خانه » Blog » دکوراسیون سنتی » فنگ شوئی

دکوراسیون داخلی و فنگ شویی 

جادو را به خانه بیاورید و دست بکار شوید ! تعجب نکنید ، من هم میدانم جادو وجود ندارد ( حداقل اینجا ) ، در مطلب زیر اصولی را درباره چیدمان و دکوراسیون را به مناسبت سال 1394 گرداوری کردم که به نظر من میتواند خانه شما را به یک خانه جادویی ، پر انرژی و زیبا تبدیل کند ، پس چوب جادوگری را بردارید و مشغول شوید ، البته اول این مطلب را به دقت بخوانید ، اگه حوصله ندارید فقط کلمات رنگی آن را بخوانید .

خلاصه ای از مطالب مهم درباره فنگ شوئی

به کمک سبک فنگ شوئی سلامت ، آرامش ، ثروت ، بخت و شانس را به خود نزدیک کنید و استرس ، ناراحتی و مریضی را از خود دور کنید . اشتباه نشود ، فنگ شوئی خرافات ، جادوگری و از این قبیل چیزها نیست بلکه یک روش باستانی چینی است که امروزه بطور علمی بر روی چیدمان و دکوراسیون منزل تاکید و تمرکز دارد .

طراحی داخلی و فنگ شویی های چوبی

در این مطلب به قوانین و قواعد سبک معماری و دکوراسیون فنگ شویی بطور کامل پرداخته شده است . شما در این مطلب از هنرکده فن و هنر ، میخوانید سبک فنگ شویی چیست ؟ فنگ شویی چه چیزی نیست ؟ فوائد و مزایای فنگ شویی ، و در نهایت سعی شده پاراگراف به پاراگراف همه چیز را درباره دکوراسیون داخلی و دکوراسیون خارجی به سبک فنگ شویی را گرداوری کنیم .

همانگونه كه طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد ، فنگ شویی همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد

فنگ شویی طراحی فضای داخلی تزئینات چوبی

در این نوشتار سعی بر این است كه بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خم ها و اصول پیچیده فنگ شویی ، با ارائه راهکارهای عملی، دکوراسیون داخلی خانه را ساماندهی کرده و با جاری ساختن انرژی های مثبت، خانه را به مکان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم .
فنگ شویی فضای داخلی

به قول چینی ها مانند جادوگری که تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید .
فنگ کتاب طراحی داخلی شویی
اصول طراحی داخلی فنگ شویی
فنگ شویی فضای داخلی دوره های طراحی آنلاین
فنگ شویی فضای داخلی قوانین طراحی
فنگ شویی فضای داخلی راهنمایی طراحی
گالری تصاویر و عکس فنگ شویی طراحی اتاق
طراحی فنگ شویی فضای داخلی
اصول طراحی فنگ شویی فضای داخلی
فنگ شویی تزئینات خانه
فنگ شویی ایده های تزئینات
فنگ شویی راهنمایی
فنگ شویی تزئینات داخلی
فنگ شویی راهنمای طرح
قوانین فنگ شویی

دکوراسیون داخلی و فنگ شویی

انرژی مثبت را به خانه بیاورید .

خانه شما از این پس مظهر آسایش ، آرامش و نشاط خواهد بود.

فنگ شویی (در لغت به معنای باد و آب) هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است كه ما را احاطه کرده اند. اصول فنگ شویی از چند هزار سال پیش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد .

