گران ترین چوب جهان

بلک وود آفریقایی – 10،000 دلار در هر کیلوگرم

بلک وود آفریقایی
بلک وود آفریقایی

این نوع چوب جزو گرانترین نوع روی کره زمین است. این گونه چوب بیشتر در ساخت سازهای موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، اکنون این گونه در معرض خطر است ، به عنوان یک گیاه گلدار طبقه بندی می شود و معمولاً بر اساس مناطق خشک در آفریقا است.

چوب آگار – 10،000 دلار در هر کیلوگرم

آگار چوب
چوب آگار , چوب معطر

چوب آگار متعلق به درخت Aquilaria است که یک چوب تیره ( درون چوب )است. این بیش از 3000 سال است که در حال حاضر وجود دارد و روغن طبیعی تولید می کند و دارای عطر خاصی است. تقاضا برای این نوع چوب رو به افزایش بوده است و آن را به یک کالای گران قیمت تبدیل کرده است.

چوب آگار (انگلیسی: Agarwood‎) نوعی انگم درون چوب درخت Aquilaria و Gyrinops بومی آسیای جنوب شرقی است. در بسیاری از فرهنگ‌ها برای عطر آن ارزش قائل هستند، و در نتیجه برای ساخت عود (چوب) و عطر استفاده می‌شود. منبع ویکی پدیا

چوب آبنوس – 10،000 دلار در هر کیلوگرم

گرانترین چوب, آبنوس - 10،000 دلار در هر کیلوگرم
چوب آبنوس , گرانترین چوب

درخت Diospyros منشاء چوب آبنوس است که به اندازه کافی سخت و سنگین است که در آب فرو می رود . از طرف دیگر ، به عنوان چوب سیاه معروف است که از آن در ساخت قلاب ، پیانو ، انگشت ویولن سل ، ویولن ، قورباغه های کمان و کلیدهای harpsicord استفاده می شود.

خرمالو : چوب آبنوس از سرده خرمالو است

خانواده گیاهان
شرح Diospyros یک سرده از بیش از 700 گونه از برگ‌ریز و همیشه سبز درختان و درختچه ها است. اکثریت بومی مناطق استوایی هستند، تنها با چند گونه گسترش به مناطق معتدل است.

صفحه کانتر تاپ ساخته شده از چوب آبنوس
صفحه کانتر تاپ ساخته شده از چوب آبنوس

چوب صندل – 20،000 دلار در هر کیلوگرم

چوب صندل
چوب صندل

چوب صندل یک چوب معطر است ، که جزء گرانترین چوبها در جهان است. این چوب بی نظیر چندین روغن طبیعی تولید می کند که متعلق به جنس چوب در خانواده Santalum است. این به دلیل توانایی داشتن سالها در نگه داشتن عطر و بوی خود از سایر چوبهای معطر یکسان نیست.

عاج صورتی – 7-8 دلار برای هر پا روی تخته ( عاج صورتی Pink Ivory )

این نوع چوب آفریقایی نیز با نام Red Ivory محبوب است. عاج صورتی بطور گسترده در زیمبابوه ، آفریقای جنوبی و موزامبیک رشد می کند. در اصل ، بیشتر چوب های عاج صورتی ، برای ایجاد نشانه های بیلیارد ، دستگیره چاقو و سایر اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب عاج صورتی Pink Ivory
چوب عاج صورتی Pink Ivory

عاج صورتی

گیاهان
شرح : عاج صورتی ، که به آن عاج بنفش ، عاج قرمز نیز گفته می شود ، اومینی یا اگلوتی ، چوب سخت آفریقایی است که برای تهیه محصولات متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. درخت عاج صورتی بطور عمده در زیمبابوه ، موزامبیک و آفریقای جنوبی رشد می کند.

چوب عاج صورتی Pink Ivory
چوب عاج صورتی Pink Ivory

این درخت در آفریقای جنوبی محافظت می شود و از نظر پایداری نگهداری می شود و فقط با مجوز بسیار محدود سقوط می کند. ویکی‌پدیا

Lignum Vitae چوب – 5 دلار در هر پوند

سخت ترین چوب های جهان
سخت ترین چوب های جهان

Lignum vitae همچنین به عنوان درخت زندگی شناخته می شود ، شاید عمدتاً به دلیل سرعت رشد آهسته آن باشد. متعلق به جنس Guaiacum Lignum است که بیشتر در ساحل شمالی آمریکای جنوبی و کارائیب کشت می شود.

چوب Lignum vitae درخت زندگی
چوب Lignum vitae درخت زندگی

چوب به دلیل استحکام ، چقرمگی و چگالی ، آن را در بین گران ترین انواع جهان قرار داده است.

چوب قلب بنفش یا چوب ارغوانی – 11.99 دلار برای هر تخته فوت ( Purple Heart )

یکی از منحصر به فرد ترین چوب های رنگی ، قلب بنفش است. این کشور در میان گران ترین ها در جهان است ، که عضو کلاس 13 نوع متنوع واقع در مناطق مرطوب و گرم آمریکای جنوبی و مرکزی است.

محبوب ترین نوع جنس Peltogyne ، Peltogyne purpurea است که معمولاً به عنوان بنفش یا nazareno شناخته می شود و به خاطر چوب روشن بنفش روشن و دارای نوارهای تیره مشهور است. از امروز ، درختان بنفش بصورت تجاری کشت نمی شوند و برداشت آن توسط قانون در پاناما و کاستاریکا تنظیم می شود تا از سوء استفاده زیاد جلوگیری شود.

