsApp chat