از نظر فنگ شویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکان ها «چی» مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد . زمانی كه توده های انرژی راکد را آزاد می سازیم و به آنها جهت می دهیم تا بدون محصور شدن جریان یابند در می یابیم که احساس آرامش، آسودگی و همچنین اعتماد به نفس بیشتری داریم…

فنگ شویی همچنین برای دو نیروی متضاد و در عین حال مکمل «یین و یانگ» نقش اساسی قائل است .  از نظر فنگ شویی این دو اصل مبدا انرژی حیاتی هستند که در محیط و همچنین در وجود ما جریان دارند . همانگونه که طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد ، فنگ شویی همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد . بنابراین شاید بهتر است دکوراسیون خانه خود را به روشی اصلاح کنیم که انرژی های مثبت راحت تر جریان یابند . ممکن است شما از طراحی نظم در خانه خود کاملا راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزئیات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری دست یابید . در این نوشتار سعی بر این است كه بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خم ها و اصول پیچیده فنگ شویی ، با ارائه راهکارهای عملی، دکوراسیون داخلی خانه را ساماندهی کرده و با جاری ساختن انرژی های مثبت، خانه را به مکان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم. پس ابتدا به بررسی بخش های مختلف خانه می پردازیم، البته مراقب باشید كه در به کارگیری اصول فنگ شویی با صبر و حوصله عمل کنید و پس از انجام هر تغییر در فنگ شویی خانه ، اثر آن را ارزیابی و سپس تغییر دیگری را شروع کنید .

به قول چینی ها مانند جادوگری كه تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید .

پنج اصل كلی فنگ شویی در این زمینه عبارتند از:

۱- فنگ شویی توصیه نمی كند كه قواعد را دقیقا اجرا کنید . این اصول را فقط در اتاق های به کار برید که فکر می کنید لازم است .

۲- لوازمی که دوست دارید ، داشته باشید ، به کارگیری فنگ شویی اضافه کردن اشیای ساخت چین به لوازم خانه نیست.

۳- شکسته ها را ترمیم کنید ، هر وسیله شكسته ، خراب و بی استفاده را بازبینی كنید و شهامت دور نریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.

۴- پاکسازی کنید ، هدایا و وسایلی را كه از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید . کمترین ضرری كه دارند این است كه بیهوده جای شما را اشغال می کنند.

۵- از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.و بالاخره یك بار دیگر یادآوری می شود كه : فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست، مدیتیشن و تمرین روحی نیست ، روشی زودگذر و دوره ای نیست ، جادو هم نیست ،بلکه هنری است ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره كه با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.

 • ورودی خانه

ورودی، فضای ارتباطی مابین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شما است. در این مکان است كه افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند. از نظر فنگ شویی، در ورودی، دهانه خانه است زیرا انرژی «چی» (انرژی حیاتی مکان ها) پس از ورود از در بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان می یابد.

 • توصیه های مفید

توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است.

ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد.

آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند.

دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار مهم است.

ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع ، روشن و خلوت باشد تا انرژی «چی» بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند.

بنابراین از گذاردن رخت آویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر اینکه آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید.

کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند.

اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی «چی» برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد. زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد.

در صورت امکان نصب یك لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش «چی» مثبت و مفید می شود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافکن های کوچک چند جهت استفاده نمایید و نور را به چهارگوشه ورودی پخش نمایید .

بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغ ها روشن باشند. برای اینکه ورودی بزرگتر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشانی برای دیوارهای این مکان استقبال انتخاب كنید و باز هم توجه داشته باشید هرچه اثاثیه كمتر باشد این فضا آزادتر و بازتر می شود.اگر ورودی كوچك است یك آینه بزرگ در این مكان نصب كنید ولی مراقب باشید كه آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این كار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد.

در سرویس های بهداشتی نباید روبه روی در ورودی قرار گیرند زیرا «چی» وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت.

اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبه روی در ورودی باشند. اگر اتاق خواب شما روبه روی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید كرد زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است.

در مورد آشپزخانه نیز ممکن است مدام احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد.

توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و گلدان طرح دار روی آن وسیله مناسبی خواهد بود.

دیوار روبه روی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

محبوب اربابی منبع : روزنامه شرق

ثروت را به سمت خود جذب کنید ! 

