5 روش برای ساخت سونا-مقاله بر روش های مختلفی که می توانید سفارش دهید یا سونا فنلاندی بسازید تمرکز دارد. بسیاری از فنلاندی هایی که در خارج از کشور زندگی می کنند، رویای داشتن سونا در خانه را دارند.

فرهنگ سونا محلی اغلب آن چیزی نیست که آنها به آن عادت کرده اند. یا خیلی متفاوت است یا اصلا وجود ندارد. برای رفاه روحی و جسمی یک فنلاندی خارج از کشور، سونا ضروری است. یک فنلاندی نمی تواند بدون سونا زندگی کند.

ساخت سونا خشک

5 راه برای ساخت سونا

گروه‌های فیس‌بوک فنلاندی اغلب نکاتی در مورد اینکه کجا یک سازنده برای سونا خود پیدا کنید و چگونه کل پروژه را شروع کنید، دارند. فعال باشید و اطلاعات را در اینترنت جستجو کنید و از افرادی که قبلا سونا ساخته اند راهنمایی بخواهید.

شاید مقاله من اولین قدم و الهام بخش پروژه سونا شما باشد!

ساخت سونا با چوب اکالیپتوس
ساخت سونا با چوب اکالیپتوس

1. چوب را از فروشگاه های محلی خریداری کنید .

از یک فروشگاه چوب محلی چوب بخرید یا سفارش دهید یا از فنلاند چوب سفارش دهید. خودتان یک سونا بسازید یا یک سازنده محلی استخدام کنید. به این ترتیب می توانید با توجه به اندازه گیری ها و خواسته های خود سونا داشته باشید.

شما می توانید اجاق های سونا فنلاندی را در اکثر کشورها پیدا کنید یا همیشه می توانید یکی از آنها را از فنلاند سفارش دهید. اجاق گاز مستقیم به آدرس منزل شما تحویل داده می شود.

قیمت سونای خشک

سونای سیار در لندن
سونای سیار در لندن

الوار را از فنلاند سفارش دهید

پانل ها و نیمکت های پیش اره شده را از تهران فروشگاه چوب فن و هنر سفارش دهید. همچنین می توانید بسته هایی را که شامل بخاری، سنگ و سایر محصولات سونا می باشد خریداری کنید. می توانید سونا را خودتان بسازید یا یک نجار محلی پیدا کنید تا طبق دستورالعمل آن را بسازد. شما همچنین می توانید یک سازنده از تهران استخدام کنید، بسیاری از سازندگان سونا ماهر هستند که در سطح بین المللی کار می کنند.

Lapelland سوناهای سیار را در فنلاند تولید می کند
Lapelland سوناهای سیار را در فنلاند تولید می کند

واگن سونا – سونا سیار

این ساده ترین راه برای داشتن سونای شخصی است. سونای سیار خود را سفارش دهید، چند ماه صبور باشید و آن را از نزدیکترین بندر تحویل بگیرید. سپس آن را در حیاط خود یا هر کجا که می خواهید پارک می کنید. آسان! بهترین چیز در مورد سونا سیار این است که متحرک است. شما می توانید آن را هر جا که می روید با خود ببرید و اگر خانه را جابه جا می کنید یا وقتی خانه را جابه جا می کنید حمل و نقل آن آسان است.

توجه داشته باشید! اگر با سونای سیار خود سفر می کنید، چکاپ و بیمه خودرو را فراموش نکنید.

سونا باغ سونا جدید
سونا باغ سونا جدید

4. سونا باغ 

همچنین امکان سفارش سونا در فضای باز برای باغ شما وجود دارد. چند شرکت وجود دارند که به صورت کلید در دست در فنلاند فعالیت می کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که زمینه سازی کنید. شما دریافت می کنید 

دستورالعمل های روشنی برای کارهای زیربنایی، اما اگر ساخت و ساز کار شما نیست، همیشه می توانید یک کارگر ساختمانی محلی را برای کمک به شما استخدام کنید. 

