دکوراسیون خارجی چوبی: زیبایی و تنوع در طراحی خارجی ساختمان

سر درب بیرونی ساختمان ، دکوراسیون خارجی چوبی
سر درب بیرونی ساختمان ، دکوراسیون خارجی چوبی

در تزئین خارجی ساختمان، استفاده از چوب و مصنوعات چوبی به عنوان عنصر اصلی، از سال‌ها پیش در طراحی‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. مصنوعات چوبی باعث زیبایی و گرمایی در فضاهای بیرونی می‌شوند و با ایجاد یک پازل طراحانه از اجزای مختلف، بر فضاهای سبز و دلبستگی با طبیعت تأکید کرده و به ساختمان‌ها شخصیت و زندگی می‌بخشند.

چوب ترمووود در دکوراسیون بیرونی , چوب نما
چوب ترمووود در دکوراسیون بیرونی , چوب نما

یکی از موارد شایع در دکوراسیون خارجی چوبی، استفاده از آلاچیق و پرگولا است. آلاچیق‌ها و پرگولاها با ایجاد تاریکی و سایه بر روی مسیرها و فضاها، احساس آرامش و استراحت در محیط فراهم می‌کنند. این سازه‌ها می‌توانند با استفاده از چوب طبیعی یا چوب کامپوزیت (چوب ترمووود) ساخته شوند. چوب ترمووود به علت امکان مقابله با عوامل آب و هوایی و مقاومت بالا به حرارت، انتخابی مناسب برای استفاده در فضاهای خارجی است. این چوب با خصوصیات بی‌نظیری هم‌چون مقاومت در برابر رطوبت، ضد عفونی کنندگی، مقابله با حشرات و کپک، می‌تواند در آلاچیق‌ها و پرگولاها استفاده شود و زندگی طبیعی را به آنها بخشد.

اجرای چوب ترمووود کف برای محوطه سازی ، دکوراسیون خارجی چوبی
اجرای چوب ترمووود کف برای محوطه سازی ، دکوراسیون خارجی چوبی

با توجه به تغییرات آب و هوایی در مناطق مختلف، دکوراسیون خارجی چوبی باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند مقاومت و سازگاری لازم را در برابر شرایط مختلف هواپیماها داشته باشد. به همین دلیل انتخاب چوب مناسب و با کیفیت و همچنین رعایت عوامل نگهداری از چوب ضروری است. آبگریزی، نقاشی منظم و استفاده از رنگ‌های مقاوم در برابر آفتاب و باران از اقداماتی است که باید در طراحی دکوراسیون خارجی چوبی مورد توجه قرار گیرد.

آلاچیق و پرگولا نمای خارجی ساختمان ویلایی
آلاچیق و پرگولا نمای خارجی ساختمان ویلایی

با وجود همه این موارد، استفاده از چوب در دکوراسیون خارجی همچنان جذابیت و جاذبگی خود را حفظ می‌کند. طبیعت چوب و همراهی آن با دیگر زیست‌ها، می‌تواند فضاهای خارجی را به دنیایی زیبا و دلچسب تبدیل کند.

اجرای آلاچیق چوبی ، دکوراسیون خارجی چوبی
اجرای آلاچیق چوبی ، دکوراسیون خارجی چوبی

استفاده از چوب در ساختمان‌ها همچنین می‌تواند به عنوان یک بیان هنری برای تفکر خلاق و طراحی مدرن استفاده شود. در نهایت، دکوراسیون خارجی چوبی، به عنوان یک انتخاب برتر در طراحی خارجی ساختمان، توانسته است به عنوان نمادی از زیبایی طبیعت و ارتباط انسان با محیط زیست مورد توجه قرار گیرد.

زیبا سازی نمای خارجی منزل
زیبا سازی نمای خارجی منزل

در نتیجه، استفاده از چوب در دکوراسیون خارجی ساختمان با ایجاد متنوعیت و زیبایی، به فضاهای سبز و خارجی زندگی شخصیت و جذابیتی ویژه می‌بخشد. از طراحی آلاچیق‌ها و پرگولاها، استفاده از چوب ترمووود و رعایت عوامل نگهداری چوب، می‌توان به طراحی مدرن و زیبایی در فضاهای خارجی دست یافت.

سازه های چوبی در دکوراسیون خارجی چوبی
تیر چراغ برق روستیک

 به انگلیسی دکوراسیون decoration معادل پارسی چیدمان منزل یا محل کار است اما کلمه دکوراسیون خارجی به طراحی ، چیدمان و تزئین محیط بیرون محل زندگی گفته میشود مثلا استفاده از گلدانهای دیواری ، آلاچیق ، چوب نما و.. به جهت تزئین و هماهنگی محیط .

اجرای نیمکت و میز در دکوراسیون خارجی
اجرای نیمکت و میز در دکوراسیون خارجی

استفاده از متریال های زیبا و کاربردی مانند نیمکت های چوبی در ساختمان و فضای سبز و… در این بخش میتوانید جدیدترین ایدهای دکوراسیون خارجی را بصورت تصویری و با توضیح مشاهده کنید … 

آلاچیق چوبی دکوراسیون خارجی
آلاچیق چوبی کاج روسی دکوراسیون خارجی
درب های ریلی در فضای بیرونی ساختمان
درب های ریلی در فضای بیرونی ساختمان

گالری عکس دکوراسیون خارجی :

به زودی تصاویری جدید از برترین طراحان جهان در یک صفحه جداگانه درج میگردد . ما را دنبال کنید و به روز باشید .


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون خارجی :

WhatsApp us