چوب درون بنفش یا چوب ارغوانی
چوب درون بنفش یا چوب ارغوانی

چوب ‌ارغوانی چوب قلب بنفش

(نام علمی: Peltogyne) نام یک سرده‌ای (جنسی) از گیاهان از تیره باقلاییان است. چوب ‌ارغوانی بومی جنگل‌های گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی، به‌ویژه برزیل، گویان و سورینام است.

چوب درون بنفش یا چوب ارغوانی
چوب درون بنفش یا چوب ارغوانی

از تخته و الوار آن برای ساخت و ساز سنگین، مبلمان، کف‌پوش، دکوراسیون داخلی، مجسمه‌سازی، جعبه جواهرات، خودرو، سازهای موسیقی، کشتی‌سازی، تجهیزات ورزشی، و ستون استفاده می‌شود.

Dalbergia – 14-16 دلار در هر فوت تخته

دالبرگیا چوب شیشم یک چوب جالب و عجیب
دالبرگیا چوب شیشم یک چوب جالب و عجیب

شیشم (نام علمی: Dalbergia) نام یک سرده از زیر خانواده باقالی‌ها است.

دالبرگیا چوب شیشم یک چوب جالب و عجیب
دالبرگیا چوب شیشم یک چوب جالب و عجیب

این نوع چوب از خانواده آلبرتینا است که به جنس شگفت انگیزی معروف است که از درختان کوچک تا متوسط ​​رنج می برد. این نوع درخت شامل پراکندگی گسترده ای است که در مناطق گرم آمریکای جنوبی و مرکزی رشد می کند.

دالبرگیا چوب شیشم یک چوب جالب و عجیب
دالبرگیا چوب شیشم یک چوب جالب و عجیب

Bubinga – 18،99 دلار در هر فوت تخته چوب بوبینگا

بوبینگا از جمله گران ترین چوب های جهان است که یک گیاه گل نیز به آن تعلق دارد و متعلق به خانواده Fabaceae Bubinga است. گذشته از اینکه یکی از گرانترین آنهاست ، با ارزش ترین چوب نیز هست. در مناطق جنگلی سیل و مناطق گل آلود رشد قابل توجهی می یابد.

Bocote – 32.99 دلار در هر فوت تخته

چوب Bocote , بوکوت , چوب بوکوت مکزیکی
چوب Bocote , بوکوت , چوب بوکوت مکزیکی

گرانترین چوب موجود در لیست Bocote است که به شدت با کوردیا در ارتباط است. کوردیا نوع گیاه گل است که می تواند در خانواده بوورج واقع شود.

چوب Bocote , بوکوت , چوب بوکوت مکزیکی
چوب Bocote , بوکوت , چوب بوکوت مکزیکی

با توجه به تقاضای زیاد برای این چوب ، آن را به گران ترین چوب تبدیل شده است که می توانید در کره زمین خریداری کنید. آیا وام برای چوب گران قیمت دیوانه شما است؟ BCS را امتحان کنید ، مهم نیست که اعتبار شما برای شما قرض بدهد و گرفتن یک نقل قول رایگان است.

چوب Bocote , بوکوت , چوب بوکوت مکزیکی
چوب Bocote , بوکوت , چوب بوکوت مکزیکی

با تشکر از توجه شما

مطالب مرتبط با معرفی انواع چوب »

 •   4 نوع بهترین چوب مستحکم برای بالابر پله های چوبی
  انتخاب چوب مناسب برای دکوراسیون داخلی می تواند بسیار مشکل باشد . مخصوصاً اگر اینجا در مورد پله صحبت کنیم . دوام و ظاهر کامل به انواع چوبی که برای راه پله و بالابر استفاده می شود ، بستگی دارد .
 •  چه چیزی چوب را زیبا می کند
  تکنسین های چوب از ویژگی های ظاهری برای شناسایی چوب استفاده می کنند . این ها ظاهر و زیبایی متمایزی به تخته می بخشد . بیاموزید که چه چیزی ظاهر چوب را تشکیل می دهد .
 • (iran carpenter) صنایع چوب در ایران
  صنایع چوب و هنر درودگری از فنون کهن و قدیمی است که میتوان بجرات گفت که از زمان بوجود امدن بشر به این صورتی که هست ، او را دربرابر خطرات مختلف حفظ کرده و اکنون به عنوان یک حرفه با صد ها شاخه متفاوت در اکثر محیط زندگی انسان نقش مستقیم دارد .
 • انواع چوب
  هرچه بیشتر در مورد ویژگی های منحصر به فرد چوب و منبع آن بدانید ، بهتر می توانید درجه گرما و زیبایی را که به دکوراسیون روزمره تان می آورد را درک کنید . دکوراسیون ساخته شده از چوب
 • 11 نوع از بهترین چوب ها برای تعویض جلو پنجره
  معرفی انواع چوب ، چوب در کنار بتن و کامپوزیت ، یک ماده تزئینی بیرونی محبوب است . به عنوان مثال ، چوب قرمز و سرو از مواد تزئینی رایج بیرونی در بین صاحبان خانه هایی هستند که به دنبال زیباتر کردن فضای بیرونی خود هستند .
 • 23 مزایا و معایب میزهای چوبی
  اگر اخیراً ایده های بازسازی خانه را تماشا کرده ‌اید یا مجلات طراحی داخلی را باز کرده‌ اید ، می ‌دانید که کانترهای چوبی در حال حاضر محبوب هستند .
WhatsApp us