چینی هـا علاوه بر آنکــــه از تکنیک‌ هاي فنگ‌شويي در معماری و چیدمان خانه‌شان بهره می‌برند با اجرای این تکنیک‌ها در روند زندگی روزمره و ایجاد هارمونی و هماهنگی در زندگي مي‌پردازند و به اين ترتیب انرژي‌ هاي ثروت را به خود جذب می‌کنند. اگر شما هم دوست داريد با تمرکز بر انرژی‌زا های جذب ثروت شرایط زندگی خود را تغيير دهید و پولدار شوید به شما توصیه مي‌کنيم با ما همراه باشید.

رنگ‌هايي که با خود رفاه مي‌آورند

رنگ‌آمیز دیوار هاي خانه با رنگ‌هاي بنفش، قرمز و سبز يشمي اولین قدم براي جذب رفاه، ثروت و پول به محيط خانه است. انتخاب اشياي دکوري، مبلمان، فرش و حتي استفاده از نورپردازی و بلورهايي به رنگ قرمز، بنفش و سبز يشمي می‌تواند به حرکت انرژي‌هاي رفاهی در خانه کمک ‌كند و اين حرکت حتی به افزایش حرکت و جریان گردش پول و امکانات رفاهي در خانه منجر مي‌شود. تنها کافي است از اين اشيا در گوشه جنوب شرقي خانه‌تان بهره بگيريد.

نمادهاي ثروت را فراموش نکنيد

يکي ديگر از شيوه‌هايي که مي‌تواند انرژي‌هاي پولسازي را در خانه افزايش دهد، قرار دادن نمادهاي ثروت در منزل است. چيني‌ها بر اين باورند که اگر يکي از نمادهاي ثروت فنگ‌شويي مثل ظرف سکه، مجسمه‌هاي کوچک طلايي و مجسمه ماهي در فضاي خانه قرار بگیرد مي‌تواند تاثير زيادي در افزايش تفکر خلاقانه و جذب سرمايه و رفاه به محيط خانه باشد.

با طبيعت گرايي ثروتمند شويد

قرار دادن آب نماهاي کوچک در فضاي خانه يکي ديگر از روش‌هاي جذب پول و رفاه به خانه است. اغلب چيني‌ها بر اساس همين باور در محيط خانه‌شان آب نمايي کوچک را قرار مي‌دهند. آنها معتقدند آب روان يکي از نمادهاي جاودانه جذب ثروت در خانه است و مي‌تواند روند فعاليت‌ها و کارهاي اعضاي خانواده را به سمت جذب رفاه و آسايش هدايت کند. علاوه بر آب‌نما، چيني‌ها باور ديگري دارند و آن استفاده از گياه بامبو در خانه است.

جادوي اسب‌های دونده

نصب تابلويي از اسب‌هاي دونده يا قراردادن مجسمه‌اي از اسب‌هاي دونده در محلي که محل گذر اعضاي خانواده است و توجه آنها را به خود جلب مي‌کند، مي‌تواند به افزايش انرژي و خلاقيت اعضاي خانواده براي کسب درآمد بيشتر و جذب بيشتر سرمايه و رفاه موثر باشد. همين مسئله موجب مي‌شود تا چيني‌ها در مناسبت‌هاي مختلفي که دارند براي هديه دادن به عزيزانشان تابلوي اسب‌دونده يا مجسمه اسب‌هاي دونده را انتخاب مي‌کنند.

افزايش دارايي با 8 ماهي قرمز

قرار دادن آکواريوم در ضلع جنوب‌شرقي خانه نيز مي‌تواند در جذب سرمايه براي کار موثر باشد. به باور چيني‌ها اگر يک آکواريوم که در آن 8 ماهي قرمز، نارنجي يا طلايي به‌علاوه يک ماهي گلدفيش سياه درون آکواريوم قرار دهيد مي‌توانيد علاوه بر رفاه و ثروت، شادکامي و کاميابي را نيز به سمت خانه خود جذب کنيد. چيني‌ها تصور مي‌کنند در صورتي که اين 9 ماهي را در خانه داشته باشند اگر شکست، بي‌پولي يا انرژي منفي به سمت آنها بيايد ماهي گلد‌فيش سياه خود را قرباني مي‌کند و به اين ترتيب انرژي‌هاي جذب پول همچنان در خانه برقرار مي‌ماند.

