خانه » Blog » سونای خشک » لمبه چوبی » نیمکت سونا ( طراحی سونا خشک )

سونا

Build a home sauna

نیمکت یا تخت سونا

یکی از اجزای اصلی سونا تخت سونا محسوب میشود . ( نیمکت چوبی سونای خشک ، تخت دراز کشیدن ، سکو و محل نشستن در سونا )

یک تخت سونا میتواند از بخش های مختلفی ، جهت اسایش کاربران سونا ساخته شود : مانند .

سکو ، صندلی ،تخت ، پشتی سکو ، صفحات متحرک و تنظیم شونده ارگونومیک در سکو ها و ..

در این بخش تصاویری از سونای خشک و نیمکت های مورد استفاده در سونا را مشاهده میکنیم :

طراحی سونا خشک :


سونا خشک یکی از تندرستی فیزیکی و روحی فردی بسیار مفید است. طراحی درست سونا خشک می تواند سبب افزایش اثربخشی و لذت این تجربه شود. در این مقاله به بررسی نکاتی در مورد طراحی نیمکت، تخت و سکوی سونا می پردازیم.

قیمت سونا خشک

یکی از عوامل مهم در طراحی سونا خشک، نیمکت آن است. نیمکت ها باید به طور کامل تعادل را برقرار کنند و از جنس چوب مرطوب که در برابر گرما و تغییر زیاد دما مقاوم باشد ساخته شوند. همچنین، نیمکت ها باید ارتفاع مناسبی داشته باشند تا کاربران بتوانند با راحتی و سهولت روی آنها نشسته و استراحت کنند.

در ادامه، تخت سونا نیز باید با ملاحظاتی طراحی شود. تخت سونا باید به گونه ای باشد که تماس با تمام بدن را فراهم کند و به افراد امکان تغییر شیب دهید. همچنین، باید از جنس چوب مرطوب استفاده شود و موادی که به طور طبیعی گرم شوند را جذب نکند.

سونا خشک

سکوی سونا نیز باید در طراحی سونا خشک مد نظر قرار بگیرد. سکوی سونا باید از جنس مقاوم در برابر حرارت و رطوبت یعنی سنگ طبیعی باشد. این سکو باید دارای روکش ضد لغزش و مقاوم در برابر لغزش باشد تا از احتمال سقوط و اسیب دیدن کاربران جلوگیری کند.

در انتخاب مواد استفاده شده در طراحی سونا خشک نیز باید دقت کرد. مواد ساختمانی باید مقاوم در برابر حرارت و رطوبت باشند و نتوانند به سرعت سوخته یا آسیب ببینند. همچنین، باید موادی با سطح نشتی محدود داشته باشند تا به طور کامل از رطوبت جلوگیری شود.

طراحی سونا خشک نیازمند بررسی دقیق و کامل نیازهای کاربران است. باید از جهت ارتفاع، فضای لازم برای استراحت و مکان قرارگیری نیمکت ها و تخت ها توجه کنیم. همچنین، متخصصان در این زمینه معمولاً توصیه می کنند که بین هر دو تخت برداشت حداقل صد سانتیمتر باشد تا کاربران به راحتی بتوانند عبور کنند.

در نهایت، طراحی سونا خشک نباید فقط زیبا و منظم باشد، بلکه باید ایمنی و راحتی برای کاربران را نیز تضمین کند. به همین دلیل، ایجاد وسایل ایمنی مانند دستگیره ها و پوشش های ضد لغزش بر روی کف سونا نیز توصیه می شود.

در نتیجه، طراحی سونا خشک باید به طور موشکافانه و با توجه به نیازهای کاربران و محیط مورد استفاده انجام شود. مواردی مانند طراحی نیمکت، تخت و سکوی سونا باید با ملاحظه دقیق به انجام رسند تا کاربران بتوانند از تمامی فواید سونا خشک بهره مند شوند.

گالری تصاویر از مدل های اجرا شده و نقشه سونای خشک ( گرداوری شده توسط گروه سونا سازان )

سونای خشک , نقشه سونا ، پلان سکو و تخت سونای خشک 


مطالب مرتبط با موضوع سونا خشک :

 • عکس سونا خشک جالب
  سونا به طور کامل از چوب ساخته شده است و دارای یک درب شیشه ای بزرگ است که به داخل باز می شود. سونا دارای یک نیمکت چوبی است که در امتداد دو دیوار قرار دارد و یک بخاری در گوشه ای قرار دارد.
 • اجرای سونای خشک و نصب چوب ترمووود ( نمونه کار )
  چوب ترمووود به دلیل پردازش خاصی که از آن به منظور کاهش محتوای رطوبت استفاده می شود، مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و پوسیدگی از خود نشان می دهد
 • راهنمای سونا در فضای باز: 9 بهترین سونا برای خانه شما در سال 2023
  شیوه سلامت باستانی حمام گرما از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است. و هیچ نشانه ای وجود ندارد که قدردانی جهانی از سونا در حال کاهش است
 • سوناهای فنلاندی : نحوه کار و فواید آنها برای سلامتی
  سونای فنلاند که به عنوان سونای خشک نیز شناخته می شود ، طیف وسیعی از مزایای سلامتی عمده از جمله مراقبت از پوست ، آرامش عضلانی و سم زدایی را ارائه می دهد .
 • راهنمای سونا : چگونه در خانه سونا بسازیم
  ساخت سونا خشک در خانه ؛ممکن است از خود بپرسید : آیا می توان یک سونا خشک در خانه ساخت ؟ در کشورهای شمال اروپا مانند فنلاند ، بیش از نیمی از جمعیت کشور در خانه خود سونا دارند . در سایر نقاط جهان ، نه به اندازه فنلاند ، اما امکاناتی است که خیلی ها آرزوی آن را دارند .
 • چگونه یک سونای خشک داخلی بسازید؟
  مراحل ساخت سونا خشک، عکس و ایده سونا خشک 2023، طراحی و ساخت و براورد قیمت سونا خشک با چوب و رنگ مخصوص سونا، قیمت ساخت سونا خشک،قیمت ساخت سونا خشک،نصاب سونا خشک،چوب سونا خشک، عایق سونا خشک
WhatsApp us