تعریف میز

میز دارای سطحی صاف است که توسط یک یا چند پایه نگه داشته میشود و از آن برای کار , غذا خوردن و گذاشتن وسیله استفاده میشود . مانند میز کنسول , میز تحریر , میز ناهارخوری و …

میز ناهارخوری :

از میز ناهارخوری برای گذاشتن غذا , شرکت در یک میهمانی و صرف غذا , گذاشتن غذا و نوشیدنی , با کمک چند صندلی استفاده بسیار می شود .

میز بازی :

از انواع میز بازی میتوان به میز تخته نرد و شطرنج اشاره کرد که از آن برای بازی های دو نفره استفاده میشود و نمونه هایی از آن را میتوانید در فضای سبز و پارک ها مشاهده کرد .

میز کنسول :

از میز کنسول در ورودی ساختمان ها و راهرو و پذیرایی و حتی اتاق خواب استفاده میشود , روی میز کنسول از قاب عکس یا قاب آینه نیز استفاده میشود و اغلب بعنوان یک وسیله تشریفات و نگهداری وسایل استفاده میشود .

میز تحریر :

میز تحریر و نوشتن به عنوان یک وسیله برای نوشتن و نشستن پشت آن استفاده میشود . میز تحریر و میز کامپیوتر بسیار شبیه به هم هستند که میتوانند به جای هم استفاده شوند .

نحوه ساخت میز چوبی :

یک میز از دو بخش صفحه و پایه تشکیل شده است که میتوان با چوب , سنگ یا فلز این دو بخش را ساخت . از آنجایی که تخصص ما چوب است ما نحوه ساخت میز چوبی ساده را شرح میدهیم

ابتدا یک صفحه صاف از چوب خالص ساخته میشود که از به هم چسبانیدن چند تخته کوچکتر و استفاده از پرس تولید میشود . برای پایه ها یک کلاف چوبی ساخته میشود که پایه ها به آن کلاف چوبی فاق و زبانه میشوند و در انتها صفحه چوبی با بست فلزی به پایه متصل میشود .

مطالب مرتبط با میز چوبی :

گالری عکس میز چوبی :

WhatsApp us