زيورآلات پر انرژي

اگـــر در خانه از جواهر، زيورآلات يا ظرف‌هاي کريستالي مراقبت مي‌کنيد به شما توصيه مي‌کنيم مجموعه اين زيورآلات زيبا و جذاب را که به جاذب انرژي چي و رفاه معروفند در ضلع جنوب شرقي خانه قرار دهيد، بنابراين مي‌توانيد ويترين ظرف‌هاي خود را در اين ناحيه قرار دهيد تا به اين ترتيب به تجمع و جريان گردش چي در منزل کمک کنيد. قرار گرفتن در چنين فضايي به شما کمک مي‌کند تا علاوه بر بهبود روند کار و تجربه، پيشرفت‌هاي کاري در آينده نزديک، پروژه‌هاي پولساز بيشتري به شما پيشنهاد شود.

زباله‌ها را تلنبار نکنيد

يکي از باورهاي مردم چين اين است که نگه‌داشتن زباله‌ها در منزل موجب اختلال در جريان گردش انرژي چي، ثروت و رفاه در منزل مي‌شود. آنها بر اين باورند اگر زباله‌ها را بيش از 24 ساعت در منزل نگه داريد و آنها را به خارج از خانه منتقل نکنيد، موجب از بين رفتن تمرکز انرژي‌ها مي‌شويد. به همين دليل است که چيني‌ها با انضباط و وسواس زيادي هر شب راس ساعت 9 زباله‌ها را از منزل خارج مي‌کنند و به هيچ‌وجه در اين کار تعلل نمي‌کنند.

تکنيک‌هاي هدر رفتن ثروت را بشناسيد

در ميان قوانين فنگ‌شويي باورهايي وجود دارد که موجب دور شدن ثروت، پول و رفاه از خانواده مي‌شود، مردم چين علاوه بر آنکه تکنيک‌هاي جذب انرژي ثروت را در زندگي روزمره‌شان به کار مي‌بندند از باورهايي که موجب دفع اين انرژي‌ها نیز می‌شوند پرهیز می‌کنند. يکي از اين باورها چکه کردن شيرهاي خراب خانه در آشپزخانه و حمام است. چيني‌ها معتقدند چکه کردن آب موجب هدر رفتن آب و بالا رفتن مبلغ قبض آب مي‌شود و اين مسئله مي‌تواند ميزان جذب ثروت را تحت تاثير قرار دهد.

از نگه‌داشتن گل‌هاي خشک پرهيز کنيد

پرهیز از تزئین اتاق‌ها با گل خشک يا گل‌های مصنوعی يکي دیگر از قواعدي است که به باور چيني‌ها مي‌تواند تاثير زيادي در جذب  نشدن سرمايه، ثروت و رفاه داشته باشد. از اين رو چيني‌ها هرگز از گل‌های خشک نگهداری نمی‌کنند و اعتقادی به نگهداشتن گل‌ها به عنوان يادگاري ندارند.

غم‌انگيزها را دور بريزيد

دور ريختن يادگاری هايی که انسان را ياد خاطرات غمگين ميی اندازند نيز يکی ديگر از تکنيک‌های فنگ‌شویی جذب ثروت است . چيني‌ها معتقدند اشيا  و عکس‌هايي که ما را به ياد خاطرات غم‌انگيز و شکست‌هاي زندگي مي‌اندازد، مي‌تواند در جريان گردش انرژي و جذب سرمايه و ثروت اثر بگذارد و مانع جذب ثروت شود. از اين رو چيني‌ها حتي عکس‌هايي را که آنها را به ياد خاطرات غم‌انگيز مي‌اندازند مثل عکس‌هايي که يادآوري طلاق يا شکست در يک پروژه کاري يا تحصيلي را به آنها يادآوري مي‌کنند هرگز نگه نمي‌دارند.

