خانه » Blog » صنایع چوب » چوب » چوب سرخ , معرفی انواع چوب

چوب سرخ

چوب سرخ در معانی بیش از نام یک چوب در ایران استفاده دارد . در این صفحه سعی داریم مجموع جستجو ها برای چوب سرخ را دسته بندی کنیم .

چوب سرخدار , تشخیص چوب سرخدار
چوب سرخدار , تشخیص چوب سرخدار

چند روز پیش بود که یکی از مشتریان ما سفارش چوب سرخ داشت و من نتوانستم برایش چوب پیدا کنم . میگفت 700 متر مکعب چوب میخوام که به نظرم بلوف آمد ولی بر حسب وظیفه شروع به جستجو کردم .

بخش اول شهرستان چوب سرخ

چوب سرخ  دهی است، از دهستان تل بزان شهرستان مسجدسلیمان

انواع درختان چوب سرخ
انواع درختان چوب سرخ

شهر اهواز در استان خوزستان، که در ۱۹ هزار گزی جنوب خاوری مسجد سلیمان سر راه شوسه ٔشرکت نفت واقع است.

آب و هوای آن، کوهستانی و گرمسیر است. ۲۰۰ تن سکنه دارد. از لولهٔ شرکت نفت و رود کارون مشروب می‌شود.

از محصولاتش غلات و لبنیات است. اهالی بیشتر کارگر شرکت نفت اند و زراعت و گله داری می‌کنند. راهش اتومبیل رو است و چاه نفت دارد.

ساکنینش از طایفه ٔشهنی، از شاخه هفت لنگ ایل بختیاری اند.

درخت سکویا  بزرگترین درخت جهان معروف به درخت چوب سرخ

بزرگترین درخت دنیا، درخت سکویای غول آسای کالیفرنیا است. این درخت در پارک ملی سکویا در شرق کالیفرنیا وجود دارد. این درخت همچنین بزرگترین موجود زنده جهان نیز هست!

پارک ملی سکویا پارکی طبیعی در ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا است.

بزرگترین درخت دنیا ، درخت سکویای غول آسای کالیفرنیا است. این درخت در پارک ملی سکویا در شرق کالیفرنیا وجود دارد. این درخت همچنین بزرگترین موجود زنده جهان نیز هست!

بلندی این درخت حدود 83 متر و اندازه محیط آن حدود 31 متر است و حدود 2500 تن چوب دارد. گفته می شود این درخت تقریبا 3200 سال عمر کرده است.

سرخ چوب غول پيكر (Giant Sequoia): سنگین ترین و کهن سال ترین درخت های جهان، که تا ارتفاع 94 متر هم می رسند. محل رشد آنها در کوه های سیرا نوادا است و دارای پوسته ای ریش ریش هستند. این درختان از لحاظ رشد سریع ترین رشد را در ميان درخت های جهان دارند. بزرگ ترین آنها، ژنرال شرمن، عظیم ترین موجود زنده است، يعنی 10 برابر بزرگ تر از يك نهنگ آبی.


بخش کلمات کلیدی و جستجو های گوگل :  چوب سرخ , درخت چوب سرخ , چوب سرخ قلیان , درخت چوب سرخ در ایران , قیمت چوب سرخ , چوب سرخ چیست , چوب سرخدار , خصوصیات چوب سرخدار , چوب سرخه

انواع درختان چوب سرخ

چوب رزوود

چوب بلسان بنفش

چوب سرخدار ( ممنوع در ایران )

چوب توسکا

جنگل سرخ

انواع درختان چوب سرخ

مطالب مرتبط با موضوع انواع چوب :

 •   4 نوع بهترین چوب مستحکم برای بالابر پله های چوبی
  انتخاب چوب مناسب برای دکوراسیون داخلی می تواند بسیار مشکل باشد . مخصوصاً اگر اینجا در مورد پله صحبت کنیم . دوام و ظاهر کامل به انواع چوبی که برای راه پله و بالابر استفاده می شود ، بستگی دارد .
 •  چه چیزی چوب را زیبا می کند
  تکنسین های چوب از ویژگی های ظاهری برای شناسایی چوب استفاده می کنند . این ها ظاهر و زیبایی متمایزی به تخته می بخشد . بیاموزید که چه چیزی ظاهر چوب را تشکیل می دهد .
 • (iran carpenter) صنایع چوب در ایران
  صنایع چوب و هنر درودگری از فنون کهن و قدیمی است که میتوان بجرات گفت که از زمان بوجود امدن بشر به این صورتی که هست ، او را دربرابر خطرات مختلف حفظ کرده و اکنون به عنوان یک حرفه با صد ها شاخه متفاوت در اکثر محیط زندگی انسان نقش مستقیم دارد .
 • انواع چوب
  هرچه بیشتر در مورد ویژگی های منحصر به فرد چوب و منبع آن بدانید ، بهتر می توانید درجه گرما و زیبایی را که به دکوراسیون روزمره تان می آورد را درک کنید . دکوراسیون ساخته شده از چوب
 • 11 نوع از بهترین چوب ها برای تعویض جلو پنجره
  معرفی انواع چوب ، چوب در کنار بتن و کامپوزیت ، یک ماده تزئینی بیرونی محبوب است . به عنوان مثال ، چوب قرمز و سرو از مواد تزئینی رایج بیرونی در بین صاحبان خانه هایی هستند که به دنبال زیباتر کردن فضای بیرونی خود هستند .
WhatsApp us