توجه داشته باشید! هزینه سونا به نرخ حمل و نقل کانتینری بستگی دارد 

می توانید سونا حمام را از فروشگاه سونا سفارش دهید.
می توانید سونا حمام را از فروشگاه سونا سفارش دهید.

5. سونا حمام 

اگر حمام شما فضای کافی برای قرار دادن یک سونای کوچک دارد، پس چرا سونای حمام سفارش نمی دهید؟ نصب زیاد طول نمی کشد. کوچکترین سوناها فضایی برای دو نفر دارند و اندازه کوچک آن امکان نصب سونا را حتی در مکان های تنگ فراهم می کند.

سونا به طور کامل تحویل داده می شود، برای اتمام کار فقط به چند ابزار نیاز دارید. به یاد داشته باشید که فقط یک برقکار باید کارهای برقی را انجام دهد. 

سونای حمام بدون کف است و به هیچ وجه به دیوارها پیچ نمی شود، بنابراین هنگام حرکت به راحتی می توان آن را خارج کرد. 

اگر مالک ساختمانی نیستید که در آن زندگی می کنید، حتما بپرسید که آیا داشتن سونا در حمام مجاز است یا خیر. 

این روش برای کسانی مناسب است که تجربه زیادی در زمینه ساخت و ساز یا ساخت و ساز ندارند. 

طراحی و ساخت و نورپردازی سونا خشک
طراحی و ساخت و نورپردازی سونا خشک

امیدوارم این مقاله در مورد پنج روش ساخت سونا برای شما مفید بوده باشد. صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می کنید، امکان سفارش یا ساخت سونا فنلاندی وجود دارد. نیازی نیست که شما سازنده باشید یا خودتان بدانید که چگونه سونا بسازید. البته، انجام کارها توسط خودتان به کاهش هزینه ها کمک می کند.


مطالب مرتبط با موضوع ساخت سونا :

 • 5 راه برای ساخت سونا
  5 روش برای ساخت سونا-مقاله بر روش های مختلفی که می توانید سفارش دهید یا سونا فنلاندی بسازید تمرکز دارد. بسیاری از فنلاندی هایی که در خارج از کشور زندگی می کنند
 • اجرای سونای خشک و نورپردازی و ایجاد جلوه های ویژه
  بهترین ایده های نورپردازی سونا ، طراحی و ساخت انواع سونا خشک ، چوبکاری لمبه ، اجرا و عایق بندی سونا خشک ، تصویر ، برآورد قیمت
 • سوناهای فنلاندی : نحوه کار و فواید آنها برای سلامتی
  سونای فنلاند که به عنوان سونای خشک نیز شناخته می شود ، طیف وسیعی از مزایای سلامتی عمده از جمله مراقبت از پوست ، آرامش عضلانی و سم زدایی را ارائه می دهد .
 • ساخت سونا خشک
  سونا خشک یکی از شناخته شده‌ترین و قدیمی‌ترین انواع سونا است که در حال حاضر بسیار محبوب می‌باشد. به طور سنتی، ساخت سونا خشک با استفاده از یک کابین با پانل‌های چوبی با نیمکت‌هایی در ارتفاعات مختلف صورت می‌گیرد.
 • راهنمای سونا : چگونه در خانه سونا بسازیم
  ساخت سونا خشک در خانه ؛ممکن است از خود بپرسید : آیا می توان یک سونا خشک در خانه ساخت ؟ در کشورهای شمال اروپا مانند فنلاند ، بیش از نیمی از جمعیت کشور در خانه خود سونا دارند . در سایر نقاط جهان ، نه به اندازه فنلاند ، اما امکاناتی است که خیلی ها آرزوی آن را دارند .
 • چگونه یک سونای خشک داخلی بسازید؟
  مراحل ساخت سونا خشک، عکس و ایده سونا خشک 2023، طراحی و ساخت و براورد قیمت سونا خشک با چوب و رنگ مخصوص سونا، قیمت ساخت سونا خشک،قیمت ساخت سونا خشک،نصاب سونا خشک،چوب سونا خشک، عایق سونا خشک
WhatsApp us