خرابکارهای پول‌سوز

اگر وسيله برقي خرابی داريد حتما براي تعمير آن اقدام کنيد. وسايل الکترونيکي خراب و نيمه سوز بخش زيادي از انرژي‌ها را صرف خود مي‌کند و تمرکز انرژي‌ها را براي جذب شادي، ثروت و سرمايه از بين مي‌برند. پس اگر راديوي خراب و سشوار نيمه‌سوز داريد براي تعمير آنها زودتر اقدام کنيد و لامپ‌هاي سوخته، ساعت‌هاي خراب و باتري‌هاي استفاده شده را دور بريزيد تا انرژي‌هاي ثروت را بهتر و بيشتر جذب کنيد.

منبع برترینها

با آرزوی موفقیت و سلامتی هنرکده فن و هنر 

دانلود کامل مقالات ( کامل با تمام حواشی ) درباره  : فنگ شویی فضای داخلی طراحی ، تزئینات در قالب PDF

feng shui دانلود فایل PDF


مطالب مرتبط با موضوع فنگ شویی :

 • چگونه میز خود را فنگ شویی کنیم
  از نظر فنگ شویی میز شما یکی از مهم ترین مکان ها است زیرا بر حرفه شما تأثیر می گذارد و نماد آن است. این برای یک دفتر خانه ، یک دفتر کار ، یا یک اتاقک صدق می کند. اگر فضای کار مشترک دارید
 • همه چیز در باره ی فنگ شویی
  همه چیز در باره ی فنگ شویی
 • نکات مهم فنگ شویی 2019
  مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی
 • فنگ شوئی
  کلمات کلیدی : فنگ شویی فنگ شویی (به چینی: 風水) که به معنای باد و آب ) است ، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان ، بازتاب فنگ شویی در ایران ، کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون ، آموزش فنگ شویی ، چیدمان خانه ، دکوراسیون چوبی ، آموزش فنگ شویی ، آموزش تزیین خانه دکوراسیون داخلی ، آموزش تزیین منزل ، فنگ شویی ، تزیین خانه ، دکوراسیون داخلی ، تزیین منزل ، چی و شاچی ، آیینه پاکوا ، مربع تکنیک های فنگ شویی برای جذب ثروت یک ضرب المثل چینی ، در ميان چيني‌ها بــاوري وجــود دارد ، با کمک تکنيک‌های فنگ‌شويي ، مي‌توان براي جذب ثروت ، پول ، و بخت آزمایی و ، فنگ شویی برای عشق ، رابطه بهترین سمبل عشق و ازدواج در فنگ شویی کریستال کوارتز صورتی است، عشق و رابطه در گوشه شمال غربی خانه و یا محل کار شماست ، در اتاق های مجزا در سمت راست ، آموزش سبک دکوراسیون فنگ شویی ، آموزش فنگ شویی ، فنگ شویی و هنر طراحی نظم آموزش فنگ شویی ، ده نکته طلایی فنگ شویی در خانه از نوع زنانه زندگی رابطه زیادی با وضعیت خانه ، چینش وسایل و آراستگی آن دارد ، کارشناسان فنگ شویی بر این باورند در خانه ای که کدبانوی خانواده اهمیتی به نظم دارد نکته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شویی ، اصول طراحي چيدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شويي فنگ شويي فنگ شویی و هنر طراحی نظم ، فنگ شویی چیست ؟ ، قواعد حال خوش این روزها واژه فنگ شویی را زیاد می شنویم ، تیتر خیلی از مجلات ، روزنامه ها و سایتهای اینترنتی موضوع دکوراسیون فنگ شویی است ، مثل فنگ شویی .
 • درباره دکوراسیون به سبک و روش فنگ شویی
  درباره فنگ شویی : منظور از دکوراسیون با استفاده از فنگ‌شویی، ایجاد حس نشاط و هماهنگی است. ایده های فوق العاده برای دکوراسیون فنگ شویی در داخل منزل
WhatsApp us